Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

lopezka
4. mar 2010

baby, neviete mi prosim poradit, ako dlho moze byt denne babo v tom lehatku a ci je dobre ho tam nechat spinkat ? 😅 .....nemavam ju tam casto, vacsinou ked sa napapa.....a este si neodgrgne ....pripadne ked si potrebujem nieco urobit a ona nechce byt v postielke .......ale sranda, ze tam sa jej dobre zaspinka.....tak ci ju tam nechat, alebo prelozit do postielky ? 😅

tehulienka, ja som teraz v pondelok isla 1.krat busom......a my tu v Ba mame taky listok 60-minutovy na 1 cloveka + batozinu ( hocijaka velka batozina, kde sa pocita aj kocik ) ....neviem ake mate v Ke 😉

plivit
4. mar 2010

ahojte všetkým 🙂

krpuch tak náš malý za 6 týždňov narástol 10cm no a niektoré vecičky od 0-3 musím už odložiť lebo sú mu na dlžku malé 🙂 🙂 rastieme ako z vody a zdá sa mi,že pýtame viac a viac papať 😀

krpuch
4. mar 2010

aj moj castejsie pyta posledne dni, ale to preto ze zaspava pri papani, my uz nosime 62 velkost...u nas sa plati kocik a doprovod

lara75
4. mar 2010

ahojte, chcem sa vás spýtať, aké nosiče používate, pozerala som som ergo nosiče, manducu, vak a šatku, aj som čítala tu na koníku rôzne referencie, ale neviem sa rozhodnúť, ak máte skúsenosti sem s nimi, díky 😉
Naša má 5,40 kg a nosíme ju na rukách, takže bolo by to pre nás praktické...

andykca
4. mar 2010

Caute baby.....mam taku dilemu ja od vcera...Dr. nam ponukol ockovanie proti rotavirusovej hnacke a neviem sa rozhodnut ci ano alebo nie. Je to sice plne hradene ale to nehra ulohu 😉 dikes....

no inac my sa mame skvelo...maly zatial nema ziadne problemy (klop klop)...asi je jeden z mala co som velmi rada...jedine s cim je problem je ze sa mu vecer zle zaspava...a priberame priam tabulkovo - som uplne stastna mama hehe 😀DDD

a co to s tymi stretavkami? celoslovenska a trnavska??? som citala cosik ale ci sme sa aj dohodli neviem 😉

alikaa
4. mar 2010

lopezka, mne malicky spi v lehatku cez den, nechcem ho budit prekladanim do postielky a v postielke spi v noci. Nemyslim, ze by to bolo zle.

Ked som si naposledy kupovala elektricenku, tak som sa pytala ako je to s listkami ked budem mat dieta a vraj sa plati iba za seba, za kocik sa plati iba ak by v nom nebolo dieta. Cize dieta s kocikom ide v MHD zadarmo. Ale to je v BA.

Lara75 my mame doma babysatku, pekne v nej zaspinka ked s malickym chodim hore dole po byte, ale tym ze este nevie uplne drzat hlavku, tak mu ju stale jednou rukou pridrziavam, ale stale je to lepsie ako ho mat na rukach, neboli z toho chrbat.

baileysa
4. mar 2010

ahojte,

tak my sme skúšali pevne zviazani v perinke tuto noc a zdá sa mi, že lepšie spinkala...
oni sa ozaj budia tými rucickami, ale to ešte aj keď budú väčší ...

lara, ja mám satky a ergo, s obidvomi som spokojná,satky mám teraz kým je taká menšia, ergo bude keď bude väčšia a keď bude nosiť manžel, takze záleží, na comju chceš, či bude nosiť aj manžel, satka nie je moc praktická, keď si ju máš viazat niekde vonku, lebo je dlha a posucha sa to po zemi... Ale zas pre takéto malé mimi sa mi zdá lepšia...

janqa24
4. mar 2010

andy, my sme nasu malu dali zaockovat, akurat vcera dostala prvu davku Rotarixu, este jedna nas caka.... ak sa rozhodnes pre ockovanie, priprav sa na mensie rodeo vecer, nasa mala vcera dost velke krce, napriek tomu ze dostava Sab Simplex, a mala trosku problem s kakanim, museli sme pomoct rurkou 😖 v pribalovom letaku je tolko vedlajsich ucinkov, ze sa mi z toho skoro oci pretocili, tak som na chvilu zapochybovala.....ale potom som si predstavila ten horsi variant - ze by tu hnacku dostala a musela by do nemocnice...

dana333
4. mar 2010

Ahojte maminy, pozerám že rozoberáte zavinovačky. ja som už malú prestala dávať na noc do zavinovačky, dávala som ju do vaku, ale musím sa vrátiť k zavinovačke, lebo vo vaku spí veľmi nekľudne. Nepotrebuje síce mať zviazané ruky, ale asi potrebuje mať stenu okolo hlavičky. Tiež som začala riešiť čo s tým keď z nej vyrastie a napadlo ma dávať ju do zavinovačky do autosedačky- letnej verzie od Emitexu. Je väčšia, má okolo hlavičky tiež stenu a nožičkami keď bude potrebovať kopať tak môže, a dokonca aj rúčky bude mať zviazané. Už som ju aj objednala tak som zvedavá či to pomôže na ukľudnenie. Včera som malej začala dávať Infacol, ale zdalo sa mi, že je po ňom ešte nervóznejšia, tak neviem skúsim ich ešte dávať 2-3 dni a ak to bude rovnaké vysadím ich. Predtým som dávala sab simplex a mala som pocit, že celkom zaberajú, tak som ich vysadila, znovu začínala bojovať tak som chcela skúsiť Infacol. Ak nepomôže tak sa vrátim k Sab simplexu

baileysa
4. mar 2010

andy, ja budem davat len povinne ockovania a neskor trochu zltacku 😉

bebel
4. mar 2010

lara: my máme ešte na Brunovi výborne osvedčenú šatku https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... a klokanku red castle sport https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
kzavinovaniu, dnes som zbehla do Kočíkova a kúpila medzi iným Baby stretch swaddling wraps
http://www.productreview.com.au/showitem.php?it....
A ešte som tam objavila fyziolocké kučukové dudle Suavinex vhodné aj pre nedonosencov....sú kratšie, takže Bibu z nich nenapína na zvracanie.
A idem dať ozdobiť náhradnú striešku na kočík maľbou http://www.kocikovo.sk/malovane-kociky/
A k veľkostiam - Biba nosí 68, len H&M 62

dadulka2000
4. mar 2010

cauko
bebel, ani mne mala nechce cumel, tiez ho stale vypluva a natahuje ju z toho, ale pritom bez problemov pije z flasky odstriekane mliecko,.... a aj cicusku berie 🙂 je to zlaticko, raz darmo 😉

babenky - tie co ste sikulky v kuchyni, co sa da uvarit (a je chutne) zo sladkej kapusty? Okrem fliackov s kapustou ma nic nenapada,...a mam 3 hlavy kapusty doma a neviem co s nimi, tak nech nezhniju 😀 , diky moc za radu.

ja som mala vcera birthday treat s manzelom: vylet do Londyna, veceru a nakupy "handier" + Ikea,... slusny vykon za jedno popoludnie,.... a deti mala na starosti svokra,.... 😀

zazalienka
4. mar 2010

dadulka, ja podusím kapustu (nakrájanú) na cibuľke, úplne do mäkka, zalejem pretlakom , hodím bobkový list, nechám to hodne dlho variť, no a pred dovarením tam pridám bravčové mäsko (buď domáce zavárané z pohára, alebo z konzervy - na kusy nakrájané), dochutím, tak trošku na sladšie ako sa robí polievka.. my červenú kapustu zbožňujeme..

gucz
4. mar 2010

zazalienka aj mňa napadla červená kapustnica (mňam), ja ju lúbim aj bez mäsa s trochou octu a cukru.

ja si neviem predstaviť, že by mi malého napínalo z dudky, on by totiž cucal neustále. Tiež sme už vyskúšali viacero typov a najviac sa mu páči ten klasický guľatý kaučukový (z tesca zn. babynova) a ešte ten klasický hrkací dudlík, čo boli aj voľakedy.

Už mám doma tie poštolky na suchý zips, hneď sa to lepšie balí. Sestra mi kúpila dvojky a trojky, ale kľudne som si mohla dať kúpiť aj jednotky.

zazalienka
4. mar 2010

Reni, môj malý dudlík neche ani počuť.. nieto mať v puse.. jeho napína, máme asi 4 druhy, tie zrezané vôbec nechce a guľatý tiež nie.. tak vreští na plné pecky,,

gucz
4. mar 2010

náš zasa vreští keď ho nemá 😀 , sem tam si ho vyrazí ručičkou a potom hodí taký pohľad, že kto mi ukradol dudu 😕 a začne vrieskať. Niekedy je to aj na nervy, lebo si ho vyrazí pár krát za sebou a vždy za ním musím rýchlo utekať, aby nezačal plakať moc, lebo potom ho už len ťažko upokojím. Vtedy normálne rozmýšľam, že mu ho prilepím na tvár leukoplastom 😀 😀 😀

dadulka2000
4. mar 2010

zazi, gucz, vdaka za kapustovy typ. super napad,.... to mam aj ja rada s opecenou spekackou na vrchu,.... ukuchtim to. 😉
sme sa okupali a kocky uz spia,.... ja si davam polku Guinnessa (na tvorbu mliecka 😀 ) a idem kukat jojku - detektiva "orieska".
😎

gucz
5. mar 2010

Dobré ránko

čo dnes varíte? teda okrem dadulky? hoďte dajaké typy. Síce už mám vytiahnuté mleté mäso na fašírky, ale na zajtra neviem čo budem variť. Včera sa mi nejak nechcelo, takže po polievke sme mali druhý chod pizzu z mrazáku (vďaka za polotovary 😀 ).

krpuch
5. mar 2010

ja pijem na podporu mliecka cajiky...aj ked to nechuti bohvieako, ale mliecko treba 🙂 nas maly ma dudu rad, tiez ju vie vyplut dost daleko od seba a potom neviem, kde je..

andykca
5. mar 2010

Gucz ja dnes uplne jednoducho - cestoviny so syrom a slaninkou 🙂

No u nas tiez nieje cumel popularny (to fakt maly musi mat naladu a aj to ho furt vypluva)...u nas teraz frcia pasticky v puse 😀 ....

baby aj vase male cestuju v noci po postielke? 🙂 ....bo co sa maly prebral na papanie tak furt bol na inom mieste ako som ho ulozila ja 😀 😀 😀

weronyca
5. mar 2010

Ahojte kocky, mam otazocku. Beriete niektora antikonc. Cerazzete? Neviem ci ju mam brat ako klasicku. Z vynechanim 1tyzdna alebo stale v kuse. Dokyho som sa zabudla opytat a v letku som nenasla. Inak dnes som zacala mierne krvacat a aj bolesti mam ako pri menzese. Tak dufam ze ma mrcha este nenavstivila;(((

gucz
5. mar 2010

ahojte
u nás bola pred chvíľou normálne snehová metelica 😕

andy to je dobrý nápad tie cestovinky, určite niečo také aj ja spravím v najbližších dňoch 🙂
náš v postieľke nejak necestuje, skôr sa prevaluje na bok, no už som ho našla aj dolu pusou a to bol v zavinovačke, tak teraz ho obkladám dekou aby sa zasa neprekotil.

Aj vám sa stáva že sa v noci zobudíte a ste strašne hladné? Mne sa asi už 2x stalo, že ma od hladu tak bolel žalúdok, že som myslela, že sa povraciam (aj keď nebolo čo). Musela som si dačo dať, lebo sa mi ani spať nedalo.

krpuch
5. mar 2010

weronyca, mne predpisal tabletky na A - nechce sa mi na poschodie pre ne 🙂 ,ale kedze kojim, tak sa uzivaju vkuse bez vynechania nejakych dni..a v pribalovom letaku je napisane, ze mierne krvacanie je ok.
gucz, mne sa to nestava, ja na jedlo v noci ani nepomyslim, len na to ako nakrmim maleho a zase pojdeme spinkat 😀

antoniab
5. mar 2010

ahojte
tak aj ja mam dnes gynekologa zasebou vsetko ok urobil mi aj ster na kontrolu rakoviny krcka maternice a antikocepciu mi nedoporucil no ja som ani nechcela keze mm neni doma a co bude tolko si pozor da inak som sa pytala kedy mozem uvazovat nad dalsim a cuduj sa svete povdela ze aj hned 😀 😀 no ale natolko sa az neponahlam 😀 😀
gucz ja tiez v noci myslim nato nakrmit a co najrychlejsie zaspat 😝

janka1
6. mar 2010

dobre ranko 😉
citam, ze ste rozoberali nosice pre deticky 🙂 aj ja som to riesila posledne tyzdne v hlave a rozhodla som sa pre MANDUCU 😉
gucz , tak taketo stavy mam pravidelne 😒 aj v noci ci nad ranom, stale ked odsavam tak sa musim aj najest, lebo inac mam pocit , ze odpadnem a s tym snehom ani nesranduj 😖 ja uz nechceeem sneh 🙄

gucz
6. mar 2010

dobré ránko
janka ja nesrandujem, my tu máme fakt nasnežené a teplomer ukazoval ráno -8 stupňov. Tiež ma to neteší, lebo zimné topánky čo mala malá sme dali v pondelok reklamovať, ďalšie sa jej kupovať neoplatí, má len tenisky a snehule. No a zasa toľko toho snehu na snehule nieje. Ešte má jedny čižmičky, ale tie nosiť nechce, tak neviem, v čom pôjde von 😒 🙄

minix
6. mar 2010

dobre ranko, po odmlke sa hlasime aj my. 🙂

tato noc bola perfektna, mala zaspala 21,30, zobudila sa o 3,30 na krmenie, o 4,00 zaspala a tahali sme az do 6,30, mozno by dala aj dlhsie, ale uz sa tam natahovala a bolo mi luto ju nechat v plienke od vecera - napriek tomu skoro vobec nebola pocikana a ako odskodne pri prebalovani mi okakala tri plienky, zakazdym sme dali novu a zakazdym do nej nalozila. Zakon schvalnosti. 🙂

ja na tie satky typu manduca moc nie som, pripadala by som si asi ako indianska babicka a to mi moc nereze....janka, to ju budes nosit aj doma, ci len von?
Bebel, vyzera to na red castle sport, uz dhsie nad tym premyslam a stale mi vychadza tento ako vitaz. Spokojna si?

gucz
6. mar 2010

minix manduca nieje šatka, ale nosič
pozri http://www.eskrina.sk/91-nosice-manduca?gclid=C...

minix
6. mar 2010

No som ja ale, negooglnem si a napisem somarinu😉 gucz, dik za link, paci sa mi to viac ako red castle tusim. Viete niekto poradit, aky je medzi tym rozdiel?

Neviem preco som mala zafixovanu manducu ako satku.

Zacina sa mi pacit ovela viac😉

janka1
6. mar 2010

gucz dakujem , ze si minix objasnila co chcem 😀

minix neva aj mne sa niekedy podari si vygooglit blbost 🙂 ale ten nosic MANDUCA je naozaj perfektny aj to vypracovanie 🙂 som bola na jednom sedeni o tych nosicoch aj sme si poskusali aj kocka vsetko vysvetlila no proste supeer a Oliverovi sa v nom velmi pacilo , tak nevaham a kupujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre