Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

mija777
17. jún 2009

Ahojte,ste ma naplasili s tymi zvieratkami 😕 Mame doma psika a prave nam ochorel.Treba nam ho liecit,ale kedze som momentalne doma sama,musim to ja.A teraz sa bojim,ze ohrozim mimi ☹ Ma nieco na kozusku,myslite,ze ked si dam pozor,dam si rukavice a poriadne sa potom umyjem,mozem aj tak nieco chytit?

eva3107
17. jún 2009

Nooo....to dufam...ze to zbehne rychlo 🙂 ...najradsej by som chodila kazdy tyzden 😀 !!!
Lili...ja uz som taka hladna a neviem sa dockat obeda...dam si aspon jablcko 🙂 ...A odkial vlastne si?

lili213
17. jún 2009

Mija: tak to neviem opýtaj sa veterinára, ale aj tak buď radšej opatrná.

lili213
17. jún 2009

eva: aj ja som hladná musím si ísť niečo uvariť, ale nemám na nič chuť. Bývam v Malackách.

gucz
17. jún 2009

mija poriadne sa vždy poumývaj a keď nemusíš, tak hava teraz moc nechytaj.
k tej káve, ja pijem nesku, ale pol na pol s mliekom. chutí mi a keby som si ju nedala, tak mám pocit, že by som zaspala postojačky. Ja som posledné dni stále strašne unavená, spala by som ...... Keď som čakala malú, tak som tiež zo začiatku pila kávu a potom mi sama prestala chutiť. Tak uvidíme ako to bude teraz.

dnes som chytila takú strašnú chuť na pizzu (doma upečenú), že som si musela zarobiť cesto, tak mi teraz kysne. Už sa mi normálne ruky klepú, kým sa ešte upečie 😒 , už aby to bolo.

eva3107
17. jún 2009

Tak dobru chut baby... 🙂

plivit
17. jún 2009

pekny den prajem 😉 tak dnes som bola v poradni zda sa ze vsetko je zatial ok len mi nasadila magnesium tbl.
kvoli TK no a presne o tyzden idem na prvy UTZ tak som velmi zvedava ci je vsetko v poriadku l

mija777
17. jún 2009

No som fakt vyplasena,dufam,ze sa nic nestane...to by som asi neprezila...Budem si davat veeeelikaaansky pozor...

eva3107
17. jún 2009

Plivit...neboj sa urcite bude vsetko v poriadku... 🙂

evcam
17. jún 2009

ahojte. no baby neplaste s tymi zvieratkami. ja vam poviem jedno pokial budete chytat macky alebo psikov alebo cokolvek ine tak si umyvajte ruky a vsetko bude v pohode. ja ked som cakala kubka tak sme mali doma 4 macky a 2 psikov. macky ziju vonku uz mame len jednu a psici su izbovy take male portvisky. pred dvomi tyzdnami nam jeden zomrel uz bol stary. no a to som chcela ja som nemala ani toxoplazmozu ani nic ine. pokial ich vyslovene nebozkavate alebo si neumyvate ruky tak nic nehrozi.

plivit
17. jún 2009

eva3107 dakujem 😅
lili213 blahozelam k uspesnej kontrole
inac k tej kave ja pijem CARO mne chuti lebo ja som kavickarka 😀 😀

gucz
17. jún 2009

evcam však ja som písala o neznámych psoch a mačkách, sestrinho psíka hladkám normálne 🙂

micicici
17. jún 2009

Baby dneska som prvy krat grckala ☹ A z cistej vody. Mam taky zvyk ze rano nalacno vypijem pohar vody a z toho ma naplo. Velmi zaujimave.. Inak som bola v pondelok na krv a vysledky budu az o tri tyzdne! To aj vy ste tak dlho cakali na vysledky???

evcam
17. jún 2009

gucz sak v pohodke ja nenarazam na teba ale vravim vseobecne. myslim, ze v dnesnej dobe sa strasne moc prehana ohladom tehu. sak vsetko s mierou. pokial sa ma nieco stat tak sa to proste stane. a tie syry pokial su tepelne spracovane a nezje sa ho vela tak v pohode.

lili213
17. jún 2009

evcan: možno si myslíš, že sa v tehu moc vecí preháňa, ale človek je opatrný ak niečo zažije a nie je mi zrovna príjemné spomínať.

zucana
17. jún 2009

micicici ja som bola na krvi v pondelok a uz vcera som mala vsetky vysledky 🙂
neprovokujem ;) ale platila som za to

zucana
17. jún 2009

baby ja som sa tiez stresovala aj s toxo....dokonca som citala taky clanok ze surove maso sa ma rukavicami 😀
no a raz som aj sok dostala lebo jak som doumyvala maso tak som si utrela oko a tam pisali ze sa nemaju chytat.
no hroza len cloveka vystresuju
aj teraz som dorobila kura a som si utrela oko tak som si na to spomenula 😅
co sa ma stat sa stane ale ked som za 28 rokov nedostala toxo preco by som ju mala dostat prave teraz ???

andykca
17. jún 2009

no ja mam doma tiez 2macky a 2psov...velmi to teraz s mackami a mazlenim neprehanam sem tam ich pohladim a potom hned umyvam ruky. su to vonkajsie macky tak dufam ze nic zle sa nestane 😉 ale nebojim sa ich ani sa im nevyhybam sak su nase hehe

micicici: skus si dat este v posteli kusok rozka alebo suchara a bude ti lepsie...mne to pomahalo skoro 2tyzdne a vracala som "az" v praci...ale teraz je to hned z rana...no skus mozno to pomoze....ale vodou by som rano isto nezacinala....

ach baby zavidim, ja na kontrolu az o 2tyzdne 🙂 🙂

evcam
17. jún 2009

Lili ja som tiez prekonala potrat a teraz sa tak isto bojim, ale snazim sa mysliet pozitivne vsak babo potrebuje len pozitivnu energiu a nie stres.

micicici
17. jún 2009

zucana, tak to ti poviem pravdu, ze som ani nevedela, ze sa to da priplatit. Myslim za tie skore vysledky... Nevadi, co uz, musim vydrzat. Som optimista a verim ze vsetko je ok a negativnymi myslienkami sa netrapim.

andykca, diky, ked mne ani rozok neberie, ale skusim aspon ten suchar...

eva3107
17. jún 2009

Ahojte baby tak som spat...Pravdupovediac som rada, ze nemam zatial ziadne ranne nevolnosti..takze vam na to neviem povedat svoj nazor. Ale cirtala som , ze je rano dobre mat pri sebe susienky alebo suchare a vodu...aby vam neprislo zle..Myslim, ze nieco na tom bude...
A co sa tyka tych syrov...tak som tiez pocula, ze to nevadi ak to neprehanas!
Viac menej by sme si mali dopriat to na co mame chut...Az na urcite vynimky...!! 😉

andykca
17. jún 2009

micicici....jasne vyskusaj aj ked mas nechutenstvo (ked nic ine aspon nebudes mat rozpravu s wckom s prazdnym zaludkom a je to ovela lepsie)

zucana
17. jún 2009

micicici asi sa to neda doplatii na slovensku ja som totiz v IT a tu sa plati za vsetko
ale bola som prekvapena ze na druhy den vysledky aj na toxo aj hepatitidu to teraz je tu nove ze sa to da aj cez internet pozriet....

olienka12
17. jún 2009

hmm kaaava, hmm cierny caj 🙂)) ja mam abstaky, tieto napoje som vylucila hned ako som sa dozvedela, ze cakame mimi. Ked to uz neviem vydrzat dam si kapucino. Citala som, ze kava a cierny caj zvysuju riziko potratu, tak si s tym aspon v prvom trimestri davam pokoj, ale uz sa tesim na cierny caj niekedy v 4 mesiaci 🙂))
Inak baby pisete tu, ze Vam beru krv, na vysetrenie coho to je? Mne doktor krv nebral :(
A chcem sa spytat beriete nejake vitaminky?
Pekny dnik

zucana
17. jún 2009

olienka mne brali krvy obraz, bilirubin, zrazanlivost, vsetky faktory zapalove, toxo, HIV, hepatitida, HCG a ine.... vitaminy beriem len kyselinu listovu a snazim sa zdravo jest ;) kava mi nikdy nechutila takze s tym mam pokoj 🙂

gucz
17. jún 2009

olienka mne budú brať krv až v 11tom týždni. A beriem len kyselinu listovú, ale asi si kúpim aj dajaké vitamíny, lebo som stále unavená, či mi niečo nechýba. Pri dcérke som užívala centrum materna

andykca
17. jún 2009

ja beriem tiez centrum materna.....je tam vsetko a moze sa to brat od zaciatku do konca tehotenstva a pri kojeni tiez...🙂

drobec123
autor
17. jún 2009

mne tiez brali krv na vselico (toxo - mala som zvysene a pritom nemam v okoli ziadnu macku ani ine zviera - takze predsa len budme opatrne, HIV, hep., krvnu skupinu .....)
ja beriem kyselinu listovu ale priznavam ze tak obden lebo na to zabudam a zda sa mi ze sa dost zdravo stravujem na to aby som pchala do seba este dalsie vitaminy, nechcem mat 5kg dieta 🙂

plivit
17. jún 2009

😅 olienka12 tak krv beru na KS,KO,Quick a Aptt, Hepatitida,Hiv a biochémiu na minerali atd...
ja tiez beriem kys.listovu a kupila som si maternu ale moja Dr. mi odporucila Femibion tak ten si kupim nabuduce

dadulka2000
17. jún 2009

ozaj babky tu v anglicku sa napr neodporuca jest (okrem veci co ste popisali) aj arasidove maslo, arasidy (koli moznym alergiam na orechy pre babatko v buducnosti), neviem ci je to pravda,.... ale to aras. maslo mam rada, tak bojujem s tym aby som si ho nenatrela na toast ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre