Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

maryanna
25. máj 2010

ahojte, hm tak pozerám že ja mám riadneho spachtoša, my spíme od 20 do 8 (o pol 2 sa budí na mlieko) a cez deň mi pospí tak 5 hodín dokopy...doobedu tak 3-4 a poobede v kočíku tak hoďku, hoďku a pol........

mia.
25. máj 2010

ahojte, ja som pri staršej dcérke skúšala dávať prvý príkrm koncom jej 4. mesiaca, ale preháňalo ju... inak som stále kojila, vtedy mi aj Dr. potvrdila, že je to zbytočné , v pohode jej stačí moje mliečko... Tak sme potom dávali prílkrmy až v 6. mesiaci...
Teraz sa do ničoho nehrniem, tiež si plne vychutnávam dojčenie... 😉

zuzisch
25. máj 2010

Dobré ránko, naše malá toho přes den taky moc nenaspí, vstáváme o půl deváté a pak vždy vydrží vzhůru dvě hodinky a půl hodinky spinká a tak to funguje až do večera v 7 koupeme a v 8 krásně zaspává, na první kojení se budí mezi 4 a půl 5 ráno, pak spí až do té 8 - půl 9. Takže docela dobrý spáč. Radši, ať spí přes den méně, aspoň se dobře vyspíme v noci, jsem s ní spokojená. 🙂

jitta
25. máj 2010

To mě by se taky líbilo, kdyby malej ráno spinkal třeba do 8. Ale Adélka vstává taky v 6, takže ať chci nebo ne, v 6 hodin je u nás budíček. Kolem půl 7 manžel odchází do práce a bere s sebou Adélku do školky. Tak my s malým pak nemusíme nijak pospíchat.

anawi
25. máj 2010

@jitta vitaj medzi nami 😉 danteska tak to ti pekne spapa, moja spapa 120-130ml vo vynimocnych prípadoch 150ml 😀 A posledne dni mi rano spapa len 90ml 😒 Ale asi jej to staci lebo je spokojna 🙂

jitta
25. máj 2010

Anawi děkuju. Dneska to tady vypadá, že jsou všichni venku 🙂 My byli dpoledne 2 hodinky a teď odpoledne taky. Malej se pěkně prospal.

andrejkaz
25. máj 2010

jitta to je super,ze mozte chodit von....u nas prsi uz ani neviem kolky den v kuse ☹ ak to takto pojde dalej,tak ma asi porazi....maly nechce spat,v dazdi sa dost blbo kocikuje,no radost zit......a navyse mm je chory,tak skacem od jedneho k druhemu cely den aj noc.....neviem dokedy to este budem schopna kompenzovat ☹
ale dazd nedazd,bola som s malym hodinku na prechadzke,sice som trochu zmokla,ale aspon si trochu pospal 😉

danteska
25. máj 2010

@anawi jasne,babo si vypyta apokial je spokojna ked dopapa tak je to ok.moj maly ked dopapal 120 tak pustil krik,musela som dorabat,odgrgol si a zaspal.. tak som zacala viac zarabat mlieka..kazde mimino je ine,niektore spapa viac a niektore menej..

danteska
25. máj 2010

no tu je dnes pocasie otrasne...slnko,dazd,zas slnko a dazd.... ☹

jitta
25. máj 2010

andrejkaz my chodíme ven za každého počasí aby se malej pořádně vyspal, máme výhodu,že u baráku máme pergolu a když hodně prší, jsme tam schovaný. mm přejeme brzké uzdravení. Jinak i u nás je počasí bláznivý, chvíli pod mrakem, chvíli sluničko, chvíli déšť.

danteska
25. máj 2010

aj my chodime von kazdy den,za kazdeho pocasia,ci je vietor,dazd,ci bol sneh..mame za obyvackou terasu tak tam je drobec 😉

anawi
25. máj 2010

baby dnes som si pri kupani vsimla ze malinka ma to miesto po ockovani na ramienku cervene a ma tam hrcku. Vcera to este nemala, mala to len cervene ale nie az tak moc ako dnes 😒 som sa zlakla, co to je?
my sme tiez stale von a ked prsi tak na terase pod strechou 🙂

slovakia80
25. máj 2010

ahojte,
@anawi aku hrcku?biele ako hnis?ked budete mat najblizsie poradnu tak dr.bud prepichne a vydenzifikuje sama,alebo niekto posiela aj na plucne.nam to urobila sama ked mala mala asi 2mesiace teraz sa to pekne hoji
keby to nebola v poriadku,nebude vas ockovat,ale ockovania uz mate predpokladam za sebou,ci?

dzobko
25. máj 2010

@anawi to nic, je to reakcia na to ockovanie...prirodzena reakcia je, ze to vyhnisa a malo by sa to zahojit do 3. mesiaca zivota dietata..lenze...kazda vakcina je ina a ak sa to vpichne hlbsie, tak to aj dlhsie trva....sleduj to a pokial by sa to zhorsovalo (velmi by sa to rozsirovalo, ci hnisalo), chod za pediatrom...nam sa to tiez este nezahojilo, tak to vzdy pri kupani kontrolujem... 😉

slovakia80
25. máj 2010

suhlas treba to sledovat ,znamej sa to zle hojilo nepodchytili to ci co a len zbytocne starosti 😝 kazdemu mimi sa to hoji inak

anawi
25. máj 2010

ma to len prvy den tu hrcku a je tam aj biela bodka. Nam to ockovanie do ramienka nerobili v nemocnici ale o mesiac neskor, tak mozno preto to nema stale zahojene. @slovakia jedno ockovanie do noziciek mame za sebou, o dva tyzdne mame mat druhe. Ked nas ockovali do noziciek dr pozerala ci to ma zahojene, mala to len cervene tak nas ockovala 😒

danteska
25. máj 2010

@anawi radsej sa spytaj doktorky..ked uz to mala zahojene a teraz sa jej tam nieco objavilo tak sa radsej spytaj..

ketkous
25. máj 2010

ahojte,Bibi som to miesto po ockovani sem tam pretrela Aseptom/taky jemny nestipajuci roztok,ktorym som osetrovala aj pupok po narodeni 🙂 pekne sa jej to vysusilo 🙂
ked sme boli u doktorky,tak ona sa nato pozrela a skusila vytlacit hnis z toho...nic neslo...

andrejkaz
25. máj 2010

aj ja sa snazim chodit von stale, v podstate moj maly spinka len vynimocne dnu,akurat ze v poslednej dobe moc nechce spinkat v stojacom kociku takze sa s nim musim prechadzat ked chcem aby spinkal dlhsie ako polhodinku a v tomto dazdi ma to uz fakt nebavi......ked ho neham len tak spat na terase,tak ho musim chodit hojdat kazdu chvilu ☹

danteska
25. máj 2010

@andrejkaz 🙂 🙂 🙂 ako ja. aj u nas to tak funguje

lopezka
25. máj 2010

ahojte,
sem som uz davno nezavitala...... nejak nestiham viac ako 1 temu 😀 😠 ale zabludila som sem 😅

co sa tyky prikrmov, ja zatial tiez neplanujem ......nasej Timi zatial mlieko chuti....aj ked UM 😠 .....ale podla veku mala uz davno pit 180ml vody + mlieko.......a len prednedavnom som ju naucila na 150ml ....dovtedy aj zo 120ml mi nechavala vo flaske 😖 😠 .......takze teraz uz papa 150ml a vydrzi mi na tom aj 4 hodinky, niekedy aj viac........zaspinkava okolo osmej vecer .....a budi sa okolo 2.-3.hodky .....a potom +4 hodinky 😉 takze na najblizsej poradni sa spytam, ale zatim neplanujem, pokial je syta z mliecka a spinka priam ukazkovo 😀
co sa tyka spanku........spava este stale od narodenia po kazdom papani 😀 ......volakedy lepsie spavala vonku, teraz vonku len taku 1/2 hodku a pak je hore .......chvalabohu neplace, dam jej dolu budu a ona sa obzera 😉 ...............preto pokial chcem, aby sa lepsie vyspala, ostaneme doma.......a spime spolu v posteli 😀 .....tak si pochrnime aj 2 - 3 hodky 😀 .....snazim sa to nacasovat okolo obeda, aby nemala takyto dlhy spanok kratko pred vecernym 🙂
tento rytmus si ale trosku narusime, lebo v juni zaciname plavat a bude to od 12-tej hodky .....a to sme vacsinou v posteli teraz 😎 😀 .....no ale ved to bude 2-krat do tyzdna, snad to zvladneme 😉

a dnes musim Timi pochvalit, zaspinkala teraz vecer v postielke uplne sama 😀 .....po asi 4-5 veceroch, kedy zaspavala vylucne v mojom naruci 😠

andrejkaz
25. máj 2010

zvlastne kym bol malicky,tak von prespal aj 3hodky v kuse,ani nemrnkol,a bolo mu jedno ci snezi alebo je -15.......normalne som ho musela budit aby sa napapal.....a teraz uz stojaci kocik nie je zaujimavy.....ako sa to vsetko meni, pre tychto babatkach je kazdy den iny.....jedinecny 😉 😉 😉

jitta
26. máj 2010

Dobré ráno, my měli super noc, malý před 8 hodinou zaspal u kojení, vzbudil se ve 23.30 a pak až v 5.30. MM už byl v práci,tak jsem si vzala malýho k sobě a do půl 7 ještě spal. Po půl 7 k nám přiběhla Adélka a jeli jsme do školky. A teď malý zase spí.
I my už jsme nahlášený na plavání, budeme začínat od září, to tady začínají nový kurzy. S Adélkou jsme chodila od 6 měsíců do tří let a bylo to perfektní. Hodím Vám sem foto z plavání. To bylo Adélce 10 měsíců a přidám ještě jednu fotku letos z dubna.

minix
26. máj 2010

lopezka, my sme s plavanim v case spanku mali dost problem a dost nas to naburavalo....ale my sme plavali uz od 14.

Kde idete plavat?

lopezka
26. máj 2010

Mini, tu v Blave.....Zabiatko 😅 ........nooo, nepotesila si ma ☹ ....musim ju dovtedy nejak prestavit 😠

babush
26. máj 2010

@lopezka, @minix aj my chodime na plavanie v case Lejkinho spanku. Zo zaciatku to bolo dost namahave pre nu vydrzat do konca...a vlastne sme do konca ani nevydrzali. Vzdy sme museli skor z bazena, lebo mala uz plakala. Ale vcera som zobrala dudlik do bazena a bolo dobre a prvy krat sme vydrzali pekne. Potom sups do sauny, napapat, obliect a spala ako dudok par hodin 😀

minix
26. máj 2010

jeeej, vidite, my mame presne dnes 4 mesiace. 🙂)) ako je to uz strasne dlho...

ja som si povedala, ze dalsi kurz chcem mimo spanku a ak tak nebude, tak radsej obetujeme plavanie. 🙂

nella1
26. máj 2010

maminky aj vase poklady mavaju obcas stolicu taku do zelena? moja uziva aj kvapky na zelezo lebo ho ma malo ....

jitta
26. máj 2010

Nella1 můj malý má stolici jasně žlutou

maryanna
26. máj 2010

nela,my sme na UM HA a tam je vela zeleza takze kakame vzdy len zelené...zelené je od zeleza takze ak užíva kvapky tak je to z toho....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre