Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

marushka
23. jan 2010

no veď to mini...
ja neviem, z čoho som bola špatná v pôrodnici vlastne...asi najviac z toho, že som si myslela, aká som už múdra a aké to bude jednoduchučké, kojiť druhé bábo...uhm, som sa pekne prebrala do reálu 😖 😖 😖

my sa soskáme dlho predlho, bilirubín má ešte stále asi dosť vysoký, je tým pádom spavejšia, ale tiež verím, že sa to časom spraví... 😉 😉 😉

inak som na vás pezinčanky myslela, že keď sa vrátime od našich a vonku nebudú mínusy brutálne, mohli by sme sa stretnúť na prechádzke s kočíkmi, hm? 😉 😉 😉

meggieya
23. jan 2010

babush, tak aj ja mam taky problem s malym, ze pije chvilku potom zaspi a potom si po 20 minutach v noci hlavne, zmysli, ze sa vlastne nenajedol a zase vstavat a tak... ja mam inak male bradavky, maly sa neprisal od zaciatku, tak pouzivam klobucik od Aventu a velmi dobre sa maly prisaje a bez problemov sa napije, tak ak mate problem, skuste si kupit tento klobucik v lekarni, mal by stat asi 4€.
no sa tym klobucikom bradavka uplne natiahne... tak potom mozete skusat aj bez neho... neviem , to je moja rada...
a maly sa tiez budi tak kazde dve tri hodiny..

marushka
23. jan 2010

hm, meggi, mne klobúčik ešte viac dosekal bradavky!!! strašne do krvi!!! ale sú kočky, ktorým pomohol, je to individuálne , moja švagriná s nimi rok kojila malú 😉 😉 😉

meggieya
23. jan 2010

marushka... no ako ja by som ten klobucik ani asi nepotrebovala, ale v porodnici sestricka, hned, ze potrebujem klobucik a to sme ani neskusili bez... ako niektore tie sestry na novorodeneckom tak ako dovi dopo, aj to, ze mi maleho prilozili az na 4 den... strasne, mohol krasne pit. Tiez som s nim mala problem, kedz emu v inkubatore mliecko striekali do pusy a on si chudak potom myslel, ze mu to mlieko z prsa bude same tiect. Ja s tym klobucikom kojim stale, aj ked ma to stve, lebo je to nemotorne, ale lepsie ako odsavat a davat mu to cez flasku alebo striekacku, to som sa na zaciatku dost natrapila takto aj v noci, cez den stale cez striekacku.

marushka
23. jan 2010

ja viem meggi,
kubka som aj ja istý čas kojila s klobúčikom v bolestiach, ale raz som sa naštvala, mal tak dva mesiace a išli sme papať bez neho...chytil sa, podľa mňa aj vám sa to podarí...sestričky sú samostatná kapitola, verím ti, aj mne to hovorili... 😉

andykca
23. jan 2010

babush ...ja som tie klobuciky pouzivala asi 3 dni a maly mi vdaka nim vytiahol bradavky a teraz papa bez nich...inac aby nezahajala skus jej vzdy posuchat,postuchat po brade / mojmu to zabera.....

jo aj mne to poradili v nemocke ale veru dobre som urobila 😉 tot moja skusenost

serafinka1
23. jan 2010

Ahojte, tak sme doma, pustili nás vo štvrtok, ale vôbec som nemala čas na net. Som rada, že som a že stíham ako - tak dve deti. Minitrouble čo Tvoje deti, ako to stíhaš, tiež máš medzi nimi malý vekový rozdiel. Oliverko je zatiaľ dobrý, takže dá sa, ale má aj on svoje slabšie chvíľky a keď mi tu plačú 2 deti, tak je do plaču aj mne, že neviem ku komu mám skôr ísť. Hádam si na seba všetci čoskoro všimneme a bude to ok. Inak Oliverko mal 2450g a nie to čo písala moja skorošvagrinka, ale veselo to doháňame, mliečka mám na rozdávanie a malému papanie veľmi chutí, takže priberáme jedna radosť.

Tehuľky čo ste tu ešte zostali držím palčeky,nech máte svoje uzlíčky čím skôr pri sebe.

bebel
24. jan 2010

Ahojte, tak u nás konečne aspoň nejaký progres. Dnes v noci mi odišla zátka.
Tak už len čakám na kontrakcie...pri Brunovi som do 48 hod porodila - tak dúfam, že to tak bude aj teraz.
Ideme na jazerá vyvenčiť chlapcov na korčule.
🙂
Bože, 2 a pol kilové bábätká v termíne, to sa musí rodiť ako malina..... 😎 čistá závisť.

Marush, Minitrouble: to ma prekvapuje, že to kojenie nie je samozrejmé...tiež som automaticky predpokladala, že keď sme nemali problém skojením 1. x, tak pri 2. to pôjde ľahko.😕 Ja som nikdy žiaden klobúčik ani kríbik nepoužila...tak sná´d ani teraz nebudeme potrebovať tieto špeci pomôcky. Bradavky mi vyťahal dôkladne Bruno a už také väčšie, dudloidné ostali. We´ll see.

Brunčo pil z oboch prsníkov cca 25 min dokopy....každé 2-3 hodiny. A priberal brutálne. Po 3 mesiacoch mal skoro 8 kg. Dnes má cca 14 kg 😅 (nakoniec je z neho prieberčivý vychrtlín)

bebel
24. jan 2010

sry, silikónový hríbik

marushka
24. jan 2010

bebel, každé kojenie pil z oboch? kubko hej, ale hani len z jedného...

možno tým, že si nemala problémy ani pri brunovi, nebudú ani teraz, ja som sa skojením dosť nalámala, tak asi nie je u mňa až tak samozrejmé...ale dúfam, že to zvládneme 😉 😉 😉 je to na dobrej ceste...

no a s tou zátkou - ja som kubka porodila do 12 hodín, tak už to máš isto za pár, držíme palečky 😉 😉 😉

minitrouble
24. jan 2010

bebel - no ani ja som pri romi nemusela nic pouzivat a bradavky mam priridzene od prirody dostatocne vystrcene 😀 ...ale neviem preco ma Simi obcas problem ze myka hlavou a nie a nie sa napit a v zasade moze jest len po svetle ...cize take ako ze sa v noci zobudim a dam jej potme najest nehrozi...pekne do druhej izby zaznut svetlo aby si slecna cucla ...a obcas si fakt len cucne 😉
no my inak papame tiez len z 1 prsnika zvacsa - len zriedkavo z 2och - ale to vacsinou ked ten jeden uz len dovytahovavam a potom jej naservirujem ten druhy ked uz ten prvy docucla ...aby mi neostavalo to zadne mlieko v nom a nezapalil sa zase 😉

serafinka - no mne nejak deti neplacu zatial ...ale doteraz som mala spolocnost stale daku - od zajtra sme sami tak mozno si to aj hodiiiiim od zufalstva coskoro
najhorsie ze momentalne ani von nemozeme ist lebo je brutal zima a sa bojim aby sa mi znova nezapalil ten prsnik a simonka uz nebola teraz dlho vonku tak aj kvoli nej ..zase budeme musiet od zaciatku zacat sa otuzovat postupne 😝

bebel tak drzime palce nech je to co najskor za tebou 😉

minitrouble
24. jan 2010

marushka - s prechadzkou suhlasim - myslim ze aj zvysne pezincanky sa radi pridaju 😉 akurat ja budem mat aj taky maly privesok hlucny so sebou 😅 😅

baileysa
24. jan 2010

ahojky,

gratulujem novým prírastkom...)))

bebel, držím palce, nech sa ti to rýchlo rozbehne a rýchlo prebehne...

u mna žiadna zmena, včera sa trochu rozbiehali bolesti, ale v posteli mi to prešlo...

ja som tiež myslela, že druhé kojenie bude ľahšie... s prvým som sa natrapila, tak som dufala, že to už mame vyhrane... škoda, že to tak nefunguje vždy, ale sa len potvrdzuje, že každé dieťatko je iné...

maminkam aj cakatelkam prajem krásny nedelny deň ...

minitrouble
24. jan 2010

inak simonka uz mala vcera 4100g...a to sme pred 2.5 tt odchadzali z porodnice ako 3400g 😎 😅 ...takze to prvotne nepriberanie sa zda ze sme prekonali uspesne 😵

k.a.t.k.a.
24. jan 2010

ahojte 😎

bebel tak drzim palce nech to mas cim skor za sebou 🙂

Juuuuj baby ake som mala depky a celkovo aka som bola nervozna ako to budem zvladat a tak ... tak to bola laaaaska na prvy pohlad, neviem sa ho nabazit, je krasnucky, spokojny ani neviem poriadne ako place 😎 😎 pekne papka a pribera 😎 No a malá mi pomáha, nosi mi plienky a tvari sa strasne dolezito pritom 😀

Inak co uz mate chalosov, ako prebalit aby mi vsetko neocural, pri malej tento problem nebol 😅 a tento vkuse ked dam dole plienku zacne polievat 😅 😀 nemate nejake triky ?

k.a.t.k.a.
24. jan 2010

musim inak mangela pochvalit, vcera ma cakal vyupratovany cely byt, navareny kuraci perkelt jeho tetou 😎

marushka
24. jan 2010

xi, super mini, jasné, že aj prívesok musíš pekne zobrať so sebou, 😉 😉 😉 akoby to bolo bez malej 🙂 🙂 🙂

kati, ja ti triky neporadím, my sme boli pokakaní a počúraní skoro vždy pri prebaľovaní 😀 😀 😀 dokonca v pôrodnici ponad svoju hlavičku očúral tváričku spolubývajúcej miminka, boli zaparkovaní postieľkami tak, že hlavičky mali za sebou 😀 😀 😀

minitrouble
24. jan 2010

baby ale ono to asi nebude specifikum len chlapcov to cikanie ....nasa Simi vie obcas tiez riadne popolievat okolie ....najhorsie ze ona nielen ocika ale aj okaka pruuudom obcas
minule ju babka prebalovala a hovori ze aha tusim este kaka....jej hovorim ze si davaj bacha aby neokakala aj teba...som to nestihla dohovorit a jak ju babka na sedacke prebalovala tak Simi prudom okakala babku, sedacku, stol, dlazku aj koberec ....nas maly kakajko 😀 😀 😀 a to ani pipika nema aj taka vie pekny oblucik vycikat/vykakat 😎 😅 😅
marushka 😀 dobre s tymi postielkami 😅

k.a.t.k.a.
24. jan 2010

moj si uz urinoterapiu dal 😀 pekne si ocika vzdy tvaricku 😅 okakat ma uz tiez stihol, az som v soku ostala ze co to 😀

olienka12
24. jan 2010

oh to kojenie....niekedy mam chut so vsetkym prastit a ostat len na UM u nas je kojenie hodinove,raz z jedneho a raz z druheho a aj potom je hladny,tak bebujeme... Dnes ma zacalo boliet v podpazusi a je to dost neprijemne co s tym? Vcera som mala zvysenu teplotu. Verim,ze to nebude zapal,lebo si to rovno hodim... Inak ja mam male bradavky a v nemocnici mi ich prve dni rozzul tak som pouzivala klobuciky ale cez ne nevypil tolko a aj sa mi netvorilo tolko mliecka ako ked pije bez nich. Nasla som si system tak,ze ked sa prisava strcim mu bradavku s castou dvorca prstom do ust za horne dasienko a tak sa krasne chyti, ale pije krasne,len ked mu ide rychlo predne mlieko,ked ma tahat zadne tak hadze hlavou,rukami a zlosti sa...takze spolu bojujeme 🙂 trubka mala leniva.

olienka12
24. jan 2010

katka ja mam stale pri prebalovani problem s cikanim vyriesila som to bavlnenou plienkou,kt. je polozena na brusku a hned ako ide pohyb smerom hore prikryvam 🙂)) tak ocika len plienku 🙂)) ale tie gejziri su hlavne v noci na nervy hlavne ked sa ocika cely na tvari a do ucha a podobne,ale ta plienka je fajn zlepsovak.

andykca
24. jan 2010

Ahojteee...tak vidim niesme sami co mame problem s ocikavanim 🙂 ja som uz dostala od Patka svoju davku a raz sa ocikal aj on sam hehe....tiez davam plienocku na pipisa aby necikal kade tade pri prebalovani 😀
...a co sa tyka kakania tak sa mi prekakal priamo u lekara a to som so sebou nemala nahradne veci (co uz ododnes budem trepat so sebou vsade)...no prva navsteva u Dr. a hneeed sme sa tam clupali v umyvadle hehe....najlepsie bolo ze mi potom vysvetloval ako brat vitaminy a som si prd zapamatovala co som bola v soku 😀 😀 😀

janka1
24. jan 2010

ahojte maminy, citam tu o kakani, curani a papani...super , ze sme uz skoro vsetky s batostekmi doma 😉
marushka tak ani ty si nebola na te 1. januar 😉 🙂

ketkous
24. jan 2010

Ahojte,ako pozeram,tak nie som sama,co sa trapi s kojenim...mliecka mam dost,akurat mi mala tiez po par minutach zaspi a nemozem ju potvorku zobudit.Ta technika kojenia nie je jednoducha,dvorec poriadne stlacam,aby ho mala cely v puse 😝
ochh joj dufam,ze to vsetko preklenieme a bude ok
Bebel,drzim palce 😎

baileysa
24. jan 2010

no ani podľa mna kojenie nie je take jednoduche, ako vyzerá, aspoň teda zo zaciatku určite nie... Ja som v prvom tehu chodila na prípravný kurz na kojenie a myslím, že keby som tam nechodila, tak by som kojenie nezvladla... Ale určite sa oplatí vydržať, keď sa to rozbehne, tak je to super praktické, máte papu pre dieťa stále so sebou, netreba zohrievat ani umyvat fľaše ...
tiež som mala gretku hrozne spavu, tak mi poradili ju kojit holatu, iba v plienke, okrem toho taký bod na ramienku som jej stlacala, ale to bolo dost drasticke a ešte som ju potahovala za usny lalocik... To sa vzdy prebrala, párkrát potiahla a spala znova... Kojenie nám tiež trvalo nejakých 40 minút, potom som si ešte skúšala odsavat, aby som zvýšila produkciu mlieka a keď som sa ako tak spamatala, tak už bol čas ďalšieho kojenia... Ale dobrá sprava je, že sa to zmení, ako budú deticky väčšie, budú aj silnejšie aj si viac potiahnu, nebudú toľko spať, takze u nás bolo nakoniec kojenie z jedného prsníka cca 5 minút a bolo hotovo, takze nezufajte, bude sa to zlepšovať, pevne nervy vam prajem a držím palce

adros
24. jan 2010

ahojky maminky a zbyvajuce tehulky

no, ako citam, tak tych, co mame problem s kojenim, je nas viac... som si myslela, ze to bude jednoduchsie. Ale ako pise oli, tak aj ja dostavam pravidelne od malej vyprask. Tiez sa nevie poriadne prisat, potom sa konecne prisaje, papka a po case zacne sebou metat, rozhadzovat ruckami, a bit ma po prse. Tak neviem, ci mam problem, ze tiez nevie vytiahnut to zadne mlieko, alebo co... uz som aj pisala laktacnej poradkyni, ci by sa u nas nezastavila a neskontrolovala nase kojenie, lebo fakt mame asi problem s technikou. Najhorsie je, za ma priserne bolia krize a picha medzi lopatkami. Najhorsie to je rano, ked vstavam, som hotovy kripel. Teraz cez vikend mi aspon polovicka pomaha, ale nechcem si predstavit, ako to bude zajtra rano, ked na nu budem sama 😒 Ale nasli sme jeden zlepsovak na malu na uspavanie, resp. na ukludnenie... teda dufam, ze to nezakriknem... ale zabera na nu Rytmus s Tinou 😀 😀 😀 Takze CD Uspavanky od KOscovej asi skoncia v regali na CD 😀

babenky, pekne som sa zasmiala na tych vasich pribehoch s ocikavanim 😀 😀 😀

tehulkam, co to maju uz za par, drzim palce, aby to vsetko prebehlo co najskor a hlavne co najmenej bolestivejsie

babush
24. jan 2010

marushka - dakujem za povzbudenie. Mam pocit, ze sa to uz zlepsuje trolinku. A dnesna noc bola super. Mala si s nami pospala v posteli od takej 6 do pol 10!!! takze sme sa aj my vyspali aj malinka a aj sme sa nabazili pocitu blizkosti 🙂 no a cez den je stale akcnejsia a pozera po svete namiesto celodenneho spanku - co je ale dobre, hadam sa potom dobre vyspinka v noci

adros - inak ten chrbat boli jak slak aj mna..to mas pravdu. Ja uz zhanam masera co chodi s lehatkom aj do domacnosti, lebo moja polovicka sice chodi pravidelne na masaze ale davat ich teda moc nevie, tak sa radsej zverim do ruk odbornika 🙂 Neviem ako je to s cvicenim, ale zatial si to neviem predstavit, aj pri tych hojacich sa rankach odspodu po nastrihu. Ale potom bude cvicenie nevyhnutne, inak zomriem na bolest chrbta.

bebel - tak drzim palce, nech sa to uz podari a mas malu konecne pri sebe.

Ktore to vlastne este stale cakate? Stratila som prehlad...ale uz je vas len par...tak cakame na dalsie dobre spravy od vas 🙂

dadulka2000
24. jan 2010

ahojte
😉
bebel,... tak nech to mas cim skor za sebou, daj vediet ako napredujes

mne uz je fajn, horucky a zapal od prsnika ustupili. hura 😀 😀 , ved presne ako pisete - kojenie pre mna bola nocna mora uz pri Ellie a teraz sa to opat zopakovala - aj ked sa mi zda ze je to jednoduchsie o cosi.

Millie papka o 106 😎 , krasne spinka hodiny a hodiny, ozaj ani neviem ze ju mam. navyse ju dnes sla maminka "vyvencit" v kociku a uz spi cez 5 hodin,.... no budem ju musiet zobudit za chvilu - cas papkania 😅 .
jedine medzi 22 - 24 hod sa jej chce s nami komunikovat (asi ma este stale otoceny rezim)

Bai - uz si sa rozhodla kde ides rodit? RK??? 🙂

drzkajte sa vsetky

bebel
24. jan 2010

Ahojte, boli sme na jazerách korčuľovať a potom ešte v kine vyvenčiť deti. 🙂 Tam som si nevedela nájsť polohu a začalo mi tvrdnúť brucho.Teraz mám aj slabulinké kontrakcie. Uvidíme ako to bude napredovať po horúcej vani. Beriem si so sebou National geographic. 😎

janka1
24. jan 2010

bebel drzim palce a nech sa co najmenej trapis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre