Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
11. dec 2009

ahojte brusenka

no, vcera sa krajsie vstavalo, ked tak krasne svietilo slniecko. Dnes je to nejake zamracene ☹

zuzka, no tak ty byvas blizsie ako lopezka, tak nabuduce ked budes robit cervikovy kolacik, dak dobehnem 😀 😀 😀

liwka a rozhodnutie ti vlastne prislo zo socialky? Alebo ani to nemas? Mozno maju fakt vela roboty a este to nestihli spracovat. Aj ked mne doteraz chodili peniazky vzdy nacas. Len som zvedava, ako to bude bud. tyzden, lebo to by som mala dostat uz matersku a este mi nedoslo rozhodnutie 😠

tak dnes som objednala dalsi darcek pre MM, aj ked som trochu nahnevana. Chcela som noze a myslela som, ze ich kupi svokor, som hovorila MM, nech sa s nim o tom dohodne a vcera mi povedal, ze svokor posle peniaze, nech si nieco kupime. On mu o nozoch vobec nich nehovoril. Tak dufam, ze to stihne prist do vianoc...ach mohla som to mat uz davno objednane.. no co uz... chlapi...

janqa24
11. dec 2009

ja sa obavam, ze peniaze za zvysok PN a matersku dostanem az po novom roku 😠 😠 😠 by som toho mojho sefa a ucotovnicka najradsej nakopala niekam 🙄 🙄 🙄

liwka
11. dec 2009

najskor chodi rozhodnutie, az potom peniazky? bo ja nemam ani to rozhodnutie ☹ do kelu
otovrila som si stranku SP, no je tam tooolko cisel, som z nich magor. kam vlastne volat? na nemocenske?

boncusik
11. dec 2009

holky dakuje ku gratuláciam 😀

mala so v pase zle dátum narodenia malího samozrejme že má len týžden 🙂

malý je strašne milený musím donutit MM nech mi dá fotku do albumu 🙂

adros
11. dec 2009

liwka, no mozu prist aj peniazky skor ako rozhodnutie, ale ked pride rozhodnutie, tak uz aspon mas istotu, ze je to spracovane a teda ze sa potrebne papiere nikde po ceste nestratili 😀

ivv
11. dec 2009

dobre rano 🙂

gratulujem petke a boncusikovi 😵 maminkam a babatkam prajem hlavne veela zdravia 😵
super spravicky.. 🙂
aj ja uz chceeem 😀

dlho som tu nebola, tak mi dalo dost zabrat kym vas precitala, vidim ze je nas viac, co nemozu v noci spavat.. je to dost otrava, ze? a to mi kazdy hovori, len sa vyspi, kym mozes! mno.. keby sa dalo, ze jo?

gucz
11. dec 2009

ahojte maminky

gratulujem k novým prírastkom 🙂 , krásne správičky

my máme dnes doobeda za sebou nákup, podokupovala som si veci, už si dnes skompletizujem tašku do pôrodnice. Kúpila som aj malinkému taký overal s čiapočkou v tescu, pôjde v tom domov z pôrodnice, tak sa z toho teraz vytešujem ako malé decko 🙂 . No a v Tescu je teraz - 30% na nivea výrobky, tak som hneď kúpila aj olejček a mydlo pre drobca. Tá vôňa toho mydielka mi pripomenula čas keď bola Laurika taká malinká 🙂

adros
11. dec 2009

gucz, ty si teda sikula, ze si uz zvladla aj Tesco, ja este stale beham v pyzame 😀

ivv
11. dec 2009

nasa mala je stale pohodlne usadena ritkou dole 😅
som fakt, zvedava, ci sa otoci, lebo v tejto polohe je uz dost dlho.. tak uvidime.. vcera som zacala citat forum, kde rozoberali porod KP a teda nic moc.. som zvedava na prvu poradnu v nemocnici 😕

drobec, koho si si vybrala na antolskej?

ja stale rozmyslam, ci zazmluvnit, alebo nie.. so mnou nikto totiz v porodnici nebude, MM pracuje v zahranici, domov sice chodi kazdy vikend, a na koniec januari si berie volno, ale ci stihne termin porodu, to neviem.. a keby aj, nejako sa na porod neciti 😀 takze zazmluvnenie som brala ako taky backup.. zas na druhej strane mi kazdy hovori, ze aj tak ten porodnik je tam so mnou len chvilu, kym sa malicka narodi.
ja teda nevieeem ... 😀 😀

ivv
11. dec 2009

adros, sme na tom rovnako 😀

ivv
11. dec 2009

idem sa ale hodit do "gala" 😀 .. do teplakov, hehe

lopezka
11. dec 2009

dobre ranecko dnes opat 😀
ja som este zalahla okolo osmej, ked odisiel mm do prace a spala som az do jedenastej 😀 takze aj ja som este v pyzame 😠
dnes je v blave jake hnusne pocasko, vcera bolo nadherne 😒
idem zamiesit na ten kolac, nech to dam cim skor do chladnicky a pak vybehnem na nakup a pak trochen poupratujem .......tak pekny day vsetkym 😀 😉

gucz
11. dec 2009

adros no ja sa desím preplneného tesca, tak sme sa s MM dohodli, že hneď ráno ako malá vstane ideme. Som síce z toho nákupu unavená, ale aspoň to mám už za sebou. A to som stihla aj v Orangei zaplatiť faktúru. Super.

gucz
11. dec 2009

lopezka aký koláč??? hm?

marushka
11. dec 2009

pekné predpoludnie všetkým 😉

no gucz - stíhaš....ja mám energy ešte dosť, ale reálne toho v rámci dňa nechcem robiť veľa, som už taká ubolená nejaká, potom to večer cítim a hlavne tie lýtka...navyše dnes mi je pekne zle, od žalúdka, fujky, presnejšie už od večera, dúfam, že sa nejako vzchopím...ale tiež som na seba hrdá, že zvládam rozplánovať veci aj ich urobiť 😉

ivv - no, ja tiež nezazmluvňujem, a to som ja iná mamička hypochondrička 😉 prvý pôrod sme zvládli excelentne, bez epi, bez zazmluvnenia a na uja doktorka Harbuláka, s ktorým sme sa poznali a ktorý nás odrodil, sme mali len šťastie, že mal službu 😉 😉 😉 Ja v zazmluvňovaní nevidím sebemenší význam a mám to potvrdené už z toľkých strán, že už to neriešim...len samozrejme, nech to z babuliek nikto neberie v zlom, je jasné, že každý si to všetko zariadi po svojom, len takto to vnímam ja...tiež je pravda, že keby som rodila v rodnom meste, chcem k pôrodu svoju kamošku gyndošku 😉 😉 😉

čo ti ale asi poradím z určitosťou , je samotný fakt, že keď máš manžela v zahraničí, skús si niekoho blízkeho zariadiť k pôrodu...kamoška, mamina, dula...je dobré, keď je niekto s tebou jednak ako opora jednak môže tlmočiť tvoje priania na vyšších miestach...lekári, sestričky atď, je to ľahšie 😉 🙂 😉 🙂

ivv
11. dec 2009

maruska, aj nad tym som rozmyslala ze by som mala niekoho ineho pri sebe, lenze my sme v ba a vsetci ostatni blizki (y?) su na strednom slovensku. mama pride, ale az ked budem doma. a zas nechcem dat do pozoru celu rodinu, aby tu potom nestepovali vsetci, resp. nemali stres z toho ze nestihli na cas dojst do ba 😀 😀

ale este skor rozmyslam nad porodnym planom, nic specialne, len par veci, ktore si zelam a toto by som este chcela prejst s lekarom, co k nemu budem chodit do poradne. neviem, akym sposobom sa to potom odovzda personalu na porodnej sale, ale dufam, ze to bude sucastou tehu knizky a teda ze to budu respektovat 😅
a ked nie, tak spustim krik! 😀 😀 😀

a tiez planujem rodit bez epi 😉 🙂

genialna
11. dec 2009

Ahojte bruska..

dnes je fakt nejaky divny den.. to pocasie vonku je onicom..

Ivv, ani ja nezazmluvnujem. Mam sice kamarata kt. mam zavolat "az to na mna pride", takze bud dorazi on, alebo budem rodit u toho kto bude mat prave sluzbu. Ale inak to vobec to neriesim.

Ale trapi ma opuchanie noh, teda clenkov. A hlavne na lavej nohe.. No a pridava sa mi k tomu aj vysoky tlak.. Este bielkoviny v moci a mozem si balit tasku aj ja.. 😒 Uz aby som bola zase len "sama sebou" a bambulka pri mne...

krpuch
11. dec 2009

ani ja nechcem epi, bojim sa, ze by zle pichli a ochrnut nechcem. ☹

marushka
11. dec 2009

ja viem, niekedy sa veci nedajú zariadiť do detailu a pomoc padne po pôrode vhod...ja som kedysi inak uvažovala nad dulou, podľa mňa je to dobré riešenie...neviem

hm a ten pôrodný plán - keď som čakala kubka, chcela som ho, ale nakoniec mi aj tak v kamarátskych lekárskych kruhoch bolo vysvetlené, ako to s ním je, ale pochopila som to aj sama...vieš, potom je asi fajn, keď máš zazmluvneného lekára, ktorý si ho naštuduje, osobne si neviem predstaviť, keď si spätne prehrám napr.svoj pôrod, že by som im v tom frmole ešte mávala papierom s pôžiadavkami... 😉 a chcela aby si ho naštudovali...zazmluvnený lekár si ho musí naštudovať ale keď niekde rodí zopár mamičiek naraz..jje to asi len málo reálne.je pravda, že ja nepoznám nikoho, kto rodil s plánom, a to nás je tu teda viac ako dosť v okolí...takže neviem povedať žiadne výrazné pozitívum, uvidíš určite, čo ti na to povedia v poradni, hm? 😉 máš plné právo si ho pripraviť, to je jasné...

a ešte maličkosť, ktosi, ja neviem, ktorá kočka to bola, sem už kedysi pradávno písala svoj pôrodný plán, pamätám si z neho len dojem - nebolo v ňom vôbec nič, čo by som nezažila pri pôrode, všetky body akoby kopírovali môj vlastný pôrod - lekár aj sestričky sa spýtali, skonzultovali , rešpektovali, takže som vlastne ten plán ani nepotrebovala 😉 😉 😉

marushka
11. dec 2009

krpuch, neboooooooooooj, epi sa pichá do tej pasáže chrbtice, kde neochrnieš, ale zato môže vzniknúť kopec iných problémikov, tuším bebel naozaj veľmi nepríjemnú skúsenosť ... a aj ja ich tu zopár poznám, takže tiež idem bez epi 😉 😉 😉

genialna - ja čuduj sa svete neopúcham, ale tie bolesti nôh stoja za to... 😝 😝 😝 to je ako zápal žíl+kŕč v lýtku dokopy otras...ale ty keď máš takéto symptómy - tlak + bielkoviny - tu už nejde o preeklampsiu? 😒

ivv
11. dec 2009

ved prave.. s tou situaciou ze na porod budem nakoniec sama (co teda aj budem ja viem 🙂 ) sa mi to zazmluvnenie zdalo fajn.. ale fakt si myslim, ze je to zbytocnost..
ono, ja v tom porodnom plane nechcem mat ziadne speci veci 🙂 hlavne v bodoch zhrnute, ze chcem aby mi dali analgetikum lokalne ked ma budu sit, aby som malicku po zakladnom osetreni mala pri sebe cely cas co budem este po porode na sale, aby mi prehliadku nerobil kazdy lekar/medik, co pojde okolo a to je tak vsjo 😀
ale mozno su to take veci, ze si ich vydupem aj bez porodneho planu.. ach jo, no prvorodicka 😅 , neviem co ma caka.. asi stresujem, ze? 😀

krpuch, ja sa skor bojim, ze sa netrafia, budu sa mi sparat medzi stavcami.. 😲

ivv
11. dec 2009

genialna, ja neopucham, ale ked si cupnem, tak ma hned zacnu nohy boliet, a mam pocit, ako keby mi sli prasknut.. zeby voda?
chodis uz do nemocky, ze? to si uz pod drobnohladom, neboj.. ono ten tlak moze suvisiet aj so zadrziavanim vody v tele..

marushka
11. dec 2009

nie, ivv, vôbec nestresuješ 😉 to je normálne!!!!

ja napríklad, keď si teraz spätne prehrám situáciu spred štyroch rokov, mám pocit, že som paradoxne menej hysáčila pri kubkovi, ako teraz... už viem, do čoho idem, aj keď každý pôrod je iný, som bohatšia o skúsenosť a som si istá, že mám viac strachu, než ako prvorodičky 😉 😉 😉

andykca
11. dec 2009

Ahojte baby...tak dalsie babanko na svete .-) boncusik gratulujeeeem ...

tak dnes to je vonku fakt desne...a to ma este vytaca aj Tina (pes) chce ist von, ale ako vystrci nos z dveri tak sa otoci a ide opat dnu....kurna ma len prehana

a s tou socialkou (materskou ci nemocenskou to je uplne jedno)...som dufam dnes vybavila posledne papiere bo ma faaaakt vytacaju...clovek si zisti co setko potrebuju na pobocku v HC a ked im to zaslem do ZH tak tam zrazu maju ine podmienky....drbne ma...som si zavarila ale co clovek neurobi pre najvyssiu matersku...aspon ze to budem mat...

liwi no a ja som nebola na tej predporodnej resp. laktacnej priprave...ja som aj vravela ze tam uz isto nepojdem, lebo nemam ako a busom sa mi straaaaaaaaaaaaasne nece....a nepisem lebo som chora jak pes a nervozna z toho....takze vas len citam a sem tam pisnem🙂

adros no nadherny anjelik...ty sikovnica 🙂

liwka
11. dec 2009

andy, este ta to drzi? joj, to ma mrzi, a ja ze vas zajtra pozvem 😀 v meste budu robit ukazku zabijacky aj s ochutnavkou... mnamky
potom by sme si dali u nas cajik a mozno aj nieco sladke by som zosmoklila

eva3107
11. dec 2009

Ahojte tehulke tak po dlhsom case sa hlasim aj ja .. 🙂

Gratulujem k prirastkom Boncusikovi a Sisipetke... konecne ste sa dockali.... 😅 GRATULUJEM!
Uz aj ja by som to chcela mat za sebou 🙂 No este si pockame...

andykca
11. dec 2009

liwi jasnee drzi sa ma to jak kliest.....hmmm zabijackove veci ja mozem nuz, ale z domu do stredy nevylezem aj keby neviem co bolo 🙂 aj to keby som nemusela na poradnu tak nevylezeeem hadam aj do vianoc xi

jaaaaaaj ja cem byt zdrava aby som si mohla umyt a vianocne vyzdobit okna ☹ ☹

evi no ahoj...veru po dlhom case si sa ozvala 🙂 pekne od teba

adros
11. dec 2009

andy, zlatko, nezlepsuje sa to? ☹ to ma mrzi. Ci si ty nieco nechytila v sobotu na tom jarmoku... 😖 No a s anjelikmi som na cas skoncila, dosli mi nite, budem musiet poslat draheho, nech mi dokupi, len ci to zvladne... 😉

liwka, joj, rada by som dosla na taku zabijacku, ale ako andy, radsej cucim doma, aby som tiez nieco nedrapla a navyse cestovanie uz na mna nie je. Som rada, ze zvladnem cestu do TT na poradnu 😀 Dnes som chcela na chvilu vybehnut do mesta, ale ee. OD rana mi tvrdne brusko, tak radsej fakt oddychujem a von vyleziem az v pondelok na kontrolu

ivv
11. dec 2009

prave mi volal MM, ze mu zrusili let .. fnuk ☹
dufam, ze mu najdu nejaky nahradny a ze na letisku nestvrdne dlho.. 😠

a to sme zajtra mali mat zabijacku "na zivo" u nasich 🙂 .. snad to este stihneme ..

liwka
11. dec 2009

ivv, mnam, na zivo je to este lepsie 😀
my sme o takej ozajstnej basnili tento tyzden. kedze obaja pochadzame z dediny, ako deti sme si tych zabijaciek uzili, no uz teraz to vyjde moc draho a zial ani na dedinach sa tak casto nerobia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre