Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
31. dec 2009

antonia, ono to bolo nieco take ako kankan, tak sme pritom vykopavali nohy, ale pravy kankan to nebol. Mam pocit, ze to bolo hrane len na klaviri, zacinalo to uplne pomalicky a pomaly sa to zrychlovalo az sme padali, co sme nestihali...

https://www.youtube.com/watch?v=UdtgXJe6UVU

nieco taketo podobne, ale nie je to to, co myslim

ivv
31. dec 2009

botis a stupi gratulujem k babatkam 😵

mne mm prisiel nejaky prechoreny.. hnackuje a ma horucku ☹ tak liecime a modlime, aby som to nechytila ja 😕
dnes ani slavnostna vecera nebude.. lososa si ugrilujeme aj zajtra 😝

kalimerko
31. dec 2009

Krásný Silvetr a nááádherný Nový rok, rychlý a co nejmíň bolestivý porod a zdravé dětátka

andykca
31. dec 2009

roxy ja ti len veeeeeeeeeeelmi prajem aby to slo prirodzene...ale ked sa ta tak drzi xi...

inac moja segra dostala vyvolavacku 🙂 a to bol porod hehe....ja som bola na festivale a medzi kontrakciami sme si volali hehe....vzdy ked mala kontrakcie ma vypla a potom o taku minutku som jej volala opat hehe....vecer jej to pichli a potom rano mala odrodene....malu Sofinku 🙂 zazitok na cely zivot....kedze bola daleko odomna tak aspon takto som to s nou prezila....

adros ta niesom sice nejaky uplne ze stary rocnik, ale nam to tiez na disco hrali...sice to nebol velikansky hit ale hrali nieco podobne....

zucana
31. dec 2009

baby krasneho silvestra prajem a stastny novy rok 2010 hlavne zdravicko a stasticko 😉
a gratulujem k novym babatkam...necakala inak stupiq chlapceka ? 😕

eva3107
31. dec 2009

Ahojte tehulky ..
Gratulujem k dalsim babatkam... a obzvlast tym dnesnym silvestrovskym... 😵

Roxy ja ti tiez prajem prirodzeny porod... inak ja som bola vcera na kontrole a moj krcok ma 1cm a do terminu vraj nevydrzim... uz od rana som sa necitila naj .. boli ma brucho a dost casto na mna prichadzaju poslickovia.. niekedy naozaj prekvapovo silny.. noo pevne verim , ze neaky ten cas este vydrzime dva v jednom. A pokial sa nic nestane tak dalsiu kontrolu mam tiez 7.1. Tak drzte palce.. 😅

A vsetkym bruskam a novym maminam prajem vsetko dobre v novom roku 2010.... 😉

antoniab
31. dec 2009

adros to som myslela ale nie uplne tak asi myslime to iste len to nevieme formulovat 😀 😀 😀 ale je to tato melodia 😉

adros
31. dec 2009

antonia, je mozne, ze to je ta melodia, len ma to myli, kedze to nie je ta verzia, ktoru si pamatam ja, ved predsa len to uz je aj takych 15 rokov 😀 ale som rada, ze nie som blazon, ze som si tu pesnicku nevymyslela 😀 😀 😀

jooj, mne ja zas tazko na zaludok, uz ma to nebaviiiiiiiiiiii

andy, no pekne, tak ty uz mas tu vyvolavacku nacvicenu, aj ked z ineho pohladu 🙂 🙂 🙂

stupidq6
31. dec 2009

Ahojte dakujem krasne za gratulacie mala je naozaj uzasna zatial len spinka ja sa citim fajn porod bol super.
Pisem z mobilu baby prajem vam krasneho silvestra stastny novy rok vela zdravicka a stasticka vasim uzasnym rodinkam.

krpuch
1. jan 2010

vy isto vsetky pekne oslavujete... 😅 ja uz pomaly zaspavam, tento silvester stal za ... snad aspon vy sa mate fajn so svojimi polovickami a rodinkami...

weronyca
1. jan 2010

Krpuch. Co tak negativne. :(( moja polovicka je na opacnom konci rep. Nie velka vyhra

genialna
1. jan 2010

Ahojte brušká..

v prvom rade gratulujem všetkým novopečeným mamičkám a prajem im nie len veľa zdravíčka, ale tiež trpezlivosti s miminkami.. 🙂 Musí to byť úžasný pocit..

No a tiež by som chcela popriať všetko dobré v novom roku.. Nepochybujem o tom, že tento si isto veľmi dobre zapamatáme.. 😉

Moja dnešná poradna dopadla celkom fajn. Kedže sa dopujem 3x denne Dopegytom, tlak sa mi drží v norme. Bielkoviny v moči mám stále, ale pokiaľ je tlak dobrý, toto sa vraj dá zvládnuť.. Máme 3431g a termín o týždeň posunutý dopredu. Tak uvidíme. No ak mám byť úprimá, bola by som šťastná, keby som už aj zajtra porodila.. 😉 Každý deň mi pripadá ťažší a ťažší.. Ako malá slonica čo už nevie čo so sebou..

Oki, idem skúsiť žažmúriť oči.. Susedia už snáď ukončili žúrku.. 😠 Mám pocit, že už im niekto bol vynadať.. 😝

gucz
1. jan 2010

Šťastný nový rok Vám všetkým (maminky, ocinkovia, brušká aj bábätká) prajem 🙂

gucz
1. jan 2010

ja som Silvestra priznám sa prespala, navečer som upiekla slané tyčinky, potom sme si sadli s MM k telke. O desiatej mi začali klipkať oči, tak som si šla ľahnúť, pred dvanástou som bola na wcku, no bola som taká rozospaná, že sa mi nechcelo zostávať hore, tak som šla späť do postele. Po dvanástej ma opäť prebral ohňostroj, no ale v zápätí som zasa zaspinkala ako bábo a spala až do ďalšieho výjazdu na wcko o druhej. Ale som rada, že som si išla ľahnúť, tak dobre som sa už dlho nevyspala ako túto noc. Lola sa zobudila o šiestej, tak od vtedy sa tu hrajkáme s legom 🙂

Drobček tiež v noci poslúchal, mám pocit, že mi aj trochu kleslo bruško. Musím sa spýtať MM keď sa zobudí, či sa mi to len nezdá.

katka22r
1. jan 2010

dobre ranko bruska tak zatial nemame novorocne babenko?....my sme boli na polnoc u svokrovcov kedze byvaju od nas 10 min a o 1 som uz spala....ale stale mi trebalo na wc...inak pohoda a co vy?

roxy_1
1. jan 2010

dobre rano 🙂

my uz jsme s mm travili pulnoc v posteli, v 00:30 jsem vypnula tv a sla spat.... 🙂 takze takovy normalni vecer 😅

dneska se opet a naposledy MERIME 🙂 ja mam tento mesic mensi miry ale jen o 2cm tudiz 99cm 😅

jak budete moct tak mi piste IP at vas muzu pridat naposledy do tabulky 🙂 nektere z tabulky uz to maji za sebou 😀

vcera jsem manzu na stavbu nedostala tak dneska jdeme vse pododelavat a ja si pujdu pouklizet.... 🙂 jak na novy rok .... 😝 😀

lopezka
1. jan 2010

dobre ranko babulky 😉
v prvom rade este raz vsetkym vsetko NAAAJ do Noveho roka, hlavne zdravie nam, babetkam ale aj celej vasej rodinke ......a tym co este neporodili, hladky priebeh porodu 😉 😀

krpuch, neviem ako si silvovala ty, ale ja tiez naprd 😖 😢
s mm sme sa pohadali, ja som pak potom vyrevala rieku slz zavreta v kupelke ☹ ....... bola to uplna kravina, pochytil ma vcera vecer ten "syndrom hniezdenia" 😀 😅 tak som obcas od neho nieco chcela a jemu sa zrovna nechcelo, tak bol nervny, casto zvysoval hlas ........furt som mu hovorila "nekric na mna !" 😖 ....akoze nekrical, len zvysoval hlas, ale mne to v momentalnom psychickom rozpolozeni bolo hrozne luto, tak som potom revala ako decko ...........a on tvrdohlavo odolal 😖 ☹ ......pak som este vecer pozehlila vecicky co som mala poprate .....pobalila tasky konecne 😠 😅 ......sadla k telke, pockala do polnoci .......potom uz mm zmakol, ponalieval, zazelal mi ......ja som sa nezmohla ani na slovo a opat som sa rozplakala ☹ ..... potom ma uz hladkal a stiskal a tak ....ale uz bolo neskoro .....proste blby silvester 😖 ......o 0,20 hod som zalahla a vstavam len teraz 😠 😖 takze takeho super silva som ja mala 😢 😢 😢

andykca
1. jan 2010

Ahojteee...aj za nas vsetko naj v novom roku 🙂

hmm no pekne ste niektore oslavovali....my sme mali pohodku telkosovu a na polnoc sme si spravili maaaly ohnostroj na zahrade...som si pobuchala aj pedardy hehe jak male decko...ale psi za to boli z toho rachotu v prdelke chudatka...

inac vcera som mala prvy krat takych silnych poslickov cele poobedie a vecer...maly menil polohy hrozne (raz som mu videla zadok, potom som ho nevedela nahmatat poriadne)...no tak Peto nechcel ani pit v pripade, ze budeme musiet bezat do TT 😅 ale setko preslo takze pohodka 😉

juj a vcera sme si kukli AVATARA super film fakt odporucam vidiet 🙂
tak idem sa odmerat xi

olienka12
1. jan 2010

Zelame s Dankom vsetkym maminkam babatkam,tehulkam a bruskam stastny novy rok 2010. Maminkam skore zotavenia a tehulkam lahke porody 🙂***

mia.
1. jan 2010

Krásny Nový rok Vám všetkým! 🙂
Konečne som prespala celú noc. Vlastne zaspala som okolo 2 ráno a zobudila sa o 9.00, ale to je u môj úspech, lebo pravidelne nadránom buntošíme... Hrozne ma bolievajú kĺby a kríže.. Poslíčkov už mám aj ja, ale dnes je všetko ok.
Včerajší Silvester dopadol nad očakávanie. Spravili sme si so susedmi takú bytovkovicu aj s deťmi, bolo fajn, dospeláci si zahrali Scrabble, pokecali, o polnoci ohňostroj ,no fajn bolo. 😀
môj malý kope už pomenej, ale zato občas riadnu bublinu vyduje... termín mám až 24. 1. , tiež by som prijala , keby to bolo aj o týždeň skôr... Bruško už mám tiež poklesnuté, pri 2. pôrode by to mohlo ísť skôr, nemyslíte?
Ešte raz krásny nový rok 2010 nám aj našim januárčatám!!!

mia.
1. jan 2010

inak, všimnite si, už sme na strane 700! 😉

krpuch
1. jan 2010

weronyca...no my sme sa boli prejst pred 22,00 a zapalili sme prskavky, odfotili sa, isli sme na cintorin zapalit sviecky...a naco chodit do baru? stretli sme kamosov rovno na ulici 😅 . Kukli sme program na markize a kolo 2,00 sme isli spat..nalada ale o nicom...preto na nic silvester...

antoniab
1. jan 2010

dobre ranko

tak mi vcera tiez tak vegetacky ja som mala vcera tiez dost silnych poslickou a takych pravidelnych ale pri predstave jak bude nemocnica prazdna a ktovie kto sluzi som odolavala 😝 hlavne neviem ake silne tie bolesti maju byt a hlavne ci cakat alebo uz pri naznakoch ist ked mame mat sekciu musim sa pondelok pytat lebo je to kazdy den horsie a horsie 🙄 🙄
tiez som vydrzala do jedenastej potom som zalahla a vstala az ked odpocitavali do noveho roka popriali sme si z nasimi vsetko dobre potom z okna som cumela na chvilku na ohnostroj ale bola hmla tak bolo zle vidiet a o pol dvanastej som uz bola v posteli a do rana som bola asi tak 7x nazachod a dnes rano ma boli hlava ako po opici 🙄 ☹

vsetkym krasny novy rok 😵 😵 😵

eva3107
1. jan 2010

Ahojte ..
Tak vam aj mi prajeme stastky novy rok ... a vela zdravicka vam a vasim babatkam.., januarcatkam.... som zvedava , ktora z vas privedie prve januarca... , lebo zatial su iba decembrovcata 😅 😀
Prajem vam , aby porody prebehli hladko bez komplikacii..

Nas Silvester bol tiez taky ... pred telkou. Bez manzela , ktory je v Anglicku, tak nam bolo aj smutno..
Nooo , ale pockala som do polnoci so svokrovcami , svagrom a svagrinou a pripili sme si ... zazelali a uz o 00:20 som bola v posteli.. 😅 TAkze moj Silvester tiez nebol neviem aky uzastny!..

evca35
1. jan 2010

ahojte,
tak aj ja vám prajem krásny nový rok plný radosti a šťastia z bábätiek 🙂

program v telke o ničom až na markízu od 22,00, o 01,00 keď stíchli delobuchy z každej strany paneláku, sme už išli spať.

idem si pomerať bruško. Inak maminky by si tiež mohli zmerať ako sa im zmenšili 😀

marushka
1. jan 2010

ahojte babulky,

tak vitajme svorne v 2010... my máme dnes termíííííííííííííííííííííííín 😉 😉 😉

som rada, že sme to potiahli, som sa bála, že budeme skôr, ale necítim vôbec žiadne indície blížiaceho sa pôrodu...

my sme silvestrovali tiež v papučkách, kubko bol nadšený ohňostrojom, ráno chúdatenko spinkal do 9:35...

tak vám všetkým želáme naozaj šťastný a úspešný nový rok, plný zdravia, šťastia, porozumenia a hlavne - rýchlych a bezpečných príchodov na svet!!!!! 😉 😉 😉

adros
1. jan 2010

ahojte

tak aj my sa pripajame so zelanim vsetkeho dobre do noveho roka, nech sme vsetky zdrave aj s mrnousami a nech nam ti prckovia robia radost 🙂

my sme boli vecer na chvilu u susedov, a potom sme sli do postielky. Ale klasika mi bolo zle, takze to skor pre mna bolo utrpenie ako zabava. V posteli som sa prehahadzovala a nemohla som vobec spat, este o piatej som pozerala na hodiny 😒

no a po polnoci buchalo sampanske, dnes pivko, ale nanestastie v mrazaku. Drahy si tam dal dve plechovky na chvilu ochladit a zabudol na ne, takze dnes nas cakala ranna sichta - umyvanie mrazaku a chladnicky 😀 😀 😀 no nepotesi?

ketkous
1. jan 2010

zienky,akych poslickov mate?sem tam ma boli brusko ako pred menzesom,obcas stvrdne brusko,ale inac absolutely nothing...
su to nejake krce a stahy?urcite to budem citit,ale len tak pre info...
dakujem a krasny novy rok

roxy_1
1. jan 2010

adros s tim pivem si me pobavila 😀 moc dobre vime co to je,kdyz u nas byli delnici mama jim chtela dat rychle vychladit pivko tak supla lahvace do mrazaku,jenze se jaksi zapomeli vytahnout zavcasu a musela umyvat cely mrazak 😀 😀 😀

jinak vcera me maly delal v brichu takovou paseku ze jsem nevedela co uz,musela jsem si dat i magnesium,tvrdlo mi bricho snad vsude.... 😅

ketkous mely by to byt poslicci,popisuje se to jako boesti pri menzes...

andykca
1. jan 2010

marushka no som zvedava ci aspon ty porodis v termine 😉 lebo ako vidim nik tu zatial termin nedodrzal xi

adrooos chudatko....celu noc hore...☹ si si to pivco mohla dat pred spanim mozno by polavilo a rano ste nemuseli umyvat mrazak xi....

ketkous presne ako pises bolest ako pred menzesom a tvrdnutie bruska....doteraz som to mala uplne take jemne ale vcera to bolo intenzivnejsie a casto 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre