Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
7. okt 2009

no my sme spievali, varili piskoty v miske, hrali sa s matrioskou, plastovou flasou ovladacom /kt.ogrcal kvalitne 🙂)))/ najvacsi uspech mal smetny kos 🙂)))

janqa24
7. okt 2009

ja neviem, v com to je, ale ten smetny kos sa paci asi vsetkym malym detom 😀

olienka12
7. okt 2009

dala som do albumu moje aktualne brusko s este aktualnejsimi stiami :( nuz co uz, ved oni troska vyblednu potom...

olienka12
7. okt 2009

janqa nas je skoro vacsi ako Leo 🙂) da sa na neho super bubnovat,ale bude musiet byt upevneny ked bude mimi liezt,lebo ked je prazdny pohybuje sa 🙂) aspon mame odskusane hehe

janqa24
7. okt 2009

olienka, moje strie su horsie ☹ take male mam na boku bruska a take riadne velke v strede od pupka dolu po oboch stranach ☹ tymto nepomoze ani vyblednutie.....na pravej strane na slabine mam tetovanie, dufam, ze tam sa mi strie neurobia, lebo inak si ho rovno mozem dat odstranit ☹

olienka12
7. okt 2009

janqa ja mam tetko na krizoch 🙂) ked som si ho davala presne na to som myslela,ze tam sa mi strie v tehu neurobia 🙂) tak som teraz rada, ze som to nedala napodbrusko ako som mala povodne v plane 🙂

janqa24
7. okt 2009

zatial sa zastavili asi dva cm od tetovania, tak dufam, ze tym olejcekom co pouzivam, som to trochu zabrzdila 🙄 ked som sa davala tetovat, ani mi nenapadlo, ze v tehotenstve budem mat taketo strie hrozne 😕 najhorsie, ze do nejakeho 20. tt nebolo po nich ani chyru ani slychu, a zrazu BUM! 🙄

janqa24
7. okt 2009

ale moja babika opat vystraja, nadskakuje mi brusko pri tych kopancoch, v takych chvilach zabudam na strie 😀

ives77
7. okt 2009

ahoj kočky trošku nestíham,ale musím sa opýtať janqua aké sú to tie krupicové rezance?

janqa24
7. okt 2009

ives, vyvarim rezance (najlepsie su domace, ale mozu byt aj kupovane, take hrubsie, nie nitovky), na oleji alebo masle kratko oprazim struhanku alebo hrubu krupicu tak, aby chytila taky hnedasty nadych, odstavim z ohna, necham chvilu postat a potom do toho dam tie vyvarene rezance, zamiesam, posypem praskovym alebo krystalovym cukrom a napchavam sa 😀

ives77
7. okt 2009

mnam to musí byť super asi to urobím zajtra na obed aj ja a aj môj sanátor máme velmu radi krupicu dakujem ti za recept 😀

ives77
7. okt 2009

ozaj ked už rpzpberáte strie mne v mojom prvom tehu jedna kamoška kt,má mamu kožnú dr.povedala že tu vôbec nejde o to či sa budete a čím sa budete natierat tu ide oto ako rýchlo priberete a akú máte v koži elastickosť ja som sa napr.ani v prvom tehu a ani terat nenatierala ničím len ked som mala suchý pupček a nemám ani jednu striu.

ives77
7. okt 2009

haaa že senátor,,synátor som chcela napísať no čo už---demencia 😉

ives77
7. okt 2009

😔 hm vidím,že tu už nikoho niet tak idem búvať aj ja tak dobrú noc všetkým babenkám aj ich miminkám papa

janqa24
7. okt 2009

ives, nie je za co, potom daj vediet, ci chutilo 😉
co sa strii tyka, suhlas.....som na zaciatku za jeden mesiac pribrala 7 kg a pokozka to nezvladla ☹ tak teraz si davam pozor co a kolko zjem a priberam uz len kilecko za mesiac 😎 ale strie ostali, co uz...

marushka
8. okt 2009

čaute brušká...

a vy ešte spinkáte? hupky hupky už je preč deväť 😀

sa mi vykrikuje...že? ja som od šiestej hore, kým som sa spojazdnila, to bol zase zážitok... mám pocit, že mi na hrudníku sedí slonisko...ATB mi prinesie mamina okolo jedenástej, tak sa toho napapkám, otras!!! snáď pomôžu ☹

ives - súhlas so striami 😉 aj na mňa to platí...

minix
8. okt 2009

oli, tie strie su skutocne skarede... :( pouzivas na ne nieco? alebo si uz setris na vyhladenie laserom? 🙂)))

ja si musim zaklopat tuk tuk tuk, zatial ani jedna, ale mozno je to tym, ze som doteraz pribrala od zaciatku tak 6,5 kila, tak sa to strati. Co je asi kilo a 300 g za mesiac - to sa da.

meggieya
8. okt 2009

Dobre ranko... tak uz ja ja som sa dnes v noci budila zo strasnou bolestou hrdla, az ma z toho usi a oci boleli. Mandle mam napuchnute. No co uz, asi zacnem luchat caj a kloktat slanou vodou. Ale zase nemozem sa cudovat, ked spavame pri otvorenom okne. ze ano... 🙂

marushka
8. okt 2009

no, meggi, nerada ťa vítam v skupinke chorých...
asi si to chtila na koníkovi 😅

tak ti želám, nech sa toho čo najrýchlejšie zbavíš, tieto hrdlá sú otrasné stavy a v tehu duplom.... 😝

meggieya
8. okt 2009

no hej marushka, este som tu vzdy citala, ze tolko tehuliek je chorych a ja stale nic... no aj na mna doslo. Ale pokial nemusim brat antibiotika alebo nejake lieky, tak je to fajn.... no uvidime ako sa to vyvinie... No aj ja prajem vsetkym chorym skore uzdravenie.... aj tebe marush 🙂

hanus177
8. okt 2009

Bre ranko
Aj ja som spávala pri otvorenom okne, a hrdlo dáva o sebe vedieť už druhý deň ☹ V noci k tomu ešte pribudol kašeľ, tak dnes si asi potiahnem dlhšie v práci a zajtra beriem voľno 😖 Dúfam, že cez víkend sa dám trošku do poriadku. Kašeľ je zatiaľ taký slabučký, dúfam, že bábu to nevadí, MM sa smeje, že malé sa musí cítiť ako na trampolíne keď zakašlem...........
Viem, že ste rozoberali čo najlepšie zaberá, ale nechce sa mi čítať staršie príspevky, trošku mi aj slzia oči, tak do PC sa snažím pozerať čo najmenej.........
s akými "liekmi" máte najlepšie skúsenosti... včera už lekáreň bola zatvorená, tak tam zbehnem dnes cez obed. prestávku

marushka
8. okt 2009

ďakujem meggi, môžeme na seba všetky myslieť navzájom, nech sme zase rýchlo zdravé 😉 😉 😉

hanus177
8. okt 2009

Čo sa týka strií mne sa zatiaľ úspešne vyhýbajú...... bruško si krémujem od začiatku tehu..... najprv som len 1-2 krát za týždeň, teraz sa snažím každý deň...
Záha sa mi tiež zatiaľ vyhýba......... 🙂
Ale malé cítim pod rebrami dostatočne, hlavne keď dlhšie sedím..... - v práci - ............... niektoré vecí musím robiť po stojačky a keď niekto vojde do kancelárii tak prekvapene na mna pozerá 😀 že vypisujem tabuľky po stojačky......
Pomáhajú mi aj prechádzky, len v tomto stave sa mi moc vonku nechce byť ☹ Ešte,že je víkend pred dverami 😅

olienka12
8. okt 2009

minix natieram od kedy viem ze som tehu mam bonella a elasti-q a este jeden teraz si nespomeniem, bohuzial u mna to nepomaha a viem si predstavit peniaze investovat aj do inych veci ako je vyhladzovanie strii laserom narozdiel od bebel nezdielam nazor, ze zena, ktora ma strie vizera ako fuchla... ani nazor, ze strie su dosledkom toho, ze sa zena o seba nestara 🙂

weronyca
8. okt 2009

ahojte kocky, mam prosbu, nemate niektora nahodou kupeny kocik Implast CLIPPER aj s autosedackou. Vcera sme kupili v Polsku. Ale neviem sa dopatrat k nejakemu slovenskemu navodu. Velmi by ste mi helfli. Pripadne ak by stemali ten navod v ang, alebo nem. uvitam aj to.

http://www.ramzes.sk/kombinovany-kocik-clipper-...

dadulka2000
8. okt 2009

dobre ranko kocky
marushka - vydrav sa co najskor
inak ma vytocilo vcera jedno dievcatko,.... s hrdostou sa ma opytalo ze nech uhadnem kolko jej spoluziciek ma swine flu (prasaciu chripku),.... skoro ma svihlo! ostava dufat ze ona ju neprenasa s radostou dalej 🙄
Olie,... ja strie neman (a ani pri Ellie som ich nemala a tam som tiez pribrala +20kg - asi je to dedicne - myslim kvalita pokozky), ale s tym sa isto da zit,.... su horsie veci v zivote ako nejake strie,...tak neboj. 🙂

lara75
8. okt 2009

ahojte, rozoberáte strie, tak asi to fakt nezáleží len na krémovaní, možno aj genetická predispozícia hrá svoju rolu, poznám kočku, ktorá sa natierala 2x denne krémami na strie, aj tak ich mala 😠
Ja sa natieram od začiatku tehu, teraz už 2x denne a zatiaľ nič, ale sa to môže objaviť hockedy, hlavne ku koncu tehu. Používam krém od Biodermy ABC mama strie, je to pravda dosť drahý, ale verím, že mi pomôže predchádzať, ináč, píše sa tam, že sa to používa aj na existujúce strie.

sisipetka
8. okt 2009

dobre ranko kocky,
tak sup sup rychle uzdravenie chorobkam nasim 😉
Co sa tyka strii, nemala som ich ani prve tehu a ani teraz sa mi nic netvori....a to som jedna z tych rychle priberajucich, ktora do 20 tt mala skoro + 10 kg. Takze je to naozaj v predispoziciach samotnej tehulky a elastickosti pokozky. Kremujem sa asi tak druhy mesiac a aj to, ked si spomeniem....kedze po sprche som rada, ze vylozim nohy a v klude zaspim 😉
No a kedze som sa vcera stazovala, ze bobik lysuje creva, tak vecer mi ukazal, ze pozna aj ine zakutia mojho tela a namieril to rovno do mocoveho mechura 😝 Parada zazit ten cikajuci pocit 😀

nedockava4
8. okt 2009

ahojte tehulky...
k tym striam....ja som od strednej skoly bola na roznych dietach, priberala som, chudla a tak sa mi urobili strie (na prsiach)....potom sa to rozsirilo aj na boky a to mi zostalo az doteraz...na brusku (zatial) nemam, ale co nie je, moze byt 🙂
hlavne sa nestresujte nad takymi vecami... mojmu manzelovi to neprekaza, aj ked ja som z toho smutna, ale neva...

inak, dnes sa mi snival sen s nasou malou...ze som ju kojila, narodila sa predcasne, bola taka krasnucka 🙂 uzasny sen

sisipetka
8. okt 2009

Zuzi preco si smutna, ze tvojmu muzovi to nevadi, ze mas strie? To neznamena, ze je voci tebe lahostajny, podla mna ta chce ukludnit, ze ta bude lubit vzdy taku aka si 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre