Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

marushka
8. okt 2009

jéj werony - tento kočík som aj ja chcela na začiatku tehu 😉 😉 😉

oli - no to je s tými striami presne ako písala ives - v čom s ňou ja súhlasím - záleží od predispozícií pokožky... tvoja je asi menej elastická, preto vznikli v takomto prevedení...možno, keby si sa aj natierala brutálne drahými krémikmi, nepomohlo by to... ale rozhodne sa tým nemá význam momentálne zaoberať, proste tam sú a hotovo...pamätáš aj ja som panikárčila, už dávno, zatiaľ ich nemám veľa, uvidím čo bude po pôrode, ako sa mi pokožka zrovná...budem to možno riešiť potom, ale tiež určite nie laserom 😉 😉 😉 navyše, ty čakáš prvé mimi, ak budeš chcieť súrodenca, máš čas sa tým zaoberať aj po druhom tehu ak to pre teba bude dôležité 😉 😉 😉

alikaa
8. okt 2009

Ahojte, tak uz aj mna chyta hrdlo, musim sa nadopovat nejakymi vitaminovmi bombami a kloktat 😒 Meggieya mne pri takychto rannych stadiach velmi pomaha cesnak s medom, snad pomoze aj dnes. V sobotu chcem ist na jednu party.

nedockava4
8. okt 2009

sisi...no, trosku ma to trapilo, ale asi sa mu ozaj pacim taka, aka som 🙂 ved inak by si ma nevzal na cely zivot 😵

meggieya
8. okt 2009

alikaa no uz aj kolegyna mi radila cesnak s mliekom, ale ked cesnak je strasne tazky na zaludok pre mna, asi by som ho aj vygrcala.
Neviem v poslednej dobe mam citlivejsi zaludok, po smazenom ma boli brucho... Vas nie?

alikaa
8. okt 2009

Aj pre mna je cesnak tazky na zaludok, preto si to osladim medom a zajem chlebom. Ale mne fakt vzdy zabera, je to prirodne antibiotikum, takze aj ked potom smrdim ako tchor, to zdravie mi za to stoji 😉

roxy_1
8. okt 2009

ahojky tehulky 🙂

nejprve bych nemocnym chtela poprat brzke uzdraveni,ted to vsude radi,nastesti se mi to vyhyba,asi tim ze porad piju ovocne koktejly a bastim ovoce.vcera mi babicka udelala 2 zavarovacky nastrouhane mrkvicky s jablickem,vcera jsem hned jednu celou snedla.... 😅

vcera mi prisly dalsi tehotenske dziny,sedi perfektne,koupila jsem je na aukru za 550,- jsou super hodim je do alba,koupila jsem velikost S a kupodivu sedi ohromne 🙂

jinak mam ted jinych vybavovani co se tyka bydleni uz obhlizim koupelny,propocitavam naklady,sedacku atd.ma se mi jeste ozvat stolar ohledne naceneni kuchyne,tak jsem zvedav.
takze sem obcas nakouknu ale nepisu,nemam totiz nic noveho 😅
30.10. jdeme na dalsi ultrazvuk ktery se dela kolem 3Ott tak uz se moc tesim az drobka zase uvidime 😵

opatrujte se maminky 😉

krpuch
8. okt 2009

juuuj, my ideme na 3. ultrazvuk az 20.11. uz sa neviem dockat, ked mi doki povie, co to vlastne mam v brusku, ci atleta ci atletku🙂
aky mate nazor na to, ze ked cakate dievcatko chuti vam sladke a ked chlapceka tak mäsko? ja som totiz najskor veeela mäska a teraz veeela sladkeho🙂

nedockava4
8. okt 2009

krpuch...su to take "babske reci"...uz sa to tu rozoberalo...
No, na mna to neplati....ja som jedla stale kysle, halusky, zemiaky...ziadne sladkosti...a cakame malu Žužu 🙂 😵

iva81
8. okt 2009

Ahojte,
tak krpuch podla mna to tiez neplati, mne nechuti moc maso a veli mi chuti sladke a cakame Petka takze asi tak.

dana333
8. okt 2009

ahojte babulky, pripájam sa k tým čo sú alebo boli choré, mňa to chytilo niečo pred týždňom, no našťastie som nemusela brať aantibiotiká.Doki mi dal na hrdlo bioparox, ktorý mi pomohol a poradil jesť čistý med a tiež čaj s medom a citrónom, pričom med a citrón sa vraj nesmie dávať do čaju skôr ako má okolo 40 stupňov, lebo stáca vitamíny a účinok, čo som vôbec nevedela. Toto všetko mi pomohlo a prešlo mito našťastie

ives77
8. okt 2009

ahojte babenky,hlásim sa po kontrole sme v poriadku aj ja aj malý aj môj krčok len som dostala Dalacin krém do pošvy kôli vítoku vraj to už treba aj ked sú tie vítoky slabšie preventívne už preliečovať aby to mimi počas pôrodu neubližovalo.V utorok idem na sladkú vode dali mi recept mám si ho v pon.vybrať a v ut.ráno o 7hod.vypiť a o 9 prísť na krv a v ut.ma objedná aj na sono v 30tt,dalšiu kontrolu mám 19.11 a to bude už unho posledná potom už budem chodiť do nemocky k dr.u kt.budem aj rodiť.wery ten clipper chce aj môj drahý čo vás vyšiel v pL?

lopezka
8. okt 2009

ahojte tehulky,
tak rano som volala kvoli vysledkom z toho vcerajsieho glukotestu ....a chvaaaaaaaaaalabohu je to v poriadku 😀 😀 😀

strie zatim nemam, ale co neni, moze byt 😠 tak sa este moc nevytesujem .........kedze sa vraj najviac pribera ku koncu tehu 😖

chorym tehulkam rychle vyzdravenie ......mne je uz myslim lepsie, davam si ten sirup a spray do nosa .....dnes mam vraj uz menej sexi hlas, ako vcera 😀 😀 😀

idem sa teraz napapat, lebo uz som hladna, tak sa majte zatim krasne 😅

adros
8. okt 2009

ahojte tehulky

na uvod k tehu "demencii" 😀 ... ja mam tiez problem, ked nejaky cas necitam konika a potom to chcem dobehnut, ze si nepamatam, na co chcem reagovat, tak to riesim tak, ze priebezne ako citam, si robim poznamky 😀 😀 😀 a to za normalnych okolnosti mam vybornu pamat, v robote ma skladnik volal "vojenske spravodajstvo" 😀 😀 😀

olienka, mrzia ma tie stie, ale tiez si myslim, ze vela zohrava genetika a dane dispozicie pokozky. Da sa tomu ciastocne predchadzat kremovanim, ale nie vzdy. Sama pises, ze sa kremujes od zaciatku tehu a napriek tomu ich mas. A ako pisala nedockava, chlapi si nas brali (alebo su s nami ako partneri) za to ake sme, nie ako vyzerame. Ja si casto pripadam ako slon a aj sa postazujem tomu mojmu a on mi povie, ale ved si tehotna. 😉 A navyse, tiez mu isli kila hore 🙂

Ives, nooooo, tak tvoj syncek ma pred sebou skvelu politicku karieru, ked uz teraz je z neho senator 😀 😀

adros
8. okt 2009

a vcera sme boli na poradni, tak je vsetko ok, to som rada. Hovorila som doktorke, ze som pribrala 9 kg a ona, ze mam este pred sebou 13 tyzdnov, ale ze je to v norme. Nie je to prehnane pribratie

Babenky, tie, ktore casto robite na pc a hlavne s myskou, nemate problemy, ze vas chyti taky akoby krc do dlane? Ja uz to mam asi tyzden, nie je to zrovna prijemne. Je to take strpnutie, mravcenie. Muz mu hovori, ze to je z toho, ze som furt na pocitaci 😒 Neviem, ci s tym mam ist doktorke alebo nie....

A ked sme sa bavili o tych striach, mimochodom, masirujete si bradavky? Mna na to upozornila znama setricka na novorodeneckom, ked sme boli na tej prehliadke v nemocke. Ze nech si casto masirujem bradavky, aby sa pripravili na kojenie, aby som nemala bolesti a aby mi nepraskali

a este sa mi stihlo zase odlomit zo zubu, som uz zufala, som si kupila vapnik v lekarni, tak snad zaberie

janqa24
8. okt 2009

dobry den 🙂
my sa dnes od rana chystame prat, ale nejak sa do toho neviem dokopat 😒 zato mimi sa chce asi prekopat na svet, vyvadza ako dive a mam pocit, ze sa chce na svet rovno prekopat 😀 take tancujuce brucho mam 😀 😀

adros - k tym bradavkam - niekde na internete som citala skvely clanok o dojceni a priprave na dojcenie a tak, a myslim, ze tam bolo aj toto spominane, len ten clanok neviem nikde najst - tehu demencia aj u mna 😀 ked najdem, hodim link 😉

mne sa uz celkom tazko v noci hlada vhodna poloha na spanie - na lavom boku nemozem lezat dlhsie ako pol hodinu, lebo potom mi cela lava strana bruska strpne, asi preto, ze malinka je tak otocena, ze na tej strane ma chrbatik 🙂 vyzera to tak, ze pomaly zacnem spavat posediacky oblozena vankusmi 😀 😀

a choroba sa mi zatial vyhyba, papam vela ovocia a pijem vela ovocnych stiav, asi preto....hlavne za grapefrutimi a citronmi sa idem zblaznit 🙂 vsetkym, ktore su chore, prajem rychle uzdravenie!

adros
8. okt 2009

janqa, vraj by sa ku koncu tehu nemalo moc jest tropicke ovocie, ale radsej nahradit ho "nasim"

janqa24
8. okt 2009

a pisem jak dilino uz, ja to hovorim stale - uprostred vety zabudnem, co som vlastne chcela povedat/napisat 😀 😀

ives77
8. okt 2009

adros ty si rúra 😀 mala si počuť moju polovičku ako sa s chuti zarehotal lebo malý neznáša všetko čo sa týka politikou lebo vraj nič nerobia len sa ukazujú v telke a kradnú nám peniaze to je jeho názor a to má len sedem :- ozaj babenky netuším čo mám dnes variť vy ste čo varili?

janqa24
8. okt 2009

adros - ja viem, uz som si povedala, ze citrony si budem davat uz len do caju a dojem este tie dva grapy, co mam v spajzi a vrham sa na jablka 🙂 s maminou sa chystame robit aj detsku vyzivu, taku domacu, maminka pracovala kedysi v Novofructe v NZ na vyzivovej linke, tak mi takto pomoze 🙂

ani stavu z tropickeho ovocia asi nemozeme uz, ci? lebo grapove stavy ja mozem velmi! 🙂

a mame rovnaky termin! 😀

ives77
8. okt 2009

janqa adros má pravdu už by sa teraz moc nemalo konzumovat tropické ovocie a ani nič moc jahodové nič pikantné a korenené mna nato akurát dnes upozornil môj doktor a toto vetko nebudeš môcť ašte dlho 😔

hanus177
8. okt 2009

Mne sestricka na ženskom odporučila krem na bradavky, teraz si ich mastim raz za týždeň v poslednom trimestri sa majú častejšie..... ten krem stál okolo 17 EUR a je ho žalostne málo....... dúfam aspoň, že má nejaké pozitívne účinky
Inak vrátila som sa z lekárne a odporučili mi šalviové pastilky a hedelix sirup 😒

zucana
8. okt 2009

baby a ked zijem v IT a nasim ovocim su aj pomarance zo sicilie tak tie mozem ??? 😀
a banany su tropicke ovocie? 😝

janqa24
8. okt 2009

no jo, s tym tropickym ovocim to bude pre mna velky boj 🙂

idem pohladat ten clanok o dojceni asi, musi niekde byt! 🙂

hanus - hedelix je velmi dobry, viem ze moja teta ho brala, ked bola tehotna a mala kasel, a takisto ho teraz dava malej, ked ma problemy s hrdielkom

ives77
8. okt 2009

hanus tie pastilky nepoznám ale hedelix viem,že je fajn aspon mne pomohol🙂
mna zatial choroba obchádza aj ked Filipko je doma už druhý týžden a to ja so od neho zvykla vždy hned ochorieť...

dana333
8. okt 2009

čo sa týka prípravy bradaviek na kojenie, z vlastnej skúsenosti môžem doporučiť- prei prvom tehu som to robila asi 2-3 mesiace pred pôrodom a zabralo to super, ani jeden jediný deň ma neboleli alebo nezapálili sa mi. Nie je ani tak dôležité to krémovanie, ale masírovanie- žmolkanie, medzi prstami, alebo ak do toho zapojíte aj manžela ako ja tak aj ústami 😀 😀 . Aj teraz som to už začala robiť a dúfam, že to opäť zaberie.

ives77
8. okt 2009

zucana nesmieš kyslé ovocie a jahody lebo majú v sebe alergény ktoré našim mimčam nerobia dobre,môžeš banán,jabko,hrušky a takéto ani kiwi sa nesmie 😒

janqa24
8. okt 2009

no, nie je to ten clanok, o ktorom som hovorila, ale aspon nieco 😉
http://www.provita.sk/wako.htm

adros
8. okt 2009

janqa, ja som zas vcera pazrosila pomelo, takze sa tiez budem musiet krotit a prejst na jablcka, hrusky, hrozno a pod.

zucana, nooo, tazka otazka 😀 😀 😀

ja si bradavky mastim klasickym telovym mliekom, ked sa osprchujem

ives, no, tak Filip ma karieru istu, ked sa uz teraz montuje do politiky (lebo aj komentovanie politiky povazujem za montovanie 😀), tak neskor do nej vstupi, aby to tu zlepsil 😀 😀 😀 a varit idem granadyr

marushka
8. okt 2009

čaute babule,

tak ja sa idem konečne položiť do horizontálnej polohy... ATB mám - zinnat, tak som jeden spapala + sinupret...

čo sa týka tropického ovocia a ostatných alergénov - nemali by sa pojedať akurát vo zvýšenom množstve...ale nie zase úplne vylúčiť... vôbec by sa nemali akurát počas kojenia, takže sa naodriekame ešte dosť...

a bradavky - áno masírovať trošku, môžu kontrahovať a spôsobiť tiež predčasné kontrakcie - na to som zase bola upozornená špeciálne.. 😉 😉 😉

tak sa majte peknúčko a čosi popíšte, nech mám popoludní čo čítať 😉 😉 😉

janqa24
8. okt 2009

adros - ani hrozno nie je moc dobre - naduva ma z neho viac ako z fazule 😀 a viem ze pri dojceni by sa tiez nemalo, aj ked moja teta teraz dojci 3mesacnu dcerku a je aj hrozno, tvrdi, ze supu a zrniecka vypluva, ale ja jej neverim, ved to sa neda 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre