Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

mi75
6. júl 2010

Ozaj , chcela som sa spytat ako spinkaju teraz v noci ti Vasi drobci?

ketkous
6. júl 2010

@mi75 budime sa asi 2/3 krat na kojenie..co je zhruba kazde 3 hodiny,mali sme aj noci,kedy sme hore aj kazdu hodinku a pol...ale tych je chvalabohu malicko.

jitta
6. júl 2010

@mi75 malej se budí tak 2x za noc, ale jiou i vyjímky, že je jen jednou nebo naopak 3x, ale to bylo asi z těch veder, že měl asi žízeň. Dneska jsme vstávali až v 7.45 což je u nás rekord 😀 a vzhůru byl 2x po 4 hodinách

mi75
6. júl 2010

Tak to vam zavidim.Moj maly sa zacal budievat uz okolo 23,00 a potom aj kazdu 1,5-2 hodky.Myslela som, ze to spravi prikrm, ale moc to nepomaha.Predtym to bolo v pohode 3krat za noc, tak neviem.

certica_3
6. júl 2010

no mne sa malá tiež budí prvý krát pred polnocou . niekedy si vyčíha keď idem spať ja a vstávam k nej len čo som si ľahla .keďže nemá dudlík a je zvyknutá zaspať na prsiach tak potom už spí pri mne a budí sa každe 2-3 hodiny . nemám pocit že by to bolo od hladu , zväčša vlastne hľadá iba mňa a ukľudnenie no a ráno vstávame zväčša o 6 hodine. ale bolo aj horšie ako u Vás často . mám pocit že sa to neustále mení , takže hlavu hore všetko raz skončí

jitta
8. júl 2010

Ahojky, tak máme za sebou poradnu na 6 měsících , malej za 2 měsíce přibral 1 kg a má 7.650 g a 67 cm. Paní doktorka byla spokojená, říkala, že zatím stačí v poledne zkoušet zeleninu a případně můžeme dát bílý jogurt na svačinu. Oočkovala ho hexavakcínou a proti pneumokokovi a další očkování až za 6 měsíců.

kalianka
8. júl 2010

mi75 nas maly detto, som uz z toho na prasky. Naucil sa mi spinkat cez den, ale v noci je to cim dalej tym horsie. Zaspinka tak o deviatej, potiahne do polnoci a potom je hore kazdu hodinu, hodinu a pol. A okolo siestej sa mu uz vobec nechce spat... neviem co mam robit. A to vobec nechce spat v postielke len medzi nami v manzelskej...

kalianka
8. júl 2010

jitta - biely jogurt? A aky? ja mam z tych prikrmov hlavu ako melon :-/

jitta
8. júl 2010

@kalianka řekla mi, že třeba activii, nejdřív bílou, pak sladkou bílou a pak normálně ovocné anebo i jiné jogurty,ale nějaké lepší třeba hollandii. Že ani nemusím nutně dávat od 7 . měsíce kaši, že to stejně většinou na spaní nemá žádný velký vliv a malej se většinou budí 2x za noc a to jde. Jinak jestl chceš vědět něco o příkrmech, včetně podrobného návodu na zavádění příkrmů mrkni sem: http://www.kojeni.net/prikrmy.php Jsou to bezva stránky 😀

jitta
8. júl 2010

@kalianka někde píšou, že se jogurty mají dávat až od 8. měsíce, někde že i později,, někde zase že už od 6. měsíce,tak kdo se v tom má vyznat.

zazalienka
8. júl 2010

@kalianka pre mňa čistý chaos.. už som toľko čítala, že ani neviem ako uvariť mrkvu pomaly🙂

kalianka
8. júl 2010

zazalienka - no, ja som asi "matka roka" s tymi prikrmami. Miesam mu to, co najdem v chladnicke a tvarim sa pritom ako ten ujo HIPP, len to moje mu tak nechuti 😀
Baby, nas maly ma teplotu dnes. V ritke mal navecer 38,4 ked odratam tak normalne okolo tridsatosem. Mozu to byt zuby? Vobec sa mi nezda ze by mal tie dasienka take, ako to vsade opisuju... ale pravda je, ze strasne slini, je nepokojny a stale sa budi v noci. Asi behnem doktorke rano. ALe som z toho v soku. Zatial mal teplotu len po ockovani. Toto je zasa pre mna novy strach. 😒

zazalienka
8. júl 2010

náš Michelin zasa začal odvčera dosť často kakať.. ale s úsmevom.. bez horúčky.. tak neviem, či to bude zúbkami alebo teplom..

jitta
9. júl 2010

@kalianka jak jste dopadli u doktorky, doufám,že je malý v pořádku.
Mě taky nepřijde že by měl malý dásničky nateklý, ale doktorka říkala,že když kousne do prstu, že jsou tam už zoubky cejtit, tak jsme zvědavá, kdy vylezou. A taky má dneska lehce zvýšenou teplotu, ale po odečetení má jen 37,1 tak doufám, že se mu nezvýší, ale u nás je to po včerejším očkování.

kalianka
9. júl 2010

baby, tak sme skoncili v TT na pohotovosti. Maly mal rano o piatej v ritke okolo 40... skoro som skolabovala tak sme hned sli. Tak mu dali panadol a diazepam s tym, ze asi to bude nejaka viroza, lebo ani soplik nema, ani nekasle. Len mi nic moc nechce papat, ledva do neho natlacim trocha cajiku... Ale doki povedala, ze dobre, ze sme dosli, lebo u malych bab je taka vysoka teplota nebezpecna, vraj mozu dostat krc. Ufff. Tak dufam, ze to prejde, lebo poobede mu ta teplotka zas vybehla, ale znova sme dali cipok. Uvidim zajtra. Ale ak bude zle, pojdem znova na pohotovost, ved nato tam sú... juj.

certica_3
9. júl 2010

@kalianka joj to teda máš čo robiť . ja som síce stará garda ale keď mi teraz malú očkovali tak som bola pokakaná aby nemala teploty .ale naša lekárka mi dala ich super letáčik ako na teploty .škoda že nie som doma tak by som napísala . ale držím palce aby ste už žiadne rady nepotrebovali a boli už v poriadku

danteska
9. júl 2010

ahojte,dlho som tu nebola,bola som u svokry na tyzden..ale pozeram ze sa tu riesilo stale to chodenie babätiek 😉 myslim ze teplota moze byt urcite so zubkou..Sebastianovi su uz krasne vidiet spodne 2..vysli skoro,mozno dalsie si "daju nacas"..a tiez dost kaka,aj 5-7x za den,niekedy väcsie mnozstvo,niekedy len tak ze mu ujde ako keby..a mohol by ist na sutaz "kto viac naslini " 😀

jitta
10. júl 2010

@kalianka tak držíme palečky,aby byl malej už v pořádku.
Já už si takovýhlech teplot u Adélky užila hodně,ale je to pořád stejný strach 😢 jak dostane 40 horečky,tak je to hrůza. To si jí pak beru i k sobě do postele,abych jí měla pod kontrolou a MM pak musí spát v dětským pokojíčku nebo na gauči. Diazepam dáváme i my, když má teplotu nad 38,5 aby nedostala křeče.
U nás zoubky jsou cítit pod dásničkama, malej to má trochu nateklý,tak uvidíme, jestli už vylezou ještě nebo ne.

anawi
10. júl 2010

ahojte 😉 @kalianka my sme si presli teplotami asi pred dvoma tyzdnami, tri dni 39 a som nechapala z coho. Zubky stale ani naznak tak neviem 😒 Baby my sa stale nepretacame na brusko, zacinam byt z toho nestastna ☹ Ked jej sa vobec na brusku nepaci. Ked ju dam na brusko chvilu pozera a potom sa rozvali ako zaba, zacne plakat a trepat nozickami tak ju musim otocit naspat. A sedkaju uz vase deticky same?

jitta
10. júl 2010

@anawi neboj, uvidíš že se taky začne malá brzo otáčet. jen třeba potřebuje ještě trochu času. A co se týče sezení, tak malej ještě sám nesedí, musím ho držet.

zara137
10. júl 2010

Moj maly spinka od vecera pol 9tej do rana 7mej,8mej.niekedy sa raz zobudi aj to ked mu cumlik vypadne,nac vacsinov prespi celu noc.vecer mu davam hami kasu vanilkovu tu miluje ale z tanierika s lyzičkou.od narodenia sam zaspava,dam mu macka pusku,pustím hudbu a zaspinka.takze nastastie s tymto nemame problem.potom ked rano vstane spapa mliecko z flasky.o tej 10tej celu vyzivu 190g-broskynovu atd.ide spat,spi hodinku..potom okolo 13tej obedík..zje vsetko..spinka do tej 5tej.papa mliecko.no teraz niekedy aj vyzivku hodinu po mliecku..lebo mlieko mu teraz ako je teplo nechuti.a vecer tu kasicku.no uz druhy tyden berie antibiotika.kaslal,mal chytene priedusky,no uz je to ok.teploty ziadne len strasny kasel a sopliky.

kalianka
10. júl 2010

stale mame teploty. ak este neprejdu, tak dnes ideme opat na pohotovost. uz som z toho hotova. a maly detto ☹

suzik77
10. júl 2010

ahojte! je tu aj niekto zo ziliny? 🙂

jitta
10. júl 2010

@kalianka jak jste na tom?

ivv
10. júl 2010

@anawi ani my sa nepretacame 🙂 fakt to netreba riesit, kazde dietko je ine, jednemu sa na brusku viac paci ako na chrbatiku inemu naopak, dalsie sa viac hybe, ine vobec.. 🙂 my sa tiez nepretacame, zato recnime, kopeme, dvihame nohy dohora.. proste nic nam nechyba 😀 . ono to pretacanie skor riesia nerodicia babatka, lebo porovnavaju s inymi a viem ako aj mna to serkalo.. ale hlavne je ze je babo zdrave, primerane sa hybe, reaguje na podnety a ze je lubene 😉

suzik77
10. júl 2010

ahojte, mozem sa pridat? ja mam sice dieta narodene vo februari, ale diskusia vo februarovkach je na moj vkus prilis rozbehnuta, maju tam nakecanych skoro 2000 stran a ja nestiham pri malej tam ani citat, ani prispievat a rada nazbieram skusenosti od mamiciek, ktore maju deticky o trosicku starsie, tak ak vam nevadi, rada sa pridam 🙂

a inak ivv: mas pravdu, moja sa napriklad uz mesiac bez problemov otoci na brusko a asi 2 tyzdne v pohode aj nazad, ale napriklad absolutne nic nepovie 🙂 sem-tam nejaky zvuk vyda, ale ziadne gagotanie, ci blabotanie, alebo ako sa tomu hovori... nic. 🙂

danteska
10. júl 2010

tak my sa otacame vzdy a za kazdych okolnosti,aj v kociari a niekedy by som bola radsej keby je maly menej aktivny 😀 lebo vecer v postielke co robi je hrozne,je neudrzatelny 😝 pretaca sa,a dava nabok,aj spi na boku.som rada ze mu to ide ale nemozem ho ani na minutku spustit z oci...
@kalianka ako sa dari drobcekovi?snad je to lepsie a nie ste niekde v nemocnici.. ☹

genialna
10. júl 2010

Ahojte,
anawi, ivv, Domča sa tiež stále nepretáča.. 🙂 A ani to nejako neriešim.. 🙂 Viem, že je to len otázka času.. Vytočí sa uuuplne nabok, ale ten posledný krok neurobí. A tiež keď ju dám na bruško, tak chvílu je zarazená že čo som to urobila, potom zaborí hlavu do podložky a začne jačať pokiaľ ju neotočím.. 😒 Dúfam len že to ani doktorka na poradni nebude riešiť.. 😀
Teplotkami sme si tiež už prešli.. Mala sa nám stále budí len 1x za noc. A zrazu sa mi zobudila, pred polnocou, po polnoci.. a keď už aj tretí krát a skúsila som jej čelíčko, horela.. Namerala som jej 39,5. ☹ Samozrejem ako naschvál som bola práve sama doma.. Dala som jej panadol a ráno už mala 40-tky a aby toho nebolo málo, pridali sa hnačky.. 😢 Hrozné, hrozné, hrozné.. Bola sobota, takže pohotovosť.. Natrafili sme tam na takú riadnu KRAVU. Ledva sa jej do úst pozrela.. Je to na dlhé opisovanie.. v každom prípade skoro po 2 týždňoch, keď už malej pomaly aj nič nebolo, nám prišli výsledky z výterov a mali sme salmonelu.. Len sa ma nepýtajte kde to chytila... Netuším.. Som si pripadala ako najväčší špindír na planéte, keď mi to pediatrička povedala. Už sa nad tým radšej ani nezamýšlam. Ale odvtedy prikrmujem zásadne len hipp-kami (na odporučenie z infekčného) a sterilizujem každú jednu flašu kt. jej dám do pusiny.. Možno to nepomôže, ale aspoň pre ten pocit..

danteska
10. júl 2010

@genialna to je naozaj zaujimave odkial salmonela...preco hipp?

lili213
11. júl 2010

Ahojte 🙂 hlasim sa po dlhsej dobe bez netu
u nas nic nove, len to ze lenivost nas opustila a neustale sa Adamko kotula 😀 stale sa len chce stavat na nozicky a poskakovat. Budime sa 2 krat za noc, ale nema tvrdy spanok stale sa pretaca 😠
genialna dufam, ze budete v poriadku a skoro sa vyliecite.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre