Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronyca
22. dec 2009

Aj ja pritakavam Christianko je nadherny!! Babule aj ja chcem uz mat svojho maleho pri sebe.

marushka
22. dec 2009

ajojte maminy,
predovšetkým dani gratulujéééém, malá je krásna, konečne aj nejaká babulka v zozname...buďte zdravučkí 😉

sisipetka - je nádherný a na fotkách vyzerá byť aj poriadne veliký ...veľmi vám to prajem, budete mať krásne Vianoce s bábom 😉 😉 😉

ja sa hlásim až dnes po včerajšej poradni, ktorú som rozdýchavala asi do pol jednej ráno, písať som nemohla, nervy mnou lomcovali len taký fukot. 😝 😝 😝 😠 😠 😠 😠 😠 😠

zase sa meškalo, v pohode, tiež som to asi s príchodom prepískla asi o 10 min, v BA sa všetci hrabú do nákupných centier, takž zápcha aj o 11 doobeda!!!! 😝

takže nakoniec mi vyhovovalo, že aj MUDr. mešká...ale potom - sestrička ma privítala štýlom, rýýýýýýýýýýýýýýýýýýchlo, doktor ide k pôrodu, takže rýchlo mi dajte moč, skočte na váhu, pohyby cítite, kontrakcie nie sú? doki zhodnotil, že chodím ako baletka - čo akože so symfýzou má byť všetko ok tým pádom - patrične som vyprskla , ale bolo mi jedno čo si myslí...a vidíme sa v pondelok u kolegu... ENDE!!!! čili kontrola krčka, nejaké tie ozvy a podobne...načo?????? vo vnútri som nebola ani 3 min, keď som vyšla, zvyšok čakárne čumel ako na zjavenie...

takže fasa, som spokojná a verím, že sme v poriadku ☹ ☹ ☹

sisipetka
22. dec 2009

Ahojky kocky,
tak sa konecne ozyvam nakolko nas pustili z nemocky len vcera. Ale dolezite je, ze sme obaja zdravucki a ostatne nejako zvladneme 😉
Citat som vas zatial nestihla, ale ak su nove dietky uz na svete, tak prajem vsetko naj naj naj a hlavne krasne Vianoce - ale to aj tehulkam.

katka22r
22. dec 2009

tak stromcek stoji,ozdobeny...kolaciky suche dopecene,zajta vecer salatik a o 2 dni pride jezisko...mm uz dal niejaky darcek pod stromcek,vyzera to na hodinku alebo retiazku na krk 🙂 podla krabicky tak som zvedava co to bude 😉 ale nechce vyzradit povedal ze jezisko prisiel skor ale az v stvrtok mozem rozbalit tak snad to vydrzim 😀 😀 mm ide na pivko s kamaratom a ja idem lahnut a oddychovat lebo aj tak nic ine nemozem robit a pri pc byt dlho nemozem tak chodim po castiach malej sa to nepaci 😒

sisipetka
22. dec 2009

kocky dakujem 🙂
Maruska - zatial je to len 3kg drobec, ale hadam ho nejako vykrmime, aj ked je problem s kojenim, nakolko bol par dni bez maminky a naucili ho na flasku 😒 Kym som si ho zobrala do narucia, tak uz mal velky apetit a ja ziadne mliecko po sekcii 😖 Tak sa to snazime rozbiehat teraz doma, ale je to riadne drina...hlavne pre malickeho....

Mirka s tou preklaampsiou pozor...hadam sa to nebude zhorsovat, a pripadne ten pobyt v nemocke zvladnes...aj ked ja po 2 tt tam uz som bola zufala a pocitala kazdu minutu....

adros
22. dec 2009

peti, maly je fakt krasny a vobec nevyzera na drobca 🙂

zazalienka
22. dec 2009

peti, je úžasný.. ja sa neviem vynadívať..

bebel
22. dec 2009

Danka, Peti, gratulujem Vám 🙂 A vydrž, určite sa rozkojíte 😉

Ja som celý dnešný deň preflákala v BA.
Nevyhla som sa návšteve 1 nákupného centra, kde sa nedalo zaparkovať, bola som rada, že som tade len prešla v kolóne a odparkovala cca pol kilometra ďalej.
Katastrofa....

Evcam zajtra idem do TN. Kaščák sa so mnou dohodol pred necelým týždňom na zajtra ráno......tak neviem, myslíš, že mu mám radšej ešte dnes pre istotu zavolať?

Marush: z BA nemocníc je mi smutno...otrasný prístup 😠

evcam
22. dec 2009

Bebel ja som s ním osobne nehovorila vybavoval mi to mužov bratranec a ten vravel, že je na lyzovacke ale možno tam ide až na Vianoce netuším. Ja mám dôjsť za ním v nedeľu do nemocky. Skús mu radšej zavolať či na teba nezabudol. Daj vedieť.

bebel
22. dec 2009

Evcam dík, napísala som mu SMS..

drobec123
autor
22. dec 2009

petka straaaaasne moc gratulujem k malinkemu ! dolezite je ze stre uz doma, ked budes v klude aj kojenie sa spusti. malicky je naozaj krasny ! az sa musim priznat ze tisko zavidim ze uz mas po vsetkom - ale tak v dobrom zavidim 🙂

my ostatne to musime tiez zvladnut - nech to je v ktorejkolvek nemocnici, kazda jedna ma nieco dobre a nieco zle, podla mna to je z blata do kaluze takze uvahy kde to je lepsie alebo horsie ani neriesim.

drzim palceky vsetkym ktorym hrozia Xmas v nemocke, na druhej strane raz za zivot sa to da zvladnut ked to ma babatkam pomoct. packo

marushka
22. dec 2009

no, peti, neboj, rozkojíte sa, určite áno...nasaď homeo, mne pomáhali a prikladať, prikladť, prikladať...
držím pelečky obrovské!!!!

inak, aj my už máme stromček vyzdobený, celkovo, výzdobka v byte je hotová, ja idem ešte dnes pobaliť darčeky 😉

dnes sme čas trávili doobeda v meste, boli sme sa aj napapať, v lalii - bebel som si spomenula na teba keď sa tam kubo trajdal v to špinavom kútiku 😀 , ale napapčili sme sa dobre...
akurát mám už taký problém s tou lonovkou, že ja ledva chodím, ale dnes ma bolí podbruško vľavo dolu tesne nad lonovkou, a teraz sa mi nepáči ani ako sa moje dieťa hýbe...idem si sadnúť do osvedčených polôh, snáď sa rozhýbe ...

marushka
22. dec 2009

jéj a drobec, na teba som presne myslela, že si sa tu dávno neukázala...alebo len čítam na pol oka?

inak, ani ja neriešim, idem do ružinova, aj keď som momentálne sklamaná, ale jedna lastovička leto nerobí, tak si to týmto konkrétnym lekárom nedám znechutiť...aj som premýšľala, že sa naštvem, a vybavím si ten pôrod u kamošky, ale už kašlem na to, uvidím, ako sa to všetko ešte vyvrbí a keby som sa nebodaj totálne vytočila v pondelok, tak sa začnem zaoberať vybavovaním... 😉

ives77
22. dec 2009

jooj mna zase strasne bolia kríže ale neskutočne 🙂 idem sa natiahnut už dáko čím dalej tým menej vládzem 😔

lopezka
22. dec 2009

ahojte tehulky 😀

Petka, susedka moja 😀 blahozelaaaaaaaaaaaaam......nadherne babo 😉 tak drzim palce, nech sa mliecko roztecie a nech ste obaja hlavne zdravi 😉

Danka aj Tebe blahozelam, krasna princezna 😉

no ja som mala dnes tiez poradnu, ale neviem ci je nieco vo vzduchu ....ale asi tak ako u marushky, dnes to bolo o nicom ☹ rozi dnes nerobil, vraj je chory, tak mal poradnu iny doky, ale nepozeral odspodu, len popocuval brusko, spytal sa na pohyby ....pozrel mi nohy ( vraj su v poriadku ....haha.....moje nohy uz nie su v poriadku od leta 😠 😒 ) ..... a dovi dopo 😖
este predtym som bola hned rano na krv ...fuu, brali mi asi 4 skumavky 😖 ....skoro ma odkrvila ta sestricka 😀 ....a pak kedze moj doky ochorel, dost dlho sme tam cakali, kym vobec nejaky lekar docupita, pak nejaky dosiel.....po zhruba 1/2 hodke ale isiel prec a dosiel dalsi .....no proste den blbec 😢
pritom ja som hlavne dnes ( pred sviatkami ) chcela vediet, ako "vyzeram" 😀 tam odspodu a ci je vsetko ok .....no, nedozvedela som sa, ale hadam hej 😎

krpuch
22. dec 2009

baby ako casto mavate tych poslickov..ja som mala uz 3 dni po sebe a vcera to bolo naozaj neznesitelne jak to bolelo.
citala som, ze niektora robila slane tycinky, tak som vyletela od pc a rychlo sla aj ja urobit. mojmu som len oznamila, ze uz su v rure...nevedel, ze som sla robit asi myslel, ze idem len kuk co na to treba 😀 snad budu chutit.
ja som dnes mala volat o vysledky dokimu a som zabudla...neviem si ani za otca spomenut, ci aj zajtra este robi, lebo ak nie asi ma sfuknu, ze som nevolala...len kvoli tomu som totiz bola vynimocne v pondelok v poradni. inak sa chodi utorky a stvrtky.

lopezka
22. dec 2009

... a pak som mala tiez fofry doma .....dosli mi svokrovci .....konecne mam doma komodu na detske vecicky .....takze mozem zacat prat a upratovat a pripravovat ......haha....samozrejme keby neboli vianoce za dverami 😠 😠 😠 takze zacnem od soboty ......cez vianoce sa vraj nema prat .....taka nejaka povera .....no tak si este pockam 😒

pak sme sli opat na vianocne trhy.....tento rok tam chodim jak na klavir ......no a od sestej sme konecne doma .......som mrtva, doteraz som lezala na gauci, ako ma nohy boleli od tolkeho chodenia 😖

a stretla som sa v poradni s alikou 😉 ... zajtra ideme na prednasku o epi 😀

och
22. dec 2009

prepacte, ze vas vyrusujem ale neprejavuju sa u vas poslickovia aj tak ze vas boli cely podbrusok a sprepacenim pokym nejdete na velku tak to nepovoli? a bolia vas cele krize?

ja mam totok posledne dva tyzdne a teraz neviem ci som si niecim pokazila zaludok alebo co mi vlastne je, podotykam, ze to nemam kazdy den ale tak kazdy treti, dnes som bola u dokiho a krcok uz skoro nie je a placenta je III CS mam 5

dakujem 😉

bebel
22. dec 2009

Och : Ahoj, to máš poslíčkov a reálne kontrakcie ...na etapy 🙂 , keďže sa ti krčok zredukoval takmer úplne 😅
Buď ready, kedy ich budeš mať á 5 min a budú zosilnievať vo vani s teplou vodou 😉 t.j. neustanú. Potom frč do nemocnice. Držím palce.

alikaa
22. dec 2009

Ahojte, blahozelam k dalsiemu babatku. Baby, pockajte este tych par dni, nech tu mame aj nejake januarovcata 🙂

Chcem sa spytat, tie co si planujete zaplatit epiduralku, poslali vas na krv a EKG? Mna sa to dnes spytali a iba ma poslali na prednasku. Dnes sme mali s lopezkou smolu na Antolskej. Tiez ma dr. nepozrel odspodu, iba skontroloval tlak, moc a dr. popocuval brusko. Sestricka sa ma spytala, ci si chcem niekoho zazmluvnovat a ked som povedala ano a meno doktora, tak ten dr. povedal, ze odteraz mam chodit len a len k tomu dr. koho si chcem zazmluvnit, ze ved je predsa za to zaplateny. Po prve, este som si nikoho nezazmluvnila a po dalsie, ked bude mat moj dr. dovcu alebo bude chory alebo hocico ine, tak ho predsa musi niekto zastupovat nie? Epiduralku mam vraj tiez riesit az s tym dr. co si chcem zazmluvnit... ale co ak ho najblizsie 2-3 tyzdne nezastihnem a nakoniec si nikoho nestihnem zazmluvnit. To tym padom nemam narok ani na epiduralku? Alebo fakt staci absolvovat iba tu prednasku?

minitrouble
22. dec 2009

alikaa - neviem ako to je na antolskej ....ale v ruzinove staci ked absolvujes tu prednasku alebo poucenie alebo co to je - kde mi dali peciatku + som si zaplatila poplatok lebo bez toho ti nic nepichnu aj ked by si umierala od bolesti musis to mat zaplatene a to ked preukazem tak mi ju daju pri porode nezavisle na tom ci tam bude moja porodnicka alebo nie....ale takto to je v ruzinove neviem ako to je inde hmm 😒

och
22. dec 2009

bebel dakujem za odpoved, nechcem robit zbytocnu paniku, v podstate ma ten podbrusok boli iba ked menim polohu a da sa to rozchodit, teraz po teplej sprche som niak ozila a boli menej 😀 ale malu vytaham za usi bo sme sa dohodli, ze porodim az po vianociach, mamka potrebuje pre svoj zivot kapra a salat 😀

minitrouble
22. dec 2009

baby moje dieta chuda ma desny problem s vyslovnostou....napriklad namiesto pozri hovori booi alebo nieco take....ale podobne zneje aj boliii ...kurnik kto jej ma potom rozumiet !!!!!
najlepsie je slovicko KK ...to je akoze krk ...hehe ale bohovsky srandovne to zneje - ona je desne citliva na to ked ju nieco skriabe na krku (bunda, sal, ciapka alebo tak) ....tak potom vykrikuje ze KK KK KK
ale som rada lebo konecne po tom 1.5 mesiace co som s nou doma vidim aj dake pozitivne pokroky ze krasne zacina rozsirovat svoju slovnu zasobu a to sa jej nejak nevenujem len obcas s nou prehodim slovo 🙂 tak aspon z toho sa tesim 😉 🙂

minitrouble
22. dec 2009

sorry - to nemalo byt sem ten prispevok 😅 😅

minitrouble
22. dec 2009

skoda ze tu nejdu mazat tie prispevky ako na FB 😀 😀 potom ked sa clovek nechtiac preklikne do ineho tema tak zadre uplne mimo temu ako ja teraz 😎 😀

minitrouble
22. dec 2009

do ineho okna som myslela 😉 🙂

antoniab
22. dec 2009

ahoj
sisipetka mali je nadherny tak ti prajem vela mliecka a aby pekne rastol 😉
danka tebe tiez srdecne blahozelam k babulke

tisko zavidim ze ste uz zo svojimi uzlickami doma a mate to zasebou 😉 🙂

serafinka1
22. dec 2009

Ahojte baby, aj Vám už vyteká mlezivo? Mne už asi týždeň a mám príšerné bolesti chrbta na večer, mávate to aj Vy?

bebel
22. dec 2009

Serafinka: hej, ale mne sa kolostrum neprestalo tvoriť kontinálne......a to nekojím už vyše 2 roky 😎
Bolesti chrbta nemám....a dúfam, že ani nebudem 🤐
Minitrouble 😀 easy 🙂
Och 😝 tak prekríž nohy a zabi kapra 😀

bebel
22. dec 2009

ups "u" mi vypadlo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre