Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

alikaa
26. dec 2009

Drobec a petronellka gratulujem k babatkam. Celkom vam zavidim, ze to uz mate za sebou. Ked si najdete cas, tak napiste aj vy priebehy vasich porodov, vase pocity a odporucania. Urcite nas to tu vsetky zaujima.

meggieya
26. dec 2009

olienka aj my tebe a drz sa, budeme na teba mysliet... a potom daj vediet.. a neboj hlavne bud v klude! 🙂

bebel
26. dec 2009

Zaza budeš musieť prehodnotiť svoj prístup k upratovaniu, pretože skončíš ako 1 naša známa na rekonvalescenčnom pobyte v Pinnelke 😀
Úplne vážne jej z toho upratovania cvaklo v hlave....
Čakáš chlapca.................a hneď ako sa začne sám pohybovať po 4 alebo chodiť, bude u Vás v kuse bordeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel taký, že si to nevieš teraz absolútne predstaviť.
Ak má niekto 2 a viac synov...volám to totálna demolačná čata alebo vlčia svorka. 😎
Veeeľmi som sa bála, že toto druhé bábo bude chlapec najmä kvôli tomuto.
Oni to majú proste v génoch. 😝

zazalienka
26. dec 2009

no do Pinnelky sa nechystám hodne dlho.. na to mám o sebe dosť vysokú mienku.. o mojo zdravom rozume..

ja ani tak nebojujem s narozkladanými vecami ale s prachom, holt tmavý nábytok nebola dobrá voľba.. pri najbližšej vhodnej príležitosti to prehodnotím a vymením za bledý..
podľa toho ako to dnes vyzeralo u švagra v Ninkinej izbe, tak to nebude asi len chlapčenský problém.. a to má malá takmer 5 rokov.. výbuch..
sú chlapci a chlapci.. máme to v rodine, aj extrém, aj neextrém.. takže neriešim a zariadim sa podľa situácie.. chvalabohu naši majú veľký dom a ešte väčší dvor, tak ho budem mať kam vypustiť robiť neporiadky..

liwka
26. dec 2009

bebel, s tymi chlapcami mas mozno pravdu, no ja si myslim, ze na pohlavi az tak nezalezi. my sme boli 3 baby a fakt to stalo za to.
a to, ze baby su mnohokrat horsie ako chalani mi minule potvrdila sestra, ked spominala jej netere, ktore malemu bratovi (dvojrocnemu) nalepili tetovacku na vajicka. sestra nestacila zasnut, ako ich to mohlo napadnut.
a Zuzi, ja s operaciami tiez vela skusenosti nemam, zaciatkom roka mi vyberali vacsie znamienko v lokalnej anesteze, no aj napriek tomu som vedela o kazdom potiahnuti nite a keby som mohla, tak lekarovi riadnu vrazim. neviem si predstavit, ked ma budu zasivat tam dole... aaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuu 😖 ☹

zazalienka
26. dec 2009

tak aj ja som cítila keď mi štopkal tie uši, to proste už nejak podvedome očakávaš, kadiaľ pôjde tá cverna.. ale musí to byť.. hádam ma nenechajú rozpáranú🙂
liwka, neboj! nie sme z cukru, zvládneme to..
Inak včera som sa rehotala, Veronika prišla s tým, že musí na pohotovosť RTG, lebo sa potkla a narazila si palec.. tak sme váhali či to zapuchne alebo nie.. nakoniec sa nám vyriešila situácia - prikvitla moja naj kamoška s manželom, ona kožná odborníčka - pokukala mi na znamienka a šošovice, zhodnotila ekzém, on detský chirurg, prešacoval Veronike palec, napravil, a bolo po probléme🙂
no a záver kožného obývačkového vyšetrenia bol: po pôrode keď sa dáš dohromady, prídeš na kliniku a povyberáme všetky znamienka🙂 tak ledva sa mi zahojí jazva, budem mať ďalšie.. ale tie šošovicové znamienka sa mi fakt rozbujneli a stále rastú.. musí to ísť preč..

minitrouble
26. dec 2009

bebel 😀 😀 😀 musim s tebou suhlasit....som sa narehotala jak kon
prave tento posledny tyzden sme mali tu moznost to vidiet....v utorok bola u mna kamoska a len som ziiirala ze co vsetko napadne toho maleho....prve isli nalepky zo steny (nasu romi to ani len nenapadlo)...potom sa dostala na rad nasa telka (za chvilu bola cela oslintana a uz sa zacinal utok na ovladanie na spodu telky) ...potom nasledoval stromcek ....auticko sa nepouzivalo na hranie sa ale ako prve bol pokus vylomit dvere na auticku !!!
....tak ani jedna z tychto veci nasu romi nikdy ani nenapadla !!! ...proste romi sa s hrackami hra a nedemoluje ich
vcera sme boli na navsteve my u dalsich a tam podobne....maly hladal ze co by pokazil, rozobral a zdemoloval ( to bol iny maly ako ten z utorka)
no a dnes bol u nas nas milacik najdrahsi a najlepsi kamarat a to je podla mna ze uuuuplne najlepsie a najvychovanejsie dieta na svete a aj napriek tomu sme sa nestihali divit ze na co vsetko dokazu pouzit hracky - flautou mlatil po sedacke a po stole....autocko pre babiky sluzilo na tocenie a valcovanie stromceka....hojdacieho konika postavil na hlavu a podobne.....

a romi ta sa medzitymto vsetkym hrala so svojimi xx babikami, kocikom, autosedackou, davala babike papat, pit a hojdala ju 😀 😀 😀

tolko rozdiel medzi dievcatkami a chlapcami - a to podotykam ze to su fakt vsetko velmi dobri chlapci - ani nie urevani ani nic ...fakt idealne deticky 😅

marushka
26. dec 2009

xi, no, tak ja neviem, pridávam sa k zaze... aspoň v niečom- ja upratujem furt, ale bebel má pravdu, je niekde hranica a tam by to malo skončiť...mne ale napr. ani dieťa k upokojeniu nepomohlo, kubík je ideálny, asi som ho už chudáka vycvičila, ale pri druhom dieťati sa hodlám fakt schladiť a prestanem všetko tak úzkostlivo kontrolovať 😉 😉 😉

tiež by som nekategorizovala pohlavia v tomto smere, je to ako u koho 😉 😉 😉

jáj a k zašívaniu - mezokain, je látka, ktorá pomáha na utlmenie skôr u priečne pruhovaného svalstva, t.j. na to hladké tam dolu, ho môžu napichať habakuk, ale aj tak to nepomôže - ja som prežila pôrod bez čohokoľvek ale pri zašívaní som používala také výrazové prostriedky, že piata cenová je šuviks...mala som mezokain, ale nič z toho...a hlavne, nedvíhajte potom hlavu a nechcite vidieť čím to ujo doktor robí 😝 😝 😝

zazalienka
26. dec 2009

marush, no tak to si ma potešila.. ja len dúfam, že mi pred oči dajú dobre veľkú zelenú handru a nič neuvidím..

bebel
26. dec 2009

Minitrouble: ja viem o čom hovorím.....mám to doma. Som rada, že už je o čosi väčší a dá sa s ním dohodnúť verbálne.

Keď sme ešte nemali deti..viezla som kamošku a jej syna v aute a spolu sme išli vyzdvihnúť ich tatina na letisko do Schwechatu. To som 1. x čumela jak puk ako to auto vyzeralo po ich vysadení, pričom kamoška celý čas sedela vedľa krpatého a dávala na neho "pozor". 😲 😲 😲
Môj manžel bol na pokraji nervového zrútenia , čo dokázal ich syn urobiť s 1 pizza rožkom a 1 jupíkom 😀 a vyhlásil vtedy, že pri deťoch budeme musieť mať autopoťahy z igelitu 😝

A Bruno mal odjakživa zásadne odlišné nápady ako veci použiť a najmä ktoré a kedy...čo ani 1 dievčatko (Nina, Christy, Sofia, Viky, Nataš, Klárka, Lucka) z našej partie nedokázalo resp ani by ich nenapadlo robiť veci ako Bruno, Adamko, Miško alebo Samo, či Viktor .
To sú tak absurdné situácie, že to nevymyslí dospelá osoba ani pri extra dávke LSD....

Nálepky na stene nám tiež nevydržali .. 😉 ..zato iné nálepky z ovocia sa zvyknú vyskytnúť kade tade...
Zato graffitti na stenách, sedačke a nábytku bolo častejšie ako na papieri.....tak som už v rannom štádiu kreslenie zatrhla a v celej domácnosti je zákaz fixiek a farieb a voľného pohodenia pier, či ceruziek.ň
Fixkami sa rád aj maľoval na tvári......rukách a nohách. Mám pár pekných fotiek, kedy sa prišiel 1. a posledný krát pochváliť svojim bodypaint veľdielom. 😎
Nežiadúce sú darčeky typu baseballová palica a meče....deti tým radi otĺkajú nábytok, pretože iné deti otĺkať majú zatrhnuté. Nožnice aj detské sú tiež na black liste.
Sused, čo má dcéry nám priniesol k meninám od otca zo záhrady krásne kvety...chcelo to veľkú vázu, všetko to naozaj efektne naranžoval v našej obývačke.
Mne sa to páčilo, ale bolo mi okamžite jasné ako sa to skončí umiestnené na nízkej obývačkovej skrinke pri tv...ani nie do hodiny, bola váza zhodená, rozbitá...voda vyliata a kvety dolámané 😅

Mohla by som menovať od rána do večera xy príhod...ktoré sme si prežili.

bebel
26. dec 2009

A deti veľmi radi hádžu rôzne veci von z balkóna..... ale najradšej hádžu ovládače od tv, dvd, hi-fi do záchoda 😉

bebel
26. dec 2009

A strašne radi vysypávajú po byte odpadky a lašujú v smetnom koši 😀 aj to bolo krásne, chvalabohu u nás krátke obdobie. Ale moje zásoby čistých vložiek a tampónov v mini koši na wc boli pre Bruníka ako magnet. 😀

minitrouble
26. dec 2009

bebel 😀 😀 ...no tomu verim 😅 😅 ...som zvedava aka bude babska cata ze ked sa daju dve baby dokopy ze ci nenarobia pohromu
inak aby ste si nemysleli tak nasa romi je inak pekne kviiitko....ta ked sa jej daco nepaci tak zbije hociakeho chalana nezavisle na jeho veku - taku mu fukne a este pekne zakerne ked sa nik nediva 😎 ....a na dobrom sa nezastavi tiez ale fakt je ze ked ju porovname s chlapcami tak jednoducho je to sakra rozdiel 😝 😀
ale tak uvidite sami ...ono zase hodne robi aj genetika a to aki su rodicia 😀 a kedze my s muzom sme temperamentne povahy a tam kde sa dalo nieco vyviest tam sme nikdy nechybali tak nemozeme cakat ze nase dieta bude ine 😉 🙂
ale bordel mame aj my ....fixky, pera a ine pisacie potreby su aj u nas zakazane,....v aute sa u nas v zasade neje ...a v byte sa je len v stolicke na jedenie ...pije len z flasky z ktorej sa neda vyliat vela vody a z pohara len pod dohladom ...atd atd 😎 a aj napriek tomu vysavame kazdy den 😅 😅

marushka
26. dec 2009

zazi, no, ale to bola moja sprostosť okukovať...neboj nič 😉

bebel, tak to ja čumím - kubko má v partii takmer samé baby, a aj keď som písala, že ja to nešpecifikujem v kreativite v tomto smere čo do pohlavia, ale viac "dôvtipných" nápadíkov mali vždy kočky a to k nim ešte nerátam našu neter 😀 😀 😀

deti netreba brzdiť, to je fakt, ale ja keď niekedy vidím - s tým mojím zmyslom pre ultraporiadok, čo niektoré dokážu, až ma tak dvíha 😉 😉 😉 ale asi sa fakt pri druhom už uvoľním 😀

minitrouble
26. dec 2009

bebel - no to napriklad u nas nie ...do zachoda nehadzala nikdy nic a do kosa len to co sme povedali ze je kako a ze to ma ist zahodit ....a nikdy z neho nic nevyberala lebo sme jej povedali ze to je fuuuuuuuj 😀 a kedze ona neznasa spinave ruky a my sme jej hned ako don strcila packy ukazali ze ake ich ma fuuuuj kako bako ...tak ju to viac nelakalo lebo ciste ruky to je u nej nevyhnutna podmienka existencie 😅 😅

minitrouble
26. dec 2009

marushka a najhorsie ked to dokazuju v tvojom byte cooo? 😀 😀 ...ked som vonku a vidim ze co dokazu ine deti tak mi je to jedno ale ked to robia u mna doma tak dviha aj mna 😅

zazalienka
26. dec 2009

patrí to k životu, ja sa nehádam.. ale stále tvrdím, sú chlapci a chlapci.. takže sa veľmi teším čo nás čaká, pretože v partii máme viacero chlapcov od jedného do päť rokov a našťastie s takýmito extrémami sme sa nestretli.. a to tých chatovíc, lyžovačiek a dovoleniek už zopár bolo..

ja som zásadne proti darčekom typu zbraní, neuznávam to a ani také darčeky nedávam..

v mojom veku plánujem mať toto jedno dieťa, ktoré sa budem snažiť zvládnuť tak, aby boli obe strany spokojné..

pokiaľ je dieťa nezvládnuté, tak bohužiaľ.. ja mám dvoch bratov, ale boli sme od malinka vedení tak, že takéto akcie sa nekonali.. a naši sa nemuseli nikdy hanbiť za vzniknuté škody..

vidím to v dnešnej dobe, a o tom ma nikto nepresvedčí že to tak nie je.. deti sú zahltené hračkami, izbičky sú po strop plné najnovších vychytávok, najmodernejších hračiek a všetkých možných vecí.. dostanú stále kvantum nových a nových vecí a potom už nevedia čo so sebou... vidím to okolo seba, takmer v každej rodine ( teda samozrejme v takej čo si to môže dovoliť a rodičia si kompenzujú nedostatok času pravidelnými dodávkami množstva hračiek)..
netvrdím, že každý sa s týmto stotožňuje, je to len môj názor..
netvrdím, že môjmu synovi nebudem kupovať hračky, ale proste s mierou.. je to obraz dnešnej doby..
bohužiaľ..
napr. synovec má teraz 16 rokov, bývali jedno obdobie u nás a takéto excesy sme nepoznali.. neodniesol si to nábytok, sklo, sedačka, auto.. holt, bola proste iná doba, začínalo sa z mála, neboli milionári ani zadzobanci..
a vedeli sme si vážiť čo máme..

marushka
26. dec 2009

presne moja reč, len zovšeobecním - sú deti a deti 😀 😀 😀

mini - no, keď to robia v mojom byte je to katastrofa, len najhoršie je, že my veľa času trávime u našich a človek by povedal, že tam budem pokojnejšia - ale nedeje sa to...aj tam mi veľa vecí vadí...tam keď prilezie naša neter, tak sa chúďa nevybúri, kým je v mojej prítomnosti 😀 😀 😀 som minule videla, ako u našich papkala slepečinkovú polievočku, 😀 😝 😕 🙄 🤐 tak to bol iný hard core...následne na návšteve u nás doma som ju radšej nakŕmila ja 😀 😀 😀 chúďa moje zlaté...čo som to ja za krkavčiu tetku 😉

ale no sa polepším v tomto smere určite...

marushka
26. dec 2009

no idem ja babulky, do spinkáčova, som hotová...

dúfam, že noc bude v pohode, malinká sa nejak moc aktivizuje teraz, tak uvidíme...

dobrú nocku parajeme 😉

zazalienka
26. dec 2009

marush, nepolepšíš.. ver mi.. vieš, ja som nikdy nebola nejak extra na upratovanie denno-denne.. proste až keď sa muselo.. odkedy bývame sami a vo svojom, vtedy sa to zlomilo.. tiež sa musím zmieriť s tým že všade bude hocičo porozkladané, neporiadok.. ale ani u našich doma si bratove decká neprevádzali, proste poriadok bol a hotovo.. my sme vždy boli tak naučení..

zazalienka
26. dec 2009

tak dobrú, ja mám ešte podľa mojich očí biely deň, neviem kedy sa uložím..

weronyca
27. dec 2009

Dobre ranko kocky. Prave sme sa vratili z centr.prijmu. Uz nas aj brali hore na prijem. Az miteplo ostalo. Vypadol totiz zo mna krvavejsi kusok. A navyse ma velmi bolia krize. Ale mozem si za to sama nemam byt ako nadrzana sykorka:( a k tomu som vcera upratovala sposobom ze cely den predklonena a pokolenacky drhla parkety. nakoniec je vsetko Ok a poslali nas domov.

Inak tak som rozmyslala ze kebyze mam teraz zacat rodit neviem neviem. Taka som slaba a nevyspana. Neviem akoby som zmobilizovala svoje sily.

gucz
27. dec 2009

Dobré ránko

vidím, že včera som zasa prepásla a prespala diskusiu, no čo už 😉 . K tým chlapcom a chlapcom, no sú rôzne deti, napríklad môj brácho bol hyperaktívne dieťa, stále v pohybe, všetky autíčka boli rozobraté do šróbika, ale inak zle nerobil. No a mám dve netere, aj to úplne odlišné (sestričky), jedna kľudná poslušná princezná a druhá vystane za 5 chlapcov, také živé decko som fakt ešte nikdy nevidela, aj keď pribúdajúcimi rôčkami sa to lepší. No a naša malá, to je tiež dobrý šinter. Hračky teda neničí, ale tiež máme poschovávané krémy, fixky, perá a podobne. Nábytok neotĺka, ale rada ho ozdobí voskovkami keď sa sekundu nedívam. Vďaka Bohu za Pronto 🙂 . No a aký bude drobec.... uvidíme, ale radšej budem mať živé výmyselné dieťa, ako nejakého ťuťka čo sedí v kúte a drží sa maminej sukne.

wero oddychuj, žiadne upratovanie a namáhanie sa!!! dávaj na seba pozor 🙂

no a upratovanie, ja som tiež najprv upratovala stále, potom začala malá štvornožkovať, chodiť, vymýšľať, hrať sa...... no prešlo ma to veľmi rýchlo. Som rada keď večer zaspí, že zhrniem hračky do krabice, ako tak na pohľad skultúrnim byt a idem spať....

janqa24
27. dec 2009

len nakuknem na chvilku, ako sa mate bruska......sviatkovala som v nemocnici, konkretne na vzdycharni, v noci na 24.12. ma chytili porodne bolesti, cely stedry den som prelezala s pravidelnymi kontrakciami a nakoniec mi ich injekciou zastavili, lebo ze je este cas ☹ a mala ma pritom uz cez 4 kg a vsetky hodnoty sa rovnaju hodnotam okolo 40 tt...... a kontrakcie sa uz znovu nerozbehli, tak som sa vcera rano na vizite vypytala domov......to boli najhorsie Vianoce, ake som kedy prezila 🤐 🤐 🤐
a vcera, ked som sa vratila z porodnice, zacala mi odchadzat hlienova zatka 😀 som zvedava, kedy ma to chyti, ale tentoraz si dam na cas a budem doma, kym budem vladat 😎

dadulka2000
27. dec 2009

ahojte maminky a cakatelky
🙂
pozeram ze maminky rozoberaju svoje ratolesti,.... ja sa musim pochvalit, nasa Ellie je super dieta - spravne "vycepovana". ked ide zo zahrady domou aj sa vonku pekne vyzuje (co v UK vobec nie je zvykom a pomaly aj do postele si tu ludia lezu v topankach 😀 ). prave sme domalovali vodovkami,.... a ziadny problem. v skolke sa vysanti v tych "messy play" a tu mam aspon klud potom.
zato synovec - co ma 2 roky je riadne cislo,.... nikde neobsedi, nic ho nebavi, len vsetko rozbombardovat, a uz uteka dalej. ale deti su deti a kazde sa tou svojou formou zveladuje a uci nove veci.

ozaj kocky - co uz mate deti,... planujete mat obe deti spolu v izbe, ci kazde separe vo svojej detskej (teda pokial to moznosti dovolia) ?? 😉

liwka
27. dec 2009

ahoj, bruska 😉
janqa, som na teba myslela posledne dni a bola som presvedcena, ze mas Ninku pri sebe 🙂 skoda, ze si nemohla stravit Vianoce doma. ale snad bude vsetko oka a mala sa uraci na svet a nepotrapi ta velmi. drzim palceky 😀

lopezka
27. dec 2009

dobre ranko 😀
ty brdo, tu ale bola vazdna nocna debata 😀 ..... kebyze viem, tak sa aj pripojim, ale vecne ked ponocujem ja, tak tu nikto nie je 😠 ...... no dnes v noci to bol vrchol s vyjazdami na wc .....mam dojem, ze som chodila kazdu 1,5 - 2 hodky curat ....no proste vrchol 😖 😒 ale od rozkose to malo daleko 😖 😠 ..... jem sice vela ovocia, aj vela pijem, ale ze by az tolko ? .....to mi asi krpata uz pekne silno tlaci na mocovy mechur 😠 potvorka jedna 😅

co sa tyka tych deti a pohlavi .....zatim mozem len nie z vlastnej skusenosti ........jedna moja segra ma chlapca co ma 6 rokov a dceru 2,5 rocnu .....poviem vam, pokial bol na svete len simon, bolo to zlate dieta, ale akonahle podrastla aj sabinka, su to certi az az .......ona je vacsie sidlo ako on a je stara provokaterka 😀 😠
takze tak 😉

babulky, co mate zdravotne problemy, "pockajte " este tych par dni, nech nam zostanu babenka aj do januara a hlavne aby ste neboli na silva a na novy rok v nemocke 😉 drzte sa 😅

liwka
27. dec 2009

lopezka, u nas je to s detmi rovnako. sestra ma tiez chlapca a dievcatko, je medzi nimi 1,5 roka a kym starsi Samko je zlate,pokojne a citlive dieta (sice vyvadza, ale vzdy je to s mierou), tak mala Sandi je za dalsich troch chlapcov. prvy tyzden v skolke ako dva a polrocna stihla zmlatit vsetky deti. kym na Samka platilo pozor, je tam bubo a podobne vystrazne vety, tak Sandi odignorovala kazdeho buba...
ale je vyhoda, ze je medzi nimi taky maly vekovy rozdiel, lebo sa vo vsetkom vezu spolu, zahraju sa a ak nieco vyvedu, schytaju to obaja. a navzajom sa tahaju a ucia jeden od druheho.
ja by som tiez brala co najmensi vekovy rozdiel, ale to ma mozno o par mesiacov prejde... 😀

gucz
27. dec 2009

dadulka u nás bude Laurika v deckej a malinký s nami v spálni. No a keď podrastú, tak budú v detskej izbe spolu. Inak sa nedá, no aj keby sme mali viac izieb, tak by som deti nechala aspoň kým sú malé spolu. Samostatné izby by som im dopriala tak možno okolo puberty.

lopezka ja tak chodím na wcko v noci už vyše týždňa keď nie viac. A potom som unavená cez deň ako kôň....

lopezka
27. dec 2009

gucz, ani nehovor 😠 spala som sice az do desiatej, ale absolutne nemam pocit vyspatosti, sak som bola furt hore 😖 ☹

liwka, heh tak ty uz planujes aj druhe ? 😀 .... no ja uz asi druhe nestiham, ale myslim ze aj jedno bude az az 😀 😅 ..... mm mi stale hovori, ze ak bude po nom, tak budem mat co robit 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre