Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

antoniab
7. aug 2009

ives to niesu kolegovia ale moja nadriadena a miestni skotky polky moje kolegyne su ok tie mi jedine pomahaju ale maju aj svoju robotu tak nemozu neustale
ked bola baba mexicanka tehu co somnou robila tak sa neustale chodila pytat ci je ok a stale jej poslala niekoho na pomoc chodila do roboty jak do cirkusu a bolo to ok a umna je to uplne naopak 😖
najviac ma stve ze ma nechce pustit domov na kontrolu v sptembri a to mam este nejake vysetrenia prsnika lebo mam cystu a nejak sa zvacsila tak sme sa dohodli na vysetreniach co stoho ked tu mi nato seru na svk gyndak by mi dal aj marodku ale co stoho ked tu mi neuznaju ☹

slenka
7. aug 2009

ives77 viem ako sa volali tie cipky, ale asi ti to nepomoze. Ja som v usa, tak lieky tu maju ine nazvy. Ale volalo sa to Monistat. To iste som musela uzivat aj v prvom tehu (tiez to hned pomohlo) a mala je v poriadku, takze teraz som to vzala bez problemu. Ale v prvom tehu som tiez mala obavy, aj ked ma doktorka uistovala, ze sa to moze. Je to toto:
http://www.monistat.com/monistat-3-day

slenka
7. aug 2009

ak to pomoze, tak aktivna zlozka v tych cipkoch je Miconazole. Mozno nieco take ma aj nejaky liek na slovenku

olienka12
7. aug 2009

antonioab ked nie si poistena na slovensku min. 270 dni nedostavas matersku ale len rodicovsky prispevok a ten je cosi oko 4900sk aj s pridavkom tusim je to zalostne malo uvazuju,ze to od noveho roka zvysia aspon na uroven minimalnej mzdy...

weronikla
8. aug 2009

Dobre ranko 😉 Opat nemozem spat, uz stvrty den ma boli zub, ta sprosta osmicka 😠 Takze sa vytesujem, pretoze sa vobec nemozem vyspat, ale aspon natrenujem na januar 😀
ANtoniab, rodicovsky prispevok je nieco kusokcez 4800 sk plus nieco cez 500sk pridavky. 😒 Ale sucasny navrh je zvysit prispevok na vysku minimalnej mzdy.. I ked pochybujem, ze by v tomto pripade svitlo na lepsie casy 🙄 BOla by to paraaada...

miau
8. aug 2009

weronikla

tie pridavky 500SK sa davaju hned od narodenia dietatka kazdy mesiac k rodicovskemu?
a veru treba verit ze od januara sa nam to zvysi, to by bolo superm vsak tych 4800SK je dost smiesnych 😖

evcam
8. aug 2009

http://ekonomika.sme.sk/c/4905879/stat-chce-rod...
baby mrknite tu je o tom pisane. a pridavky su 650 sk od septembra sa zvysia cize budu okolo 22 eur este mate narok aj na danovy bonus teda manzel ak pracuje a to vo vyske tusim 540sk mesacne to sa mu prirata k vyplate.

ives77
8. aug 2009

pane bože a to sa potom čudujú,že ženy nechcú ostávať na materskej ved zaten smiešny príspevok kto by bol doma v dnešnej dobe?
slenka aj tak ti dakujem 😉

janka1
8. aug 2009

cafteee
co tu mame noveho? asi nic kazdy vikenduje 🙂
od 1. jula je danovy bonus 20€ na 1. dieta 😉

lopezka
8. aug 2009

ahojte tehulky 😅

len som nakukla a idem zase vegetit 😀 po celom tyzdni, co som byvala v praci dlho som bola taka unavena, ze dnes som vobec nic neurobila a len vegetim .... aj poobede som si pospala na gauci 😀

teraz si varim kukuricu, hroznu chut som na nu dostala 😀 😅

tak pekny vecer vsetkym zelam 😅 😉

miska333
8. aug 2009

ahojte, ja mam termin 30.1.2010, som v 15tt. kedy ste zacitili prve pohyby? a ake su?

sisipetka
9. aug 2009

Peknu slnecnu nedelu zelam kocky,
vidim, ze sa tu bud vyletuje alebo vo velkom vari nedelny obed 😉
Ivi mam tento monitor http://www.contecmed.com/cart/product1.asp?id=F...
Boncusik, chystame sa stavat, teraz riesime stavebne povolenie a mali by nam dotiahnut elektrinu na pozemok...a ak by sa podarilo, tak chceme zvladnut do konca roka aspon hrubu stavbu....
Mici inas to tvrdnutie mam aj ja, ale skor to citim ako by sa babo zaprelo a snazilo sa po celej dlzke vytlacit z brucha von. Potom to neskor povoli, ale neboj vsetko je ok a kedze si prvorodicka, tak brusko sa musi riadne zvacsovat 😵
A musim sa pochvalit 😀 - uz tyzden som nepribrala ani gram 😀 a to je pri mojom nabehu +9 za 19 tt riadny rekord 😀
Miska gratulujem a vitam Ta u nas. Pohyby su na zaciatku len ako take bublinkovanie, mne sa to najlepsie pozorovalo po leziacky v klude, ked som mala pocit, ze sa tam nieco prevaluje 😉 Ale normalne pohyby budes citit az okolo 19tt - 20 tt ako take vacsie prevalovanie mimi a potom uz vykopy ako pri kankane 😎
Tak zatial papa a uzivajte si volny dnik 😉

boncusik
9. aug 2009

sisipetka, tak džím palčeky s domčekom 😉
my už máme hrubú stavbu a teraz robíme vo vnútri stropy, kde staviate?

ja som v pitaok cítila také bubliny ale od piatka nič tak dúfam, že baby je v poriadku.

boncusik
9. aug 2009

sisipetka, s tým priberaním je to individuálne ale čítala som že 60% prírastku je v 2 trimestri tak nevie čo je na tom pravdy aj by sm to uvitala lebo ja za prvý trimester Okg a teraz každý mesiac 2kg čiže 0.5kg za týžden 😖

miroslava89
9. aug 2009

boncusik v takom stadiu tehotenstva pohyby nemusia byt pravidelne..

olienka12
9. aug 2009

ja som sa rano postavila na vahu a zhrozila som sa... dalsie kg hore teraz je to spolu 8 :( rychlo to ide...

bebel
9. aug 2009

Miska, nestresuj...pré pohyby ako 1.rodíčka zaregistruješ okolo 20tt.
Je to spočiatkku podobné akoby pohybom v črevách, len na inom mieste...
postupne sa to zmení na také tlačenie...a akoby prelievanie v tebe.
Potom to naberá na intenzite.
Až to prechádza potom do brutálnych kopancov a kotrmelcov.

boncusik
9. aug 2009

už sa teším ked malé bude kopat budem si istá že je v poriadku, takto mám stále strach či je OK 😕

gucz
9. aug 2009

ahojte žienky 🙂
ja som od rána zavárala, tak som potom bola unavená ako kôň, šla som si ľahnúť a prebrala som sa na strašnú kyselinu. Dúfam že to bol len ojedinelý jav, lebo pri malej ma trápila kyselina teda riadne.
A v piatok i v soboru mi riadne stvrdlo brucho, tak dúfam, že je všetko ok. Baby ktoré ste už boli tehu tvrdlo Vám bruško? Mne pri malej nie, až pri konci, tak ma to aj vyľakalo. Ale ľahla som si a o chvíľu to prešlo.

motylik22
9. aug 2009

ahojte baby zajtra mam v poradi tretiu poradnu tak držte palce 🙂

baileysa
9. aug 2009

ahojte,

ja som prve pohyby citila ako take miknutie alebo trhnutie svalu... 🙂 teraz mam tiez uzpar dni "pohybovy" klud, necitim ziadne pohyby, myslim, ze ma babo teraz dost miesta a je este malunke, aby som to citila stale 😉

gucz, ja si take intenzivne tvrdnutie bruska nepamatam, pamatam si, ze mi sem tam stuhlo, ale nebolo to nic bolestive ani napadne, tak som to moc neriesila...

motylik, zajtra drzime palce 😉

boncusik, nemaj strach 😉 aj ked bude babo vacsie, tak ta nebude kopkat stale... niekedy si aj pospi 😅 ja som napr. mala malu v brusku dost kludnu, takze vacsinou boli pohyby len take prevalovanie, ku koncu uz ani to nie, a vsetko bolo v poriadku 😉

olienka, si ma inspirovala, stupla som tiez na vahu 😉 a ja zatial plus 0,5kg 😖 ale sa vobec nebojim, ze budem zaostavat 😀 pri prvom tehu 20+, druhe by malo byt este viac, tak je potom asi lepsie priberat postupne od zaciatku, ako naraz 10kg 😔 hlavne ze sme zdrave, ved tie kila pojdu dole hned 😉 ja som pri prvom porode nechala v porodnici 10kg 🙂

baileysa
9. aug 2009

len som preletela, ze ste rozoberali autosedacky, ja mam po malej casualplay a je super, lebo v nej uplne lezi 🙂 da sa nam nakliknut aj na kocik, takze uplne super 🙂 idem pohladat link

baileysa
9. aug 2009
boncusik
9. aug 2009

baileysa,

máš aj kočík casualplay?my sa ho chytáme kupit tak by som chcela počut nejaké doporučenia dobré aj zlé 😵

miska333
9. aug 2009

dakujem, inak ak sa mozem spitat tak kde kazdy nakupujete take krasne vybavicky lebo u nas dokopy nic nieje, a tehotenske oblecenie to uz vobec

boncusik
9. aug 2009

guzc,
aj mne trvden podbruško tak 1xdenne po vačšej námahe vždy si lahn a je to po pol hodinke v poriadku alebo si dám magnesium.

olienka12
9. aug 2009

baby ja som vcera bola cely den na Domasi, kde som sa venovala malemu krstnatku. vecer, ked sme dosli domov urobili sme si nocny vystup na Sarissky hrad (prekonala som samu seba) tam sme posedeli do pol 1 a naspat dole...
rano som myslela,ze umrem od unavy 🙂)) prespala som pol dna, ale asi uz prisla ta energia v 2.trimestri ked som ten hrad vladala 🙂))

olienka12
9. aug 2009

miska internet 🙂) mimibazar.sk napriklad

miska333
9. aug 2009

dakujem olienka, ale velmi odtial nechcem objednavat lebo sa nato vela mamiciek stazovalo ze mali odtial znicene alebo uplne ine veci

baileysa
9. aug 2009

oli, tak si super akcna 😉

boncusik, nemam casualplay, mam mutsy, na ten mam take nadstavce, ze sa da nakliknut aj tato autosedacka, mutsy ma taku istu, len sa mi farebne viac pacila tato 😅

miska, ja mam tehu oblecko z prveho tehu, vacsinou zo zahranicia, lebo tu je to fakt nikedy otrasne, ale napr. hm ma pekne veci, len to by si musela do ba alebo do viedne, v ramci nejakeho vyletu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre