Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ketkous
9. jan 2010

jeej Adros,mala je rozkosna...gratulujem 😀 ja sa tiez na porod este necitim,dnes som piekla,varila,upratovala...bola som s manzelom na tenis/len ako zberac lopticiek 😵
s aktivitou nemam problem,no uvidime ci sa princeznicka vypyta na svet,trebars zajtra 😀 😀 😀 ked je taky pekny datum.

dadulka2000
9. jan 2010

ketkous, aj ja mam termin na 12teho 😉

ketkous
9. jan 2010

podla konika 12.teho,podla dokiho mam 13,kedy mam dojst aj do poradne...tak uvidime 🙂
uvidime,kto z nas bude skor...mne kazdy den volaju kamosky,znami,ze ci uz som v porodnici a ako sa citim,je to srandovne...nasa je vsak asi tvrdohlava a just nepojde von,ked budu vsetci chciet 😀

kolienko
9. jan 2010

Ahojte....
Adros gratulujem malá je krásna......a prajem skoré uzdravenie, nech ste obe cím najskôr v pohodicke a v poiadku.

baby, ja mam tiez bolesti v krízoch a klboch, občas tlak zo spodu, ako keby mi malo niečo vypadnut, alebo ako keby to tam puchlo a aj brsuko ob čas zabolí.....ale inak v pohodke.....nemôzem síce vela chodit, lebo maly tlačí a bolí ma to. som zvedavá, čo mi povie doki na kontrole....

andykca
9. jan 2010

no liwi nemala si to ani ty ruzove v noci 🙂 co uz no....dufam, ze teraz sa to nezopakuje 😉

aaadros moja len sa pekne zotavuj 🙂 malinka je naozaj uplne zlata.....a licka hehe fajneeeeee....ked sa budete mat dobre a ja naaahodou nebudem odrodena daj vediet pridem vas pozriet 😉 😉

ketkous no teeeda 🙂 si riadne aktivna hehe...

som zvedava kto porodi zajtraaa 🙂

serafinka1
9. jan 2010

ahojte, no ja sa dnes tiež necítim vo svojej koži. Ráno som bola pri sile, plná elánu všetko vyupratať, lenže už ani nie je čo, lebo vkuse niečo leštím, tak som sa pustila do rozmrazovania mrazničky a tú som dala do poriadku. Takýto poriadok sme nemali hádam ani keď sme sa sem nasťahovali 😝 😝 😝 Ale poobede ma už tak premohla únava, že som si musela zdriemnuť. Manžel bol s dcérkou, tak mi dali slabú hodinku na spánok, ale aj to mi veľmi pomohlo. Už sa cítim ako nemotorný slon.

Yoya gratulujem k Jakubkovi.

Adros, malá je riadna bacuľka, krásna, na vybozkávanie.

babush
9. jan 2010

Ahojte maminy 🙂 a maminy-cakatelky 🙂

k tomu poobednemu oddychu - ja si pospim skoro kazdy den. Noci mavam celkom dobre, na wecko chodim iba 1x, ale niekedy uz neviem zaspat potom. A rano som zas skoro hore, takze poobedny "drieming" mi vzdy dobre padne 😎

bebel> inak ten tardyferon na mna posobil presne ako vravis. NOrmalne rozmyslam, ze si ho zase vypytam od primara, lebo vyprazdnovanie mi zacalo pripominat maly porod od kedy uz ho nemam 😀 😀 A od kedy som dobrala magnezium, tak mi tvrdne brusko zase o nieco viac, ale som zvedava co mi povie porodnik v pondelok. Moje CS je totiz 7, tak som zvedva, ci postupujeme, alebo mam este cas. Ja osobne sa teda na porod moc necitim este. A uz vobec nie teraz, ked mi ide muz od pondelka prec na 4 dni..dufam, ze to na mna akurat vtedy nepride, lebo ani ja ani manzo nie sme odtialto a tak mame kazdy rodinu dost daleko. Tak drzte palce 🙂

A bola som si dnes objednat homeopatika..arniku uz mam a tu beriem preventivne, ale tie ostatne k porodu budu v pondelok. Takze by som uz mala mat hadam aj vsetko..a mozem sa pomaly zacat aj psychicky pripravovat na prirodzeny porod 🙂

Mate niektora skusenosti s tymi homeopatikami k porodu?

ooo a yoya ..a gratulujem k bejbaatku 🙂

loss
9. jan 2010

bebel
ja viem ze to nic neznamena pri Nelly som bola otvorena na 2cm od 21tt a rodila som presne na termin 😅

k.a.t.k.a.
9. jan 2010

dufam ze nerodite vsetky 😀 mna zacinaju mrle zrat uz 😠 som prave mangelovi povedala ze by som si poriadne zakopala do niecoho, tak som cakala ci neponukne seba 😀 😀 jaaaaaaj tieto posledne dni maju pre mna 48 hodin 😝

lopezka
10. jan 2010

dobre ranko 😅
vcera som tu nebola, ale poctivo som si vas docitala 😉 v noci z piatka na sobotu som nespala moc dobre, tak som si to potom vcera potiahla skor az do obeda 😀 .... vonku bolo sice hnusne pocasko, ale vytiahla som mm aspon do billy na taky mensi nakup .....mame to asi 2 busove zastavky daleko, ale chodime peso, tak som sa aspon trosku prevetrala .....super vzduch bol vonku ........no sice mi mm uz dlhsiu dobu hovori, ze chodim ako golem 😀 😀 😀 ....aj tak ma so mnou trpezlivost a prisposobuje sa mojej rychlosti chodze 😅
pak som varila polievku, umyla riad ....navecer sme trosku pospratavali ...a finito 😅 ...inak vcera som sa nejak pri upratovani necitila na umytie vane, lebo ma brusko uz dost tlaci, ked sa hentak zohnem .....tak som poprosila mm, aby ju umyl on ......podotykam 1.krat po 4 rokoch, co byvame spolu v novom byte .....a cuduj sa svete, tak ju krasne umyl, az som sa cudovala ..... 😀 ...aj sóm ho pochvalila a on si robil srandu, ze urobil blbost, lebo teraz to od neho budem chciet furt 😀
spavat chodim pre istotu cim dalej tym neskorsie, aby som sa vyspala, ale nema to bohvieaky ucinok, aj tak chodim na wc kazde 2 hodky 😖 tak aj teraz som hore a papam, lebo som akoze hladna 😠 ta krpata ma nauci jest takto v noci, no hura 😎
inak vecer som mala take vystrelovacie krce z brucha az tam dolu 😖 ...nebolo to nijak pravidelne, ale bolo to neprijemne ...pak ma do toho zacali boliet krize 😖 .....tak mi ich mm trosku hladkal 😀

yoya, blahozelam k babatku, budte hlavne zdravi 😅

adros, tebe taktiez este raz blahozelam, daj sa rychlo do poriadku, je mi luto ze ta mala tak "doriadila" zo spodu, ale je fakt nadherna, taka mala bambulka baculata 😉 😅

janurka
10. jan 2010

no ahojte maminky a bruška 🙂 Tak my sme dnes mali zaujimavu noc, od večera nam tvrdlo bruško a strašne boleli križe, šli sme si s mm lahnut okolo jednej že uvidime či sa to aj nerozbehne... Bola som v noci vkuse hore a chuda vyplašeny môj mm so mnou. Stale sa pytal no čo už? 😅 Teraz bruško tvrdne ešte stale aj križe citim ale myslim že to nema zaručenu pravidelnosť tak uvidime... A spolieham sa na to že určite neprepasiem porodne bolesti, keby to nahodou boli oni asi budem mať ešte dosť času sa dostať do nemocky.... 😀 tak uvidime... yoya gratulujem a adros mala je uplne chrumkavučka... nadherna... tak sa len držte a zvykajte si na seba 😉

lopezka
10. jan 2010

janurka,
drzim palce, nech to dobre dopadne 😉 aj ked podla terminu mas myslim este cas, nie? ci malemu sa tam uz nepaci ? 😀

janurka
10. jan 2010

no podla terminu mam do konca januara čas... no nenahnevala by som sa keby sa maly pytal von 😅 Som zvedava dosť zvedava 🙂

krpuch
10. jan 2010

ja som chodila prve hodiny, co som sa pokusala spat...takmer kazdu pol hodinu na wc, islo ma porazit. potom sa k tomu pridalo svrbenie brucha - trva to tak intenzivne 2. den. Zeby z toho, ze rastie drobec?
Baby aj vy mate taky citlivy pupok? ja neznesiem, ak sa ma tam niekto chyti. 😠

katka22r
10. jan 2010

krpuch ahojko akurat som sa isla spytat na svrbenie brucha cim to je a ja mam este aj strie a zvacsa prave okolo nich ma strasne svrbu citala som ze na to pomaha aj destky zasyp myslite ze ano?

janurka
10. jan 2010

tak mna bruško svrbi len ked mam na nom vytiahnute silonky alebo leginy inač nezvykne... takže neviem čo to spôsobuje... no je to dosť neprijemne .
a pupok mam tiež dosť citlivy a hlavne moje male krstniatko je prave z môjho pupka take unesene že do nho často zabrda... 😅 tak to je hnusny pocit

slovakia80
10. jan 2010

ahojte,
ja som sa iba chcela vratit k teme o povinnom ockovani,nikto nereaguje velmi na tuto temu a zaujima ma aky mate nazor.asi nas uz tu vela neostalo,co? 😀 tym to asi bude

nella1
10. jan 2010

krpuch aj mna svrbieva brusko 🙂 a uz dost dlho.... pred tym ma aj prsia ale to na zaciatku tehu.. teraz uz nie, ano je to tym ze babatko rastie a natahuje sa ti koza 😉 je to normalne... niekto to ma a niekto nie.. tan pupcok aj ja mam citlivy....

katka22r
10. jan 2010

slovakia a ty uz zajtra na prijem ?..my 14.1 este na ctg a pokial sa nic neudeje takze este ma nechaju do 17.1 doma a ak ani vtedy nic 18.1 ma hospitalizuju a vyvolaju nam porod

nella1
10. jan 2010

zienky ku ktorom dni v mesiaci sa vyplaca materska?

danteska
10. jan 2010

nella ja myslim ze ako marodka,tak 16-18 den v mesiaci...nie som si ale ista..

bebel
10. jan 2010

Slovakia: ja sa nebránim povinným očkovaniam, ale nedávam zbytočne dieťa dodatočne očkovať ani na pneumokoka ani na chrípky, čo sa odporúča. 😉

slovakia80
10. jan 2010

tie ockovania ma riadne stvu,no co nejak to budeme musiet poriesit
katka no zajtra na prijem,ak dnes nic,dost ma boli brusko aj krize dole tak uvidime

danteska
10. jan 2010

slovakia80 tiez idem zajtra na prijem a vyvolaju mi porod.. 😖 zatial to nevyzera ze by som isla este dnes aj ked ma mierne brusko pobolieva..k tym ockovaniam-ja osobne sa proti chripke nedavam ockovat,pretoze nikdy nezaockuju proti vsetkym druhom chripky a co sa tyka dietata-povinne ockovanie absolvujeme a nebranim sa ockovaniu proti pneumokokovi,co je dost zakerna bakteria na ktoru v ojedinelych-mozno extremnych situaciach nezaberaju ziadne antibiotika..ale je to vec nazoru ci ano ci nie..

minitrouble
10. jan 2010

ahojte 🙂
pozeram ze je vas tu este stale dost - ale tak niekto musi porodit aj na konci januara - nemozu vsetci na zaciatku rodit 😉 🙂 ...my sme tam pred 2 rokmi uzatvarali februarove babatka ako posledne zo vsetkych 🙂

k teme ockovanie - my sme za vsetky rozumne ockovania - takze nasa romi ma: povinne+ pneumokoky + zltacku + meningitidu a to proti kliestom ...chripku a tie hnacky a kiahne sme nedavali lebo to sa nam to nepacilo - chripka mutuje, hnacky mutuju tiez a kiahne rozhodne chceme absolvovat 😉 🙂 pri simonke mienime aplikovat rovnaky postup 😉

k.a.t.k.a.
10. jan 2010

ahojte

nie su najnovsie pneumokoky tiez vo vybave povinneho ockovania? sa mi zda ze uz ano 😕 ja som malu dala navyse jedine na zltačku zaockovat, kedze vkuse mala ruky v ustach a dudel jej padal kade tade 😝

danteska
10. jan 2010

minitrouble-suhlasim s tebou s ockovaniami.. 🙂
k.a.t.k.a-je to mozne ze uz aj pneumokoky su zahrnute v povinnom ockovani,ale to je len dobre si myslim..

katka22r
10. jan 2010

slovakia tak drzom prsty..mne ak nic tak 18.1 prijem isty 😉

nella mne chodi materska k 15 dnu v mesiaci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre