Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

lili20
12. aug 2009

ahojte babenky,už vás čítam dlho ale konečne som sa dostala aj k písaniu.Som málo v kontakte s nejakými žienkami takže som sa aj rozhodla pripojiť sa.Moje dieťatko je tak moc živé že nechcem ani tomu niekedy veriť čo v tom brušku stvára.

bebel
12. aug 2009

Vitaj Lil 🙂

micicici
12. aug 2009

andykca ja som to vedela uz pred tym nez som otehotnela. prekonala som 5 operacii praveho bedroveho klbu tak mi vraveli ze cisarak bude pre mna setrnejsi vraj. nerada by som sla na silu prirodzene ked viem ze by mi to mohlo ublizit ☹ snad to zvladnem

weronikla
12. aug 2009

Danka, blahozelam k dievcatku 😉 U nas je dnes fajn pocasie, mierne pod mrakom, to mi vyhovuje..
Vcera vecer som mala pocit, ze ma nase juniorca koplo 😎 Vecer som lezala a bolo to, ako take jemne kopnutie zvnutra, mozze to byt?? Co si o tom myslite, skusene mamicky? 🙂

andykca
12. aug 2009

vitam ta lili...super ze mas take zive babanko aspon vies ze ho mas xi 🙂

micicici jaaaaj no to ano...ale neboj aspon budes skor fit ako my co nas budu zo spodu zasivat xi.... 😀

weronikla sice som skusena len 17tyzdnov ale myslim ze to sa krpcatko ozvalo teda urcite to moze byt 🙂

marushka
12. aug 2009

ahojte, aj ja gratulujem k dievčatku!!!!

lili20 vitaj medzi nami 😉 😉 😉

ja sa dnes cítim v pohodičke, až na tú pliagu alergiu... 😝 😝 😝
ale hlavne že bábenko kopká, už je to intenzívnejšie , tak som pokojná 🙂

dnes ideme po obchodoch, najskôr galan, krpcovi musíme kúpiť novú posteľ a potom asi Avion, pokukám hadríky pre mim 😉

meggieya
12. aug 2009

no mna este nekope... a ja by som uz chcela.... ☹ ale tak budem musiet cakat. Mne hovorila sestra u gynekologa , ze prve pohyby budem citit az v septembri. co vychadza asi na ten 20 tyzden. Ze si ho mam zaznacit, ze to je presna polovica.
Niekedy mam pocit, akoby som ani tehotna nebola, zatial som nejak moc nepribrala iba brucho sa mi zvecsilo trochu. Keby mi v tom 4mesiaci nebolo tak zle tak ani neviem, ze som tehotna... 🙂

marushka
12. aug 2009

meggie aj ja som pribrala asi tak 3 kg...no ale podľa mňa pri mojej váhe môžem tak akurát sklopiť uši a veriť, že nejako veľa ani nepriberiem 😉

gucz
12. aug 2009

ahojte
meggieya sme na tom podobne, aj ja niekedy aj zabúdam, že som tehu.... Keby mi od hladu nezostávalo na vracanie (sem tam aj teraz) tak ani neviem...

lili20
12. aug 2009

Mňa toto tehotenstvo moc unavuje.Ja som taký malý neposed.Predtým som nevedela čo je to TV.Do samého večera som niečo robkala.Máme nový domček takže som bola stále len vonku a kvietky,zeleninka a metlička to boli moji naj kámoši.A nikdy som si cez deň nepospala.Prvé tri mesiace som bola úplne- strašná-.Ale už sa snažím nejako rozbehnúť lebo taká lenivá sa cítim naozaj nanič.
Chcela som sa vás spítať či si niekto dá odobrať pupočníkovú krv?

marushka
12. aug 2009

jáj, lili, trafila si klinček po hlavičke!!! 🙂 ja som sa to tiež chcela spýtať, u nás je to teraz jablko sváru ☹ ☹ ☹
pri prvom dieťati transplantát máme, manžel sa teraz stavia na zadné, že asi radšej nie, nepáči sa mu cena samozrejme, ale ja zase nemienim robiť už teraz rozdiely medzi detičkami!!!! 😒 😒 😒

olienka12
12. aug 2009

tak ja som sa konecne doplichtila z obeda, priserne ma boli lavy bedrovy klb, ze chodit nevladzem.... ale medzitym som sa konecne dozvedela na com som ohladom mojho poistenia a PN, takze zajtra poviem dr.nech mi da marodku...

lili vitaj. Ja som chcela dat pupocnikovu krv do verejneho registra, ale bohuzial nemozem, kedze beriem lieky na stitnu zlazu...

marushka ak to nie je tajomstvo kolko vazis, lebo ja si uz pripadam ako slon zacinala som tehu na 75a teraz mam 83!!! a to je len 5 mesiac 😒 😒 😒

nedockava4
12. aug 2009

oli....z tych kil si nic nerob....aj ja som sa zo zaciatku zlostila...ale tak ja som pribrala len 2kg, no strasne sa mi rozsirili boky, stehna....

janka1
12. aug 2009

tak aj ja som konecne urobila tu kuk , ale dnes ma boli hlava 😖

pupocnikovu pre ten isty problem ako olienka zial nemozem 😒 😉

olienka nic si z toho nerob ja mam uz +11 kg aj ked mi moj drahy vravi , ale aj okolie , ze by ani nepovedalo , ale baha neklame 😀 🙂

janka1
12. aug 2009

ked som bola v pondelok na kontrole tak dr. mi povedala, ze vela robia hormony a aj to, ze mam zvysenu davku EUTHYROXU a , ze ak mozem nech vobec nesolim, lebo tie kg u mna su voda 😒 ale ja neviem nesolit aj ked neprehanam to solenim , ale iste veci mi bez soli nechutia, ale pokusim sa o to 😉

olienka12
12. aug 2009

janka u mna je to iste.... nemam pocit, ze jem vela dokonca menej by som povedala, ta sol sa da obmedzit len do urcitej miery, kedze chodim na obedy do restauracii a tam su jedla dost solene...
Minuly tyzden mi zvysili Euthyrox a od vtedy sa dost zle citim...

nedockava moje boky su uz siroke ako preria 🙂)) ako by indian povedal 🙂)) ja nie ze nohavice nezapnem, ale ich ani cez boky hore nevytiahnem :(

marushka
12. aug 2009

no, tak ja verím, že si presadím ten odber, aj keď po zvyšok života budem dúfať, že je to nenávratná investícia!!!! teda že ju NIKDY nepoužijeme, a nechcem sa spoliehať na kompatibilitu súrodeneckých transplantátov.

Oli, ja som začala 79, teraz 82...takže sme na tom podobne!!!!

Apropos euthyrox, tiež som ho brala 1 1/2 roka dozadu teraz nie.ale asi by som mala kuk k lekárke 😒

zazalienka
12. aug 2009

baby ahojte.. aj mna dnes priserne boli hlava.. natrela som si spanky vietnamskou mastou, tak uvidim co to urobi.. neviem si inak pomoct..

janka1
12. aug 2009

olienka ked sa necitis dobre, tak volaj dr. nech ti nastavi liecbu 😉 aspon mne vzdy na kontrole povie keby cokolvek , tak volajte ci uz busenie srdca, velke zadychcanie, opuchy,tlak v krku cokolvek co sa vam nezda volajte 😉 aj mne zvysili na 1,5 tabl. 3 x do tyzdna 😉 inac ostatne dni len 1 tabl.
idem na obed 🙂

janka1
12. aug 2009

zazalienka kup si NO-SPA 😉 urcite ti pomoze a jednu tabletku kludne mozes pocas tyzdna 😉

olienka12
12. aug 2009

inak vcera som sa nevedela z postele dostat ako ma krize boleli.... pomohla mast elastiq relax je to proti opuchom noh, ale je tam napisane, ze je vhodna aj na chrbat, tak mi drahy trosku s tym pomasiroval chrbat a do pol hodiny bolo po bolesti, ten krem je zazrak, uz sa neviem dockat domov na dalsiu masage 🙂)))

zazalienka
12. aug 2009

janka1 No-spu? to mozem? aj na hlavu a krize? lebo tiez mam pocit ze po mne presiel bager..

olienka12
12. aug 2009

janka zvysovala mi to minuly tyzden bola som upozornena, ze kym si organizmus nezvykne tak budem mat problemy... mam 50tku teraz...

olienka12
12. aug 2009

zazalienka nospu mozes moj dr. povedal, ze nema ziaden vplyv na dieta a hocijake bolesti v tehu mozes riesit nospou a mna trubu vcera nenapadla, rozmyslam, ze zbehnem dole do lekarne si ju kupit nech prezijem zvysok dna...

zazalienka
12. aug 2009

aj ja si kupim dnes.. chcela som este calibrum mami, tak pojdem do lekarne.. ma nasrala dneska exka mojho manzela, som myslela ze ma slak trafi.. asi by som jej mala nieco kupit.. nejake "vitaminy".. musim sa hlavne najprv ukludnit.. a potom sadnut do auta.. toto mi nerobi dobre..

bebel
12. aug 2009

Lili ja chcem venovať pupočníkovu krv do verej. registra.
Úschova pre vlastné použitie je nezmyselný marketingový ofajč. 😎 Riešila som to s kamoškou-lekárkou a povedla ami na rovinu čo tady kráčíí 😉
A existujú aj dobré blogy o tejto téme.

bebel
12. aug 2009

Bože dnes nám blbne celý deň server a mrzne mi klávesnica..tak píšem ako hotentót, sry baby....

ives77
12. aug 2009

ahoj tehulky 🙂 mna včera dosť bolelo bruško niektoré píšete,že beriete magnesium máte tablaty či šumivé? a môžem si to kúpiť len tak v lekárni či mám ísť k dr.? ozaj janka1 ktorého gyndoša to unás poznáš?

janka1
12. aug 2009

jaj ives som zabudla ti napisat 😉
Juraj Orsag

minix
12. aug 2009

cauky ives,

normalne to kupis v lekarni, sumive magnesium, stoji to okolo 2 eur.. 🙂) mne to dal doktor, aj ked som mala podozrenie na zapal vajecnika teraz pred 2 tyzdnami.....a tak si obcas supnem, ale ci pomaha - a co ja viem? nemam to s cim porovnavat. 🙂)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre