Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dana333
7. máj 2010

ahojte, čítam že robíte ryžový nákyp, je som ho robila min. týždeň a bol super podľa tohto receptu:
http://www.akosatorobi.sk/video/602/ryzovy-nakyp
na tej stránke je kopec dobrých receptov a je super že aj z videom

janqa24
7. máj 2010

ahojte žienky 🙂

mia - dodatočne všetko najlepšie k narodeninám 🙂

Oli, vyplnené 🙂

Gucz - verím, že po víkende už budeš mať Laurinku doma a zdravú 🙂

a po včerajšej poradni som ostala v šoku - malá má 7540 g, za mesiac pribrala zasa cca kilo 😀 doktorka bola veľmi spokojná a čudovala sa, že malá v pohode vypije aj vodičku z fľaše 🙂 chvíľu jej síce trvalo, kým si zvykla na dudlík na fľaši, ale už si tú fľašu ako riadna herečka drží aj sama v ručičkách 😵

janqa24
7. máj 2010

jo, a našla som recept na to jej občasné štrajkovanie pri papaní, keď sa obzerala na všetky možné strany a cuckala len chvíľku....kojím poležiačky 🙂 a keď začne vymýšľať aj pri tejto polohe, rozbalím a nechám ju, nech sa chvíľku hrá alebo ju dám na barančeky, tam sa vždy trošku umorduje a potom jej sú aj didy dobré 😀 inak som si na nej všimla, že ráno a po dlhšom dennom spánku (cca 2,5 hod) papá oveľa menej ako inokedy počas dňa, takže už sa nenervujem, že nejedla 20 minút, keď jej to stačí aj na dve hodiny 😎

antoniab
7. máj 2010

ahojte
jej baby aj my mame dnes ryzovy nakyp 😀 😀 ale mi ho nicim neplnime ale k nemu si davame kompot 😉

jaj vase deturence su uzasne a vlasate 😵 😵

reni tak to su super spravy len tak dalej a nech mas malu coskoto doma

janaqa aj ja ked mala vymysla dak ju necham rozbalim ona si pokope a potom dopapa a tiez mi papa vselijako len na vecer stabilne vypije 150ml a vnoci 120ml cezden to odhadnem malokedy vzdy jej urobim viac nez ma chut
cajik unas funguje len ked je jej teplo keby ze ju chcem oklamat namiesto mliecka tak ta potvora to rozozna a vypluva a ked jej hned nato donesiem mliecko tak to potom pekne vypije takze deti uz vedia rozoznat co papaju aspon ta nasa 😀 😀

slovakia80
7. máj 2010

ahojte,
janqa mala mi pripomina nasu v tom papani,tiez cez den uz nevisi v kuse na psniku,ale potom ked sa k nemu dastane tak taha riadne 😀 tak isto zabera poloha po leziacky,ked si velmi okukuje svet 😉
vcera som jej skusala davat mm z flasky,nechcela ani za nic,pozerala ze co to stvara mama 😨 tak sa mi tam napinala,ze som si myslela,ze sa povracia 😝 dufam,ze ked pridu horucavy tak flasu neodmietne,zatial jej nedavam ani cajik ani vodu,tak uvidime
a mala je krasna a suprova s tou flasou,no sikulka 😅
vzdy sa potesim novym foto deticiek ako nam rastu,ked si predstavim,ze len nedavno nam boli v bruskach 😵
tiez pripajam nejaku aktualnu
ja som dnes varila kuraci perkelt 😉

antoniab
7. máj 2010

slovakia tak vy mate tiez krasne haro 😵 😵 ta my co nakoho sa to moje dite podalo 😕

olienka12
7. máj 2010

slovakia mala je cista ty,sice som este nevidela mm ale je to tvoja dzifka 🙂)))

slovakia80
7. máj 2010

oli:noo ona je taky maly mixer nas oboch 😀

dana333
7. máj 2010

Mati nerob si nič z toho že ste bez vlasov, my sme na tom rovnako a dokonca, keď mi ešte chvíľu budú tak padať vlasy ako mi padajú tak budeme rovnaké obe- plešaté. Malej už ale na vrchhlavy začínajú rásť vlasy, tak možno do leta tam aj niečo bude 😵 😀 😅

janqa24
7. máj 2010

slovakia, ze ake haro ma tvoja mala! 😵 😵 😵 chutnucka je 🙂

antonia - aj moja Ninka hned vie, ci pije vodu alebo mlieko 🙂 o caji nechce ani pocut, normalne ju triaslo z neho 😝 a moze byt hocijako hladna, UM nebude pit, ani ked co bude 😅 nastastie, netreba ju dokrmovat, tak hadam este nejaky ten mesiac - dva vydrzime na materskom, a potom hura na mrkvicky 🙂

pripajam sa do klubu poloplesatych, dnes mi bolo az do placu, ked som sa rano cesala a na hrebeni za dve hrste vlasov 🤐 ked som bola tehotna, vlasy mi krasne zhustli, tak teraz mi asi pada to, co mi vtedy narastlo 😝

olienka12
7. máj 2010

dnes to tu nejako stagnuje.
gucz ako mala? pustia ju na vikend domov?

antoniab
7. máj 2010

tato piesen ma chytla dufam ze sa bude pacit aj malej 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=tLRpkVRhAtc


a toto na pobavenie 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=tVRxgtfvNL0
ivv
7. máj 2010

ahojte maminy,

zas som tu dlho nebola.. mala ma vytazuje jedna radost 😀. teraz sme u starkych tak si trochu moje ruky oddychnu 😝 .

chcela som sa vas opytat, aky mate denny rezim, kolko krat do dna spinkate? my mame tie cykly nejake kratke, alebo normalne? no neviem.. rano ked sa zobudi, tak cca po hodine vyzaduje opat spat. tak spinka asi pol hodinku. od papania po dalsie papanie je to rovnake - papame, hrame sa asi pol hodinku, potom zacne byt mrzuta, tak spinka asi pol hodinku a potom sa hrame az do dalsieho krmenia. a takto dookola. mate to takto podobne? teda ak aj vasi drobci tak kratko spinkaju cez den.. 😅
asi ani nemusim hovorit, ze vela toho casu pre domacnost nemam.. 😎 vela veci robim aj s malou na rukach 😝 .
ticho zavidim maminam, co im babatka spia aj dve hodky cez den v postielke alebo kociku 🙂 snad sa aj my k tomu dopracujeme 😅

gucz
7. máj 2010

Čaute babenky, nie som doma, sme u svokrovcov, dedko vozí Mišenka po vonku. Laurinku nám domov nepustili 😒, ani neviem nič nového, aj ked si s mamou voláme. Zajtra tam za nou ide MM, tak ju skúsi vypýtat domov asi, no uvidíme. Už ju neprehána (píšem jak tatar, majú tu nadstavenú češtinu na klávesnici a nedá sa mi to prepnút') . papa

antoniab
7. máj 2010
https://www.youtube.com/watch?v=IIt5lGhFyE0

tak toto je super 😀 😀 no nerealne

liwka
7. máj 2010

ahojte. my sme mali dnes na navsteve Zazalienku s Miskom, tak pridavam fotky 😉

liwka
7. máj 2010

Reni, dufam, ze Laurinka bude cim skor fit a tesim sa na to nase stretko az ju spozname 😀
Luci, zapinanie toho Lilliputi bolo aj pre mna maturitou, no da sa 😉
mia- vsetko naj 🙂
k tej vode - Mia sa tiez spociatku tvarila strasne, ze co za humus jej to davam. No bola to nevyhnutnost kvoli castej stikutke.Vzdy pri nej nervaci a prsnik nezoberie, tak ju aspon oklamem flasou. tu mi vezme. a zial odsavat mlieko sa mi nedari ☹ , tak musi vodicku. ale neva, aspon cvicime na horuce dni.

evca35
7. máj 2010

ahojte,

nebola som tu dva dni, ale idem vám napísať, že dnes sa Martinko sám začal ťahať do sedu, Hodila som video na Facebook. Skoro som odpadla, robil to viackrát po sebe. Aj vám sa už deti takto deti ťahajú?

vlasy ... mne padali na začiatku tehu príšerne, potom prestali a po pôrode zase. Ale už som objednaná ku kaderníčke, hoci až v júni, tak zase hodím krátky strih. Už sa teším.

mia - gratulujem k narodkam.

gucz - prajem Laure skoré uzdravenie, určite vám je smutno všetkým.

všetky bábätká na novo prihodených fotkách sú rozkošné 🙂))

gucz
7. máj 2010

Hodím Vám sem foto mojej malej, to mi poslala mamina, ako Laurika číta 🙂
no a idem za malým, on má tušim dajaký radar či čo, ako si sem sadnem už aj plače....

antoniab
7. máj 2010

gucz mus byt velm statocna obdivujem vsetky deturence ktore musia byt v nemocke hlavne take male 😔
zlata je 😉

minix
7. máj 2010

ahojte, aj ja som vyplnila dotaznik. 🙂)

S vlasami som na tom presne ako vy, aj mne neuveritelne padaju, ale je to presne tak, ako ktosi spominal - pocas tehu to bolo zastavene, tak teraz vypadavaju tie....tak zatial nemam paniku - ja mam vlasy jemne a tenke, takze netusim, ako budem coskoro vyzerat..ale dufam, ze skoro dorastu...ani jezko na hlave by mi nevadil..hlavne keby rastli nove...

ryzovy nakyp milujem. 🙂))

my okrem mliecka nepijeme total nic.

Dnes sme skoncili prvy kurz plavania, dostali sme aj mokre vysvedcenie a dnes sme sa prvykrat ponorili bez zapchateho nosa, jednoducho zadrzala dych....kraaaasne to bolo, tie deticky su ako take male tuleniky. teraz si davame mesiac pauzu a potom ideme este na jeden kurz a potom budeme praktizovat doma. Ale strasne to vycerpalo aj mna, musim ist tusim spat. 🙂)

gucz, snad sa mala skoro uzdravi.

liwka
7. máj 2010

nikto tu nie je? ☹
mne mala konecne zaspala 🙂 , na dnesnej prechadzke so Zuzkou a Miskom krasne dlho spinkala (asi jej prospela spolocnosť), tak sa nam vecerne zaspavanie trochu posunulo.
vlasy sialene padaju aj mne. doteraz som tomu nevenovala pozornost, lebo mi padali vzdy, no ked som si vcera umyvala vlasy a videla tie chumace plavat prec, bolo mi ich luto. a strasne ma stve, ked ich musim stale z malej a okolo malej zbierat. no, co narobim? ☹ tie, co ste si dali vlasy skratit - pomohlo to?

zazalienka
7. máj 2010

jaaaj mne malý odpadol o ôsmej, ledva som ho prezliekla do pyžama..

liwka
7. máj 2010

ti zavidim 😉 my sme sa nosili, usmievali na tata. to take sibalske usmevy,len aby nemusela spat 😀 betarka je to

zazalienka
7. máj 2010

no to aj Miško vyjednáva večer, ale len keď poobede dlho spí.. no a u tata na tých veľkých rukách mu je najlepšie.. pritúli sa a hotovo.. no sú to herci nebezpeční🙂

liwka
7. máj 2010

jednoznacne. a co povedal Dusan na fotky toho nosica? nasla si uz nejaky inzerat?

zazalienka
7. máj 2010

páči sa mu to.. musím sa pohrabať na nete.. niekde ho nájdem..
noo idem het, ráno príde hviezda, nech sa aspoň trochu vyspíme🙂
tak posielame malej pusu a želáme všetkým dobrú noc a krásne sny..

liwka
7. máj 2010

dobru noc 🙂

ivv
8. máj 2010

oops, vcera som si asi pomylila temu..

minix
8. máj 2010

dobre ranko, ja som neverila vlastnym ociam vcera vecer...malinka sa ulozila na rukach o 20,20, rucku dala pod hlavicku, zacala driemat a o 20,30 uz bola bezpecne vo svojej postielke....vstavala na prve krmenie o 3,00 a na druhe plus uz vstavanie o 5,30...tak sme uz hore.

Snad sa nam to vylepsi....zajtra mame krst, tak potom pridam nejake fotky a uz sa tesim na tortu...budeme mat marcipanovu s parizskym kremom...taku sme mali aj na svadbe a nevedeli sa jej dozrat, mnam. 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre