Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

sisipetka
8. júl 2009

cukri, ak si uz mavala herpesy na ustach aj pred tehotenstvom, tak tvoje telo, resp. krv produkuje protilatky a tym aj babatko v brusku ma tieto protilatky v krvi a nemalo by mu to uskodit - teda, tak mi to vysvetlovala dr. na imunologii a infekcnom. Daj si na herpes vitamin B, ten rozdrveny prasok z tabletky, malo by Ti to rychlo vysusit....

cukruska1920
8. júl 2009

sisi..ja mavam herpesy pravidelne...teda minimalne raz za pol roka urcite... 😠 davam si nato vycumlany bkomplex a pekne mi to susi...idem zajtra k dokymu tak sa nato opytam ale aj tak sa bojim.. ☹

drobec123
autor
8. júl 2009

cukrus, ved sme to vcera riesili. ci sa ti to zhorsuje ?

cukruska1920
8. júl 2009

drobi nie...praveze sa mi to susi...len som o tom citala vseliake clanky tak sa bojim...ale snad to je v pohode

sisipetka
8. júl 2009

cukri, nic prosim Ta necitaj...aj dr. mi hovoril, ze cim viac citam rozne clanky, tym viac sa stresujem... musis si akurat davat pozor, hladkat brusko a byt pokojna - malicke to citi 😉
Ja mam tiez vselijake chorobky zistene a trapia ma stale, ale neriesim to - zaujimama akurat to, ci mimi rastie a je v poriadku. Nesledujem, co sa moze stat - pretoze i tak tomu nevieme zabranit 😖 Vies, beriem to tak, ze priroda zariadi a musime sa s tym naucit zit....

cukruska1920
8. júl 2009

sisi...asi mas pravdu... asi bolo fakt lepsie ked nebol internet...aspon nebolo tolko stresu...si myslim ze cim viac toho clovek vie tym to je horsie...sak zajtra sa dozviem a verim ze drobcek je v poriadku

bebel
8. júl 2009

Ahojte,
my sme dnes boli s Bruníkom na kontrole, ešte nám dokina kázala ostať doma do konca týždňa.
Mamina mi dnes volala ohľadne výsledkov krvi....a mám málo krv.doštičiek (trombocytov) a trochu viac leukocytov (ale to mám bežne, lebo som alergická na roztoče, prach, plesne a trávy) .Zrejme to je dedičné, pretože mamina po mojom pôrode vykrvácala.....tak sa mám na čo tešiť, kurnik, pri Brunovi som mala krv. obraz v norme.... 😠 teda skôr som bola na hranici anémie....

Tu je dobrý link na hodnoty aj krv. obrazu aj HCG http://www.nasarodina.sk/2-id-427-Ake-maju-byt-...
K výbavičke.....nestotožňujem sa s tými linkami na výbavičku....toto je oveľa reálnejšie 😉
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72935

Tiež, keď som čakala Bruníka, nakúpila som plno hovadín typu : teplomer, zavinovačku (ako výnimka potvrdzujúca pravidlo neznášal zavinovanie a spanie na chrbte), minivaničku na kolieskach s pultíkom v 1, rôzne fľašky (až do 17 mesiacov som kojila a Bruno nevedel až do roka a pol piť z fľaše), odsávačku, kefku na vlasy alebo digitálnu baby váhu.😀

bebel
8. júl 2009

SRY: vypadlo mi tam "takmer"...vykrvácala..zachraňovali ju celé oddelenie.....na 3 x ju zašívali a menili krv v celkovej narkóze.

minix
8. júl 2009

bebel, to je aký sabotérsky článok.. 🙂)) ale pobavila som sa na ňom, lebo konečne píše pravdu milým spôsoibom. 🙂)

ty si odsávačku vôbec nepotrebovala?

sisipetka
8. júl 2009

Bebel, tak mozes kockam vo velkom radit, ze co treba a co je naozaj na fest zbytocne 😉
Inac aj ja mavam vacsinou zvysenu hladinu leukocytov a som alergicka ako vysita 😖
cukri presne tak, internet je super vec, ale niekedy mi MM musi klepat po prstoch, lebo zo seba urobim hypochondra 😀

sisipetka
8. júl 2009

az teraz som to docitala a super som sa zasmiala 🙂

bebel
8. júl 2009

Minix, mala som odsávačku a aj mi šlo v pohode odsať mlieko, ale Bruno nevedel piť z fľaše, tak mi bolo odsaté na nič....najprv som si robila zásoby do kelímkov (AVENT- celá sada, tiež vyhodené prachy)na koniec som ho vyliala do záchoda....pretože som ho aj tak nemala ako využiť.
😎 Ani neskôr ryžové kaše s prídavkom MM neboli dobré...lebo to potom malo takú divnú konzistenciu, s obyčajnou vodou to bolo ok.

cukruska1920
8. júl 2009

bebel....to bolo dobre 😀 inak tiez si myslim ze dost veci je zbytocne kupovat 😉

olienka12
8. júl 2009

tak tato zienka z clanku to trosicka prehnala mame teraz male babatka v rodine a s dost vecami nesuhlasim 🙂) ale kazda sme ina a kazda si to inak zariadi 😀

drobec123
autor
8. júl 2009

jeeej, pekny clanok. myslim ze by si ho malo vela buducich mamiciek precitat. je to iny pohlad na vec.
ale suhlasim s oli, kazda z nas si musi sama prejst tym co vyuzije a co nie, a to chce len cas a skusenost 🙂

olienka12
8. júl 2009

ja aj napriek tomu, ze som nakupovaci maniak na detske veci vela toho co sa zarucene odporuca si nechavam po porode, ked (ak) to budem potrebovat 🙂 ale urcite dietatu nebudem hlavu len vodou umyvat ... teda zo zaciatku ano, ale ked bude mat vlasky tak to radsej ani vobec neumyvat 😀 😀 😀

minix
8. júl 2009

ani ja sa nechystam umyvat len vodou. 🙂))

a hlavne nechcem zbytocne kupovat oblecko, lebo potom sa to mnozi a je toho ako listia a nemate to kam davat...my nemame k bytu ani pivnicu.

Ale co mame a dufam, ze vyuzijeme, je baby monitor. 🙂

bebel
8. júl 2009

Každé dieťa je iné....z mojej skúsenosti:
vlhčené utierky používam do dnes...aj na utieranie zapatlaných úst a rúk, keď sme vonku.
Krém proti zaparenínám sme tiež používali, kým sme plienkovali, ale vlastne Bruno nikdy zaparený nebol.
Ale teplomer je fakt zbytočná blbina.... a 1 fľašku AVENT a 1 cumeľ dosteneme každá v preopagačnomarketingovom novorodenenckom balíčku v pôrodnici 😉 + vzorky kozmetiky a umelých mliek.
Bruna umývam v baby duschgeli, ale ničím ho nenatieram od narodenia....len, keď sme na slnku krémom s UV filtrom. Lieh sme nepoužili ani 1 raz a pupočník odpadol krásne sám.
Poštolky sme bojokotovali, pretože bolo vtedy brutálne leto a kĺbiky sa nám krásne vyvinuli....
Vatové tyčinky sme nepoužívali, len sme trochu gázy dávali do ušnice po baby plávaní, kde sme sa potápali..
A fakt, že tá minivanička s pultíkom, bola nestabilná, otravná na manipuláciu a len na ňu sadal prach za 2700 sk, a detto digi váha asi za 3000 sk....priznávam, že to boli moje najhlúpejšie investície.

olienka12
8. júl 2009

oh no s tym obleckom som to prehnala uz davno, no co kazdy den budeme mat nieco ine oblecene a ani prat nebudeme, len rovno vyhadzovat hehe
no az tak hrozne to nie je 🙂)) navstevam povieme, nech kupuju sperky mamke, technicke hracky ockovi, lebo pre babatko mame vsetko hehe 🙂))
robim si prdel, ale fakt som s nakupovanim prehnala a vsetko nestihame znosit, este ze existuje mma a mnb 🙂)

olienka12
8. júl 2009

inak ako ste pisali, ze sa vola ten gel na opuchy noh? dnes mam namiesto noh koly :((

bebel
8. júl 2009

Ani s oblečkom nikdy nevieš dopredu...Bruno bol expert, strašne veľa grckal po každom kojení....takže sme potrebovali veľmi veľa podbradníkov a textilných plienok, ktoré som mala vždy prehodené cez plece a zachytávali útok jeho grcky....+ často sa pokadil tak, že mu to vybehlo až na oblečenie....postupne človek zistí, ktoré plienky, ktorému dieťaťu vyhovujú...aj, čo sa týka alergií aj prekakania.... 🙂

nedockava4
8. júl 2009

ahojte, tehulky...
Tak, ja som dnes bola u svojej lekarky na kontrolu. Ostala som zhrozena. Vobec mi nerobila ultrazvuk, ze na co, ze ona ho robi len 3x - na zaciatku, v 24 tt a na konci. Ostala som zmätena, tak som jej povedala, ze ja chcem ultrazvuk aj dnes, lebo som to malicke chcela ukazat manzelovi. Ona mi ho urobila za 10 eur, ukazala manzelovi a ked som jej povedala, ze chcem vidiet, tak mi povedala, ze uz to vypla.
Zaver pre mna - menim lekara. Neviem, ci som narocna, ale ocakavala som iny pristup. 😒

andykca
8. júl 2009

Ahojte babenky 🙂

tak sa hlasim aj ja s uspesnou kontrolou...kraaaasne sme vyrastli a videla som drobatko z kazdej strany no nadhera....a furt sa nam vrtelo a tocilo zadockom k nam....no uchvat kebyze nevidim toho Dr. prvy krat tak hadam aj vytlacim slzu....nadhera (babenko je v albume s rukami horeee xi)...mi bilo srdco strasne len aby bolo setko oki...

taaak a teraz cakat mesiac ☹ no potom mi povedia hadam aj pohlavie drobatka.... 😉

nedockava to je dost cudne ze ti nechcela urobit sono, lebo mne prave hovorili ze tento tyzden je dost dolezity na meranie a kontrolu...ale aj ked ja som mala len 2 sono tak si asi presvihla fakt limit 😉

olienka12
8. júl 2009

nedockava nie si narocna, si uplne normalna. ja by som tiez chcela. Moj lekar robi sono pri kazdej poradni berie to ako poradnu na velke sono v 13 20 a 30 tyzdni chodim inam. Vcera som platila za NT 10Eur a volala som inam, tam mi povedali, ze tie sona v 13,20,a 30 robia bezpratne aj pre externe pacienky, a ze sono navyse sa plati, inak nie. takze viem, ze najblizsie v 20tyzdni pojdem tam.
Pristup lekarky bol dost odmerany, cakala by som ludskejsi pristup, ju to nestoji nic to zapnut a ukazat.

olienka12
8. júl 2009

andy gratulujem, ja tiez sa neviem dockat dalsieho, mozno uz zajtra na poradni 🙂) uvidime

nedockava4
8. júl 2009

olienka...no, mna nezarazila cena, lebo ja by som si zaplatila aj viac, ak by trebalo, len ja som ocakavala sono pri kazdej prehliadke....

andykca
8. júl 2009

olienka12 dakujeeeem 🙂 ale hadam bude ten den D zajtra a ukazu ti malinkate......

ja som platila za toto sono 3€ plus 1€ za fotecku...hm a som naozaj zatial spokojna s mojim novym Dr. len je malo ukecany co niesom zvyknuta hehe...

andykca
8. júl 2009

nedockava4 zeny v cakarni uz s bruskami sa rozpravali tiez o tejto teme a vraj tiez moj Dr nerobi sono stale, aby babatko nebolo stale presvecovane....aj ked ta tvoja Dr fakt mohla byt milsia ked uz ho zapla...koza

olienka12
8. júl 2009

andy no ja som moje vcera videla 🙂) mam foto bola som na NT 🙂) tam som platila, u mojho dr. neplatim a robi sono pri kazdej poradni, tak uvidim ci zajtra bude, alebo nie kedze vcera som bola na NT 🙂)

nedockava4
8. júl 2009

andy...no, vsetko je o pristupe, keby mi vysvetlila, ze to nie je dobre, alebo keby mi to podala inym sposobom, tak by som mozno az tak nezurila...ale co uz....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre