Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

grelu
6. aug 2009

...ved to uz mohlo odtial aj vybehnut :D

grelu
6. aug 2009

dada...no pekneeee...to by som brala :D

dadulka2000
6. aug 2009

kolko sa musi byt na sr vnemocnice po porode?? je to nejako urcene??

grelu
6. aug 2009

neviem presne...ale tusim nejake 4dni?

meggieya
6. aug 2009

dadulka mne sa paci Jonas-Jonáš, alebo aj Sarah, a velmi Sharon, .... 🙂 a aj Johana.... a Damián

meggieya
6. aug 2009

dadluka hej u nas 4 dni od porodu.
grelu , nie fakt... skusim to najst a poslem sem link....

dadulka2000
6. aug 2009

to ozaj 4 dni? a to koli comu?? tu ozaj 6 hod a sup domou, a pri cisarskom 2 dni - resp aj doma mozem rodit ak chcem,.... je to tu riadny zazitok 😀

gucz
6. aug 2009

dadulka 4 dni kvôli tomu, lebo na štvrtý deň ráno sa odoberá z petičky kvapky krvy na testy (na metabolické poruchy ako fenylketonúria a ešte nejaké tri). No a tie 4 dni zasa nie sú nejak moc, ono aj miminko sledujú či nemá moc silnú žltačku ak ju má, aby nemalo následky (pri moc vysokých hodnotách bilirubínu v krvi to môže poškodiť mozog, preto sa detičky potom dávajú pod lampu). Ja som bola s malou v pôrodnici tri týždne a jeden deň a prežila som to v pohode 🙂

grelu
6. aug 2009

dadulka 🙂...no u vas to je teda riadna pasova vyroba :D

dadulka2000
6. aug 2009

tu pridu potom domou a zoberu krv z paty babatku doma (tusim na 6ty den),...a tie midwife chodia domou na kontroly prve 2 tyzdne. ak je vsetko v poriadku tak to po 2-3 navstevach ukoncia. a aj 6 tyzdnova kontrola mamicky a babatka je u vseobecneho dr, ktory sa opyta ako sa citis a ides prec 😀 (zospodu nik ani len nekukne) je to fakt ine. vseobecne sa vie ze ked nemas problem tak je to ok,...ak tam problem nejaky je tak mas smolu ☹

lara75
6. aug 2009

ahojte, teraz som dostala najradostnejšiu správu na svete, vylúčili nám všetky genetické choroby po včerajšej amniocentéze a plus čakáme dievčatko 😀 😀 😀 Som šťastná ako nikdy 😀

grelu
6. aug 2009

nj...nebooooj...u teba to bude bez problemov .-)

grelu
6. aug 2009

lara...blahozelaaaaaaaam 🙂))

dadulka2000
6. aug 2009

lara, aj ja blahozelam

dadulka2000
6. aug 2009

grelu dik,.... v to dufam 🙂

gucz
6. aug 2009

dadulka tak je to myslím aj v Holandsku, tiež tam púšťajú domov pár hodín po pôrode a potom ťa chodia pozerať. No ale pravdu povediac si to ani neviem predstaviť. Taká prvorodička čo nemá žiadne skúsenosti, k tomu riadne ubolená z pôrodu (ja som si asi 5 dní nemohla ani sadnúť) a domácnosť aj dieťatko len na nej....

gucz
6. aug 2009

lara gratulujem super správička 🙂

eva3107
6. aug 2009

Ahojte baby...
Nechce sa mi vas citat..nieco som precitala.. 😉
janka mas krasne brusko 😅 ..., aj ja by som take chcela uz mat..no mam pocit , ze mi akosi prestalo rast ☹ ..neviem sa dockat utorka kedy male uvidim., ci je vobec v poriadku...dnes som mala hnusny sen ,,ze ma znasilnili a potratila som nas maly zazrak ☹ ...Dufam , ze vsetko bude v poriadku...az som dostala paniku 😢 😢

Katka gratulujem ku kontrole.. 😉

miau
6. aug 2009

gratulujem k dobrym spravickam a zaroven sa tiez pridavam 🙂 mame dobre vsetky vysledky ohladom gen. vad tak sa moc moc tesiiime 🙂

pokila viem tak v nemocnici sa po porode pokial nie su ziadne komplikacie ostava min 4 dni

miau
6. aug 2009

eva

to je dost brutalny sen 😢 inak neviem ako vam ale ja odkedy som tehotna si castejsie pamatam co sa mi sniva 😉 a strasne casto sa mi sniva ze uz mame drobceka doma ale vzdy je skroo v bielom tak neviem ci to je chlapcek al. dievcatko 😖

micicici
6. aug 2009

Dani, tak som sa objednala do KE a nevies ci tam pustia so mnou aj manzela? Vraj potrebujem len vymenny listok od dokiho. A hlavne som sa zabudla spytat na cenu... Nevies kolko to stoji?

Nedockava, tak mna objednali na 29.8. - co je pre mna prekvapko, kedze je to sobota, ale asi objednavaju podla tyzdna ako si pisala.

eva3107
6. aug 2009

Ano micici tam objednavaju podla tyzdna...tak neviem ja idem v 20tt a platim 23€..ani vlastne neviem presne co tam budu robit..

miau...no nieco mi hovor...som nestastna neviem co si mam o tom mysliet ☹ ...

nedockava4
6. aug 2009

mici....ak mas papier od lekara, tak myslim 23 Eur...
no, tak to mas super...hej, je to podla tyzdna 🙂 tak sa tesim, ze ti to vyslo....
A manzel, samozrejme....nie moze, ale MUSI 🙂 byt pri tebe...

micicici
6. aug 2009

evka ta sestricka mi kazala doniesto od mojho dokiho vymeny listok, tak snad aj ja to budem mat za 23 € nie ako v PP za 55 €...

nedockava budem ta potom hned informovat ze co a ako. som rada ze manzel moze byt pri mne, nech ma tiez nejaky zazitok z pohybov mimi aspon takto. aj ty budes chciet aby bol manzel pri tebe? Ozaj ani neviem na co sa tam budem pytat... ozaj ty si z ke vsak?vies mi nejako priblizne aspon opisat kde sa nachadza ta ulica? joj a este som sa vas chcela spytat, ci vam to vysetrenie doporucil doki alebo na to chcete ist samy, mozno aj preto bude nejaky rozdiel v cene...

nedockava4
6. aug 2009

mici...jasne, ihned ma informuj 🙂
ja budem mat manzela pri sebe, lebo na prvom 3D sa baby schovavalo, tak nech aj on vidi "svoje dielko" 🙂
Je to pri zeleznicnej nemocnici v KE, blizko pri Jumbo centre...ak to poznas...
Ja som tam aj chcela ist, ale moja lekarka ma sama odporucila, ze mam ist....
rozdiel v cene je, ked ides bez vymenneho listka...vtedy je to drahsie

eva3107
6. aug 2009

Micici je dobre ked budes mat vymenny listok...ano bola som odporucana mojou Dr., Ze mam ist k nemu.
Mala by si to mat potom aj ty za 23€
Ano aj ja tam chcem manzela..., ale moj pri tom asi nebude ☹ ..., vsetko sa akosi kazi... 😢
Mal prist 12.9. a pride az 19.9.A vysetrenie mam 14.9. ☹ ...

micicici
6. aug 2009

evi a neda sa aby prisiel nacas, joj to mi je luto, ze ti to nevychadza. ved to ze su to take chvilky, ktore sa neopakuju a my chceme aby boli povodcovia nasich tehotenskych stavov pri nas vsak? a on pracuje v zahranici?

nedockava4
6. aug 2009

joj, evi....tak to je skoda...a uz to ma naisto, ze vtedy pride?

eva3107
6. aug 2009

Micici , nedockava...veru mam pocit ze mi teraz uz nic nevychadza... ☹ ...to uz ma iste uz ma na ten termin kupene aj letenky..tam aj spat. Ano pracuje v zahranici v Anglicku..Uz od maja nie je doma... 😢
A chcela som aby aspon bol na tom vysetreni somnou...Neviem skusim tam v utorok zajst ci by mi to nemohli dat na tu sobotu ked pride alebo v pondelok...no neviem ci na to vysetrenioe uz nebude neskoro.. ☹

Teraz sa citim tak cudne...citim tlaky v podbrusku a picha ma raz na lavej raz na pravej strane ...dufam , ze malinke je v poriadku ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre