Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
15. dec 2009

Oli, zvladnes aj komplikovanejsie 😀 treba len chciet a nestracat nervy. anech to dopadne akokolvek, na konci si treba povedat, ze presne takto som to chcela 😉

olienka12
15. dec 2009

mno len moja rura funguje na heslo ona sa kedykolvek pocas pecenia vypne a o 10min.zapne...proste robi si co chce 😀 ale take kolieska alebo medovnicky su spoko oni potom zmaknu

liwka
15. dec 2009

jeeej, prave som nasla recept na ten moj oblubeny ovocny zakusok. ja ho robim odhadom, takze ani neviem, ze je aj na nete 😀
miesto kivi moze ist akekolvek ovocie (najlepsie z konzervy, lebo je makkucke) a uplne najsam je, ked naukladate mix
a este mi tam nesedi ten kivi sirup- ani neviem, ze taky existuje. ja davam PIMA dzus (to je nieco ako sumienka. su 3 druhy: pomaranc, mandarinka a kivi, zalezi od toho, aku farbu chcete navrch.
odporucam ho vyskusat, musi sice den odstat, aby do piskoty nasiakla stava z tych smotan, ale je uplne uzasny. a mne najviac vyhovuje, ze tam nie je maslo. 😀
a najma: hoci sa mozno zda komplikovany, je to uplna hracka

liwka
15. dec 2009

joj, skleroza moja, zabudla som hodit link :
http://varecha.pravda.sk/recepty/kivi-rezy/1741...

k.a.t.k.a.
15. dec 2009

alikaa ja som si zrovna min.tyžden dala ten canesten, lebo som nejaku mykozu lapila či čo, tak to mi dali v lekarni 😉 že to môžem ako tehotna

k.a.t.k.a.
15. dec 2009

dadulka 😀 že teplakovych deti 😀 no ja som sa kvoli tomu aj s mužom chytila, som mu povedala nech sa raz realizuje na synovi a nie na dcere 😅 ale tak kašlať na to, aj som nakoniec rada že ich nema, lebo niektoré babetka čo som mala tu česť vidieť vyzerali komicky s nauškami 😅

botis
15. dec 2009

ahojte tak ja som bola dnes naposledy u doktora, vo stvrtok idem do nemocky 🙂 isla by som uz v 36tt ale moj doktor si az do dnes myslel, ze idem rodit k nemu tak bol dost mimo ked som povedala, ze do Ruzinova...
no kazdopadne povedal, ze to vyzera, ze porodim do Vianoc, mozno uz tento tyzden. uvidim, som zvedava co mi povedia vo stvrtok, najlepsie je, ze mam este vecer skusku v skole 😠 nevadi spravime aj s kontrakciami 🙂
my sme malej nausnice este nedali, lebo ked bola mala mala nejaky kozny ekzem a potom to uz detska nechcela prepichnut tak musime zhanat niekde inde, ale nemam na to cas, najradsej by som bola, keby nam to pichli rovno v nemocnici....

minitrouble
15. dec 2009

ked sa bavite o nausniciach - tak my sme davali romanke prepichnut ked mala cca 1 rok a 3-4mesiace - teda nie prepichnut ale nastrelit sme dali v petrzalke v ustave lekarskej kozmetiky a mozem naozaj vrele odporucit
vela kamosiek co dali prepichnut v porodnici alebo u lekarky s tym mali este aj 2 mesiace problemy ze sa to detom zapalovalo a sa im to zle hojilo a bolelo ich to a tieto nastrelene ani sme nevedeli .....ked to romi nastrelili tak jasne ze chudera dostala sok a uplne sa az triasla od placu ...ale potom zaspala od unavy a ked sa zobudila ani nevedela ze sme neikde boli ...nausnicky uplne v pohode...ani len cervene to nemala okolo uska nic...tusim po 3och tyzdnoch sme ich vymenili za normalne zlate nausnicky (spociaktu musia byt take tie ich specialne)
takze fakt baby ...ak mozem poradit tak nastrelenie je uplne najlepsi sposob 😉 🙂
samozrejme nechcem nikoho ovplyvnovat 😅 😅 len radim podla vlastnej skusenosti 😉

botis
15. dec 2009

mini aj my sme rozmyslali nad tou petrzkou... ako to tam prosimta funguje? mas nejake cislo alebo tam len pridem? chcem tam poslat mm kym budem v nemocnici 🙂 diky

minitrouble
15. dec 2009

botis - tam sa musis objednat ...treba si najst na stranke ustav lekarskej kozmetiky Bratislava petrzalka ...tam zavolat a oni ta objednaju - ale caka sa aj 2 tyzdne niekedy 😉 maju to tam dost plne
stoji to okolo 15euro tusim aj s nausnicami ...prides tam na presnu hodinu, vyberies si nausnice a za 10-15 min odchadzas uz s nastrelenymi nausnickami
ak mozem odporucit zober pre malu dake oblubene hracky lebo bude fakt v soku a bude straaasne plakat ...ale ako som uz pisala tak po vyspinkani uz ani nebude vediet ze niekde bola
inak idealne je ist s takymi cca 6mesacnymi ...uz take 1 a viac rocne to dost citlivo vnimaju to nastrelenie

idem skusit najst tu stranku 😉

minitrouble
15. dec 2009

tu je link s kontaktom: http://www.ulk.sk/lang/sk/kontakt
inak je to hned pri tom jazere v petrzke - drazdiak ci ako sa vola 😉

botis
15. dec 2009

diky moc, pozrem to a vyslem draheho 🙂
dobru noc

janka1
16. dec 2009

Ahojte kocky, tak sa hlasim z nemocky, mame to za sebou, bolo to narocne,ale stalo to zato,
Podrobnejsie info neskor 😉

zazalienka
16. dec 2009

Ahojte,
janka1, úžasné.. blahoželáme a Oliverkovi aj maminke želáme krásne prvé spoločné Vianoce.. a hlavne aby bol spokojné a zdravé bábätko..

slovakia80
16. dec 2009

Dobre ranko,

pozeram,ze sa to tu uz rozbieha 😅

janka,gratulujeme k oliverovi,je náááádherny,nech ste zdravuckí 😵
drzte sa

vsetkym bruskam peknucky den 😀

plivit
16. dec 2009

janka1 blahoželám k Oliverkovi a prajem všetko dobrééé 😅 😅

zucana
16. dec 2009

jeej ten je krasny jani gratulujeme 😵

marushka
16. dec 2009

dobré ránko: Janiiiii gratulujem! Nech ste zdravučkí a tz rýchlo fit!!!

Si ma v tom nechala samu na prvého?????? Ale ticho ti závidím, že už to máš za sebou...Držte sa, je krásny!!!! 😉 😉 😉

gucz
16. dec 2009

Janka gratulujem 🙂 , krásne bábenko 🙂

bebel
16. dec 2009

Gratulujem Janka 🙂 🙂 🙂...zatiaľ sa rodia samí chlapci 😝

btw: Prečo si mala zavedenú kanilu, kvôli epidurálu?

bebel
16. dec 2009

Minitrouble nastrelenie v pol roku je dobrá alternatíva, ale niekde inde, lebo ja mám zlé skúsenosti s ULK, už im nedôverujem.Vďaka nim som mala problém s pleťou skoro rok.Keď som tam prestala chodiť zázračne sa mi polepšilo. 😠

olienka12
16. dec 2009

juuuj Janiii a ja som vcera na teba cely den myslela,ze co a ako po vybrati pesaru. Supeeeer blahozelame na Vianoce budete doma. Drzte sa 😉

weronikla
16. dec 2009

Janka, gratulujeeem.. 🙂 Tie foto su skvele. Drzte sa, zelam vela zdravicka a kraasne spolocne Vianoce.
Samozrejme, krasne sviatky Vam vsetky, diefcence 😉

adros
16. dec 2009

dobre ranko

jeeeeej, ake krasne spravy hned z rana, to sa hned cloveku lepsie zacina den 🙂 Tak Janka gratulujem a Tebe i babatku zelam veeeeeeeela zdravia a stasticka

mna zas zacina skriabat hrdlo, uz mi to lezie na nervy. To som bola vonku len v pondelok, ked som sla na poradnu.
😠

Reni, vdaka za recepty, mozno sa nakoniec prehovorim a nieco skusim aj ja, ved ked to zvladne Laurika, tak snad aj ja 🙂

dadulka2000
16. dec 2009

dobre ranko
u nas v uk je krasne vsetko zamrznute - a svieti slniecko,.... taka zimna atmoska 😅

jeeej Janka tak uz aj ty? srdecne blahozelam, prajem rychle zotavenie maminke a malickemu vela zdravicka.
uz sa to rozbieha, a to je len polovica decembra, co??
mna sa vcera midwife na kontrole pytala ci uz mam zbalenu tasku (a nemam - vy uz mate??) - no neviem o co jej islo 😀 , ale ja sa este neponahlam - teda dufam.

adros, skus tie recepty,... aj na kokosky mam lahky recept a su vyborne.
🙂

olienka12
16. dec 2009

dadulka poprosim ten receptik na kokosky 🙂)

ivv
16. dec 2009

dobre ranko!

to je super sprava takto zarana! janka gratulujem ku krasnemu babatku a prajem veeela zdravicka pre Vas oboch, aby ste cim skor boli domka.. 🙂
juuj.. parada.. na vianoce budete mat pod stromcekom male babatko! 😵 😵

no fakt sa to rozbieha 🙂

ja som povodne nemala v umysle ist na sviatky domov ale byt len tu v ba, ale mm ma taky navrh, ze 1. sviatok vianocny pojdeme k nasim a 2. sviatok vianocny k jeho rodine, co znamena stravit pocas dvoch dni v aute skoro 600 km.. no .. neviem, ci to bude rozumne, lebo uz budem koncit 37 tt.. tak neviem .. nechce sa mi porodit niekde medzi turcianskymi teplicami a hrinovou 😀 😀 😝

adros
16. dec 2009

ivv, ja by som na tvojom mieste takto necestovala. PRedsa len to je narocne tolko cestovat. Radsej by som v klude stravila cele sviatky domka

dadulka2000
16. dec 2009

ivv neboj nic,.... my tiez ideme na sviatky 500km od domova,.... ved vsade maju nemocky,.... toho sa nebojim - jedine ze bude mat v pase ine miesto narodenia 😀 😀

lenka - kokosky: 200g struhaneho kokosu, 150g pras. cukru, 2 vajcia = vsetko to zmiesat a na plech s papierom klast rovnake kopky (cca 2 cm od seba). piect na 180C/ 8-10 min. po vychladnuti sa pekne daju odlepit z papiera. mozu sa namacat v cokolade (ja som nie) 🙂 nech sa podaria 😅

krpuch
16. dec 2009

ahojte...tak ja som sa teda tuto noc vobec nevyspala, mala som vkuse zahu, vypila som cca 1 liter mlieka a z toho som akurat zase na wc chodila...fuj, hnusna noc.
granadir inak kamoska robieva aj s haluskami, ked nema cestoviny. Minule som ho u nej papala a bol mnam mnam.
co sa tyka stromcekov - nam nosi sused horar kazdy rok, takze o 1 starost menej. 🙂
co sa tyka kolacov - ideme piect len medovniky a zvysok kupime v cukroske.
a dnes som sa dozvedela, ze baby phone, ktory je odskusany kamoskou a je na 2 km zlacneli o cca 10 eur, tak som neskutocne rada, ze som este ziadny nekupila.
uz len zvlhcovac a autosedacku a koniec. Monitor dychu pozicia bratrancova zena - novy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre