Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
14. aug 2009

ozaj PN sa rata z minuleho roka, nedockava aku si mala mzdu minuly rok?

lenickan
14. aug 2009

ahoj holky, právě jsem dorazila z plavání🙂 my jdeme na uz až 4.9. jsem zvědavá jak povyroste🙂 snad mi taky udělají 4D

bebel
14. aug 2009

Ahojte,
tak ja mám brušisko fakt ako pri Brunovi v 7 mesiaci 😖
Minule také postaršie, ale vyziabnuté kolegyne z poschodia si robili na môj účet uštipačné poznámky, že či tam určite namám skryté 3ičky 😅

Neriešim to...až keď sa krpec narodí, už mám od 3.mesiaca presný plán nášho aktívneho programu.
Ráno mangel odnesie Bruna do škôlky cestou do roboty....my pôjdeme na baby plávanie do Alvy, tak sa krpec unaví..potom ho nakojím a nechám babysitting v Relaxxe a ja zatiaľ absolvujem nejaký aerobik alebo fitko..potom sa naobedujeme vo fitrestaurante hneď vedľa 🙂 Cestou domov vyberieme Brunka zo škôlky.
A od pol roka budeme chodiť korčuľovať denne na jazerá. A zase budem fit.

Btw: baby dávam Vám do pozornosti výpredaje v Mark&Spencer...za pár šupiek som tam nakúpila kopec kvalitných (dlhých tričiek na tehu brušino) a kašmírových svetrov na jeseň 😉

Micicici: bugaboo cameleon (ale 2nd hand 😉 )

olienka12
14. aug 2009

moje male sa asi velmi tesilo na obed, lebo ked sme dosli do restiky tak si kopklo jedna radost 🙂) citila som to aj rukou supeeer 😀

lenickan
14. aug 2009

bebel ono je každé těhu jiné...kolik jsi přibrala?
včera jsem byla u známe co za 3 týdny rodí a má nahoře 10kg, vypadá skvěle, jen to bříško - jinak nic🙂

evcam
14. aug 2009

micici ano platila som si z maxima. teda skoro z maxima pretoze ja som mala mzdu pohyblivu a na SP som udala len pribliznu sumu mojej hrubej mzdy aby mi mohli vyratat kolko si mam doplacat k maximu. ale pozor DNP si musis platit aspon 270 dni aby si mala narok na PN z DNP. dufam, ze som to napisala zrozumitelne. 😀

lenickan
14. aug 2009

holky budete si některá kupovat kočárek Mutsy?

olienka12
14. aug 2009

no ono to nie je tragicke s tym 270 dni 🙂))
moj pripad je taky, ze som k 31.12.08 ukoncila PP a od 1.1.09 mam novy do tych 270 dni mi zarataju aj dni za ukonceny PP minuleho roka, takze mi stacilo platit si pol roka plnu sumu pred nastupom na PN 🙂 tie nase zakony su take derave.....

evcam
14. aug 2009

oli tak to mas super. ja som bola uz 5 rokov zamestnana u jedneho zamestnavatela. a druhe babeno sme planovali od minuleho roka len sa nam nejak nedarilo tak preto som si platila to DNP tak dlho ale nevadi aspon mam PN ku 😀

bebel
14. aug 2009

Lenickan...Mutsy je super voľba 🙂 a ešte tá Teutónia a Bertini ...tie by som vrele odporučila.
Všetky kamošky, čo ich mali...boli spokojné 😉

lenickan
14. aug 2009

Teutonii jsem vyděla a měla jí v ruce, ten klasickej hlubokej má super korbu - ohromnou ale nejde na to autosedačka! A ty ostatní druhy mne nenadchly těma kolečkama:(
U mutsy mi vadí menší korbička ale pro lednáčka to snad bude stačit ne??

meggieya
14. aug 2009

Mne sa paci Nurse look... je to troj kombinacia a este tam je aj vajicko... a da sa zohnat za velmi dobru cenu.. akurat uvazujem nad tymi kolieskami, ze dobre by boli asi nafukovacie na zimu... Lepsie sa s tym bude chodit po snehu,,, aj ked tie nase zimy posledne roky nic moc.. 😎

lenickan
14. aug 2009

nurse look vůbec neznám ani nevím zda tady v čr je...
ten mutsy má nafukovací relativně velká tak snad to bude Ok
meggi stejně než vyjedeme ven bude únor a v dubnu už je krásně jsou to jen 2 měsíce🙂

olienka12
14. aug 2009

ja som sa prave definitivne rozhodla aky fusak kupime 🙂) mam v albume 😉

meggieya
14. aug 2009

no aj ja som si nasla fusak, taky z ovccieho runa... za 10€ velmi zachovaly... dam ho do albumu tiez.. 🙂

micicici
14. aug 2009

evcam prvy den co som si to zaplatila a co mi stiahli z uctu platbu bolo 26.11.2008 a posledny den DNP cize 270 den je 24.8.2009. No a ja chcem ist od 1.9 na marodku. riadne na tesno co? normalne rozmyslam ci nezaplatim aj september, aby s tym nebol problem koli zopar dnom, nech to porazi aj tu tisicku naviac

olienka12
14. aug 2009

mici ked si nemala marodku alebo ine prerusenie problem by nemal byt ked si chces byt uplne ista chod od 15.9. na PN

micicici
14. aug 2009

oli, nie nebola som na marodke od kedy si to platim robim stale. aj ja rozmyslam ze lepsie mi ist od 15.9 co ty na to?

olienka12
14. aug 2009

mici pokial budes mat tych 270dni nevidim dovod preco platit viac... isla by som hned 😉

marushka
14. aug 2009

ahojte babule 😉
tak som doma poskoro celodennom túlaní 😝
poradňa dopadla v pohode, akurát, že mi samozrejme to sono nerobil a pán veľkomožný bude teraz 2 týždne na dovolenke, takže sono mám AŽ 3.9. 😠 😠 😠 som bola pekne nazúrená!!! takže zase neviem, čo v brušku skrývam, ...ale sa vyjadril k AFP,hodnoty presné neviem, ale risk ako u 20 ročnej, tak ok 🙂 🙂 🙂
na morfoloický utz povedal, že je na mne, ale vraj mi teraz bude teda robiť toto sono, potom mám 3D, takže ak chcem, nech sa niekam, objednám, tak neviem....

marushka
14. aug 2009

čas som potom trávila so segrou v Auparku, kráááááááááááááááásne hadríky mali , hlavne v Zare, ale čo už, keď nevieme akým koloritom sa máme uberať...
kúpila som nejaké biele a krémové kúsky v HMku a Mothercare, ale to je všetko...takže zase čakáááááááááááááááám čo to bude 😉

olienka12
14. aug 2009

marushka tak je mi luto,ze ti nerobil UTZ, blahozelam k AFP. Ja by som na tvojom mieste niekam na morfologicky isla, nech mas istotu,ze mimi je ok, a povedia ti,co cakate 🙂 ja som na morfologicky tiez objednana mimo mojho lekara,on to nerobi. Ale zasa mi robi sono pri kazdej kontrole 😉

olienka12
14. aug 2009

a marushka ja riskujem a kupujem ruzove hehe ked sa mi nieco paci )) povedala som si,ze pokial to nebude dievcatko posuniem kamoske,tej sa babenka narodi kazdu chvilu 😉 😉

marushka
14. aug 2009

...a kočulky, gratulujem k výsledkom 😉 😉 😉

marushka
14. aug 2009

hm, olienka, ja som písala, že babulkovské podedím skvosty po neterke, ale neodpustím si aj nové pokúpiť, veď vieš ako...
ale ešte si počkám na to potvrdenie mimíska a potom sa do toho pustím 🙂

čo je ale horšie, ja ešte neviem aký kočík, to je strašné ako sa ja raz neviem rozhodnúť... ☹

olienka12
14. aug 2009

heh ja som prekvapivo nemala problem s vyberom kociarika 🙂)) este som ani tehu nebola a vedela som co chcem 😀 😀

eva3107
14. aug 2009

Ahojte tehulky 🙂
Tak vas vsetky pozdravujem a prajem prijemny vecer...prave mi prebieha dovolenka a konecne som sa sem aj dostala...Mam aj par noviniek...
Od pondelka mi bolo strasne zle zrejme som dostala z oci...vraala som a hnackovala som cele dva dni..nic som do seba nedostala...dnes mi je uz konecne dobre...uz aj normalne papam... 😉
V utorok som bola na kontrole a vdaka Bohu malemu nic nebolo veselo sa vrtelo... 🙂
Robili mi uz aj trepple testy , ktore dopadry dobre sme zdravy a velmi sa z toho tesime... 😅 ...mame ajnovu fotecku...neskor pridam aj do albumu...inak Dr. mi este nevedela presne povedat co to bude...nechcelo sa nam ukazat...tak som zvedava ako to dopadne o mesiac..
Neviem co mate nove a co ty Olienka? Ako? ste som sa neodhodlala si vas precitat od kedy som tu nebola... 😒

olienka12
14. aug 2009

ahoj evi, ja som si myslela,ze sa mas dobre na dovolenke,ked nepises a ty si zatial trpela. Blahozelam k vysledkom, my mame tiez vsetky testy v poriadku. Uz boxujeme v brusku odusu 🙂) od stvrtka som oficialne PN 🙂
Evi chcem upozornit,ze ked pojdes na PN budu ti ju pocitat z prijmu z minuleho roka ☹ ☹

eva3107
14. aug 2009

Nooo...tak to na PN asi nepojdem lebo sa mi to neoplati...Inak za aky cas sa to berie? Lebo ja som veducou od decembra minuleho roka...
Ta vidis Oli..ako moja dovolenka prebieha... 😒 ...no a v pondelok uz do prace.. 😝
Aked pojdem na PN od novembra tak z akeho prijmu mi budu PN pocitat?

olienka12
14. aug 2009

evi stale z minuleho roka... je to tak divne postavene... neviem presne ako to pocitaju,ale z minuleho roka 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre