Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
26. mar 2010

my mame obvod hlavicky 39, a dlzku cca 59 🙂

zucana
26. mar 2010

baby a ake maju byt tie miery?

marushka
26. mar 2010

ajojte,
zuci, ja vôbec netuším, aké majú byť miery...tabuľkovými ukazovateľmi sa jednoducho odmietam riadiť v akomkoľvek smere, , každé dieťa je predsa iné 😉 😉 😉

minitrouble
26. mar 2010

ja plne suhlasim s maruskou 🙂 ...nemam rada tabulky - kazde dieta je jedinecne a specificke a ak nieco nebude v poriadku tak to musi posudit podla mna lekarka a upozornit na to 🙂

olienka12
26. mar 2010

suhlasim 🙂)) my sme tiez netabulkovy 🙂)) vela deticiek narodenych po nas je ooovela vacsich 🙂) ale ja sa tesim z toho nasho maleho macika takeho aky je, pribera krasne a uz sa tesim na spoznavanie prvych lyziciek mrkvicky 😀 😀

gucz
26. mar 2010

ahojte žienky

my sme dnes boli na nefrológii, na kontrolnom sone. Malinký má rozšírenú obličkovú panvičku, prišli na to ešte v pôrodnici, ale už sa zužuje, kontrolu máme až o pol roka 🙂

ketkous my na slniečko používame garnier ambre solaire 50+, a mali sme aj normálny Astrid sunbaby 25 krém na opaľovanie, no a Laurika nebola nikdy spálená. Malého som ešte nenatierala, ale zasa on ani ešte nejak nebol na slniečku, kočík točím tak, aby na neho nesvietilo.

obvod hlavičky mal naposledy ako 6 týždňový 39 cm pri dĺžke 68 cm a váhe 4550g. No ale každé dieťatko je iné, tak netreba pozerať na tabuľky, ak drobec rastie a priberá, tak nieje čo riešiť 😉

pridávam pár foto ako Miško "kecal" s bratrančekom a potom aj Laurinka

dana333
26. mar 2010

gucz to má malý v 6. týždňoch už 68 cm? To je dobrý dlháň, my máme 3,5 mesiaca a len 59 cm

gucz
26. mar 2010

panenka skákavá, samozrejme 58 cm, ospravedlňujem sa 😅 , už som úplne zblbnutá

ives77
26. mar 2010

ahojte...tak ja som dnes malého nachovala pekne lyžičkou mixovanou mrkvou a ked došla spustil taký plač že strach velmi mu chutila a večer mal už takú normálnejšiu stolicu,čo sa týka tej hlavičky mna dr.strašila že má väčšiu hlavičku ale zase druhý mi vraveli že je to úplne v pohode lebo on je celkovo velký som zvedavá čo nám povedia na nejbližšej poradni 6.4 😠

minitrouble
26. mar 2010

inak ked tak kukam tak nam doma rastie druha spageta - kedze mala simi presne v 2och mesiacoch 62cm 😕 ale zato len 5300g 😝

minitrouble
26. mar 2010

teda blbosti pisem takze teraz upresnim 🙂)) v 2,5 mesiaca mala 62cm a 5300g 😀

olienka12
26. mar 2010

mini tak my mame macika 57 a 5680 🙂)

zucana
26. mar 2010

ja len ze som nemala sajnu 😅 my mame 39 cm a vahu 5300 g a takych 59cm 😉

zazalienka
26. mar 2010

kuk na tento článok.. som sa rehotala.. tak v Trnavskej pôrodnici sú hoooodne popredu s bábätkovskými vozíkmi🙂)) už zopár rokov, plastové, polohovateľné, zvyčajne má každá mamina svoj, pokiaľ teda nie je preplnená pôrodnica, bábätká sme bez vozíka nesmeli brať na chodbu..

http://vas.cas.sk/clanok/1913/babatka-v-nakupny...

olienka12
26. mar 2010

zaza tiez som sa smiala ale v trencianskej ne?

olienka12
26. mar 2010

jaj sorry ja ze pises,ze v trnavskej vozia vo vozikoch 🙂) v PO maju tiez plastove postielky

minitrouble
26. mar 2010

zazalienka dobreee 😀 😀 😀

dzobko
27. mar 2010

Ahojte,
V Cadci je porodnica po kompletnej rekonstrukcii a v plnej vybave, ale babätka k maminkam vozia na jednom dlhom (dvojposchodovom) voziku, ktory pamäta 60te roky, mozno ich vidiet v starsich filmoch. A nie raz sa stalo, ze vam "dorucili " na izbu nespravne dieta. Najmä jedna pani sestricka s tym mala problem. Moje dieta mi priniesla az na stvrty pokus a to som uz na nu "kricala" meno a aj cislo. Z vedlajsich izieb ju uz nahanali ostatne maminy s cudzimi deturencami.Fakt neviem na co myslela.

zazalienka
27. mar 2010

dzobko to je super, moja šbvagrová bola tuším v Galante v pôrodnici, tam si jedna mamina bola zobrať bábo na kojenie, neviem na čo myslela, nakojila ho, prebalila, no a nakoniec s krikom došla druhá mamina že jej niekto ukradol bábo.. ooops, omyl sa stal.. tá pani dodnes nevie, koho dieťa nakŕmila, či to bol chlapec alebo dievča.. aj také sa stáva.. hehe mne sa to chvalabohu nestalo, všetky deťúrence mali tmavé až čierne vlásky, len môj mal blonďavú hlavinku jak slniečko..

dzobko
27. mar 2010

Ved aj my sme blondavi a nepomohlo. Alexander bol navyse neuveritelne pokojne babo, vsetky naokolo plakali len Alex palec v ustach a ticho. Stava sa vselico, ale tejto pani sa to stava casto. Vraj dodnes 🙂
Niekto sa tu vcera pytal na drzanie hlavicky a spinkanie na brusku. Alexander ani inak spinkat nechce.Kupili sme teda monitor dychu a maly buva. Na poradni sme sokovali pediatra tym, ze maly uz sam drzi hlavinku a ked ho chytil za rucicky, tak sa k nemu pritahoval. Bez slova ostal, ked sme maleho polozili na brusko a ten nemeskal dvihol hlavku a otocil si ju na svoju oblubenu pravu stranu. Pripomienky ohladom polohovania vysli na bubon. Nuz a ked maly zacal "cestovat" po prebalovacom pultiku......heh, aspon bola sranda. Pediater nam povedal, ze toto dokazu deticky v 3.-4.mesiaci, my mame 2 a jeden tyzden. Tak sme boli spokojni vsetci. pekne sme pribrali a vraj sme sikovni. 😎

zazalienka
27. mar 2010

dzobko aj náš drží hlavičku krásne, no a pravidelne ho hľadám po postieľke.. pokiaľ nie je zabalený v zavinovačke, tak ho nájdem na druhom konci, ako funí a jeduje sa že sa mu nedá posunúť.. no zlatý je.. ono je to tým že je aj väčší aj pevnejší ako iné bábence.. vidím že naši sú rovnako starí.. teda mladí.. náš mal pred týždňom 6200 g a 63 cm.. a pevný teda je.. aj s držaním tela..

dadulka2000
27. mar 2010

ahojte kocky
Millinka moc cumel nechce,.... sem tam si podudle na ukludnenie a zaspatie, ale inak nie.
je to super dieta,... celu noc mi spi - musim ju o 4-5 rano uz budit na krmenie lebo prsia mam potom ako Pamela . 😀 aj cez den toho dost naspinka,... a place len ked chce najest,.... stale sa usmieva
je sikulka v drzani hlavicky a skusa sa otocit na brusko, nie je to nejako zavcasu?
Elka sa mi nechcela otacat - bola leniva na to a tak neviem kedy sa po spravnosti maju otacat? kedy sa vasi drobcekovia zacali obracat na brusko?
ozaj a to uz davate mrkvu babatkam? to sa tu v UK moze az tak od ukonceneho 4 mesiaca najskor. dovtedy len a len mlieko
😉
krasny vikend prajem (ja som dozehlila a pozeram Harryho P na markize)

dzobko
27. mar 2010

Náš malý až taký veľký nie je,pred týždňom mal 4900g a nemerali ho, takže neviem aký dlhý je náš pokladík, ktorý, mimochodom, dnes poriadne vystrája, nechce spinkat a len vymýšľa. Musím si ho zmerať.

dzobko
27. mar 2010

Ozaj, s tou mrkvou by ma to tiež zaujímalo, my máme len a len mliečko.

minitrouble
27. mar 2010

dadulka ani na slovensku sa nema davat mrkva pred ukoncenym 4tym mesiacom, ak ide o dieta co je na UM a ak je dieta plne kojene tak sa zvacsa zacina s prikrmamy v ukoncenom 6tom mesiaci pokial lekar nedoporuci ine (my sme zacali v 5tom na odporucanie lekarky lebo nam romi nepriberala) 😉 🙂
dzobko ...podla mna je to dost bezne ze sa dietatko v 2och mesiacoch hybe, toci a ze vie pekne past koniky a tocit hlavickou 😉 🙂 - teda obe moje dcery to robili a vacsina kamosiek co mame tiez 😉 🙂 nasa lekarka to nijak nikdy nekomentovala 😝 ...teda tym ti nechcem kazit iluziu ze tvoje dieta je vynimocne 😎 🙂 ....ja som si tiez pri starsej stale myslela ze je vsetko vynimocne az casom som prisla na to ze to tak robia skoro vsetky deticky 😀 😀

minix
27. mar 2010

dadul, my sme na tom takisto, mame 9 tzydnov a uz skusa otacanie na brusko, hlavicku drzi ako stara frajerka 🙂)
mne sa to tiez zdalo skoro, ale povedal mi doktor, ze to su terajsie deti a nemam to porovnavat s nami. 🙂

minix
27. mar 2010

mini, ja si takisto nemyslim, ze sme vynimocne, ked ovladame kadeco. 🙂)) som si povedala, ze nebudem ta nekriticka matka, ktora sa bude chvalit s kazdym pokrokom a zatial sa mi to dari, najma ked to robia vsetky deti v jej veku. Pochvalila by som sa, ak by zacala citat 😀

dzobko
27. mar 2010

Ja netvrdim, ze nas maly je vynimocny ale myslim si , ze je uplne prirodzene ked sa matka tesi z pokrokov svojho dietata a upne normalne, ked sa s tym pochvali.

dzobko
27. mar 2010

Mimochodom, minix, vsimla si si vobec, ze si v oboch prispevkoch svoje dieta pochvalila? Ale to urcite nebol tvoj zamer, ved Ty si velmi kriticka matka.

minitrouble
27. mar 2010

dzobko - ja som sa ti snazila napisat ze to robi vacsina deticiek ..jasne ze sa z toho kazda maminka tesi len to netreba brat ako nic vynimocne - skor sa tesit z toho ze dietatko je zdrave a pekne sa vyvija 😉 🙂 ...horsie je ked to dietatko nerobi a ked potom su problemy (poznam take pripady) a ked potom musia chodit na vselijake specialne cvicenie 😖 ...takze ja sa teraz pri simonke najma tesim z toho ze je zdrava, ze vidi a ze pocuje a ze sa hybe, ze neni na nej nic neobvykle co by bolo treba riesit ..to je pre mna podstatne 😉 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre