Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ketkous
15. apr 2010

Jeeej Lopezka,mala aka partia so zajacikom 😀

ketkous
15. apr 2010

aj my pojdeme plavat,ale az tak o mesiac/dva

lopezka
15. apr 2010

Minix OK 😀 , ved sa len pytam 😅 .....takze vlastne oni tie deticky najskor preveria a pak mozete chodit, yo ?
no my zacneme asi az v juni .....lebo teraz v aprili idem na jeden zakrok a nebudem sa moct kupat tak skoro 😖

Ketkous no yo, su kamosi 😅

minix
15. apr 2010

lopez, no preveria...je tam informacne stretko, kde ides aj s detickami, teda drviva vacsina maminiek tam bola s detickami, ale davas im este predtym datum narodenia a podla toho vidia. 🙂))

Nasa Petka a ani bebelina Bibka nemali problem s tym, ze nemaju este tri mesiace, aj ked tie dve dalsie deticky, co su s nami v kurze su o trosku vacsie, ale o kolko, to ti nepoviem. 🙂) A stihali sme zarovno s nimi, aj ked sme boli vcera skor hladne ako tie dve starsie. 🙂))

ja som bola na jednom zakroku este v marci, aby som mohla nastupit na toto aprilove plavanie. 😉

alikaa
15. apr 2010

lopezka, ty mas jaku krasnu kocku 🙂 tusim by sme sa fakt mali zamysliet nad tym zoznamenim nasich dvoch deticiek, nech sa do seba co najskor zahladia 😉

lopezka
15. apr 2010

Minix...no ja som sa s tym zakrokom neskoro "zobudila" 😖 ....bola som minuly tyzden a objednali ma az na konec aprila 😖 ...tak si musim pockat ☹ ....ozik, pokial ste boli namocene ? myslim maminy 🙂

Alikaa, suhlasim 😀 😀 aj mne sa ten tvoj krpcek hrozne paci 😅 😀 .....budeme ako v davnej minulosti, ze ich zasnubime uz teraz a ked vyrastu, chtiac nechtiac sa budu musiet zobrat 😀 🙂 😅 .....ale to krasne potomstvo potom 😅 😎 😠

ozik baby, laskavo tu prestante vypisovat, ako vam hrozne padaju vlasy 😠 😒 😖 .....odkedy som si to tu precitala, zacali padat aj mne 😠 😖 ....takze pssst 😝

lopezka
15. apr 2010

Alikaa a este aj narodky by mali v rovnaky den 😅 😀

dana333
15. apr 2010

ketkous, nerozmýšľala som nad tým, že by to mohlo súvisieť so spaním, musím si to všimnúť, pozerám že chceš ísť plávať, môžem vedieť kde? Lebo ja tiež rozmýšľam a keby bolo niečo v SNV veľmi by som sa tešila

katka22r
15. apr 2010

kocky aka ma byt teplota u dietata?myslim od akej teploty po aku je normalna a kedy je zvysena?

slovakia80
15. apr 2010

katka 22:nasa dr.nam povedala,ze zvysena je 38.5 a viac

slovakia80
15. apr 2010

weronyca:my mame ockovanie za sebou,vedela som,ze niektore maminy davaju sirup dopredu,my sme nedavali,ale nevidim na tom nic zle,je to len na tebe.nasa mala trosku plackala po prvom vpichu,ale potom bola uz iba ospala,dr.napisala recept na panadol sirup a diazepam,keby mala teploty.ked sme prisli domov ihned som jej ho dala,plus obklady na nozicky,napapala sa a spala.teploty nemala,takze som jej uz nic nedavala.
myslim si,ze kludne mozes ist s malym na to dalsie vysetrenie,ked ste uz objednani,nebojaj bude dobrunky 😉

katka22r
15. apr 2010

presovcanky pridajte sa do novej temy v sukromnych temach je nazov presovske maminky,tehulky aj netehulky

bebel
15. apr 2010

Ahojte,
my sme dnes pobehali nejaké baby obchody a skúšala som rôzne golfáče, pretože som zhodnotila, že Bibe predsa len niečo budem musieť zobrať so sebou na ten fr. trip.Chvíľu som sa pohrávala s myšlienkou, že kúpim Maclaren a našla som XLR aj Quest za dobrú cenu pod rukou, ale dnes, keď som si ich otestovala s Bibkou na živo, tak som si to rozmyslela.
K cenovo dostupným a kvalitným a praktickým radím Inglesinu Trip.
Ale definitívne som sa dnes rozhodla pre Quinny senzz.V Ivánke som poriadne vytrápila predavačky s predvedením skladania, rozkladania, demontovania sedačky a inštalácie škrupinky a naopak. 😎 😉 A teraz už len hľadám najoptimálnejšiu cenu a v priebehu mája si ho zabstarám.

A plávanie je super. Ten vek je tam preto, že malé bábätká bývajú ľakavé a nemajú radi kolektívne akcie, hluk, cudzie tváre, nové prostredie a pod.S Brunčom sme tiež plávali od 3.mesiaca a ten vodu do dnes miluje-je to malý vodník, potápnik . V lete, keď mal len 3 roky sám preplával 3-4 metrový bazén. Rukávky a podobné pomôcky neznáša a málokedy ho prinútim si ich navliecť a to vďaka baby plávaniu.

Ja by som EMLu dopredu neriešila...http://www.lekarna-online.com/zbozi/53772-emla-...
Bruno si nikdy žiadne očkovanie ani nevšimol.(teda ten vpich-nikdy u dokiny ani nezaplakal)Ale možno je to o individuálnom prahu bolesti.

liwka
15. apr 2010

prajem krasny, hoci uprsany den. dnes sme mali na navsteve Adros s Alex a Andy s Patkom, tak prikladam par fotiek.
inak sa mame fajn, akurat nam toto pocasie lezie na nervy, ale snad sa to uz unormalni
co sa tyka spania, Mia zaspi okolo 20:30, niekedy tuho, niekedy sa este mrvi, no rano skor ako o 9:00 nevstane (teda neratam papanie). rekord sme mali, ked prekladali cas, to sme sa zobudili o 11:15 😀 mame doma spachtosku 😀

liwka
15. apr 2010

moja skleroza, zabudla som fotky

evca35
15. apr 2010

ahojte,
lopezka - keď ti už padajú, tak môžme písať ďalej? Mne padajú straaaaaaaaaašne.

Náš Martinko má dnes tiež tri mesiace, posielam dnešné foto.

čo sa týka počasia a spania, náš spí posledné dva týždne iba pol hodinu cez deň, či v kočiari, či v postieľke, na gauči, hocikde, či je pekne alebo nie. V utorok som s ním išla vonku do dažďa, nefúkalo, tak bolo fajn, ticho, nikto vonku a malý spal dve hodiny. Až ma nohy boleli a ruky - jednou som tlačila kočiar a v druhej držala dáždnik. Včera spal dnu v kočiari pri okne a vonku lialo a fúkalo a spal pol hodiny.

lopezka
15. apr 2010

evca jeeeej, maly je zlaty.....aj nasa Timi ma dnes 3 mesiace.....a ma presne take iste body, ako Tvoj Martinko ......z Tesca, ze ? 😀

liwka, adros a andy.....secky tie vase babatka su krasne 😅 krasne trio 😅

bebel, no ked to plavanie odporucaniu neskor kvoli lakavosti babatiek, tak neviem 😖 .....nasa Timi zvladla oslavu s asi 20 ludmi uplne v pohode 😉 a tento tyzden som mala na navsteve 3 kolegyne a Timi sa rozplakala, ako ju oslovili 😠 ..... tak nevim 😅

krpuch
15. apr 2010

my sme dnes mali 2 duhy 🙂 malinky sa prvykrat predvcerom nahlas smial a dnes znovu. ocino mu fukol do tvaricky, on sa akoze zlakol, roztiahol rucky a potom sa rehotal. vela sa aj rozpravame..on zacne ja opakujem, je to krasne, no niekedy za nim nestiham. 🙂

maryanna
15. apr 2010

krpuch my to fukanie praktizujeme uz davnejsie maly s ana toom zabava, ked fuknem tzak akoby zadrzi dych a smeje sa odusu....tiez sa vela rozpravame ale on si vystaci aj sam bohate, debatuje sam so sebouD:

aneska
15. apr 2010

ahojte,
Katka, o materskú mi ani nespomínaj, ja som v januári zmenila účet a od vtedy som materskú nedostala, lebo oni si dávajú až tri mesiace na reakciu. Vždy mi chodila 15teho a teraz už prešli aj tri mesiace a prachy nikde. 😠

Dana333, najlepšie by bolo keby ti malú niekto pokočíkoval, aby si si pospala, inak toho mlieka veľa nebude. Ja som mala predvčerom tiež hroznú noc a potom som mala problémy s mliekom, ale spánok vždy pomáha. 😉

aneska
15. apr 2010

lopezka, keď už zakazuješ písať o padaní vlasov, tak aj ja to poruším 🙂
dočítala som sa, že najhoršie je to v 3 a 4 mesiac po pôrode a že treba prijímať zinok, ale mne moc nepomáha. Bola som s tým dokonca aj u lekárky. Z krvi nič nezistili a kožná lekárka povedala že mi na to aj tak nič nemôže dať, keď kojím. 😒 Dokonca ma ešte aj odfajčila, že ešte mám dosť vlasov a že som mladá, tak mi vlasy dorastú. Asi by mi verila až keby som bola plešatá, no vtedy by mi asi povedala, prečo som neprišla skôr,lebo teraz sa už nedá robiť nič. No hrôza.

maryanna
15. apr 2010

aneska, ja som uz zufala z toh oako mi padaju vlasy....to je mega rychlostou a mega mnozstva! cely vankus je posiaty ako od psa....:( strasne,...su vsade vsade!
cize normalne brat zinok ako tablety alebo ...??

aneska
15. apr 2010

ja beriem tablety vapnik, horčik, zinok ale pravdu povediac veľmi to nepomáha. Ono je to zrejme vec hormónov ako sme sa tu už o tom bavili. S tými vlasmi je to na nervy.

zazalienka
15. apr 2010

ja som sa s tými vlasmi sťažovala včera kamoške.. tiež má januárové bábo.. a hovorila že jej zaberá revalid.. šampón.. a sú aj kapsule a krém na vlasy.. tak to musím skúsiť..

maryanna
16. apr 2010

juj diky zazalienky, skusim aj ja......viem ze to je vec hormonov a teraz neviem ci branie antikoncepcie este viac napomaha vypadu vlasov alebo urychluje zlepsenie......:(

dana333
16. apr 2010

aneska, rada by som sa vyspala cez deň, dokonca je to aj možné, lebo malá vonku vyspí aj 3,5 hod, ale ja neviem za pana zaspať, skúšala som to už niekoľko krát a nič, nezaspím ani keby čo bolo, to už som asi až taká unavená, že to nejde. K tomu vypadávaniu vlasov, ja mám to isté už mesiac, ale nerobte si z toho nič, pri synovi mi vypadlo pol hlavy, ale potom to začalo znovu rásť, aj keď to bolo smiešne, lebo som mala medzi vlasmi ježka ako mi začali tie vypadnuté rásť, takže oni dorastú a preto si z toho nič nerobím

krpuch
16. apr 2010

drobec ma tuto noc prekvapil. spinkal 8 hodin prvykrat. myslim, ze to pocasie mu dava zabrat, lebo uz treti den spinka lepsie aj cez den.

bebel
16. apr 2010

Dievčatá žiadne šampóny, 😝 ani výživové doplnky na toto padanie vlasov nezaberá... 😅
Ono to samé od seba prejde cca po pol roku.

dadulka2000
16. apr 2010

ahojte babenky
UK hlasi opat slnecno - aj ked nam popol zo sopky skomplikoval a zastavil vsetky lety smerujuce z a do UK. 😉

ufff,.... mi dalo zabrat vcera tie inzeraty, ale nakoniec som tam nieco popridavala a este chcem skompletizovat dievcenske oblecko - tak ak viete o niekom kdo caka babatko, kludne mu poslite moju IP, thanks 😀

bebel-mas pravdu,... ono sa to casom upravi. ja som sa nedavno "chvalila" ze moje vlasy su ok, ale uz to zacalo aj u mna, nie je to take katastrofalne, tak sa koli tomu moc nevzrusujem.

co idete varit?? mne dochadza inspiracia.....

andykca
16. apr 2010

Ahojte...tak aj ja pridavam par foteciek zo vcerajska 😉 Alex, Patko a Mia...plus som pridala aj maminky 😀

dadulka ty si uzastna rosnicka 😉 ja dnes idem robit žemlovku, zajtra budeme mat lasagne a v nedelu nieco z kuriatka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre