Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dzobko
5. máj 2010

Ahojte,
ani ja nerozumiem tomu, preco Vas poslala k neurologovi, ked sa taha babo do sedu. Nas pedos to videl, videl aj to, ze Alex uz sam sedi (samozrejme s oporou) a bolo to v pohode. Nazval maleho akrobatom a skonstatoval, ze na buducu poradnu uz asi prideme po svojich 😀 😀 😀

dzobko
5. máj 2010

luci, hoci uz sedi, otocit sa este nevie a (zatial) sa o to este ani nepokusa...cestovanie po postielke mu vsak uz ide velmi dobre...za noc ju obehne aj 2x 😉

luci21
5. máj 2010

Baby tak vidím že ani vaše to nerobia tak nechápem, neurolog vravel že by to mala už robiť točiť sa na bok 😕 a poslala nás tam obvodná preto že sa stavala zo sedu na nohy a že to nemá. A na to mi neurolog nič nevravel jemu sa nepáčilo to otáčanie ale ked sa ani vaše neotáčajú tak fakt nechápem čo od nás chcú 😕

dzobko
5. máj 2010

Luci, chcu od nas "tabulkove, nalinajkovane" deti. Ak nesplnaju predpisane normy - riesia to. Na druhej strane, radsej jedno-dve "zbytocne" vysetrenia, ako nieco zanedbat a do konca zivota lutovat. Len to neprehanat, aby dieta nestravilo detstvo v nemocnici. Uz to tu bolo napisane, kazde dietatko ma svoje tempo a treba ho respektovat. Ak sa napriek tomu nezlepsuje, vtedy je cas podniknut dalsie kroky.

nella1
5. máj 2010

maminky idem tu ze len tak kuki a presne preberate otacanie,.... nam sa malinka vcera prvy krat pretocila z chrbatika na brusko skusala som to s nou aj dnes ci to nebola len nahoda a veru nie, uz sa zacala otacat..... je strasne silna a vsade sa priam silou tlacii, ale ked ju davam past koniky na brusko tak sa hnevaa to sa jej nepaci 😅, chcem vam len povedat, ze niektore babatka to maju skor ine aj okolo 4 teho al. 5teho mes. vobec sa tym nestresujte kazde babatko ma inokedy cas, myslim ze do toho 6teho mes. to krasne vsetky zvladnu lavou zadnou... 🙂

dzobko
5. máj 2010

Pravda, pravda. Nas maly presne naopak. Spi vyhradne na brusku, konicky pasie na pockanie - vlastne vzdy, ked sa zobudi...ale pretacanie...daleko pred nami...

liwka
5. máj 2010

mia,my ten nosic lilliputi mame. ak by sa ti chcelo dotrepat do SC, mozes vyskusat. ja som s nim spokojna. citala som diskusiu tu na MK, kde porovnavali tieto nosice s manducou a vraj je to uplneto iste, akurat toto lilliputi je financne prijatelnejsie. preto som sa pren rozhodla a nelutujem 😉

mia.
5. máj 2010

ďakujem, liwka 🙂 , len som chcela vedieť, či je niekto s ním spokojný, tiež som rozmýšľala, že je to lepší variant, ako manduca... malý už vyskúšal aj tú - a páčilo sa mu tam.. liliputi, ako som čítala, je taká rozzsipsovaná manduca, tak ho asi kúpim - ešte neviem, akej farby... 🙂

liwka
5. máj 2010

ja mam tmavomodry 😀 chcela som cerveny, no boli sme v bambini a mali tento jediny- predavacka ho vytiahla niekde zo spodneho suflika s tym, ze ani nevedela, ze ho maju 😀 😀 😀
Mia si pomaly zvyka nan. zo zaciatku protestovala, lebo nevydrzi mat tak roztiahnute nozicky. no, vcera zvladla takmer 20 minut a vyzerala celkom spokojna 😉
inak, na stranke lilliputi je aj navod, ako ho pouzivat. dufam, ze budete obaja spokojni 🙂

liwka
5. máj 2010

nie najlepsia fotka, ale aspon nieco. ta svetlomodra vec, co tam visi, ma udrzat hlavicku a da sa odopnut 😉

luci21
5. máj 2010

Baby aj ja som teraz kúpili liliputi brodový, zatial tam Tami ale nechce byť tak dúfam že som to nekupovala zbytočne. Len sa mi to dosť ťažko zapína 😅
liwka: Ty to zapínanie zvládaš?

luci21
5. máj 2010

liwka: Moja je v tom ešte trošku stratená tak asi preto sa jej tam ešte nepáči. 😒

mia.
5. máj 2010

aj ja som rozmýšľala o bordovej alebo sivej farbe, ....myslím, teda dúfam, že drobec nebude protestovať... chcem ho používať na rýchly presun do škôlky, keď idem po malú a tiež na výletoch 🙂
Vďaka za fotku! 😉

mia.
5. máj 2010

ozaj a kde ste ho kupovali? ja rozmýšľam, že cez net...

sisipetka
5. máj 2010

Luci - dietatko ma v tomto veku po pritiahnuti do sedu, akoby prikrcit nozky a nenechat ich vystrete akoby sa chcelo postavit. Otacanie nabok a naznak pretacania na brusko by malo byt okolo 5teho mesiaca. Dr. ta tam poslala podla mna preventivne....Ale netrap sa a hlavne neporovnavaj s ostatnymi detickami. Vsetko chce svoj cas a urcite bude dobre 😉

liwka
5. máj 2010

my sme ho zohnali v TT v Bambini, vyslo nas to 54€. treba porovnat ponuky.
luci: nevzdavaj to. moja prvy den tiez hysacila, beriem to, ze si musi zvyknut. ozaj, Lucka, z ktoreho kuta okresu si? my z okolia Podhajskej. zeby sme sa niekedy stretli? 😀
inak, baby odporucam ten nosic vyprat, bo vamdeti budu oblizovat ten popruh. zajtra ho aj ja musimhodit do pracky

aurra
5. máj 2010

mame dnes za sebou kontrolu, sono, noziciek, vsetko ok, do konca stvrteho mesiaca balik nasiroko stale, do polroka len v noci, no my balime od 6 tyzdnou nasiroko len v noci,
dnes mi prisla zaroven klokanka vydrazena na mmb, neni to asi taka parada ako manduca alebo iny nosic, ale za tie peniaze a na to ako casto to budem pouzivat to hadam staci a neuskodi, co vy na to?

aurra
5. máj 2010

nasa mala smejka

zazalienka
5. máj 2010

ahojte, no náš lenivec, keď ho dám na chrbát, tak sa rozvalí a kuká okolo seba.. a že by sa chcel otáčať alebo prevaliť ani chýru.. no uvidíme, spravila som mu leháro veľkoplošné, tak nech chlapec trénuje .. ale on tam vždy zaspí.. a keď ho dám na bruško, tak tiež sa mu nič nechce.. zatiaľ to neriešim, asi je ešte skoro.. veď má len 3 a pol mesiaca.. ešte sa nakrúti v živote🙂 hlavičku drží super od malinka, všetko chce svoj čas..
a Petka, náš Michelin teda masáže ľúbi, som kúpila mliečko na dobrý spánok, vrndží pri tom ako mača a drží.. nedbal by do rána sa natierať🙂
dnes som stretla Andy Andykca v tescu, dva krát som prefrčala okolo jak teliatko a neuvedomila som sa až potom som zaostrila... malý Paťko je zlatý, bola by som si ho aj popestovala, už ani neviem čo je to také malé bábo popri našom sloníkovi🙂)

gucz
5. máj 2010

čaute žienky

Zuzka hodíš tú sľúbenú fotku s tými nálepkami v Miškovom kútiku?

zazalienka
5. máj 2010

Avoj, už aj idem na to..

gucz
5. máj 2010

Laurinka je v nemocnici s mojou mamou, dali jej dve infúzie a už je jej trošku lepšie. Podľa výsledkov z krvi to vyzerá tak, že to nieje salmonelóza, ale viróza, ale na 100% sa to bude vedieť až po výsledkoch z výterov. Chúďa moje malinké ako mi chýba.
Mišulko je dnes neuveriteľne dobručký, zlatúšik 🙂 . Včera som písala, že sa neťahá do sedu a dnes to už nieje pravda, pekne sa ťahal do sedu a ešte k tomu aj s úsmevom, tak ma potešil. Na bruško sa nepretáča, ale to si myslím že je ešte aj tak skoro a na bok sa sem tam dá, hlavne keď zbadá prso, tak po ňom ide akoby týždeň nevidel (kojím po ležiačky).

gucz
5. máj 2010

že nevidel, nejedol tam malo byť 😨 😅

minix
5. máj 2010

gucz, mala je ocxkovana proti rotavirusom?

zazalienka
5. máj 2010

hlavne nech máš Lauriku čo najskôr doma a zdravú, viem si predstaviť ako Ti chýba.. mne už sa nechce bez Miška ani do obchodu.. letím hneď domov🙂

tak a tu sú tie nálepky, ja som kúpila hneď dve sady, ale majú aj sady so zvieratkami, potom také penové všelijaké.. no chutné je to.. tie steny pri postieľke boli také prázdne a toto krásne vyzerá.. my sme ešte aj farbou izby tuším privolali Miška a nie "Katku".. modrá je dobrááááá...

minix
5. máj 2010

neuverite, ja mam doma nosic red castle, ale furt som sa k nemu nedostala...🙂 Uz pomaly mesiac a pol. 🙂

Inak, dnes sa deticky na plavani uz ponarali....ksichtiky sli pod vodu ako stari profici...my nie, lebo sme vynechali posledne dve hodiny, tak nas to caka buduci krat. Ale Bebel ma doma malu potapacku. 🙂)))

minix
5. máj 2010

zaza, chutne su, skade to mas?

zazalienka
5. máj 2010

aj ja silno nad tým uvažujem, tu v TT.. a nalomím aj švagrinú, nech sa malý viac rozhýbe, plávanie by zabralo určite..

zazalienka
5. máj 2010

minix v Cíferi má kamoš také veľké domáce potreby a papiernictvo, tak tam som to kúpila.. aj veronika si už objednala🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre