Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
7. okt 2009

no k tym navalom tepla...ja som vzdy bola uzimena a mojmu byvalo teplo a teraz ho hocikedy sfuknem, nech si nieco vyzlecie, lebo mi je 2 krat tak teplo, ked ho tak naobliekaneho vidim🙂
baby a ako ste na tom s pamätou? ja som niekedy taka vymleta, ze mi je to az neprijemne. hocikedy si neviem ani spomenut aky je den a o datumoch ani nehovorim...a ak sa ma niekto opyta, co som vcera robila...juuuj ☹

sisipetka
7. okt 2009

krpuch - to sa vola tehotenska demencia 😀 Aj ja ju mam, a to si nevies ani predstavit ako excelujem na kurzoch anglictiny v rannych hodinach 😀 😀 😀
...kocky bezkam, mame stavebne konanie ohladom stavebneho povolenia...tak drzte palce, nech mozme tento rok urobit prvy slavnostny vykop 😉

krpuch
7. okt 2009

sisipetka drzim palce, nech vam to vyjde

minix
7. okt 2009

ahojte kocky, ta nasa meracia tabulka, update na oktober este nie je hotova? : ))))

dadulka2000
7. okt 2009

mnam zase rozoberate jedlo,....
vcera som spravila vyborne cinske nudle (s kopou zeleniny a kuracinky),.... dosla aj kamoska vecer nas kuknut tak sa to vsetko "zozralo", a to som sa tesila ze mi z tej obrovitej kopy ostane aj do prace,.... a nic 😀
uz sa tesim na all inclusive (vratim sa asi ako 100 kilova 🙂 )

janqa24
7. okt 2009

Petka - presne presne, to su hormony a za tie moze moja babika 😀 😀 inak to su pekne vyhliadky - dieta az do konca zivota 😀

co sa tyka kopancov - my sme si uzili svoje - skakajuce brusko a kopance ktore vidno 😀 😀 😀 moja mala mi zvykne kopnut do mechura a sem-tam do zaludka, to je este len sranda 😀 😀 😀

olienka12
7. okt 2009

minix roxy davala link na album a tabulku https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

minix
7. okt 2009

dakujem oli, to som myslela. 🙂))

andykca
7. okt 2009

peti tak drzim paste aby ste uz mohli zacat s domcekom.....a dobre teda len malinkatemu nedohovaraj preistotu 😉
mneee este maly na rebra a zaludok nedociahne ale zaaaato na mechur mi tlaci fajnovo xi

gucz
7. okt 2009

čauko kočky

dadulka aj mňa trápi záha, ale strašne. Zatiaľ som si na to nič nekúpila, ale predvčerom som si musela dať trošku sódy bikarbóny, lebo som si myslela, že sa povraciam, a pomohlo.

krpuch tehu demencia je strašná, aj ja ju mám 😀 , prečítam si tu dve strany a kým sa dostanem k písaniu, tak neviem na čo som chcela reagovať, strašnéééé

k papaniu, my sme mali dnes k obedu fazuľovú polievočku s mäskom z údeného kolienka, druhý chod vyprážanú kuraciu pečienku so zemiakmi. Zajtra idem k mame, tak som zvedavá čo budeme papať tam, ale určite nejakú dobrotu.

dadulka2000
7. okt 2009

gucz, sodu bikarbonu?? a to ako,.... rozpustenu vo vode, ci len tak "nasucho" 🙂
tu pisali na nejakom nete ze pepermitovy caj a cesnak (ale nie v spolocnej kombinacii 😀 ) by malo tiez pomoct. (vraj aj mlieko, mandle,.... tak zacnem skusat ked ma to chyti - dnes som zatial ok 🙂 )

gucz
7. okt 2009

dadulka ja si dám sódu bikarbónu na malinkú lyžičku a rýchlo to zapijem trochou vody. Mlieko mi moc nezaberá, ani jablko

iva81
7. okt 2009

Ahojte
Potvrdzujem ze soda bikarbona zabera na zahu uplne okamzite a vzdy, aspon u mna a mojho manzela 🙂

dadulka2000
7. okt 2009

no tak to odskusam, dik baby
idem sa uz vyparit z prace - stacilo na dnes rozkose
uz ma caka len 1 prac. den zajtra a hura na Majorku v sobotu 😎

janulev
7. okt 2009

Ahojky těhulky, tak jak se máte a co vaši drobečci?

Ten náš už od neděle je aktivní, stále se mele...asi se už těší na sobotu...

Přípravy už pomalu finišují a začíná u mě přicházet nervozita...

marushka
7. okt 2009

ahoj kočky 😉

ďakujem , že ste na mňa mysleli, ja vám všetkým, ktoré máte tiež problémiky so zdravím želám nech to rýchlo prejde -hanus, lopez, gucz...ak som na niektorú zabudla tak sa táákto ospravedlňujem 😉

kubko s ockom sú vonku, šlahla som si obklad z alpy na hrdlo, idem do postele ...

píšte píšte, nech mám čo čítať...

pekný zvyšok dňa vám želám všetkým 😉 😉 😉

gucz
7. okt 2009

no ja som tiež prišla akože čítať 🙂 , ale moc tu toho popísaného nieje. Malá ma vytočila, tak som sa prišla ukludniť. Už nech je večer a ide hajať, dnes len vystrája alebo reve, už som na nervy. MM má 12tku v práci, príde o chvíľu, tak asi zaleziem do sprchy, to bude žúžo

babush
7. okt 2009

Ahojte maminy 🙂
citam, ze mate problemy s palenim zahy s opuchanim noh. Mne sa to zatial (klop klop) vyhyba....sem tam ma pali zaha, ale na to mam doma vzdy niekolko roznych prichuti acidka, to pomaha zarucene 🙂 Nohy ma bolia, to je pravda, ale zatial som si nevsimla, ze by mi opuchali,ale asi nie...lebo stale este nosim tie iste topanky do prace co predtym. A tie su dokonca na opatkoch, ale stale som v pohode.
My sme dnes pracovali s MM jak draci. Doniesli sme z Polska plne auto tujek, tak sme ich vcera do noci sadili. Tak som sa nevedela dockat rana, aby som to videla ako sa nam to podarilo 🙂 Ale aj tak sme ich nestihli zasadit vsetky, lebo dnes nam prisiel zase strk, tak som hrabala s hrblickami ako o dusu. Som aj celkom unavena, a rozmyslam, ze ci mozem a dokedy robit taketo cinnosti. Len mna to strasne bavi a aspon nejaky pohyb mam.
No a co sa tyka vybavicky pre male, tak pohli sme sa !!!! Kupili sme komodu na vecicky pre male a zaroven to bude ako prebalovaci pult. A to je vlastne aj vsetko, co som zatial kupila...dufam, ze to potom vsetko postiham 🙂
Tak vas zdravim a prajem veela zdravicka, lebo nejak ste prechorene, ci co. Tak sa drzte 🙂

lopezka
7. okt 2009

ahojteee 😀 😅

hlasim sa k zastupu tehuliek s tehu demenciou 😀 😅 😀 dufam baby, ze to prejde 😀
a mne je tiez stale teplo ......v praci davam klimu na (pre mna) dychatelnu teplotu a babam je zima 😖 alebo moj drahy je tez fkuse zababuseny 😀 ....a vraj mu je tym viac zima, ked sa na mna pozrie, aka som povyzliekana 😉 😀 😅

dnes som si bola vyzdvihnut novy OP a vodicak a uz mam aj preukaz poistenca 😠 taka zmena priezviska da zabrat 😀 😅

co sa tyka jedla, este stale mi nechuti maso 😖 ....takze na obed mavam take ze halusky, cestoviny, pripadne knedla so stavou ale bez masa .....alebo neco sladke 😀 nasa krpata bude asi fakt vegetarianka 😀

babush
7. okt 2009

..a ozaj, s tou demenciou, to si asi robite srandu, ze? 🙂
Mne to praveze nenormalne pali teraz. Som riadne vyturbovana....teda nieze by som sa stazovala, ze ano 🙂 🙂

lopezka
7. okt 2009

babush, s tou demenciou bohuzial nesrandujem 😀 ... teda aspon ja ne 😀 😝
vela veci zabudam a su to uplne prkotiny ....no proste mi obcas vynechava 😠 😀

gucz
7. okt 2009

lopezka no neviem či tá demencia prejde, mňa ešte neprešla tá čo mi začala pri malej 😀 😀 😀 , ale nie srandujem 🙂

inak aj mne je dosť teplo, som z toho na nervy, lebo potom neviem ako mám obliecť malú aby ju neofúklo (aby som ju neobliekla málo ale ani moc).

lopezka
7. okt 2009

gucz woaw 😀 😅 tak ja pocitam s tym, ze len co bude hlavicka vonku, zacne mi to hrozitansky palit 😀 😀 😀 tak mi nekaz tu radost 😉 😀 😀 😅 😝

no mne je teplo hlavne na nohy 😖 ja by som najradsej este stale chodila v slapkach, ale to by som asi vyzerala ako debo ...teda hlavne rano, ked je vonku este chladno 😖 😠

janqa24
7. okt 2009

som bola na vecernej prechadzke a teraz si tu idem pofuniet trosku (trosku ako lokomotiva 😀 ), uz sa kotulam 😀 😀 a stale mi je taaaaaak teplooooooooooooooo 🙄

lopezka
7. okt 2009

janqa nemachruj, nie si jedina 😀 😀 😀 😝

janqa24
7. okt 2009

to nie je machrovanie, to sa stazujem! 😀 len neviem, co budem robit, ked sa naozaj ochladi, ja sa naobliekam a kym sa dokotulam, kam bude treba, bude zo mna tiect 🙄
ja by som najradsej chodila v tielku a slapkach.....ale mi nedovolia doma, stale ma niekto komanduje - daj si mikinu, daj si ponozky, obuj si papuce, zober si sal, toto je prilis tenke, co mas na sebe....bla bla bla 🙄

sisipetka
7. okt 2009

ahojky kocky,
citam, ze teplo stale pokracuje 😉 Berme to pozitivne, v zime usetrime na kureni, chlapi sa trocha otuzia a za usetrene peniazky z vyuctovani (tie, co sme v byte) - si kupime po novom roku nieco super na krasne schudnute postavicky 😀

janqa24
7. okt 2009

Petka, tomu sa hovori ze pozitivny pohlad na vec 😀

olienka12
7. okt 2009

no o tehu demencii by som vedela aj ja rozpravat, nezapina mi a zabudam hrozne...
ja som sa prave zastavila prisli sme o pol 6 domov a drahy s mojim braskom prekladal skrine zo spalne na chodbu a ja som potom ukladala do skrini veci,ktore som v sobotu stahovala zo spalne do obyvaku 🙂)) a ked pride nova velka skrina do spalne budem ich stahovat este raz 🙂))uz sa tesim no a medzitym ako prekladali skrine som sa venovala malemu krsnatku /baskov syncek/,ktoreho brasko vzal so sebou,kedze sa o neho cely den staral. take male 9mesacne skvrna da riadne zabrat hlavne ked uz chodi a vsade vlezie 🙂))) a vsetko ho bavi tak minutu maximalne. Esteze na svoje si budem zvykat od zaciatku,tak kym bude chodit budem vycvicena 🙂)))

janqa24
7. okt 2009

no olienka, niekto tu mal nabity program vecer 😀 juuuuj, 9mesacne - to je zlaty vek 😀 ja som pred casom strazila moju 15mesacnu sestranicu, ktoru tiez bavilo nieco robit asi tak dve minuty a stale sa chcela len na rukach nosit 😀 😀 potom mi napadlo, ze kreslenie by ju mohlo bavit, tak rozhadzovala farbicky po celej kuchyni 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre