Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
23. mar 2010

ahojte, nam sa dnes krasne spinka..zaspali sme o 18 a cakam, ze dokedy...aby sme neponocovali. 🙂

Zajtra mame poradnu, tak sa pochvalime aj my. 🙂

To je to ockovanie skutocne take hnusne? ach jo....zabaly davate na nozku preco? aby to mali detusky zachladene? no uz sa tesim.... 😒

minix
23. mar 2010

mini, ten panadol si fukla pred ockovanim? lebo sa mi to zda ako celkom dobry napad....to je kombinacia coho? to ockovanie?

antoniab
23. mar 2010

minix aj mi mame zajtra poradnu tak som zvedava kolko vazime 🙂 vysku nam nemeraju len obvod hlavicky 😒
no ockovania sa obavam aj ja to bude radosti hlavne musim nieco kupit jeden cipok doma mam tak dajte nejake tipi co je dobre ako prevencia 😉

minitrouble
23. mar 2010

minix - hej 30minut pred ockovanim som jej supla panadol sirup a tak hned po ockovani pekne zaspala a potom sme jej vzdy dali na noc este jednu davku 😉 🙂 ...davali nam prevenar +hexavakcinu ci ako sa to vola 🙂

olienka12
23. mar 2010

minix hej aby zachladilo,ale zatial nema ziadnu reakciu len je velmi spavy co som aj rada hehe ta vakcina do jednej nozicky ide proti roznym chorobam ani som si nezapamatala vsetky no je tam zltacka,rubeola,cierny kasel tusim no nejakych 7chorob dokopy tak nechcem kecat a do druhej je proti pneumokokom

olienka12
23. mar 2010

antoniab nam dala dr.na predpis paralenove cipky

minitrouble
23. mar 2010

my sme zvykli davat panadol a neskor sme presli na nurofen - vsetko vo forme sirupu 😉 🙂 ...cipok som nikdy nedavala a ani davat asi nebudem snad 😝 - proste ten sirup mi pride praktickejsi a prijemnejsi 😉

olienka12
23. mar 2010

no nurofen mame tiez sirup a este nam dala dr. diazepan cipky ak by boli horucky na dalsie ockovanie 🙂 pride mi drasticke davat diazepan 🙂)) ale ze je dobry proti krcom

antoniab
23. mar 2010

no mne na uplne prvej poradni kazala lekarka mat jeden cipok doma keby nieco mna nenapadlo mat doma nejake lieky pre babo ale sirup mi pride tiez v pohode popytam sa detskej ze ako
v baraku uz bol kazdy chory teraz je otec a skoncil v nemocnici tak ze mala je jedina co odolava tak dufam ze odola musim to spomenut zajtra lekarke
oli mi papame nutrilon confort uz 2 davky denne co som bola chora tak mam menej a menej mliecka som myslela ze skusim ten nutrilon extra ale to az ked budeme musiet byt uplne na um lebo toto je 800g a to mi nezuzitkujeme za mesiac a normalni nutrilon som uz vyhodila co sme nezuzitkovali tiez mi bolo luto

dana333
24. mar 2010

Dobré ránko, máme noc po očkovaní za sebou, zatiaľ bez horúčky a plaču, spala super tak ako predtým, možno aj preto, že som ju silnejšie zviazala do zavinovačky, aby sa nemohla veľmi hýbať a teda aby ju to nebolelo. Teraz si leží na mojej posteli a pozerá na kolotoč už 30min. a hýbe už nôžkami bez bolesti. Dúfam, že to tak bude a zvládneme to bez liekov.

olienka12
24. mar 2010

antoniab nutriton nie nutrilon
dana my s hruckou ☹

mia.
24. mar 2010

ahojte, dievčatá.... a januárčatá 😉

tak sa ideme pochváliť... po 2. poradni máme 61 cm a 5900g, malý už pribral 2,2kg za 2 mesiace. Stále plne dojčím a musím si zaťukať na čelo, že aj koliky nám prešli... Malý je úžasné bábo, v noci sa budí tak 2x a to sa naje a hneď zalomí, zaspáva okolo 22.00 a papáva okolo 2.00- 3.00 a 6.00... Mám pocit, že je to bábo za odmenu, v kočiariku vonku spí aj 3 hodiny a doma si stíham aj navariť, keďže v lehátku v pohode vydrží aj dlhší čas...
... keď sa bavíte o očkovaní, my sme dcérke tiež dali preventívne panadol sirup - vysoké teploty nemávala, dalo sa to zvládnuť,uvidíme, ako na očkovanie zareaguje Matúško. Do perinky ho nebalím už 3 týždne, naposledy na krste v nej bol a to si evidentne užíval...viď foto 🙂

antoniab
24. mar 2010

oli ja mam na krabici napisane nutrilon nemylis si to s tym zahustovadlom lebo to som nemala na mysli ale klasika nutrilon len ten confort je na koliky a zapchu a extra je zas na dlhsie zasytenie 😉
to ma mrzi ze mate horucky mi poobede ideme do poradne tak som zvedava kedy nam povie ze mame prist ockovat ☹

dana333
24. mar 2010

olienka aj mňa mrzí že máte horúčky, ale ono to určite zachvíľu prejde a bude dobre, je zvláštne ako na tie očkovania deti reagujú rôzne. My sme úplne v pohode, akokeby sme ani neboli na očkovaní malá už na druhýkrát spí vonku, teraz by mal potiahnuť nejaké 3-4 hodinky. Ja sa snažím trošku vymeniť šatník, lebo už pomaly vyrastáme z novorodeneckých vecí a prišla som na to že č.62 nemám toho veľmi veľa, takže asi budem musieť mrknúť na MMB a urobiť zásoby, aby sme nezostali s holou dupou 😎 😀

olienka12
24. mar 2010

antonia ale ja som myslela zahustovadlo ze mam a poslem ak niekto chce 🙂)

antoniab
24. mar 2010

oli tak sme sa nepochopili 😀 😀
dani ze 62 a mi v 56 aj to niektore velke 😀 😀

dana333
24. mar 2010

mati ja sa teším, lebo doteraz nám všetky 56 boli veľké, išla sa vo všetkom utopiť a teraz zo dňa na deň jej je všetko malé, niektoré veci o boli trošku väčšie ako 56, tak sú jej akurát, čiže ich oblečie 2-3 krát a môžem to odložiť.

dadulka2000
24. mar 2010

http://www.dove.co.uk/#/main_landing.aspx/

ahojte 🙂
posielam link na ten DOVE photoshoot co som bola v Londyne pred par tyzdnami,... kdo sa chce zasmiat 😀 a najde ma??
(stvrta z lava - posledny rad)

ozaj aj vy "tyrate" svoje zlaticka steklenim vlasmi po tvari 🙂) je to celkom zabava (aspon pre mna) 😀 😀

dadulka2000
24. mar 2010

hops,... stvrta z prava to malo byt 🙂

marushka
24. mar 2010

ajojte,
jéj dadul...ja som ťa našla 😀 , ale nie náhodou sprava??? alebo už fakt nemám žiadne rozlišovacie schopnosti???? 😀

marushka
24. mar 2010

ináč vám všetkým prajem prekrásny dník,
tu je nádherne, akurát že mám neterku v nemocke 😢 😢 😢 a Kubo je tiž chudáčik chorý ☹
na mňa lezie nejaká jarná únava, či čo, som nejaká hotovson 😝

marushka
24. mar 2010

xi, dadul, tak predsa 😀 😀 😀

minitrouble
24. mar 2010

dadulka - nasla som taaaa 😀 😀 😀 skoda ze som si tu letenku nekupila a nesla aj ja 😀 😀 😀

dadulka2000
24. mar 2010

marush, mini,... ste sikulky... a mali ste ist so mnou, bola to sranda 😀 😀

teraz mi millie drzala moj prst tak silno, ze mi ho skoro odkrvila,.... je velmi silna 🙂

antoniab
24. mar 2010

ahojte
tak sme dnes po poradni vazime 5kg a hned nas objednali na ockovanie 7.4 a mam sa rozmysliet ci dam malu zaockovat aj na rotavirus davali ste to niekto vraj sa to doplaca neuvazovala som nadtym a teraz neviem 😒
inak mali ste vsetky reakciu na ockovanie z nemocnice mi nemame nic a tak mi dnes doktorka povedala ze ked do 3mesiacov nic nebude tak nas posle na nejaky kontrolny test ci si vybudovala protilatky neste niekto natom rovnako 😕

dadul aj nasa ma dost sili som az prekvapena a skrabe jak macka najradsej mna 😀 😀 a krsnu zas len stipe 😝

minix
24. mar 2010

Ahojte, aj my sme po poradni, za 10 dni sme pribrali 380g, pani doktorka je velmi spokojna. Akurat sme nejak enarastli, stale mame 57,5cm, ale nedalo sa to nejak extra zmerat, lebo malinka sa vypucila ako luk😉 vazime 5350g.

Dali sme zaockovat aj proti rotavirusom,jeden nikdy nevie. Martina, ono je to jedno, ci date na ockovanie rotarix alebo rotateq (ten je proti viacerym kmenom-ten sme dali aj my, priprav sa na to, ze budes doplacat cca 120£ za tie 2-3 davky. Je to drahy spas toto, ale mali sme aj v nasom okoli par odstrasujucich prikladov, takze tu setrit nebudem😉 akurat je vecer troska nekludna a merzuta, tak neviem, ci to ma suvis a je aj strasne spava, snad jej to ostane aj v noci;-$

A jazvicka na ramienki nam uz vyhnisala a teraz sa pekne hoji, standardne ti to po troch mesiacoch musi pediater odcitat tu jazvicku a vyhodnotit😉

minix
24. mar 2010

120€, nie 120£, to moze mat dadulka😉

ives77
24. mar 2010

ahojte babenky ja som tu teda dobre dávno nebola 😒 Mám malý problém Tomko má už týžden hnačku vraj má nejakého bacila dali nám hylak ale ten nevieme donho dostať vyplúva to a nadrapuje ho s toho na vracanie tak sme kúpili nutrolin-B ale mám pocit že to tiež nieje ono poradte čo je pre také mimčo dobré proti hnačke? som zúfalá ☹

ives77
24. mar 2010

inak je to tu riadne pomenené ale je to fajn 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre