Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minitrouble
13. apr 2010

katka - no stade som ja odisla na kramare prave preto ze oni silou mocou vyvolavaju a o cisarskom sa bavia uz az ked je bud dieta alebo matka na umretie 😠

k.a.t.k.a.
13. apr 2010

ja som sa rozpravala so sestrickou z antolskej a tam sa zdvojnasobil pocet sekcii potom co sa ta udialo min. rok 😝 mna sa tiez dr. otvorene spytal ako chcem rodit, oni tam uz nechcu riskovat

minitrouble
13. apr 2010

no ani sa im nedivim 😒 ...inak ten jeden pripad co im tam umrela ta pacientka tak presne to iste som mala aj ja pri porode - vyvolavanie + vakumextraktor + natrhnutie maternice + rozsiahle krvacanie + narusenie zrazanlivosti krvi 😖 ...akurat som mala stastie ze moja lekarka zareagovala vcas a spravne mi namiesala ten roztok na zastavenie krvacania 😎 ..ale nebolo mi vsetko jedno ked asi 3x povedala sestrickam ze im umiera pacientka na stole a ja som vedela ze hovori o mne a dieta som este ani nedrzala na rukach co mi romi hned brali prec
a po tomto ma chcela ta ista lekarka nutit rodit znova "prirodzene" 😠 😠

olienka12
13. apr 2010

inak baby v presove je tiez hrozne vela sekcii v mojom okoli skoro kazda baba bola sekciou,akykolvek naznak... a pod noz 😉
chodili sme na pripravu 4 a 4 sme mali sekciu napr...

lopezka
13. apr 2010

dobre ranko 😀
tak my mame za sebou 1.noc vo vaku 😀 a chvalabohu celkom uspesne 😉 ....zaspavanie bolo tazsie, lebo som ju hned zapla 😠 ....takze nemohla tak kopat ako inokedy ....ale ked zaspinkala, uz bolo ouwej 😀 .....bala som sa, ze tam spat este nebude chciet, ale dala sa prehovorit 😅 😅 ......budem ju ale uspavat odopnutu a zapinat budem az potom 😅

k zaspavaniu ......ani neviem, ako sa to podarilo, ale Timi uspavam na 98% v postielke 😅 ..... papame naposledy od 19. do 20,30 hod....a pak asi po polhodinke ( alebo si spanok normalne sama "vypyta" mrncanim ) ju dam do postielky, dam dudku, drzim ju za rucicku, pripadne hladkam hlavicku......ona sa trosku pomrvi, da ocka krizkom 😀 a zaspinka 😅 ......niekedy je ale mrzuta, napr teraz ked mala tie sopliky, tak som ju uspala na rukach a pak len prelozila do postielky ...a spinkala dalej 😅 ....keby spala s nami v posteli, asi by som sa dobre nevyspala, lebo by som sa stale sustredila na to, aby som jej neublizila 😖 .....ale neodsudzujem to ......samozrejme aj toto ako vsetko ostatne okolo babatka, nech si kazdy robi tak ako mu to vyhovuje 😅 ........k nam do postele ju davam az rano, ked sa zobudi okolo sedmej a mne sa este nechce vstavat 😠 .....tak ju dam medzi nas a ona popritom vykecava, pripadne tatinovi robi budicek, tak ze ho fackuje 😀 vacsinou hlava-hlava 😀 😀 .....ja este pritom trosku pospavam 😅 ...........cez den to iste ....spava v postielke .....k sebe ju davam len vtedy, ak nahodou chcem zalahnut s nou, ale to sa stalo asi tak 3-krat 😠 .........kocik pouzivame len na vozenie 😎 ....a v kresielku zaspavala len ked bola este uplne malinka, uz teraz nechce.....asi sa rada povystiera, ked spinka 😅

s tym babom katka, to je naozaj smutne ☹ .....jednemu mojmu znamemu sa to stalo teraz po mojom porode ......asi v 37.tt dostala jeho zena kontrakcie .....ale malicky nakoniec zomrel este v brusku 😔 .....a v novembri, to som tu uz tusim pisala ....kamoska cakala dvojicky dievca a chlapca ......dievcatko pri porode zomrelo 😒 ...........strasne!!! a nechcela by som to nikdy zazit ☹ 😔

mia.
13. apr 2010

lopez, nebojim sa, že by som jej ublížila... mám to odskúšané na dcére, nejaký materinský inštinkt tomu bráni.. 😉 🙂

..som rada, že som rodila v TN, tam sú takéto negatívne prípady ojedinelé....

gucz
13. apr 2010

čaute

tak sme sa vrátili z vonku, síce prší, ale prechádzka nám padla veľmi dobre.

Ja malinkého dávam večer spať do postieľky, ale kojím ho v mojej posteli po ležiačky, vlastne ak sa dá, kojím stále len po ležiačky. No a keď zaspím skôr ako on dopapá, tak spí so mnou, ak odkväcne skôr on, tak ho dávam do postieľky.

mia.
13. apr 2010

bože, až teraz som si všimla, že som napísala jej, samozrejme, má to byť jemu.. gucz, ty si to niedkedy nemýliš, ja hrozne - o malom niekedy hovorím ako o nej... 😀

gucz
13. apr 2010

mýlim neboj, teraz už nie tak často, ale niekedy sa pristihnem že z neho spravím ju 😀

weronyca
13. apr 2010

Ahojte. Kati kamosky mi je luto. Ja vobec nelutujem,ze som sa rozhodla pre kramare a zrusila ruzinov. Ako pisala mini, a potvrdili mi aj kamaratky, v ruzinove su za klasicky porod a cakaju do poslednej chvile. Cize keby som ostala v ruzinove asi by som nedopadla dobre, ved aj na kramaroch ma rezali v hod. dvanastej

andykca
13. apr 2010

baby ak radi citate a riesite spanok babatiek tak celkom dobre citanie a mozno aj dobre rady do buducnosti 😀 : Každé dieťa sa vie naučiť spať
http://209.85.129.132/search?q=cache:7-_iFqhQhp...

weronyca
13. apr 2010

Inak co sa tyka zaspavania, musim si poklopkat, zaspavame v postielke a max. 20min. Dudlik pouzivame len na utisenie a zaspavanie. Potom vypluje. Nechavam ho v postielke, nech si pokeca a potom zaspi. Max. ked pomrnci tak ho pohladkam dam naspat dudlik a hajame.Pocas dna chodime 2x denne na prechadzku takze spi v kociku. A ked sa neda a sme doma tak behame po byte v kociku,alebo sme na balkone. Ale tieto dva dni ho musim pochvalit, krasne spi v postielke a spi aj4 hod.

Vacsi problem mame s papanim. Maly este aj pri jedeni musi trepotat nozickami a pokial mi nestrieka az do zaludka tak krici. K.a.t.k.a to videla na vlastne oci. Ale uz sa troska lepsime.

bebel
13. apr 2010

Ahojte,
Mia, K.a.t.k.a toto je aj náš scénar nočného uspávania 😀 😉
Cez deň Biba spí len v kočíku počas plynulej jazdy alebo v aute. Doma zaspí na prsníku a keď ju chcem uložiť do postielky hneď je hore a je krik, lebo chce spoločnosť.
A preto sme dnes labzovali v daždi 3 a pol hodiny 😎 , z toho za polhodinku som si zbodla v reštike obed. 🙂
Oli, tá 3jkolka je ťazká, veľká a zle sa s ňou manipuluje. Mala ju moja kamoška, zadara po sestrinej dcére.
Ak chceš 3 kolku, tak hľadaj s predným otočným kolieskom.

bebel
13. apr 2010

A k tomu úmrtiu...je to strašné. Biba sa tiež nadýchla vody, preto mi ju hneď brali preč na novorodenecké vypumpovať alebo odsať to von....bola celá fialová, ale plakala. Ale potom mala v správe apgar samé 10

krpuch
13. apr 2010

nas maly posledne dva dni nechcel cez den vobec spinkat a dokonca aj vecer mal problem zaspat...podarilo sa az okolo 22.00. no a dnes pre istotu spinka skoro vkuse...
od vcera by papal kazdu chvilu, lebo vzdy pritom zaspi...aj ked len na 5 minut pospinka, ale nie je to nic moc stale krmit..to aby som ani s nim nikam nesla... 😒 neviem, co tak zrazu.
a rano, ked chcem dlhsie pospat, tak ho krmim po leziacky a hned zaspi. tak potiahneme aspon hodku a uz fungujeme potom. to ma celkom tesi, ze nebyvame hore uz od 6 tej.

krpuch
13. apr 2010

mne maly najradsej spinka na mne, niekedy mi az ruky idu odpadnut. 🙂
mne sa kociky s otacajucimi kolieskami nepacia...ma to kamoska a vkuse do naraza do mojho kocika 😀 , no nechcela by som to ani za svet.

olienka12
13. apr 2010

mam otacave predne na 4kolesovom a mam ich vkuse zablokovane,tak chcem trojku s pevnym

minitrouble
13. apr 2010

krpuch a aky mas potom kocik ked nema otocne kolieska? 😕 😕 a ako s tym jazdis? ...ja som taky kocik skusila tlacit 1x v zivote a vtedy som povedala ze nechapem preco si ta osoba tak sama sebe ublizuje ze hento tlaci 😎 😝 a nechapem chlapa co dovoli svojej zene tlacit nieco tak tazke ked by jej mohol zivot ulahcit tym ze by jej kupil normalny lahko manipulovatelny kocik 😵 😵 ...teda neviem aky kocik ma tvoja kamoska - ja mam doma 3 kociky s otocnymi kolieskami a ani jeden nenaraza nikam kam ja nechcem 😖 😒

olienka12
13. apr 2010

no ja som moooc chcela otacave,ale prisla som na to,ze to nie su kolieska do terenu kde bezne chodim kocikovat aj na obycajnej zamkovej dlazbe cely kocik drca :(,tak su bloknute a je to ok

meggieya
13. apr 2010

no co sa tyka rodenia na Kramaroch, ja som bola hospitalizovana v 38 tyzdni koli vysokemu tlaku 29.12 a 31. mi praskla plodova voda. Lekar na oddeleni ma hned posielal na sekciu ale lekarka na porodnici rozhodla, ze bude cakat. Po 12 hodinach primar zistil, ze nie je voda a ze treba dat vyvolavacku. No to boli bolesti, Vam poviem... ale koli tomu, ze cakali, maly nachytal infekciu v porodnych cestach a musel byt 4 dni na antibiotikach... samozrejme, ze som ho nemala pri sebe a kojit som mohla chodit kazde tri hodiny. bol to strasny cas...

bebel
13. apr 2010

Oli: odskúšaj si kvalitnejší kočík.... nemá niekto v okolí napr. quinny speedy sx alebo PPGT3 alebo gesslein vision , bumbleride indie. Až si to vyskúšaš, keď bude naložený, pochopíš ten rozdiel.
Ja mám na croozri aj pevné predné koleso a je to na prd na bežnú manipuláciu, keď idem len niekam do mesta dávam malé otočné.
Zaza ako si spokojná s GT3?Minitrouble aj ty s mala speedy sx. Ja si nepamätám, že by mi pri Brunovi drncalo koleso na zámkovej a máme ju komplet na pešej zóne, hm?Ale, je pravda, že kamoške na Quinny freestyle XL búchalo predné koleso, ale ona niečo pokazila pri čistení jeho ložísk, teda jej kutil manžel.

minitrouble
13. apr 2010

olienka - presne ako pise Bebel - jeden z nasich kocikov je quinny speedy a nikdy mi nic na nom nedrncalo a to teda v pezinku mame pekne hnusne niektore chodniky + my byvame na kopci a celu cestu z kopca je zamkova dlazba + skoro kazdy den sme chodili do parku kde je strk + boli sme s nim 2x pri mori a chodili po piesku a na ten kocik nedam dopustit a pouzivany ho kupis tiez za nejakych 100-150euro ...viem ze to neni 50 ako si kupila ale kocikovat budes este minimalne 1 rok a viac tak podla mna sa oplati kupit nieco co ti fakt sprijemni a ulahci zivot 😉 🙂
bebel - inak freestyle co som ja videla tak v obehu su dost desne znicene tie kociky - neviem ci su inak robene ako speedy ale teda dost ma udivilo ze mali aj odlisne tie kolesa - cize ja by som isla do speedyho
peg perego GT3 baby pisali ze je dost velky a nespratny (ak ho chcela ako kocik ktory sa lahko zlozi do auta) 😉

minix
13. apr 2010

andy, dik za ten link, to som hladala na precitanie. 🙂))

zazalienka
13. apr 2010

Ahojte, ja teda na GT 3 nemôžem povedať krivého slova.. ľahúčko sa ovláda, s jedným prstom sa otočím na mieste, dobre vyzerá a ľahko sa skladá.. síce trošku vŕzgal, ale to sú všeobecne plasty v zime, vrzgal aj Quinny aj hociaký iný.. ja by som nemenila, aj keď je pravda, že zaberie celý kufor, ale zasa je to komfortné kočíkovanie..
aj tak chceme v lete kúpiť niečo menšie, skladné, keď pôjdeme na nákupy a hocikde tak narýchlo.. šporťák GT 3 bude zasa úplne geniálny v zime s fusakom..

moja švagriná mala klasický kočík, s pevnými kolesami, keď som bola kočíkovať som myslela že mi ruky odpadnú, pri každom otočení som sa narobila a na rukách som mala vytlačené tie rukátka..
ona zasa nevie jazdiť s otočnými kolieskami, aj na golfáčoch ich má zaaretované, trojkolky jej pripadajú ako fúrik.. takže úplne v pohode to beriem, že Olienka je zvyknutá na pevné kolieska.. a okrem iného každý kočík má iný rajd, či s pevnými či s otočnými kolieskami..

slovakia80
13. apr 2010

Ahojte,
vidim,ze sa bavite o uspavani babatiek.u nas je to takto: mala po okupkani zaspi ked ju kojim na prsniku,potom sup do postielky,par krat jej vypadne cumel,tak jej ho pohotovo dam do pusy,ale ked je tvrda tak ho vypluje a nechce viac,tak jej ho nedavam.v izbe ma stale zapnutu tu malu lampu(niekto to uz tu spominal).prvy spanok ma najdlhsi normalne tak 6hodin,minule aj 8 ale to cely den dokopy nic nespinkala..vedla postielky mame rolozeny gauc na ktorom sa s mm striedame,mala okolo osmej vecer zaspi,ja idem dole porobit nejake veci,podokoncovat co som cez den nestihla a tak.mm je zatial pri malej aj si pospi a ja sem tam na oboch kuk ako si spokojne obaja chrapkaju 🙂 ked sa mala v noci prvy krat zobudi,mm pride po mna do spalne,idem ju vedla nakojit,kojim ani nie 10min.a uz spinka,naspat do postielky,teraz uz pri nej ostavam ja.potom sa vacsinou budi nad ranom o takej 6tej,ked ju neboli brusko 😝 pekne prebalenu napapanu ju prinesiem tatovi do spalne,ja si idem zaliat caj a pripravit nieco pod zub(rychlovka).mm ide do prace a my dve si este zdriemneme v posteli alebo sa len tak mojkame 😵 zatial nam to takto vyhovuje aj malinkej

slovakia80
13. apr 2010

aaaale som sa rozpisala 😲 ,chcela som vlastne o dnesnej poradni,mala ma 7.10kg a 61cm 😵 mame brat 3kvapky vigantolu denne.ockovanie prebehlo v poriadku trosku po prvom vpichu poplackala,nechapala co sa deje 😢 dr.nam predpisala panadol sirup a diazepam,keby mala teploty.v aute spinkala,ked sme prisli domov dala som jej obklady na nozicky,nakrmila a odvtedy spinka.ale sem tam nepokojne aj cumel jej vypadne tak jej ho dam,pritulim sa ku jej licku a zaspinka.uz spi skoro 4hodky.uvidime aka bude noc
oli pekny kociar

zazalienka
13. apr 2010

jejda, konečne som na nete vyhrabala aerobic, čo som asi 10 rokov hľadala🙂 staré ale dobré.. pamätáte?? 😀

https://www.youtube.com/watch?v=CZNcxmT78gk

takže začínam trénovať, leto sa blíži... no a začnem aj tú zumbu pomaly trénovať, nech neumriem blbá🙂)))

minitrouble
13. apr 2010

zazalienka - no presne to som o nom pocula o tom GT3 - ze je super ale ze strasne velky je po zlozeni 🙂 😉 - inak nam fakt ten quinny speedy nevrzga 😕 😝 asi to zneje neuveritelne ale mame ho uz 2.5 roka ale nic - ziadne vrzganie, ziadne zadrhavanie - vsetko ako nove - len na pohlad je vidno ze uz je pouzivany 🙂 ....inak najhorsie co vrzgal z tych znackovych kocikov co som pocula bol Jane Slalom - to som normalne kukala ako puk
zazi - ja neviem fakt mi to nejak nejde do hlavy ze by niekomu mohol tak vyhovovat ten tazky neotocny kocik ...proste sa to prieci mojej logike ...ja som nizka a ruky mam slabe tak mozno preto - ale ja by som asi ani kocikovat nechodila kebyze musim take tazke nieco tlacit pred sebou ☹ ☹
pre mna bolo tazke aj tlacit maxi cosi mura kocik co mame u babky 😒

zazalienka
13. apr 2010

ja mám Astru caravan (combi) takže neriešim veľkosť.. mne vyhovuje aj na moju výšku 180 cm, aj mangelovi..

minitrouble
13. apr 2010

zazi - no tak to je jasne potom 🙂 ....my ked sme kupovali quinnyho tak sme mali suzuki swift 😀 😀 takze velkost sme riesili 😀 😀 ....a teraz zase mame SX4 sedan a tam sme zase riesili aby sa vopchali 2 kociky vedla seba v pripade potreby 😝 🙂 cize znova nas zaujimala velkost 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre