Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
10. sep 2009

dobre ranko 🙂

mne sa moc dobre nespalo, som sa prehadzovala celu noc ☹

zazalinka, ale ved vo stvrtok nebyva plne mesto, to je este celkom v pohodke, horsie to je piatok a vikend. Inac, ja sa vobec nechystam na jarmok. Uz to nie je to co, co byvalo, v poslendej dobe sme si vzdy len pozreli tie rucne prace, okostovali burciak a cigansku a hotovo. Neznasam tu tlacenicu. Zamotas sa do davu a ten ta tlaci aj tam, kde nechces, a to nemusim 🙂

zazalienka
10. sep 2009

kočky, keď pôjdem cez víkend na 3D, mám šancu uvidieť, akoého človiečika vlastne čakáme? alebo je ešte skoro? podľa lekára je väčšie, tak na 21-22 tt.. tak hádam už by sa aj mohlo ukázať..

janka1
10. sep 2009

zazalienka urcite mas sancu vidiet co sa tam skyva 😵 😉 aleeee zalezi aj od polohy babatka 😉 ci ukaze
aj ked dr. Dankovcik je odbornik na obracanie babatiek v brusku 😀 😀 😀 aspon u nas dokazal Olivera otocit o 360stupnov 😀 😀 😀

zazalienka
10. sep 2009

xixi no moje savrtí aj samé, dva dni v kuse.. na poradni ho nemohol odmerať poriadne.. uvidím čo Brešťanský v HC.. je to cez kamoša, tak si hádam dá záležať.. a potom hajde na nákupy..

janka1
10. sep 2009

zazalienka aj nas Oliver je stale v pohybe a ked sme dosli na 3D akoby zaspala ani sa nepohol az ked ho otocil Dr. 😀 😀 😀 😀
drzim palceky 😉 😉

adros
10. sep 2009

zazalienka, ja som bola v HC min.nedelu a bola som v 22.tt a pohlavie bolo krasne vidiet. A je jedno, ci ides k nemu cez znameho alebo nie. Ja tiez nie som jeho pacientka a dovtedy to skusal, kym sa mala neukazala. Lebo stale tiskla nozky k sebe. 🙂

janka, pozerala som sa na tu tvoju fotku z 20.tt a bola som prekvapena, ze su na nej vidiet tak krasne ocka, aj sosovka.... nasa mala cely cas zavrete ocka a sme teda boli v tom 22.tt. Tak dufam, ze je to ok 😒

nedockava4
10. sep 2009

dobre ranko, "mamicky cakatelky"...
taaak....dnes je nas den D ...poobede mame morfo UTZ....fu, celu noc som nespala...prehadzovala som sa vkuse, lebo mam neskutocne bolesti chrbtice...potrebujem masaaaaz....nad ranom som zaspala a snivalo sa mi, ze sme uz boli u lekara v cakarni a ked nas s MM zavolali dovnutra, tak moj sen skoncil ☹
janka...nepoznas niekoho v KE, kto vie masirovat aj tehulky?

nedockava4
10. sep 2009

jani...este otazocka...mam dnes od Dankovcika pytat foto alebo CD?...alebo mi to navrhne sam?...mam taky zvlastny pocit...troska stres 🙂 😕

adros
10. sep 2009

nedockava, budem na vas dnes mysliet 🙂

dorotkaa
10. sep 2009

katka, v utorok je sviatok, takze vela ludi si berie v pondelok dovolenky.. preto predlzeny vikend 🙂 .. .ale v pohode, keby som nepracovala, tiez by som to nesledovala... teraz sa na ten den volna tesim ako male decko na vianoce hihi 😀
wanduska, ta stretavka v ba by mala byt vo stvrtok 24.9.2009, tak zapis do kalendara 🙂
tehu oblecko v ba ti neviem poradit... ja som kupovala mimo...

nedockava4
10. sep 2009

adros...dik....juj, tak rychle mi bije srdiecko, neviem preco ☹

dorotkaa
10. sep 2009

nedockava neboj sa, vsetko bude urcite v poriadku, drzim palceky aby ukazalo pohlavie 🙂

nedockava4
10. sep 2009

dorotka...verim, ze vsetko bude ok, len som sa tak velmi tesila na tento den a teraz, ked je tu, tak som neskutocne stastna, ale zaroven mam aj respekt...asi pred tym malinkym stvorenim v brusku...

micicici
10. sep 2009

Ahojte babulky, ako sa dnes mate? Ja si uzivam pn, ale som len na zaciatku tak aby mi to neslo von krkom o chvilu. Lenosim, oddychujem a citam knihu, no pohoda proste...

Nedockava drzim palce na 3D, ja som si nedala robit ani fotku ani cd, lebo cd ked som dobre citala bolo dost drahe a nasa slecinka si stale zakryvala tvaricku rucickami, tak sme si nedali urobit ani fotku ☹

dorotkaa
10. sep 2009

mne aj slzicka vybehla, ked som videla ako si nasa mala drzi nostek... je to take zlate vidiet tie nase male poklady nazivov priamom prenose 🙂 tak si to dnes uzi 🙂

nedockava4
10. sep 2009

micici, dorotka...dakujem....idem asi nieco spapat, aby mi nebolo zle...
ked sa vratim z vysetrenia, tak vam to tu napisem, ake to bolo 🙂

meggieya
10. sep 2009

No ja by som tiez rada absolvovala 3D ultrazvuk, ale tu v Blave je to v porovnani dost drahe. Teda pockam si este na to nove centrum co sa ma otvorit IZD.sk a potom sa budem informovať, koľko to bude stáť.
V trnave to robia v Starej poliklinike zevraj... No a v Hlohovci tiez, tam to vychadza zatial najlacnejsie.
Ja som povodne ani na 3D nechcela ist, ale kamoska ma presvedcila, ze je to fajn a da to zene pocit vacsej istoty, ze je vsetko OK.

bebel
10. sep 2009

Ahojte,
Zaza: mne odporúčali na žáhu dať si maces...tak to otestujem, lebo mandle mi nezabrali.
Nedockava: uži si to dnes, držím palce, nech je to to, čo si želáš....

A Bibina začala komunikovať aj s tatinom....včera jej dal pusu na dobrú noc...a ona mu vrátila box späť.
Až mi je nemožné uveriť, že tie výpady robí rukami alebo hlavou.....keďže to cítim vždy dole na úrovni panvy až 5 cm pod pupkom.

Katka : presne cukrovka aj preeklampsia je strašiak v súvislosti s narastajúcou váhou.
Kamoške/bývalej kolegyni museli vyvolať predčasný pôrod kvôli preeklampsii..ona bola 2/3 tehu na rizikovom doma s vyloženými nohami a sekrlážou od polovice tehu.
Tak samozrejme bez pohybu puchla......a keď mala katastrofické bielkoviny....a ešte aj prietoky boli nejaké podozrivé, jej malý sa narodil o jeden a pol mesiaca pred termínom. (33-34tt)A nebolo to dobré, išiel von vauoextraktorom....mal vbočenú nožičku a zlomenú kľučnú kosť a mal veľmi silnú žltačku a ešte nejakú komplikáciu....Boli v nemocke tuším 3 týždne a potom s ním dlho cvičila vojtovku.
Dlho som ich nevidela, ale keď mal tak rok a pol- sme sa náhodou stretli v Ružinove a bola som šokovaná jeho veľkosťou (je obrovský v porovnaní s Brunom) a správal sa dosť čudne a nechával sa stále nosiť na rukách...inak spustil hrozný hurónsky vresk...
Takže rýchlo schudla až na váhu stredoškoláčky..lebo ho všade vláčila chudera na rukách. Už vtedy mal ten malý neuveriteľných 20 kg.(Bruno má dnes okolo 14kg)

alikaa
10. sep 2009

Miau pisala som o tom na predchadzajucej strane. Prednasky o pupocnikovej krvi su na Kramaroch kazdu druhu stredu o 13,30 u MUDr. Jandovej v Materno-fetalnom centre. Ked vojdes do hlavneho vchodu polikliniky na Kramaroch pojdes stale rovno az uplne na koniec k oknam, potom do lava, zas uplne na koniec a v pravo je vchod do tohto centra, treba potom ist o poschodie nizsie, tam sa prednasa. Keby si sa zamotala, na vratnici ta urcite usmernia.

olienka12
10. sep 2009

nedockava ja ta poprosim potom o info kolko stoji 3D/4D s cd zaznamom dakujem 🙂)

nedockava4
10. sep 2009

bebel....no, verim, ze to bude ... 🙂
oli...jasne....napisala som si na papierik, co sa mam spytat...aby som nahodou z tej rozkose nezabudla 😀

bebel
10. sep 2009

Baby v pre deti.sk má 50% off na Noppies tehu oblečenie
http://www.predeti.sk/

henka2
10. sep 2009

Aj ja mám problém so záhou mama mi vcera zistila 🙂, ze je na to super slanina, takze nic, kedze som vegetarianka 🙂, ale vyskusam ten maces ako bebel radi, snad to pomoze... este skusim aj to jablko, co tu niekto spominal, ale to sa mi nejak nezda, lebo mam pocit ze od ovocnych kyselin sa to prave zhorsuje (najhorsiu zahu som mala asi po broskyniach).
Inak ani tie mastne veci sa mi tiez nezdaju, kedze som citala, ze zaha je sposobena vacsinou nevyvazenou stravou, hlavne velkym mnozstvom zlych (nasytenych) tukov a velkym mnozstvom cukru. Zlych tukov nejem vela, ale tie cukry, aaach!!!

k.a.t.k.a.
10. sep 2009

bebel ja som Nastastie malu porodila v 42tt 😝 preeklampsiu som schytala az posledny tyzden 😔 no a ta vaha je fakt des, a pritom som mala pohyb lebo este v piatok som bola v praci a v pondelok som nastupovala do nemocky kvoli prenasaniu 😝 Ono uz ked sa clovek zacne zavodnovat tak mu ani svetena voda nepomoze, to pribera aj keby nejedol cele dni

k.a.t.k.a.
10. sep 2009

ja zatial este tehu oblecenie nepotrebujem 😅 mam dvojo gatí co v pohode zapnem este pod pubkom, som zvedava dokedy 😝 Asi by som mala zacat riesit nejake ponco alebo co, lebo mne tie tehu veci sa teda vobec nepacia a hlavne to uz nikdy nevyuzijem potom

k.a.t.k.a.
10. sep 2009

ze pubkom 😀 asi mi chyba navsteva pubov 😀 ... pupkov

gucz
10. sep 2009

meggieya v starej poliklinike??? však tam je právnická fakulta či čo... o 3d som tam nepočula 😕

janka1
10. sep 2009

nedockava mam cisielko 😉 ale niekde doma , tak vecer ti poslem 😉

co sa tyka CD tak mne minule povedal, ze je najlepsie prist po 25 tt , ze je to ovela lepsie ale plati sa za to 65€ tak preto idemem az buduci tyzden v stredu na to 3/4 D s CD 😉 😉

gucz
10. sep 2009

henka ja som sa včera na zahu pýtala na poradni a lekárka mi povedala, že si môžem kúpiť v lekárni čokoľvek na to, že nechápe, prečo s tým robia v lekárni cavyky, že miminku to nijako neublíži, tak si kúpim tums, to som jedla aj keĎ som mala kyselinu pri malej a v pohode. Teraz mi to nechceli predať.

nedockava4
10. sep 2009

janka, dakujem 🙂
a tu fotku, co mas v albume z 20tt, to mas od neho, alebo od svojej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre