Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
7. okt 2009

vcera to tu nefungovalo a dnes nikto nepise ☹

marushka
7. okt 2009

hm, dani, neboj, potiahneš...neviem čo ti povedal doki, ale mala by si potiahnuť aspoň do 37tt, vtedy je to už pôrod v termíne, aj švagriná ťahala tý 8 týždňov a ležala, našťastie ukecala lekára a mohla byť doma.. 😉

krpuch
7. okt 2009

moja kamaratka mala problemy od 6 mesiaca, musela len lezat a ked prisiel termin...babu sa nechcelo von, tak prenasala nakoniec🙂
k tym meraveniam...ja ked mam migrenovy zachvat, tak mi meravie jedna polovica tela....nemuselo to byt z masaze, hm?

janqa24
7. okt 2009

dobre ranko bruska, co budeme dnes robit? 😎

marushka
7. okt 2009

ahoj janqa...

no, baby, ja som si dnes teda úspešne dala predpísať antibiotiká!!!! takže dováram rýchly obedík, a vrhám sa do postele, už to trvá príliš dlho... 😝 nemám čas ani riešiť ten žalúdok, ja neviem, čo sa to mnou melie...

a popoludní asi sa budem tiež len tak gúľať v posteli, je tak krásne, ale asi von v tomto stave nepôjdem...

janqa24
7. okt 2009

marushka ahoj 🙂
to mi je luto, ze si sa antibiotikam nevyhla, ale urcite radsej vylez poriadne tu pliagu a oddychuj aj s babatkom 🙂 a ten zaludok moze byt aj z tej choroby.....dva-tri dni v posteli to spravia, uvidis 😉

marushka
7. okt 2009

no, tak snáď, ďakujem janqa...

zajtra mi prídu ATB, dovtedy musím vydržať...

tak sa tu majte, čo-to popíšte, ideme sa napapať a hajde do postele 😉 😉 😉

lopezka
7. okt 2009

ahojte 😀

tak ja som dnes bola na ten glukozovy test 😠 ......sladky sajrajt, ale dalo sa to vypit ....predtym som sa nadychla a vypila to na 1 sup 😀 .....potom som bola hrozne smadna, ale vydrzala som 😅 vysledky budu zajtra, tak som zvedava 😉

to hrdlo ma boli uz menej, ale zato sa mi zacina upchavat nos, tak si davam spray do nosa ( mucoplant s morskou vodou ) .....a dnes mam vraj uzasne sexi hlas ...tak fasa 😀 😀 😀

marushka, teba sa ta teda choroba drzi 😒 asi jej je u teba dobre 😖 ☹

dani, ty sa drz, este je moc skoro 😖

a pekny den vsetkym, idem zase pracovat ....a o chvilku na obed 😅

gucz
7. okt 2009

ahojte žienky 🙂

marushka, nič moc že si ešte stále chorá, ale tie Atb Ti pevne verím pomôžu. Mne na hrdlo pomohli, už je mi celkom fajn, akurát nádchu mám ešte stále. Zalieha mi z toho v ušiach, snáď to skoro prejde.

vybehla som k ženskej na poradňu, pribrala som 2 kg za mesiac, inak všetko v poriadku. Na ten glukózový test ma objednali na 20.10., ale najradšej by som to už mala za sebou, nech viem na čom som.

dana333 dávaj si na seba velikánsky pozor, mne pri malej v stredu doktorka povedala, že som otvorená na jeden prst a v nedeľu ráno som už rodila 😒 . Pekne ležkaj 🙂

janqa24
7. okt 2009

no baby, pozeram, ze chripka ci co to je, uz uraduje v plnom prude....tak sa rychlo vsetky vyliecte 🙂 som si rano nakupila ovocie, tak dufam, ze sa mi to vyhne...

a dnes sa mi nic nechce robit, vonku je tak krasne a ja mam vychadzku az od tretej 😠 tak zahajujem protestny spanok 😀 dobru noc! 😝

sisipetka
7. okt 2009

Ahojky tehulky,

rychlo vas pozdravim a poprajem pekny dnik. Ja teraz v praci finisujem, resp. postupne odovzdavam poziciu, kedze sa mi to krati....ale uz mi je jasne, ze budu bezo mna strateni 😀
Dufam, ze ste vsetky zdravucke, vysledky ok a deturence kopu ako vo finalovom zapase MS vo futbale 😵

dadulka2000
7. okt 2009

caute kocky
co je tu nove?? dnes sa to tu uz rozprudilo, co?
marushka, tak si na ATB? chudatko
mna sem tam pali zaha,.... zatial to predychavam a nic na to neberiem

😝

hanus177
7. okt 2009

Ahojte kočky,
aj ja sa hlásim s bolesťami v hrdle. Už od rána mi je blbo, zle sa mi prehlka, rozpráva, režú ma oči..... ☹
Pijem už 3 šálku čaju, chcem sa opýtať či môžem v tehu cukríky anticol........... cestou z práce sa stavím v lekárni, ale zatiaľ to riešim len čajikom
Najradšej by som zaliezla pod perinu......

sisipetka
7. okt 2009

kocky, mne bolo tak zle minuly tyzden. V lekarni su dost skupi na lieky, ale mne pomohlo nasledovne:
- pila som rakytnikovy bio sirup ako velku davku vitaminov
- kloktala a pomaly snupala morsku sol zriedenu vo vode
- dr. mi odporucila cumlat Preventan - moze sa od 2.trimestra - a mam s nim i dobre skusenosti bez tehu stavu
- no a kopu vlaznych cajikov - kedze teple a horuce posobia este horsie na bolave hrdlo
....tak skuste a dufam, ze aspon nieco pomoze k zlepseniu stavu 😉
papa idem meetingovat 😖

andykca
7. okt 2009

ahojte babule....tak mam vysledky zo fcerajsieho testu na cukrovku....seeeetko v norme 🙂 az na to ze mi zistili malo zeleza takze uz viem preco taaa moja unava a dlhe spanie 😉 takze ideme doplllnat doplllnat och jo...idem nastudovat co mam papat a menim listok jedalny 🙂

peti uzi si meeting 🙂 kto ta meni v praci?ci niekto novy?ak to nieeeeje tajne xi

olienka12
7. okt 2009

ja som maximalne spomalena po obede. Segedin s maxikuskami masa a 6 knedlikov mi dali 🙂) polka ostala,uzasne to bolo. a dala som si zabalit 2 porcie trhanca s malinami a ovocnym koktailom a tvarohom a slahackou 🙂)

janqa24
7. okt 2009

na bolave hrdlo mi pomohlo este toto: vytlacit jeden citron, pridat 1 PL medu, zaliat horucou vodou a teple pomaly chlipkat rano a vecer 🙂 okrem toho ze pomaha na zapalane hrdielko, je to taka supa vitaminu C, ze dovidenia 🙂 len ani s tymi vitaminmi to netreba pomahat, mne sa uz asi dvakrat podarilo predavkovat sa vitaminom C, mala som z toho ekzem 😒

obedik mam pred sebou, krupicove rezance, mnam mnam 😀 uz sa vidim, ako po nich spokojne odfukujem 😎

inak - tiez mavate navaly? mne byva tak horuco, ze som minuly tyzden skoro odpadla v elektricke 😔 drahy aj mamina ma stale upozornuju, aby som sa dobre a teplo obliekala, ale nevedia pochopit, ze MNE JE TAK HORKO!!! 🙄 uz ma to nebavi, furt mokry chrbat, spotene vlasy a "palacinky" pod pazami.... 😅

sisipetka
7. okt 2009

Adi - no hadaj, kto by mohol preberat odo mna pracu - sam boss najvyssi 😀
Janqa - tak tie palacinky pod pazami boli dobre 😉 - aj ja ich mam a uz od jula pekne prosim nech prestane byt teplo - no nejako je stale ako v saune 😖

hanus177
7. okt 2009

janqa u mňa tie návaly vôbec nie sú, u mňa hneď od začiatku tehu býva zima, tak aj keď bolo vonku slniečko,ja som nosila tričká s dlhým rukávom. Trvá to dodnes 😒 Niekedy si pripadám ako yeti zababušená..... Dúfam, že malinké bude po tatinovi, temu je stále teplo.....
Ja perinu po uši, on bez

andykca
7. okt 2009

jaaaaaj Peti boss je najaky aktivny 😀

no ja tiez nemam navaly...ale teplo mi bolo toto leto ovela viac ako minule hehe 🙂
oli ten trhanec vyzera fajnovo na FB 🙂 mnamky mnamky

olienka12
7. okt 2009

andy aj chuti bohovsky moja procia je este aj so slahackou k tomu tvarohu uplne genialne to je 🙂)

janqa24
7. okt 2009

sisipetka - este budeme na tieto horuce dni spominat, ked budeme mat dva tyzdne pred porodom a vonku bude po kolena snehu 😀 dufam len, ze nebude taka zima ako minuly rok 😕
hanus - tak to tiez nie je bohvieco.....asi si nevyberieme - zima je, zle je, teplo je, zle je - hormony!!! 😀

sisipetka
7. okt 2009

mnamky, to papanicko aj ja zavidim 🙂 - ale nase mimi je dost vysoko a nozickami mi lysuje creva, ze si davam pozor co pojem, lebo v noci to potom riadne boli 😢 ...hmm, teraz davam pozor, co zjem...po porode davat pozor, co zjem - kedy sa ja poriadne najem 😅

janqa24
7. okt 2009

sisipetka - ked pojde babo na vysoku 😀 😀 😀

andykca
7. okt 2009

oli nooo teda....tak ja si idem dat na to krupicovu kasu 🙂
noooo Peti maly ti nedopraje papaniee?no pekne mu skus dohovorit nech sa posunie troska nizsie hehe 😉

sisipetka
7. okt 2009

janqa no ty mas dnes humoru za dvoch - to tym mimi v brusku, ze 😀 - to vies, kym pojde na vysku, ja budem mat 50 - menopauza za dverami a tym aj dietovanie, aby ma hormony neprevalcovali 😀
Inac, vcera som skusala spolocenske saty (idem sobotu kamaratovi na svadbu) a vyzerala som ako prekysnuta vianocna salonka v krasnom leskom obale 😀 - uff, hned som ich vymenila - ved nejdem na karneval 😝

olienka12
7. okt 2009

sisipetka ja zacinam citit kopance v okoli zaludka doteraz to bolo okolie pupka,ale uz sa dostava hore 🙂
mozem sa opytat kolko si zatial pribrala?

sisipetka
7. okt 2009

Adi, aj by som povedala, nech ide nizsie - len aby nepochopil a nepytal sa hned von 😨 - to radsej este par tyzdnov vydrzim...potom nech ide trebars aj v 37 tt 😉

krpuch
7. okt 2009

baby zase k tej mojej poondenej skodovke bez pasov vzadu🙂 citala som, ze su aj autosedacky s nejakymi nahradnymi pasmi, ak auto nema vzadu pasy...ale neviem ako to mam na nete vyhladat. neviete mi poradit? 😒

sisipetka
7. okt 2009

Oli, pribrala som cca 12 kg 😝 - ale mne islo vela na prsia a nejako divno zavodnena som - aj ked opuchy ziadne. Brusko mame zatial na 90 cm s prirastkom 2 cm mesacne - takze neviem, kam sa mi tie kila rozlozili 😅
...a to jem velmi malo, lebo babo nepusti 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre