Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
16. okt 2009
eva3107
16. okt 2009

Liwka nie je za co 😉 ..
tak ten moj kociar ani neviem kolko vazi, az sa musim doma pozriet... 😒
gucz tak ja sa nechystam velmi stym kociarom cestovat...takze toho sa nebojim...budem vacsinou chodit autom takze nemusim riesit tuto dilemu...Inak tie co byvate v bytovkach tak to chapem...v bytovke som byvala 22 rokov tak viem ake to je chodit s kociarom hore dole...sestra to ma tazke... ☹

bebel
16. okt 2009
bebel
16. okt 2009

Wero, neviem..nepoznám.
Ale zaujímavý poťah 😉
btw:pekné foto pri plávajúcom bare 😀

weronyca
16. okt 2009

bebel: dakujem... lochnesa 😉 taka dufam,ze budem spokojna.. tazky sa mi moc nezda..vynesiem ho aj jedno posch. hore...

bebel: uz ti volali, ci si mala cukor OK? dako som prehliadla

gucz
16. okt 2009

evi my bývame v bytovke na dedine čo je hneď prvá od Trnavy. Takže tu nič nieje (len šenk, mini-potraviny a kostol), po lekároch i na nákupy cestujem do TT, či chcem, či nechcem. Máme auto, ale manžel ním chodí do práce, takže ak mu výjde denná smena a ja musím niekam ísť, tak zostáva len vlak alebo autobus. A to s ťažkým kočíkom fakt nieje sranda.... 😝 , hlavne pri ochote ľudí... keď sa každý v autobuse pozerá na inú stranu, len aby Ti nemusel pomôcť 😠 . Pravdu povediac cestovanie hromadnou dopravou sa mi strašne zhnusilo odkedy bývam na dedine. No a teraz si to ani neviem predstaviť cestovať s dvomi malými deťmi naraz, ach jo.....

gucz
16. okt 2009

wero ani ja nemám skúsenosť s tým tvojim kočíkom, ani som ho ešte naživo nevidela, tak neviem posúdiť, ale korbička vyzerá pekne.

drobec sa nejak rozkopal, tak si idem ľahnúť na gauč a idem si to užívať 🙂 , keď behám okolo malej, tak len zaregistrujem, že sa hýbe, ale nemôžem si to nejak vychutnávať, tak teraz kým Laurinka spí , si to idem užiť 🙂

zazalienka
16. okt 2009

ahojte, vidím že riešite kočíky.. my sme nakoniec kúpili Perego GT 3 z druhej ruky.. a za výbornú cenu.. nie je z tých úplne super ľahkých, ale mám nonstop pred vchodom moje auto, Opel Astra Caravan s obr kufrom, takže by to nemal byť problém.. oslovil ma hlavne šporťák, je úžasný.. a pre jedno dieťa poslúži až až.. a do výťahu sme to ani nemerali a trafili sme sa akurát.. pôvodne sme Perego aj chceli, len nás odradila cena..

mija777
16. okt 2009

Ahojte,chcem sa spytat,mate niektora (alebo niekto z vasho okolia) skusenost s kocikom Atlantic 2009 od vyrobcu Espiro? Dakujeem

krpuch
16. okt 2009

no este, ze nepotrebujem s kocikom do vytahu chodit, kedze byvame v dome🙂 kopce na dedine tiez moc nemame...a v autobuse neplanujem chodit...tak tak🙂

evca35
16. okt 2009

ahojte,
my tiež ideme do lacnejšieho ale vyberám si s prednými otáčavými kolesami, rozhodujem sa medzi Espiro GTX 2009, X Lander XA 2009, V MAX 2009, TOLEDO (PIERRE CARDIN), Austin štvorkolesový (Coletto), Ozon 4. A dúfam že už nenájdem iné 🙂

U nás má nakupovanie na starosti manžel s autom a keď mi treba niečo súrne, vyšlem dcéru. Takže toto neriešim. Skôr výťah. A chceme s nafukovacími kolesami.

mija - Atlantic bol prvý kočiar ktorý som našla a veľmi sa mi zapáčil, ale ako som hľadala ďalej, našla som krajšie. U Atlanticu sa mi nepáči nánožník na športový kočiar, zdá sa mi priúzky a keď si vezmeš do úvahy že ďalšiu zimu v ňom budeš mať skoro ročné dieťa + fusak ... radšej som sa začala obzerať po širších. Aj keď pri niektorých mnou vybraných nie sú obrázky nánožníkov pri športovom, ešte pôjdeme omrknúť niekde osobne a vyskúšame.

Zatiaľ sme si okukli V Max a Ozon, majú ich v Optime v Toy. Ešte chceme zájsť do Barce do Maderny, niektoré predáva aj ona. Ale konečnú sumu si vyhliadnem na nete.

evca35
16. okt 2009

inak čisto o Atlantiku je tu téma:

site:https://www.modrykonik.sk/forum/show.php atlantic espiro 2009

krpuch
16. okt 2009

inak aj moja mamina strikuje svetriky, papucky a ciapocky o 100 dusu aj pokupila nejake vecicky a zavinovacku a priatelova mama ta nic...najskor nam dohovarala, ze uz by sme mohli babo poriesit a teraz to ma na salame...

evca35
16. okt 2009

ale zle skopírovalo. SKús dať do vyhľadávača na koníkovi názov kočiara 😉

k.a.t.k.a.
16. okt 2009

caute 🙂

som sa prave vratila z obchodu, som myslela ze tam porodim 😝 taka tazoba na mna prisla, ze som nakupovala opreta o vozik 😅 no a milion ludi, nervy do mna, naschval vyberam cas kedy by mohlo byt najmenej a bum no a vkuse sa mi motala pod nohy nejaka dochodkyna .. vrazdila by som 😠

mne sa inak tak nechce riesit kocik 😖 urcite kupim nejaky na poslednu chvilu 😅 Ja som inak Peg Peregu nikdy nedosla na chut, taky hrkotavy umelohmotny kocik teda okrem GT3 tusim .. inak raz som si kamoskou vymenila kocik, ked uz moje dieta vazila cca 10kg, ona mala BGB Bee a ja Casualplay a som myslela ze sa rozplacem, jednym prstom som tlacila ten kocik s mojim dietatom, jak keby tam ani nesedela 😎

mija777
16. okt 2009

Dakujem evca,idem to kuknut 🙂

zazalienka
16. okt 2009

k.a.t.k.a ja som mu tiež najprv nevedela prísť na meno, nášmu GT3.. ale po odskúšaní množstva kočíkov jednoznačne padlo rozhodnutie na tento.. je jasné, že každá kočka si obhajuje, čo kúpi.. zas na druhej strane dať nejakých 700-800€ za kočík je už prehnané.. my sme merali, počítali, skúšali, premýšľali.. no a jednoznačne sme sa rozhodli, a za super cenu.. je veľa kočíkov naoko skvelých úžasných, ale sú ťažké, vŕzgavé, alebo majú krpaté vaničky.. manžel mal pri prvej dcéru edskúšaný Perego, tak som s radosťou súhlasila.. a tiež má polohovaciu vaničku, čo nemá každý kočík.. ale vravím.. každý podľa svojho..

evca35
16. okt 2009

haha, to je dobré. Inak nám Danone nikdy nechutilo, ani ho nekupujeme. Z jogurtov kupujeme iba Sabi, najradšej biele a náplne si dáme sami - zamrazené čučoriedky, domáce džemy alebo iné ovocie a na pitie Acidko.

čo sa týka mám a svokier - moja mama radšej nakupuje, ale pri dcére sa málokedy trafila do veľkosti. Keď bola menšia, nikdy sa nespýtala na veľkosť a keď áno, tak jej sa to zdalo veľké tak kúpila menšie a samozrejme že to bolo malé. Teraz nosí dámske čísla S a M, tak je to ľahšie. Svokra je staršia, radšej dá peniaze nech niečo kúpime my. Predpokladám že tak to bude s nimi aj teraz 😀 😀 😀

bebel
16. okt 2009

Zazalienka GT3 je super voľba, keď máš priestranný kufor 😀
Kamošky sú veľmi spokojné.
Mne sa veľmi páčia rôzne serepetičky na ňom ako bonus, že tam máš integrované držiaky na flaše a aj tá taštička na rukoväti je super vylepšovák 🙂
Katka: presne kvôli tomu plastiku som zvolila pri goláčoch inglesinu Zippy a nie PPp3 😝
Aj keď zase mali výhody ako stupienok pre súrodenca , lepšiu striešku, "odnímateľné" traky na opierke a pod.

Tak jak ty dnes peníš...tak som ja hneď od príchodu zúrila na cestách....neuveriteľná dopravná situácia je tento týždeň...nechápem, čo sa deje v BA.

zazalienka
16. okt 2009

no a k tým mamám? moja matka proste nerieši.. spýta sa ako mi je, ale toť vsjo.. zatiaľ.. bude to piate vnúča, takže asi nebude až také vzácne možno.. neviem.. neriešim.. najradšej sa spolieham sama na seba, štrikujem, háčkujem, vyšívam.. a zvládam aj všetko ostatné.. no a po pôrode sa budem musieť spoľahnúť len a len na seba a na muža, svokru mám chorú, takže ona akurát môže popestovať a to je celé.. ale teším sa, mám dosť rokov na to, aby som zvládala to, na čo som naučená.,. každá pomoc dobrá ale keď sa nedá tak sa nedá..

zazalienka
16. okt 2009

bebel nesranduj, chystám sa do fakultnej za kamoškou lekárkou.. inak robí myslím aj v Interkliniku (zlatá baba).. už teraz mám nervy z Blavy, ale v Trnave je to tisíckrát horšie.. pouzatvárali križovatky a cesty a teraz sa nikam nedá dostať..

keby si videla ako môj muž piráti s kočíkom po byte.. sa nasmejem každý deň.. je fakt výborný.. manžel aj kočík samozrejme.. a auto mám loď, takže zrejme aj podvozok bude bývať stále v kufri, bývame na prvom poschodí, aj keby sa výťah odrthol, tak vaničku znesiem.. a pri aute nahodím..

hanus177
16. okt 2009

Práve som volala o výsledky z krvi.... mám málo železa ale inak všetko o.k. 😀 takže aj cukor...... a glukózu piť nemusím.... 🙂

bebel
16. okt 2009

A cukor máme ok...aj ja aj Minix 🙂

dorotkaa
16. okt 2009

bebel, ty si dobra, na tom nete najdes vsetko 😀 😀 😀
nabuduce, ked budem nieco zhanat sa obratim rovno na teba.... 😅

diky za tip na LV tasku na kocik, krasna, ale som presvedcena, ze mi bude stacit aj ta bugaboo 🙂 (btw, k mojej nedavnej 30-ke som si jednu kabelku LV zadovazila, ako darcek od rodicov, takze sa mam z coho vytesovat 🙂 )

a myslim si, ze ta strieska z kolekcie paul frank co si hodila link sa bude k tvojmu bezovemu zakladu uplne hodit... ak by si ju chcela a naeukecas kamosku, mozem ti to kupit, my sa urcite koncom oktobra/ zaciatkom novembra do SCS chystame, budeme tam totiz objednavat nas kocik... my sme sa rozhodli pre ten denim, co je teraz ta limitovana edicia...

a gratulujem tebe aj minix k vysledkom, ja som bola na glukoze v stredu, ale vysledky sa dozviem az na poradni buduci tyzden... snad bude tiez vsetko ok...

minix
16. okt 2009

bebel, ty si aka dealerka. 🙂) ja som zavolala rovno za tu inglesinu a idem ju aj okuknut. 🙂))

uz som sa rozhodla, ze chcem najprv hlboky a potom ho zmenime na klasicky sportacik. 🙂)

takze cukrovkarky nie sme? 🙂 uz mas aj info? Nejak rychlo, nie?

nedockava4
16. okt 2009

dorotka...aky kocik?

minix
16. okt 2009

a pridala som nejake bruskate fotky do albumu, tak kuknite. 🙂) jeeej, uz sme 27tt. 🙂)

k.a.t.k.a.
16. okt 2009

minix ze bruskate 😀 to si sa len dobre najedla nie? 😀

ozaj co je s marushkou? sa dlho neozvala 😕

sisipetka
16. okt 2009

ahojky kocky,
opat ste toho popisali...ale aspon sa clovek dozvie vselico zaujimave 😉
My mame dnes za sebou 3.screening a nase male vazi 1550 gr. a teda zaciname 31 tt 🙂 - takze isto isto budeme decembrovy, ale nevadi - ved niekto to tu musi rozbehnut 😀
Minix - aj mne sa moj pekny pupok, ktory bol vzdy len taka mala dierka - uplne roztiahol (nevytrca, je zvalcovany s bruchom) - a z afriky preto, lebo zacina byt uplne hnedy a do porodu bude ako maly cernosko 😉
A super, ze cukrovkarky su tu zatial nie - dufam, ze ani ziadna nebude 😉 ...inac s tou vahou clovek nikdy nevie, moj dr. neriesil ziadne kilo a teraz ked som na rizikovej, tak sa pomaly bojim priznat farbu, aby mi nevynadali, ze co tolko "zeriem" - no vysvetlite im, ze uz skoro vobec nejem za dvoch, vlastne ani za jedneho a vaha si robi co chce....a aj babatko rychlejsie pribera na vahe. ja mam cca + 13 kg a vobec sa tym nezatazujem - nech si lekari hovoria co chcu 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre