Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

hanus177
3. nov 2009

weronyca tak to sme potom dve 😉 😀

alikaa
3. nov 2009

Ahojte, chcem sa spytat ci niektore riesite predporodne pripravy. Dala som si vygooglovat nejake predporodne kurzy v BA a vidim, ze aj tie najdrahsie kurzy su pomaly obsadene. Som povodne chcela chodit do porodnice, ale kedze je taky babyboom, tak tiez takmer ziadna sanca sa niekam dostat. Tusim som sa o to mala zacat zaujimat skor. Tie co uz mate deti, myslite, ze je to nejako extra potrebne? Asi by som si rada vypocula co ma caka, pripadne nejake nazorne ukazky videla co a ako robit vtedy a vtedy.

dadulka2000
3. nov 2009

Alikaa, ja som nieco take obsolvovala,.... sice v anglicku, ale nebude to nejako rozdielne.
Nam co povedali, tak boli moznosti tlmenia bolesti, ake pomocky sa mozu pouzit pri porode (klieste, pumpy) - to ukazali.
nemyslim si ze to nejako pomohlo pri samotnom porodnom akte.
ved kazdy porod je iny a ked ides do toho po prvy krat tak nevies co ta aj tak caka. staci sa popytat uz kamosiek,.... ale to je moj nazor.
ozaj su tie kurzy na slovensku v ramci statneho zdravotnictva - ci sa to extra plati???
my sme to mali zadara - vramci NHS (statne zdravotnictvo)

antoniab
3. nov 2009

ahojte
bebel vcera som hladala co ta prezreta placenta znamena ale vacsinou sa baby stazovali na prezretu placentu v 34tt a potom onieco skor rodili ale na 30tt som nic nenasla tak dik za info teraz uz rozumiem preco mi lekar odporucil zbalit tasku do porodice ked mne to pride skoro

hanus moj brat ma 26 ale asi iba na papieri 😖 druhy brat ma 24 a ide mi s priatelkou za krsnych buduci rok v juni sa budu brat ale rozumovo je niekde uplne inde
moj manzel stale rozprava rodinu si nevyberies priatelov ano no a je to tak 😅

k.a.t.k.a.
3. nov 2009

ahojte 🙂

tak cerstvo po poradni, vsetko OK 😎 len cakam kedy mi trochu brucho klesne, lebo sa mi katastrofalne dycha, staci mi 5min chodza a lapam po dychu 😝
Zaspavanie večer je tíez desne, skor ako o 02,00 ani nemusim ist spat 😔 , mam pocit ze ma vsetko "svrbi", nohy mam nekludne ach jo nech uz je potom 😝

antonia je to na maslu niekedy s rodinou, ale aj tam vykukne slnko neboj .. moj brat detto, ale akoby carovnym prutikom zo dna na den dostal rozum .. samozrejme aj vdaka novej frajerke

minix tak to som rada, ze aj ty mas z Rozemberga dobry pocit 😎 len dufam ze ma vezme, vraj ma plno a je neskoro ist len mesiac pred porodom, ze asi treba skor zabestelovat, tak asi sa mu pojdem pripomenut 😀 na mojho "vykakaneho" manzela snad nezabudol ..

bebel skore uzdravenie 😉 ja som nastastie zatial nic nechytila, to pri malej som bola 2x chora 😝 Este som chcela, uz si videla novy Quinny Senzz?
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a este je aj nova limitovana edicia na Quinny Buzz Black&White http://www.babypark.cz/kocarek-quinny-buzz-3-bl... a farby na rok 2010 mooooc peknee 😎

a este nieco podobne mozno aj to iste ako zucana kupila http://www.babypark.cz/zidlicka-bloom-fresco-lo... len ta cena 😅

no prave mi volala mama ze sa otec vymkol, fasa mam o program postarane 🙄

weronyca
3. nov 2009

alikaa ked budes o niecom vediet daj vediet...ja hladam uz dlho, jeden zarezervovany kurz zrusili a ostatne uz vsetko obsadene..

gucz
3. nov 2009

dadulka áno u nás snežilo, od rána v kuse asi do jedenástej, ale keďže sú 2 stupne, tak sa to už začalo topiť, sneh je už len na strechách. No ráno bolo aj na tráve, prišlo mi to ako na vianoce 🙂

alikaa ja som na niejakej predpôrodnej príprave nebola ani pri malej a ani teraz sa nechystám, myslím že pôrod aj starostlivosť o dieťatko zvládneš aj bez toho. Ja som pri malej radšej študovala knižky a tak, nebývame priamo v meste, tak sa mi tam nechcelo cestovať a myslím že som o nič neprišla. Ale ak budeš mať po absolvovaní kurzu lepší pocit, tak rozhodne choď 🙂

dadulka2000
3. nov 2009

gucz, wow tak to aby som sa riadne teplo obliekla 🙂 tu mame 15C,.... tak to bude sok pre organizmus
mne je tu stale teplo a som v kratkom rukave stale,.... ale pri -5C (ako je u nas na severe slovenska) bude treba aj rukavice 😀
tiez si nemyslim ze tou pripravou clovek nieco ziska,.... to sa da zvladnut isto aj bez toho. 😉

alikaa
3. nov 2009

weronyca viem o dvoch kurzoch, jeden je podla mna prilis predrazeny, za 105 Eur - druhy z vrchu - http://www.pronatal.sk/kurzy.htm#Cvičenie pred ...

Potom dalsi stoji 40 eur - http://www.studiomiracle.sk/ - ked si v lavo kliknes "kurzy cviceni pre tehotne", tak dole su predporodne kurzy, jeden je uz obsadeny, druhy s Lenkou su este 4 miesta volne (zacina teraz vo stvrtok), ale kedze ja nemam auto, tak je to pre mna nerealne chodit vo stvrtky v noci na koniec petrzalky, konci to o 21,20. O takom case sa uz pomaly chystam do postele a nie ze este vyse hodiny odtial cestovat domov.

Skusim sa nejako dovolat pani Jezikovej na Antolsku alebo pani Jandovej na Kramare, mozno sa mi postasti. Ak nie, tak dam na Gucz, nastudujem z kniziek co najviac, nech mam ako taku predstavu.

olienka12
3. nov 2009

dadulka u nas svieti slniecko a je celkom prijemne 3 stupne, aj ked rano bolo namrznute a minus 5.
mne priprava dava vela, rada by som pri porodnej asistentke ku ktorej chodime aj rodila.urcite je dobre pre mna ako prvorodicku pocut z mosta do prosta co ma caka, ktore svaly mam zapojit pri tlaceni a podobne.

Dnes rano som bola na endokrinologii na odber krvy normalne som sa pristihla,ze na kazde zakaslanie v cakarni sa strhnem ako keby strielali,chytam paniku.... preco chodia ludia s kaslom do odbornych ambulancii,kde mozu nakazit zdravych ludi? teda zdravich v zmysle bez chripky a jej podobnej pliage... bola som z toho zla...
Na poradni ma moj lekar dost ukludnil,povedal,ze z jeho pohladu nie je ziaden problem,a ze tie hranicne hodnoty na prietokoch boli urcite falosny poplach,dal mi lieky na rozsirenie ciev a o 2 tyzdne mam ist na kontrolne prietoky k nim uz len v 34tt na poradnu a protilatky a pre papier na matersku potom uz len do nemocky na ctg
tesim sa ako sa to krati o chvilku bude maly tu 🙂)

olienka12
3. nov 2009

hej a predporodnu mam v ramci union poistovne zdarma. ostatne poistovne 3eura za jedno sedenie

nedockava4
3. nov 2009

ahojte, tehulky...
Janka...jasne, ze ta pockame...
Lenka...som rada, ze tie hodnoty v prietokoch boli len poplachom
Ja som dnes rano absolvovala dalsi odber krvi na hematologii...aj ked neviem preco, no nevadi...vyckala som si 2 hodiny (a to maju napisane, ze uprednostnuju tehulky)... nevadi, bol pri mne MM, tak ten si to vsetko odniesol (moju nervozitu)...a potom celu cestu domov vysvetloval malinkej v brusku, ze mamka (cize ja) je nervacka.... 😵
Teraz varim obedik a vecer sa chystam na nakupy topanok a siat...a mozno aj nieco mini pre malinku...

marushka
3. nov 2009

ahojte tehulky 😉

my sme sa tiež zobudili do prekrásneho nasneženého rána a sneží stále.ja som už doma od rodičov, úspešne upratujem a včera som rozmiestnila môj minulotýždňový nákup v Ikea, tak sa vytešujem. dnes som dostala info, asi o týždeň nám príde aj kolíska, ešte v pondelok po poradni skočím kúpiť nejaké drobnosti a sme vybavení 😉 😉 😉

dnes sa ešte chystám na nákup kozmetiky pre seba aj pre bábenko a budúci týždeň začnem prať hadríky 🙂

všetkým, čo sa trápite s nejakými problémami prajem, aby sa všetko čo najrýchlejšie urovnalo - oli, minix, bebel, antonia...

čo sa týka prípravy som na tom presne ako gucz: ja som ju neabsolvovala pri kubkovi, ani teraz nebudem, ostal mi z toho asi aj rovnaký pocit - všetko sa dalo intuitívne a situačne zvládnuť!!!! dokonca si pamätám, že som hovorila manželovi, že keby ma v daných momentoch niekto predpisovo otravoval s tým, čo mám robiť a ako správne dýchať, tak ho asi zabijem.... 😉 😉 😉

ale je jasné, že každá sme na tom inak a niekomu predpôrodná príprava pomôže 😉

genialna
3. nov 2009

Ahojte..
Alikaa, ja som sa tiez nejako neskoro spamatala s tou predporodnou pripravou. Nemam nic zarezervovane a myslim si, že sa mi uz ani nic nepodari ako to tu tak citam.. 😉 Ja som sa na toto pytala mojho Dr. a ten sa pri tej otazke len pousmial. Povedal mi, ze odhovarat ma nebude, ale ci mi to na nieco bude, to mi nezaručí.. 🙂 Takze z toho som si usudila, ze mozno by mi tam povedali zopar zaujimavych infosiek, ale zaobisla by som sa aj bez nich.. No a este mi povedal, ze ved v knizkach a na nete toho najdem dost.. 😉 Takze zhanat uz asi ani nic nebudem a co budem potrebovat, to sa popytam jeho (budem u neho aj rodit, ak sa bude dat).

bebel
3. nov 2009

Ahojte,
nakoniec som šla do roboty....dopravná situácia ráno bola katastrofická.🙄
Brunčo dokonca dnes protestoval s nástupom do škôlky.

Katka: Mne je veľmi podobne, hlavne, ak mám prejsť po schodoch....Senzz som ešte nikde nevidela na živo.
Ale z tých nových limit. edícií quinny sa mi veľmi páči zapp twine http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6999129
a buzz bw je super. 😀
Tá stolička je skvelá, škoda, že vysokú stoličku po Brunčovi som nepredala, len požičala a máme ju už späť 😎

Gucz: Bruno presne ráno zahlásil cestou do škôlky ako riadne chumelilo, že "prišli Vianoce, budem mať darčeky" 😀
Hanus: abstinencia neprichádza do úvahy....pokojne až do kontrakcií môžete bez obáv fičať, ak si ok ty a nemáš zákaz od lekára.

andykca
3. nov 2009

Ahojte babule...tak ja som sa dnes tiez zobudila do zasnezeneho rana....aj ked sa to hned rozpustalo bolo to kraaasne - cem uz vianoce xi 🙂

minix tak sa nam drz v tej nemocke 🙂 drzim paste aby ta coskoro pustili
bebel: naozaj peknucke fotky 😉 no a calcium sirup som brala aj ja a mne zabral

a babenky z Trnavy...tak zajtra ideme na kurz sa tesim 😉

booooze a baby nemate nahodou stale blby pocit v ustach? ja tu chut mam potrebu stale zapijat alebo zajedat fuj...

k.a.t.k.a.
3. nov 2009

som dala zly link na ten Senzz 😅 tu je v plnej krase 😀 http://www.babypark.cz/kocarek-quinny-senzz samoska ze ako bugyna 🙂
Zapp sa mi pacil ale vadi mi na nom 1 podstatna vec a to ze sa neda polohovat 😖 kedze krpata si vzdy rada schrupla v kociku 😀

bebel
3. nov 2009

Katka: to je pravda 😎 preto som mala inglesinu zippy, kým Brunčo spával v kočíku.

Andykca: dík.Som z nich nadšená. 🙂 Už som sa s Ditou dohodla, že príde k nám domov nafotiť newborn baby fotky Bibiny, tak do týždňa po prepustení z nemocky.

dadulka2000
3. nov 2009

http://cgi.ebay.co.uk/Red-Quinny-Zapp-Stroller-...

katka tu mas na ebay "milion" kocikov 🙂) a ceny za facku

zuzuxx
3. nov 2009

ahojte kocky,

antonia, olienka sucitim s vami. Mam rovnaky problem hranicne hodnoty prietokov, kontrolny uzv tiez dopadol zle. V piatok pozru este raz, ale mam prist pobalena a asi si ma tam nechaju ☹
Dnes som bola aj na CTG, ten dopadol dobre, nastastie ziadne kontrakcie.

Roxy, ake miery poslat? obvod bruska a este nieco?

idem vas este docitat 😉

baileysa
3. nov 2009

ahojte bruska,

ako sa mate???

som sa 100 rokov neozvala, dorabala som si dizertacku, tak som mala kopec okolo toho, kazda volna minuta, co som nemusela byt s malou isla tam 😅 ale uz len vytlacit a poslat a cakat 😅

my sa mame fajne, vysledky zatial vsetky ok, len mam okrajove hodnoty bielkoviny v moci, ale dr. s tym ni nerobi zatial, tak uvidime, co mi povie teraz v piatok...

inak sa pridavam do klubu chorych, som vcera dokoncila tu pracu a dnes rano, co som sa tesila, ze veget, tak mam chytene hrdlo a v noci ma strasne bolelo ucho 😒

zachytila som nejake mena v nemocnici, tak drzim palce, nech je vsetko ok, rovnako so zlymi prietokmi, nech sa to vsetko upravi...

roxy, udaje do tabulky poslane 🙂

dadulka a kedy budes na sk? nedame stretko?

bebel
3. nov 2009

OK, tak čo poviete na zmenu času a miesta, aby sa aj Dadulka mohla s nami stretnúť?
Avion napr.U trafenej husi o 14,00 hod 10.11.2009?
Zuzux...tak držíme palce, nech sa to tam v nemocke dá do pôrodu vydržať.
Kam pôjdeš konkrétne?

zuzuxx
3. nov 2009

dakujem

bebel, na antolsku. Ale neni to este iste, v piatok sa dozviem...

ivv
3. nov 2009

ja by som mohla 🙂

ivv
3. nov 2009

len dufam, ze nebudem chora 🙄
soplim a vraj mam "leskle" oci.. parada.. este tu chvilu pobudnem a doma urobim cibulovu kuru 😅
myslite, ze by som mohla preventivne polku paralenu?

k.a.t.k.a.
3. nov 2009

ja teoreticky tiez hej 🙂

fuj citim sa ako v nadoraz stiahnutom korzete 😝 ja si ani polohu na sedenie neviem najst 🙄 to je vopruz to tehotenstvo a ze najkrajsie obdobie 😝 ja som z toho naopak uplne hotova a navyse stavy uzkosti ma chytaju kazdy den 😝 z toho vsetkeho

motylik22
3. nov 2009

baby myslite si ze budem mat male babo ked v 7mesiaci mam este stale male brusko....vseci mi hovoria ze mam male brusko mamicky co maju uz deti aj predavacky ked som kupovala veci pre babo tak sa pytali ci to pre mna a boli dost prekvapene ze pre mna...tak si myslite ze budem mat male babo? 🙂

k.a.t.k.a.
3. nov 2009

motylik22 velkost babatka nezavisi od velkosti brucha 😉 ja som mala brucho jak slon a malá mala akuratnych 3100g a kamoska naopak malé brucho a drobec tazsi 😉

motylik22
3. nov 2009

katka aha tak dobre a diky ti 🙂

dorotkaa
3. nov 2009

Ahojte tehulky,
tak aj ja sa opat po nejakej pauze ozyvam... popri praci som vazne nic nestihala, sem tam som vas stihla precitata ,ale pisat vobec nie... minuly tyzden som uz aj ja skoncila, budem PN na vlastnu ziadost az do 7.decembra a potom mi uz oficialne zcina materska... mala som toho strasne vela, este jeden taky mesiac a asi by som aj porodila + to cestovanie trnava-bratislava, takze si to teraz vazne uzivam, ze nikto odo mna uz nic nechce 😀 (ozaj, baby co ste PN, mate nejaku skusenost s kontrolami zo socialky? chodia, nechodia?? ... lebo ja sa citim zdravotne dobre, takze urcite nemam v plane sediet cele dni doma...)

choroby ma zatial "nastastie" obchadzaju, uzivam ale preventivne PREVENTAN AKUT - mozu aj tehotne a vrele odporucam ako prevenciu pred chripkami ci prechladnutim... funguje na principe zvysenia bielych krviniek v tele, ktore zvysuju obranyschopnost organizmu voci infekciam a virusom...

bebel, pekne fotky... co sa tyka toho mojho kocika, nekupovali sme zatial ziadne nahradne potahy, mozno neskor ked ma ten denim omrzi, zatial nemam potrebu ho menit, som s nim zatial nadmieru spokojna... sem tam chodim do izby mrknut nanho, si pripadam ako male dieta ked dostane svoju oblbenu hracku, hihi.. to asi preto, ze je to moj prvy kocik v zivote, takze predpokladam, ze ma to prejde 🙂

k.a.t.k.a., ten quinny buzz b&w sa paci aj mne, ja som kedysi po buzze poskulovala a v tej bielej a ciernej je fakt pekny... pekna je aj ta stolicka, co si nasla, skod, ze nam sa do domu nehodi...

a tebe chcem katka este raz podakovat za to lehatko fisher price co sa mi pacilo a ty si mi ho nasla na e-bayi, tak si predstav, uz ho mam doma, som ho objednala a za osem dni mi prislo, som bola milo prekvapena, ze tak rychlo... trochusom sa bala, ci sa mi bude pacit aj nazivo, ale vyzera presne tak ako na tom obrazku, tak som spokojna... dufam, ze aj nasa mala bude 🙂 ja som ho potom nejakou nahodou nasla aj na nejakej ceskej stranke, ale asi o 1000 SKK drahsie ako vyslo mna aj so shippingom z ameriky, takze super... mala si pravdu, ze sa to z tej ameriky oplati objednavat... a neplatila som ani ziadne clo ani dph...takze baby, ktoreste doteraz mali nejake predsudky voci objednavkam z ameriky, na zaklade vlastnej skusenosti odporucam....

co sa tyka ba stretka, aj mne by sa viac hodil skorsi cas ako 17.30, okolo obeda, alebo poobede idealne, ale ak sa to ma prekladat len kvoli mne tak to nemusite, bud pridem alebo nepridem... uvidim ako mi to vyjde...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre