Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

antoniab
31. mar 2010

dani 😀 to sa citim aj tak
otec bol namna minule prepisat stavebne sporenie a ta pani hovori ale dcera musi mat 18rokov 😀 😀

olienka12
31. mar 2010

zaza my sme mali teploty 2 dni aj napriek paralenovemu cipku,kt.som mu dala,ked prestal ucinkovat teplota vystupila. pichanie to bol plac neskutocny, druha nozicka az sa nadvihol skoro do sedu chudatko. opuch ziaden nebol a bol dost spavy po tom...

zazalienka
31. mar 2010

ach jo.. budem radšej vonku.. som kúpila aj ibalgin sirup aj paralen čípky pre istotu.. keď ja to nemôžem vidieť ako trpí..

maryanna
31. mar 2010

my mame ockovanie vcera za sebou a veru je to neskutocny krik :( este som mu aj kolienka mala drzat....chudacik no....a tiez ma doteraz teplotku a davam cipky paralen...uvidime ako zajtra....

dana333
31. mar 2010

mati buď rada, a nech si to myslia ešte dlho že nemáš viac ako 18. My sme očkovanie prežili super, len sme hneď dali studený obklad na nožičky, už sestrička jej hneď po očkovaní na to nalepila mokrú vatu. Myslím si, že to pomohlo, lebo tak isto sme to robili pri synovi a tiež nemal nikdy teplotu

antoniab
31. mar 2010

dani som iked nie vzdy je to prijemne 😝
jaj nas to caka v stredu uz teraz mam strach ja neviem ako to zvladnem ked malej rezali tu blanku pod jazykom tak ma doktorka na krcnom vypratala z ordinacie co som revala som to prezivala viac nez mala 😅

lopezka
31. mar 2010

ahojte opat 🙂
ja tu dnesnu debatu neberiem ako hadku 😉 len sme si kazda vyjadrila svoj nazor, to je vsetko 😅 nebudeme sa tu predsa oduvat ako male deti, no nie ? 😀 😀
nasa Timi je dnes chudatko kvoli tomu sopliku taka cela nijaka, umrncana.....a zaspavanie dnes vylucne na rukach, v postielke ani za svet 😒 😖 .....potierala som jej ten nostek dnes 3-krat a vecer sme nemuseli ani odsavat, tak dufam ze sa jej v noci bude dobre dychat 🙂
my chodime do poradne presne kazdych 28 dni 😉 ockovanie nam lekarka zatial nespominala ...som zvedava, ako to Timi zvladne 😅

maryanna
31. mar 2010

antonia, malej rezali blanku..mne to robili ked som mala asi desat rokov a aj tak mi zarastla..hh ale nie to som chcela...ze mne sa zda ze aj moj maly to ma prirastene lebo ked vyplazi jazyk tak ho ma do tzv srdiecka...teda zaujimalo by ma ze ako malej zistili ze jej to treba rezat,,,,,lebo som zabudla lekarke povedat vcera nech s ana to pozrie....

dana333
31. mar 2010

to keby sa dalo predpokladať ako to bude dané bábo znášať, niektoré o tom ani nevedia a iné si to zas odtrpia. Mati myslím, že ty si sa pýtala ešte skôr na jednorázovú dávku vitamínu D. My sme ju dostali minulý týždeň, pretože sme vysadili vigantol, kôli nervozite a teraz nám dala len jednorázovú dávku, takú malú tobolku ktorú som jej dala počas troch kŕmení počas dňa, nič som za to neplatila a myslím, že to teraz dostane každé 3 mesiace. Je to oveľa pohodlnejšie ako každý deň, neviem či je rozdiel v tých liekoch, alebo prečo dávajú väčšinou vigantol.

dadulka2000
31. mar 2010

pozerala som Modre z neba na markize,.... a revala som ako tur - moj muz sa az cudoval (jasne ze on nerozumel o co slo v tych dokrutkach = koli jazykovej bariere - aby ste si nemysleli ze je krepy 😀 ) a ze to nemam pozerat ked ma to tak rozcitlivuje - a ma pravdu ☹

my ideme na druhe kolo velkeho ockovania o 4 tyzdne,.... a budem musiet s nou aj nejaku poradnu najst - aspon koli vazeniu (alebo ju polozit na kuchynsku vahu a je to?? 😀 😀 )

dana333
31. mar 2010

aj ja so si práve poplakala pri modrom z neba a to pritom nikdy nepozerám, len náhodou som prepla a zaujala ma tá malá Isabel, bola nádherná.

antoniab
31. mar 2010

maryanna zistila to lekarka hned na prvej poradni a hned nas poslala na krcne a aj ten den je to rezali doktorka na krcnom sa bala ci to urobi mala bola drobna ale tiez usudila ze to musi urobit nestras ze to zas zrastie ☹
inak detska sa ma pytala ci to niekto nemal v rodinne ze je to dedicne ale unas nie a manzel nevie 😒

maryanna
31. mar 2010

dedicne? do kelu:(......mne to robili raz ..zarastlo spet..tak som mala ist znova ale mamka uz nechcela ked videla coto bolo....a ked som bola mensia tak som nemohla tvorit R dobre ale nerackujem ani nic..len som si ho inak vytvarala...ale teraz ked rychlo rozpravam tak neozumiet alebo sa zakoktam akokeby....alebo aj R ine vyslovujem trosku...take podobne ako anglicke....ale ne uplne....no je to take neprijemne ...ja len dufam ze maly to nema..alee zrejme hej:(

antoniab
31. mar 2010

tak sa ma pytala detska mna to tiez prekvapilo 😅 ano spominala mi rackovanie a tiez kamoska hovorila ze ked nato pridu neskor je to horsie lebo ta blanka vraj hrubne u malich deti je najmaksia
ja som nato nemohla pozerat a to len kontrolovala ci to musi urobit byt pritom ked to reze skolabujem a to tvrdili ze z toho krv nepojde a mali sme troch na kosielke 😔

maryanna
31. mar 2010

fuj no musim sa na to opytat lekarky nech sa na to pozrie.....mozno je to len moje zdanie...lebo jazyk vyplazuje aj vselico s nim robi ale stale s ami zda ze ho ma akoby do srdiecka co je znak tej blanky....asi zajdem za nou este skor ako bude dalsia poradna v piatom mesiaci.....aby to mal cim skor za sebou....

maryanna
31. mar 2010

kazdopadne dakujem antonia....ze si to tu spomenula..aspon to nejako zacnem riesit.....aj za odpoved dakujem...ja uzidem spat lebo padam od unavy,...neviem sice z coho ked som dnes nic take nerobila..maly spal 8 hodin cize som sa aj nudila....ale som unavena .tak sa majte a dobru noc vsetkym... 😎

dzobko
31. mar 2010

Antoniab: to slávne neslávne i/y občas uletí každemu, ja už som videla čiernym na bielom napísaný dyktát, v ktorom kačyca plávala po jazierku, počuli sme vtáčiki kryčať a to neučím na ZŠ!!!!. Sem-tam sa stane.
Lenže, tu sa objavujú príspevky, ktoré si dovoľujem nazvať gramatickou katastrofou. Problémom nie je iba morfológia, ale aj absolútne nezvládnutá syntax a štylistika. Nie je to o vzdelaní, pretože (ako tu už niekto múdro poznamenal) základnú školu sme absolvovali všetci. Je to na zamyslenie.

antoniab
31. mar 2010

opytaj sa prevencia je dobra mi zas mame taku inu nozicku pri kotniku zajtra ideme z nozickami tak sa doktor nato pozrie pride mi to ako nekonecny pribeh odkedy sa mala narodila boli len 3tt co sme v tyzdni nemuseli k lekarom ☹

dzobko
31. mar 2010

Dana333, zaujal ma Tvoj príspevok, v ktorom píšeš o vigantole. Už dlhšie mám podozrenie, že náš drobec je po ňom nervózny až podráždený. Nevie zaspať, je plačlivý a nespokojný. Len som si nebola istá, či to s tým môže súvisieť. Musím sa spýtať pediatra.

antoniab
31. mar 2010

dzorko i/y sa mne stava velmi casto 😝 bohuzial ja to viem ale nemienim sa zato donekonecna ospravedlnovat ja viem kde su moje nedostatky a co sa tyka ostatneho tak hovorim a pisem obcas jak hotentot ale mama tvrdi ze sa uz poslovenscujem 😀 😀 tak mozno za pol roka budem vediet aj slovenky pisat

dzobko
31. mar 2010

Antoniab, držím Ti palce. Ver mi, túto debatu nerozpútala "Tvoja"gramatika.

olifcek
31. mar 2010

vigantol je setrnejsi k detkemu organizmu...

marushka
31. mar 2010

ajojte,

čítam, že riešite gramatiku 😉 😉 😉 ja som tiež vyštudovaná slovenčinárka a videla som napísané všeličo, takže som odosobnená, lebo zasa prílišné zainteresovanie by pre mňa znamenalo, že asi explodujem 😀 😀 😀 . Aj keď netvrdím, že mne sa neprihodí nehoda, sme len ľudia.... hlavne už gramaticky neriešim písanie veľkých a malých písmen
😉 😉 😉

bebel
31. mar 2010

Ahojte,
Zaza: poklona a dík za otvorený príspevok k ošemetnej téme gramatiky, ktorý som si aj ja odriekala už niekoľko mesiacov 😝 aj keď ma riadne svrbeli prsty 😎
Sme fórum rôznych ľudí, ktorých spája len dieťa narodené v určitý mesiac a nie spolok pochlebovačných Stepfordských paničiek- mám rada výmenu názorov, aj ostrejšiu (nabitú emóciami), pretože len tak môžme poznať ozajstné argumetny a pohnútky, motivácie ostatných. Už tu bola dlhšiu dobu riadna nuda a takmer nikto nič zaujímavé nenapísal, dnes to bolo podstatne živšie. 😉

Marush: radi sme Vás takto neplánovane videli 😵

Mia: až budem mať cestu do TN, keď bude nečas- radi by sme Vás potom niekedy zatiahli na čaj na indoor ihrisko v TN, ktoré navrhovala moja spolubývajúca z pôrodnice a nová TN kamoška. 🙂

dzobko
31. mar 2010

Marushka, ja nie som vyštudovaná slovenčinárka, hoci tituly mám. Venujem sa jazykom, konkrétne lingvistike a dlho som odolávala niečo napísať, pretože som si myslela, že som profesionálne deformovaná a precitlivelá. Ale už sa fakt nedalo mlčať (nepísať). Inak, podobne ako Ty, na "drobne zaváhania" nereagujem a snažím sa nevšímať si ich. 😉

marushka
31. mar 2010

Ahá , dzobko, nemyslela som konkrétne teba 😉, s tým "slovenčinárskym" vzdelaním... 😉 😉 😉 . Tuším liwka a ešte nejaká mamina písali, že študovali konkrétne slovenčinu, preto som sa pridala 😉 😉 😉 Ale s lingvistikou si prakticky tiež vo fachu 😉 😉 😉

evca35
31. mar 2010

ahojte,
ja som na to happy foto zabudla ako na smrť. Spomenula som si o 23,30, ale kým som dala všetko do objednávky a upravila vlastnosti, už bolo po termíne. Ale teraz som si otvorila ich web stránku a s radosťou som objavila Veľkonočnú mega zľavu - na všetky rozmery akcia 50% do 26.apríla. Joj, taká som happy 🙂 a ešte môžem dovtedy nafotiť ďalšie fotky. Tak to môžte využiť aj vy.

A nie je to 1. apríl 😀 😀 😀 😀 😀

dzobko
1. apr 2010

Marushka, vlastne mas pravdu, som od fachu. Aj ked my by sme uz fakt nemali riesit pravopis. To je zalezitost ZS a mozno trosku este SS. Nuz, ale ked citame pisomne prejavy nasich studakov.....tecu nam slzy po licach. Prevazne od smiechu (drzia sa hesla: neviem - vymyslim si 😀 ), no niekedy.... 😕

sisipetka
1. apr 2010

Dobre ranko,
Zazalienka - u nas v den ockovania bol hlavne spavy - prespal cca 3 hodiny v kuse, napapal sa a opat spal 2 hodinky. Potom sme kupali, papali a opat isiel na nocny spanok 😉 Dokonca vynechal 1 davku papania. Mrzuty nebol, ale na druhy den nam vyskocila teplota na 37,9 , ale zvladol to bojovne 🙂 Hlavne som sa snazila, aby viac spinkal, tak som vytiahla v byte kocik a tam som ho davala spat - nakolko mi vtedy viac prespi. Von sme v ten den nesli a ani nekupali. Dnes uz teplotku nemame 😵
....ale poznam deticky, ktore nemali ziadne reakcie...
A teda Chrisko sa pri ockovani aj pokakal - chudacik, ten bolavy plac aj mna troska bolel, ale potom som ho zobrala na ruky, pritulil sa a uz iba vzlykal.

sisipetka
1. apr 2010

Dobre ranko,
Zazalienka - u nas v den ockovania bol hlavne spavy - prespal cca 3 hodiny v kuse, napapal sa a opat spal 2 hodinky. Potom sme kupali, papali a opat isiel na nocny spanok 😉 Dokonca vynechal 1 davku papania. Mrzuty nebol, ale na druhy den nam vyskocila teplota na 37,9 , ale zvladol to bojovne 🙂 Hlavne som sa snazila, aby viac spinkal, tak som vytiahla v byte kocik a tam som ho davala spat - nakolko mi vtedy viac prespi. Von sme v ten den nesli a ani nekupali. Dnes uz teplotku nemame 😵
....ale poznam deticky, ktore nemali ziadne reakcie...
A teda Chrisko sa pri ockovani aj pokakal - chudacik, ten bolavy plac aj mna troska bolel, ale potom som ho zobrala na ruky, pritulil sa a uz iba vzlykal.

sisipetka
1. apr 2010

prepacte, skocilo mi to dvakrat 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre