Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
12. apr 2010

Michelin v noci zásadne negrgá, môžem ho natriasať koľko chcem.. zaspí ešte kým si ho dám na plece.. a prdí a prdí..
keď ho položím, tak si poboxuje s nožičkami a ručičkami, povrtí hlavičkou, zafuní a spí ďalej.. podobne - 6.00 budíček🙂 a ideme sa rozprávať...

zazalienka
12. apr 2010

kočky, lúčim sa pre dnešok, keď prší, veľmi dobre sa mi spinkááááá...
tak želám všetkým pekné sny, a bábätkám samozrejme tiež.. 😵

katka22r
13. apr 2010

dobre ranko idem s laurou na vysetrenie ocneho pozadia myslite na nas,vraj nic moc vysetrenie 😒 mam taky strach....joooj preco ☹

nasa zaspava na boku na posteli a tak ju prelozim do postielky inak to neide....

minix
13. apr 2010

Dobre ranko, dnes sme urobili rekord, vstavali sme az o 6,35😉 a uz ju to zasa berie. Papali sme aj o 4,30, ale zaspala az o 22.
Tu katastrofalne leje a obloha je tusim az na zemi, to zas bude dlhy den. Poobede sa vybehneme pokocikovat, aby zaspala a snad si pospim aj ja😉

Krasny den vsetkym, predpokladam, ze dnes nas tu bude zavesenych viac

ketkous
13. apr 2010

Dobre ranko zelam... 🙂
K zaspavaniu...napapkame sa, troska asi 5 min.sa ponosime,aby si Bibs odgrgla 😀 a potom pekne sup do svojej postielky , ja jej supnem cumlicek a zapnem kolotoc. 😀 s prijemnou melodiou,ma aj zapnute male svetielko.Chvilocku pomrnci,ked jej napr.vypadne cumlik,ale ja alebo manzel pribehneme,dame cumlik,pohladkame a v pohode potom zabubka. 😔

k.a.t.k.a.
13. apr 2010

ahojte 🙂
maly zrovna chrni v kociku pri otvorenom balkone 🙂 Je uplne bombovy, asi je fakt pravda, ze druhe dieta je za odmenu 😵

My sme stale v procese stahovania, takze zatial oxidujeme u svokry 😅 ale snad do konca tyzdna uz budem moct ist do noveho 😝 len cakam na vstavane skrine

Ach jaj baby, som zufala, kamaratke sa mal narodit teraz chlapcek a ani nechcite vediet co sa stalo 😔 mala som par veci pre nich odlozenych 😒 ja si to fakt neviem ani predstavit ze by som mala toto prezit, je mi z toho do placu, 😢 vinou zdr.personalu prist o milovane dieta 😔

roxy_1
13. apr 2010

Ahoj holky uz vas ani pomalu nestiham cist.. 🙂

dneska nas ceka poradna tak jsem zvedava jak jsme porostli a pribrali 😉

katka takoveto veci jsou strasne,ja sama si nedovedu predstavit ze bych mela o maleho prijit,urvalo by mi to nejspis srdce...jedna holcina z vedlejsi vesnice rodila 16.1. a narodila se jim holcicka,jakmile ji odstrihli pupecni snuru zemrela... ☹ prej syndrom nahleho umrti,nedokazu si to predstavit... ☹ je mi lito tvoji kamaradky 😔 😔

gucz
13. apr 2010

Dobré ránko

minix aj u nás je tak škaredo 😝 ,

katka22r to vyšetrenie nieje nič hrozné, neboj. Mojej Laure ho robili pravidelne. Najprv malinkej rozkvapkajú oči a keď sa jej roztiahnu zreničky, tak ju zabalia do deky aby sa nemetala, otvoria očko a pozrú doň. Neboj sa nebolí to, len jej to možno bude nepríjemné, tak si oplače. A prečo Vás na to vyšetrenie poslali???

k spinkaniu : ja večer neuspávam. Pred posledným papaním Miška prebalím, dám mu spací vak. No a po napapaní (papá len pri nočnej lampičke) ho preložím do postieľky, prikryjem dekou, dám dudu, zhasnem a idem preč. Niekedy zaspí hneď, niekedy si vyrazí dudku, tak mu ju aj 3x idem dať, ale nezažínam, len ho pohladkám, ani nič nehovorím a zasa idem preč a privriem dvere. Cez deň spinká v postieľke len vtedy, ak spí aj Lola. Inak ho chodí hladkať a tým mi ho budí, takže spáva v kočíku. Aj mi to vyhovuje, lebo kočík si dám vždy k sebe (do kuchyne, obyvky), alebo kde potrebujem. Keď je moc mrchavý, tak ho tri krát povozím sem tam a spí. Na rukách mi zaspať nevie ani náhodou, vlastne som to ešte ani neskúšala.... on neznáša na rukách ležať, páči sa mu akurát cez pleco pozerať, alebo si ho opriem chrbátikom o hruď a tak pozerá. Ale ležať na rukách na bábo to ani za svet

gucz
13. apr 2010

katka to je mi strašne ľúto, chúďa tá kamarátka ☹ 😢 😢

minitrouble
13. apr 2010

katka - no to je strasne ked takto tesne pred porodom pride niekto o babo 😢 a co sa stalo? ...kokos z tohoto som ja vzdy mala paniku ...ze 9 mesiacov sa tesis a ze potom taketo nieco 😒

olienka12
13. apr 2010

katka je mi to luto velmi :(
moja mama stratila babatko brasko zil len 6 hodin,ale on bol predcasne narodeny ☹

chcem sa spytat ci mate skusenost s hauck trojkolkou prikladam foto. Kupila som si ju v bazare,kedze nas kociarik ma velky sportak a nebavilo by ma v jednom kuse skladat a rozkladat vrchnu cast od podvozka do auta.tato sa sklada v jednom kuse,takze na cesty by mala byt ok.

olienka12
13. apr 2010

inak u nas rano svietilo slnko teraz je pod mrakom,ani vcera nejako extra neprsalo len chvilocku

babush
13. apr 2010

Ahojte 🙂

tak sa hlasime po prvej hodine plavania vo vani 😎 😎 Lejka zaspala ako nic. Ale je pravda, ze v noci sa moc nenaspala, ako sa pucila a prdkala. Vo vani bola riadne vyjavena, ze co sa to s nou deje. Robili sme aj osmicky vo vani..no bozia bola ako kukala. Ale pasticky stale zovrete..nevedela sa este tak uvolnit, ale to urcite zvladneme o tyzden s noblesou 🙂

My davame malu spat tak okolo 20.00 po kojeni, prebaleni a odgrgnuti (to je v poslednom case stale zlozitejsie a mala stale menej grga 😒 ).
Trosku sa s nou potulkam, davam jej bozteky na cielko a koren nosa..to ju prinuti prievierat ocka..a potom ju polozim do postielky v spacom vaku, prikryjem, dam jej ku tvaricke moje tricko alebo nocnu koselu, aby ma citila pri sebe a zapnem jej len taku malu zizku - svetielko, co svieti celu noc a pri tom aj kojim. Par krat si vyrazi dudlik, tak jej ho zastrcime spat...ale zvycajne takto pekne zaspinka a spi tak az do nejakej 1.

gucz
13. apr 2010

Olienka tá kára vyzerá celkom dobre 🙂 , akurát by mi asi vadilo, že nemá otočné predné koliesko ( na to som ja zvyknutá, tak preto, nieže by nebol dobrý). A dá sa dať úplne do ľahu?

mia.
13. apr 2010

ahojte,

k zaspávaniu... keď vidím, že je malý unavený (v tomto období mi vydrží byť hore max. 2 hod) - nakojím ho a väčšinou mi zaspáva na prsníku.. keď ešte úplne nespí, preložím ho do postieľky a tam sa ešte chvíľku mrví...netrvá to dlho a zalomí... ale to musí byť evidentne unavený ...
Večer tak isto, keď zaspáva, dám ho do postieľky a zaspí... v noci sa zobudí na kojenie, zobudím sa na jeho mrkotanie, vtedy si ho preložím ku mne do postele a spokojne si chrapkáme obaja.. absolútne mi nevadí, že je s nami v posteli, pretože sa vyspím aj ja aj on aj manžel aj Terezka, keďže malý v noci vôbec neplače... Ráno to väčšinou potiahneme do 8.30 -9.00 a vysmiati sa budíme obaja. (aspoň zatiaľ, kým drahý vodí Teju do škôlky...) Pri Terezke som to tiež takto praktizovala, som asi príliš pohodlná mamina, ale nebavilo ma to nočné prehadzovanie malej do jej postieľky, keď sme si tak spokojne spali. Vlastne dosť veľkú úlohu tu zohráva aj moje kojenie, pri ktorom zaspím aj ja a napokon aj drobec. Nebojím sa , že by niekedy v budúcnosti mal hrozný problém odučiť sa spávať s nami... Terezke sme kúpili vlastnú posteľ, keď mala 2 roky a odvtedy spával vo vlastnej (pri zaspávaní som samozrejme najskôr musela byť s ňou..) Potom ešte niedkedy nadránom k nám prišla, ale aj to sa odnaučila, odkedy pribudol v posteli jej brat...
Keď mala Teja okolo roka a zdalo sa mi, že na obed i spí málo , prišla som k nej na našej posteli som ju ešt nakojila a spala ďalej ...aj so mnou - mne to tiež dobre padlo, bola totiž "živé striebro" a potrebovala som "dobiť baterky" 😉
Takže absolútne nerišim takzvané poučky typu- DIEŤA MÁ SPAŤ SAMO V POSTIEĽKE, dôležitá je pre mňa spokojnosť na oboch stranách 🙂 ...

katka22r
13. apr 2010

gucz mala si pravdu nic strasne a ani moc neplakala jedine s toho ze ju zobudili 🙂 poslali nas lebo bola 2tyzdne prenasana tak dr.chce mat vsetky vysetrenia

katka moc mi to je luto chudinka...ja som prisla o 2 nenarodene deticky a chcela som to vsetko vzdat tak si neviem predstavit ako to ona zvlada ☹ ☹ ☹

katka22r
13. apr 2010

mia suhlasim 🙂

olienka12
13. apr 2010

gutz da sa,ja som prave po skusenosti s kolieskami na taku nechcela otacave koleso 🙂)) a cena uplne ze super
59e 🙂)

minix
13. apr 2010

od kamosiek sme dostali darcek, kolotoc na postielku, oli, asi to bude ten, co mas aj ty.🙂 vyhrava take monotonne uspavacie hudbicky a na strop premieta hviezdicky a macikov a kadeco ine....dnes skusim nejaku metodu, co ste tu odporucali. 🙂

olienka12
13. apr 2010

som ti skomolila meno sorka

andykca
13. apr 2010

Oli tuto trojkolku som len videla jednej mamicke co v nej viezla dieta zo skolky a do ruk mu prave pchala flasku s kakaukom 😀DDDD.....to sa mi zda troska prehnane v takom veku nie?......teda sudim podla mojej neterky....ale ma super kosik - velky 😀

mia ja som tiez za to co pises 🙂 maly tiez prve tyzdne spaval so mnou a s Petom, kedze strasne plakal ked bol v postielke sam...chudatko malinke xi.....ale postupom casu si tam zvykol a teraz mam dokonca pocit, ze je rad ked si aspon v noci odomna oddychne 😀 😀 ...no ale cez den tiez rada vyuzijem ked si k nemu lahnem a spinka aj take 2 hodky a ja s nim 😉

katka, roxy - hrozne 😢 mi sli zimomriavky - ja si to blba hned premietnem ze by sa to stalo malemu a je to hrozny pocit....

olienka12
13. apr 2010

andy ja mam drobca este v hlbokej vanicke a tam aj ostane este aspon 6tyzdnov 🙂) ked bude pevnejsi moze do sportiaka ten mame super velky na taku,ale do auta neprakticky,tak preto ten kociar a kupovala som ho teraz prave kvoli tej cene 😀 😀

k.a.t.k.a.
13. apr 2010

hej je to strasna tragedia, isla v podstate uz do nemocnice pre svoje mimco 😔 doobeda jej dali vyvolavacku, dostala kontrakcie, ktore potom ustali a niekde tam sa stala chyba, lebo vecer ked isla na sekciu maly uz bol mrtvy 😔 nadychol sa plodovej vody 😔 ja neviem podla mna mala non-stop lezat na monitore alebo co ☹ Teraz to presetruju

mne maly zaspava okolo pol osmej so mnou v posteli 😅 tiez som moc pohodlna, tym ze maly je kojeny tak spi so mnou, ja si ani nepamatam ze som v noci kojila, zistim to len podla toho ze mam didi vonku z tricka 😀 To Miska bola zase na UM, ta zaspala hned po dopitii flasky a potom sup do postielky 😵

mia.
13. apr 2010

k.a.t.k.a. - to je hrozné 😢 ...dosť takýchto úmrtí a tragédií sa udeje pri vyvolávaných pôrodoch... ☹

minitrouble
13. apr 2010

katka a to v ktorej porodnici? zase antolska ci teraz pre zmenu nejaka ina?? strasne fakt 😢 😢 taketo veci by sa nemali stavat uz 😢

andykca
13. apr 2010

Oli ja som myslela to kakauko v takom veku 😀 😀 😀 nemboj hehe....

minitrouble
13. apr 2010

inak presne pre toto sme my menili lekarku na poslednu chvilu ...lebo ta co sme mali pri romi tak silou mocou ze nech to ide radsej vyvolavackou ako cisarskym....neviem preco sa tak brania cisarskemu - ked raz to dieta nechce ist von prirodzene tak asi tam je nejaky dovod !!!! ...nechapem tento postoj 😠 😠 ....aj simi kebyze ide von prirodzene a nie cisarskym tak ktovie co by s nou bolo lebo sa na poslednu chvilu zle otocila a mala hlavu vykrutenu celu dohora a ta nasa "byvala" lekarka by ju isto vakumextraktorom zase tahala....presne pre toto som ja radsej zastancom cisarskeho ak to dieta nechce ist von samo od seba 😖 ..predislo by sa mnohym komplikaciam ☹

janqa24
13. apr 2010

oli, ta trojkolka je super, nieco take chcem aj ja na leto, len sa mi zatial nepostastilo 🙂 no a ta cena....no parada 😎

ako tak citam, tak nasa Ninka chodi spavat najneskor 😀 okolo 20.30 - 21.00 ju nakojim, odgrgne si, trosku sa ponatahuje, zabalim si ju do zavinovacky a sadnem si s nou do kresla - ja pozeram film a ona zaspava 😀 ked je vecer velmi nespokojna a nechce spinkat, idem s nou do spalne, polozim si ju na postel a rozpravam jej rozpravku.....vacsinou kym sa dostanem k pointe, Ninka chrni, potom ju uz len prelozim do postielky.....ale je to rozne, zalezi od toho, kolko spala cez den, ako dlho bola vonku, ci bol u nas niekto na navsteve a tak
do nasej postele ju v noci beriem, len ked ju idem nakojit alebo ked je velmi velmi nepokojna v noci.....a este ked drahy nie je doma 😀 😀 😀 tak nadranom si ju zvyknem dat k sebe, inak prespi v pohode v postielke....len v kociku nejak moc nechce spinkavat, ked sa kocik nehybe 😝

dufam ze poobede nebude moc prsat, nech s nou mozem ist von, medzi styrmi stenami uz nam zacina hrabat 😀 a vcera vecer sme sa trosku blaznili a zacala sa tak nahlas smiat, skoro som sa rozplakala od stastia 😅 😀

k.a.t.k.a.
13. apr 2010

mini bolo to v ruzinovskej 😠

mia.
13. apr 2010

ja už pôjdem von, či sa mi chce, či nechce, musíme po malú do škôlky a potom šup - šup na tanečnú.. aj keď prší, už sa na čerstvý vzduch teším 😉
... aj ja prekladám Matúška do postele až nadránom, len raz tuším spal pri mne celú noc 😉

inak, baby, neviete, kde zohnať nejaké oblečko na tanečnú - sukienku, dres..? Dík za odpoveď!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre