Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ketkous
11. apr 2010

caute,
Krpuch,nejde o drahe dary,ale o to,co potesi...kamos dostal na narodky od manzelky vkusne zabalene salko 😀 a bol happy.Ja to neberiem tak,ze nasa Bibi je darcek manzelovi k 30 ke.
Kazdopadne si chcem dat zalezat na vybere darceka pre neho,aby mal radost. 🙂
peknu nedelu

krpuch
11. apr 2010

dieta je podla mna dar, hlavne ked sa niekto o take krasne stvorenie dlho pokusa, nemyslite? pre mna to je to najdrahsie.to co mi treba si viem aj sama kupit, aj ked teraz mi robi najvacsiu radost kupit nieco drobcovi, ci uz hracku alebo oblecko. na nicom inom si teraz nezakladam. aj auto sme teraz kupovali hlavne kvoli nemu, aby bol v bezpeci.
a pre mojho priatela to bola najvacsia radost.

katka22r
11. apr 2010

nooo tak vam poviem ze nasa laura je pre nas najkrajsi darcek potom vsetkom co sme prezili,krpuch suhlasim s tebou

janqa24
11. apr 2010

pekny podvecer sa praje 🙂 ako sa tu mate? vidim, ze to tu opat iskri.....jaaaaj zienky, ze si nedate pokoj......kazdy podla seba a svojich moznosti a schopnosti, hlavne je, aby bol darcek darovany uprimne zo srdca a obdarovaneho urobil stastnym....ci? 😕

moja Ninka vcera zistila, ze vie vykrikovat, takze mame doma o zabavu postarane 😀 dnes vykrikovala cely cas na prechadzke, namiesto spanku samozrejme, a ked som to vzdala a skratkou som sa vratila domov, zalomila, ako ked utne 😀 😀

olienka12
11. apr 2010

janqa no to si este uzijete hlavne ked zacne vykrikovat rozne stupne a odtiene 🙂)))

janqa24
11. apr 2010

oli, tie stupne sa uz zacinaju rysovat 😀 riadny hlasisko ma 😎 sa tesim, ked pride zajtra priatel domov a bude ju pocut a vidiet po piatich dnoch, ten bude valit oci! 😀 😀 😀

lopezka
11. apr 2010

cafte baby 😀

nasa Timi tiez vykecava stale viac.....celkom ju to bavilo aj dnes rano o pol piatej 😠 😀 😀 tiez zacala vykrikovat roznou hlasitostou, no nasmejem sa na nej 😀 .......v posledne dni si zacala menit svoj rezim ......medzi jedlami vydrzi aj 4 hodky, pricom doteraz bola ako hodinky 😅 ....ale stale chvalabohu spinka po kazdom papani 😉 ....raz 15 minut, niekedy 1/2 hodku, inokedy dlhsie 😀

baby, chcem sa spytat, cim mate svoje deturence v noci prikryte ? a tak, aby sa neodokryvalo ? 😅
my sme od aprila prestali uvazovat do perinky a len na nej lezi a prikryvam ju takou tenkou duchnickou, co ma vnutri paperie .....ale je taka fakt lahka ......ale nasa potvorka sa vkuse odkopava 😠 😖

ketkous
11. apr 2010

ahojte 🙂
lopezka,neskusala si ju dat do spacieho vaku? 🙂

lopezka
11. apr 2010

ketkous,
vaky mam az 2 😀 zimnu a letnu verziu 😉 .....ale myslela som, ze je na to este malicka, nie ? 😅 ved sa v nom strati, ked je to na nejakych 90 cm 😀 .....a potom, ako sa ma do takeho vaku obliect ? 🙂

ketkous
11. apr 2010

Bibianku mam zatial v takej perinke-zavinovacke,ktora sa len zalepi,no tiez uz z nej vylieza 🙂 a uvazujem ju dat do spacieho vaku-tensieho a popripade ju prikryt lahkou detskou perinou.
A obleciem jej do neho len body s dlhym rukavom a nohami 😀
Tiez si rada precitam ine tipy,tak hor sem s nimi 😀

ketkous
11. apr 2010

Myslim,ze ten vak je preto vacsi,aby v nom malo dietatko priestor na kopkanie a pohyb,nie 🙂

lopezka
11. apr 2010

ketkous,
myslis klasicke babatkovske pyzamko ? 😅 ....no moja Timi v nom spava uz teraz 😉 ...len som nevedela, ci by jej potom nebolo v tom vaku teplo 😉
takze aj ja si rada precitam tipy 😀

ketkous
11. apr 2010

hej,aj nasa spi uz teraz v "babatkovskom pyzamku",a myslim,ze ked das letnu-tensiu verziu vaku,tak jej teplo nebude

antoniab
11. apr 2010

ahojte
mne mala spava v spacom vaku uz mesiac a on je vasci aby si dietatko tam mohlo kopkat nozkami 😉 oblecene ma pizamove overal z dlhym rukavom 🙂 a prekrivam ju tenkou dekou

myslim ze nas drobec je darcek na celi zivot a ktomu si davame mensie darceky ale dolezite je ze si navas clovek spomenie 😉

zazalienka
11. apr 2010

ahojte.. náš krpec spáva ešte v zavinovačke, kúpila som takú väčšiu na suchý zips, keď sa mi zdá že je zima, tak prehodím španielsku deku.. aj keď teda ja mám pocit že je zima každú noc🙂 no a spinká v overale na spanie, tie pravidelne kupujem v KIK a v Tescu, pretože rastieme a rastieme.. a inak môžem povedať že spacie overaly z KIKu sú super..
spací vak síce máme, aj dva, ale keď som ho zabudla "zalepiť" do zavinovačky, tak precestoval celú postieľku.. neviem kam sa dopraví v tom spacom vaku🙂))

antonia, presne, mňa oveľa viac poteší SMS-ka, alebo telefonát od ľudí, ktorých som dlho nevidela a nepočula.. že si spomenuli..

neriešim kto aké drahé darčeky kupuje, každý kúpi a daruje to, na čo má a čo ho finančne nepoloží.. pretože priznajme si, dnešná doba je o prachoch a ešte dlho bude..
preto je zbytočné riešiť a hádať sa, kto na čo má a nemá..

a k tým financiám:
obdivujem a skláňam sa pred ženami, osamelými matkami, v živote to nepochopím, že dokážu z toho štátneho ničoho vyčarovať zázraky a ešte aj prežiťaj s dieťaťom.. klobúk dolu a moja úcta..

dadulka2000
11. apr 2010

ahojte
ja mam na spacich vakoch odchovane obe deti - a to od narodenia a nedam na ne dopustit. obleciem body, spaci overal a len prikryjem este deckou a je to. 🙂
lenze zase je rozdiel na sr v panelakovych bytok kde sa vykuruje ako v saune a nase deti v uk maju "studeny odchov" 😀 😀
ja mam rozne velkosti vakov a aj rozne TOG (thermal resistance) 😉
krasny vecer,.... 😉

bebel
11. apr 2010

Biba má na noc pyžo-overal a spací vak 68 cm. (0-6m) Máme aj tenkú bavlnenú elastickú látku na zavinutie, ktorú cez ňu ešte prehodím.
Presne kvôli odkopávaniu nie sú periny/paplóny vhodné pre bábätká a to naše deti ešte poriadne necestujú po postieľke...čoskoro sa začnú v kuse prevaľovať a posúvať kade tade.

dadulka2000
11. apr 2010

Jej a zabudla som sa dnes "pochvalit" - ze dnes sme rano o 7.30 oslavili 3 mesiace 🙂 😀
je este niekto s nami v ten isty den? 11.1.??
o ozaj kde najdem hotovu tabulku maminiek a babatiek?? - roxy hmmm? 😅

andykca
11. apr 2010

cauko baby....tak nam sa dnes maly prvy krat nahlas zasmial....normalne slzy do oci xi....smial sa na tatovi co sa prave sprchoval hehe (neviem co mu bolo smiesne) 😀 😀 😀

moj maly haja pod perinkou a neodkopava sa zatial teda, ale ja mu tu perinku davam tak zlozito aby si neodkopaval (ak niekto chce tak mu to opisem - teda pokusim sa hehe)....aj ked som ho uz raz nasla uplne hore v postielke lezat nie po dlzke, ale po sirke......ale pravdaze mame po ruke spaci vak akonahle zacne maly cestovat viac 😉

lopezka
11. apr 2010

no tak zajtra mozno skusim ten spaci vak, dnes je uz neskoro 😀 uz Timi spinka tak, ako doteraz zvykla 😉 inak ona sa odkopava, len ked zaspava, alebo sa prebera......preto ju zakryvam az ked zaspinka 😀 ....to vkuse cvici o 106 😀 zdviha nozky hore dolu 😠

andykca, ale pre istotu mi to mozes popisat 😀 😀 ....a ten smiech....ze je to nieco uzasne? 😅 mne tiez slzy stastia vyhrkli,ked sa takto zasmiala 😀 😅

dadulka, vsetko naj k malej narodkam 😀 ....a tusim este roxy a neviem este kto tu uz mal 3 mesiaciky 😉 nas to caka tento tyzden vo stvrtok 😅

zazalienka
11. apr 2010

lopezka toto robí aj Miško, ako ho položím naspäť do postieľky, tak v spánku hrá futbal🙂) nožičkami kope ako o život.. akonáhle ho zapnem do zavinovačky, tak prestane🙂))

andykca
11. apr 2010

pravdaze sa pridavam aj ja ku gratulaciam k 3 mesiacom...my oslavujeme v piatok 🙂

lopezka takze sa pokusim: Patrik spava na boku takze ho opieram o vankus (spava tak preto lebo to je naj poloha pre neho kym nezaspi tuho a on sa potom da aj sam na chrbatik v noci a otoci hlavku na ktoru stranu chce)...tam kde je vankus je maly chraneny takze jednu cast paplona akoby prevesim cez postielku a druhou castou je zakryty (tym padom si paplon neskope a ani mu nejde do tvaricky).... 😉 hadam je to pochopitelne hehe

a ten smiech -naaadhera 😵 😵

slovakia80
12. apr 2010

ahojte 🙂 ,
viem,ze ste tu uz rozoberali temu nosice,no nevieme sa rozhodnut bud manduca alebo red castle sport-poradte 😉
mali sme pozicany baby relax,malej sa v nom velmi pacilo,ale ked bola tvarou ku mne bocne popruhy jej branili vo vyhlade..tak neviem
dakujem a prajeme pekny dnik,dufam,ze slnecny 😵

maryanna
12. apr 2010

ahojte, po dlshom case sa pridavam aj ja takze, co sa tyka zakryvania v noci, my sme perinku mali tak od mesiaca a potom uz na nej len lezal pretoze on je cyklista a perinka mu vadila v pohybe, lenze potom sa zacal potit aj ked na nej len lezal tak teraz mam rychlozavinovacku s kokosom, na nej len lezi nieje zavinuty lebo by sa strasne rozculoval.....ked ho dam bez tej zavinovacky spat tak cestuje po celej postielke a vecsinou skonci tak ze spi na sirku..chudacik ledva tam vojde.....takze spi na tej tenkej zavunovacke s kokosom a je prikryty deckou tenkou ale uz sa zacal odkopavat tak spime posledny tyzden v spacom vaku aj ked ja mam taky mmensi a tak mu ho niekedy nezipsujem lebo nemozes az tak kopat ako by on chcel...atak nanho prehodim taku tenucku flisovy decku...ked vak zazipsujem niekedy tak uz nedavam deku...a vo vaku spi v dupackach.....lebo my mame horuco v byte ale na noc ja zvdy otvaram okno ale aj tak je vzdy teply cize zima mu nieje......
co sa tyka tych nosicov ja sa pridavam k manduce....nie len preto ze ju mam ale red castle sport je klokanka...a klokanky nie su spravne pre vyvoj deti.....pretoze deti tam visia za rozkrok, nicia sa tym padom klbiky a hlavne chrbtica sa oslabuje......v manduce alebo inom ergo nosici je ma dieta na siroko nozicky a podsadeny zadok nizsie ako kolienka co je spravna ortopedicka poloha pre dieta a ma zaobleny chrbatik a opiera sa o mamku, kyym v klokanke sa pozera na cestu a chrbatom je k mame a to je zle....je to na kazdom ale volba ja len pisem co som sa dozvedela ohladom nosicov a klokaniek som to studovala doooost dlho vsade mozne....takze ja som skor za manducu....minule som videla jednu pani mala maleho v klokanke...no ten chudak jak tam visel za ten rozkrok az mna trhalo..chudacik....manduca ma ten spodok kde dieta tzc.sedi siroky kym u klokanky je uzucky akurat na ten rozkrok a dieta nema ani hlavu podoprety proste.....moja teta uzivala skoro od narodenia klokanku aa maly jej zacal chodit skoro v svoch rokovch lebo mal strasne oslabenu chrbticu a musel s nim chodit cvicit a plavat.......ale je to na kazdom, to jemoj nazor......inak vsimam si ze mnohe co tudavate fotky svojicj deticiek tak vecsinou sedia na tych fotkach oprete o nieco......musim skusit aj ja lebo mojho davanm len lezat na brucho alebo chrbat na take sedenie s oporou je podla mna este skoro..ci nie?? neviem....vy ich mate tak bezne alebo len ked sa fotia..?

zazalienka
12. apr 2010

Ahojte, želám pekné ránko..

no my sme s Miškom v piatok u Adriky testovali red castle a malému sa to teda vôbec nepáčilo.. plakal keď som ho tam dala.. no mne to pripadá ako keby tam bol celý zvesený.. veď naozaj celou váhou (a teda svoju váhu má) sedí na guľkách a na kĺbikoch a to si myslím že nie je moc vhodné.. a mám pocit že mi bruškom dosť tlačil na brucho.. zasa má výhodu že krpec sa dá otočiť tváričkou do sveta, môjho malého nebaví kukať sa na mňa, ale okolo seba.. neštudovala som tie druhé, či sa to dá aj u manducy alebo ergo.. a u klokaniek je proste aj problém s áhom, deti otočené dopredu sa môžu nosiť od 5 mesiacov a nosič je do 9 kg tuším.. Miško má 3 mesiace a 7 kg.. takže keď niečo poriešime, asi naozaj manducu alebo ergo.. časom..

maryanna, ja si myslím sediacu polohu keď tak len na fotku na tých pár sekúnd.. veď majú len 3 mesiace a stále sú to ležiace bábätká.. aj keď sú pevné a Miško by to tuším už aj na nohách ustál🙂)

minix
12. apr 2010

Pridavam sa k zaze, sediaca poloha je len na tych par minut akurat na odfotenie, nemyslim si ze v 11 tyzdnoch je cas na sedenie a opieranie a budovanie prvych deformacii😉

Red castle mam doma uz mesiac a furt som sa k nemu nedostala.

maryanna
12. apr 2010

zazalienka no s tou polohou sedavou oki, ja som tiez nazoru ze len na chvilu ale osm myslelaze som asipozadu ked vidim ze vsetky tak deti davate.....podla mna je to velmi skoro..ale na tych par sekund neva......no a mas pravdu v klokanke dieta visi celou vahou za rozkrok, ved to je strasne...a ma nakrivo klby, chrbtica sa krivi a oslabuje....aa praveze ta poloha smerom do sveta je najhorsia ..tam sa to nici najviac....manduca a ine ergo sice tam si dieta nemozes dat do sveta ale zas daju sa v tom nosit deti vpredu vzadu aj na boku.....cize vyhlad sa zabezpecit da....my mame 6 kg a maly v manduce ma hlavku naboku a obzera sa.....myslim ze s tym nijee problem , ja osobne ..mam nosit dieta v klokanke tak radsej vsade sa trepem s kocikom......fakt to nieje sranda ako sa to nici vsetko...nehovorim ze manduca a ine ergo su take neskodne ze mozem dieta v tom nosit cely den, to nie...ale na tych par hodin ked potrebujem viem ze nic z jeho krehkeho telicka sa nenamajha.....chvilku sa obzera a potom zaspinka mne na hrudi cije je oprety so zagulatenym chrbatikom ...tak je to spravne....ale zas kazdy ako uzna....

minitrouble
12. apr 2010

ahojte 🙂 ...ja sa priklanam k nosicu Ergo 😀 😀 ...kamosky co mam este z februaroviek po romi tak oni porovnavali vsetky nosice a vraj manduca ma dake pasy co tlacia ci co, takze vyhodnotili ze Ergo je najlepsie - takze my sme uz rovno kupili Ergo 😅 😅 a fakt super ...simi tak uzasne zaspi aj ked je nervozna a super sa s tym davaju veci do pracky, vesia pradlo a upratuje 😎 😀 ...a to mame doma ten nosic len kratko - ze som si ho ja nezbudovala uz skor (ale pri romanke by mi bol uuuuplne na nic ...lebo ta bola uplne nenarocne dieta na nosenie - tej stacil kocik a postielka 😀 😀 )

sedenie - baby na fotenie sa tomu dietatu nic nestane ked ho na par sekund posadite ....a inak sediet zacnu tie pohyblivejsie deticky okolo 6mesiacov a tie ostatne mozno aj 9 mesiacoch ....ale treba si na to pockat kym si tie deti nesadnu uplne same od seba, inak budu mat nerovny chrbatik - my sme to porovnavali, kamosky mali menej pohyblive deticky ale uz ich dali sediet lebo inak sa im nevedeli zahrat a plakali a nasa romi sedela az ked sa sama posadila a ked sedeli vedla seba tak romi mala rovny chrbatik a oni ho mali do obluka ....podla mna aj moja mama ma davala sediet skoro lebo chodim tiez s chrbtom do obluka (aj sedim) 😎 😝 😅 ...takze to fakt neni sranda 😉 🙂

minitrouble
12. apr 2010

ak by mal dakto zaujem a byva niekde blizko (PK, BA, SC) tak kludne moze prist oskusat ku nam nosic 😀 😀 mame aj klokanku doma na porovnanie (dokonca aj satku od kamosky mame teraz pozicanu) 😉 🙂

maryanna
12. apr 2010

minitrouble, suhlasim ergo je tiez velmi dobre ja sm sa rohodovala medzi manducou a ergom avsak ja som zase citala baby pisali ze ergo nema aztake pohodlne pasy aj bederny pas ze tlaci..tak som kupila manducu a mne vyhovuje lebo je mekucka vobec netlaci ani nic.....ale kazdy je iny.....ergo je tiez super..skoda len ze tie nosiece su take drahe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre