Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
23. jún 2009

Dobre ranko babenky....tak aky mate dnik? mne zacal ako vzdy s pokecanim si s wc a to vynimocne rano 2x...uvidime ako to bude pocas dna....nejak sa mi tie nevolnosti len zhorsuju - fcera som tiez bola tiez 2x ale rano a vecer ☹

roxy - veeeeelmi gratulujem 😉........... a taktiez uprimnu sustrast....

bebel: potom napis aky bol koncert....som minule bola na DM ale tento krat som sa nedonutila 😉

pekny dnik...

gucz
23. jún 2009

dobré ránko
u nás hlásim koniec dažďa, ktovie dokedy, a je pod mrakom. Ja som si ráno spravila "raňajkovú kávu", no a vypila som len polovicu, hneď mi po nej vyskočila kyselina ako svet, tak som druhú polovicu vyliala do drezu. Nasilu som zjedla banán a už mi je dobre, len som akási ospalá, mne tá káva fakt chýba. No skúsim neskôr nesku s mliekom.
Dnes idem k zubárovi, bude mi robiť stoličku, naposledy mi tam dal vložku na preliečenie a dnes idem na plombu. Normálne sa tam už aj teším, lebo vložka mi v piatok vypadla a v zube mám dieru ako svet, i keď ma nebolí. toľko plán na dnes 🙂

roxy_1
23. jún 2009

Ahoj holky

gucz z tohodle ja mam strach v tehu jit k zubari,vzdy jsem si nechavala vse umrtvit ale nevim zda v tehotenstvi muzu nebo ne.potrebovala bych vytrhnout stolicku vzadu kterou uz mam bez nervu,a vadi mi tam .... 😉

u nas je porad skarede,v nedeli mi vyhorela pracka(uz asi doslouzila) tak jsme si vcera koupili novou a cekam az mi toho noveho domaciho mazlicka dovezou 🙂 je tam keramicke teleso,takze se na nem neusazuje vodni kamen,coz je fajn,protoze mame tvrdou vodu. 🙂
kafco mam uvarene a ted me zacina honit mlsna na nejakou tu snidani,tak jdu posnidat 😉

naty
23. jún 2009

Ahoj holky!!
Už sem tu dlouho nebyla, dělám tu diplomku, ale dnes už to snad dodělám... 🙂

Roxy_1: v těhu zub umrtvit jde určitě... 😉

roxy_1
23. jún 2009

naty tak to se mi ulevilo... 😨

gucz
23. jún 2009

ja si nedávam umrtvovačky pri bežnom vŕtaní, ale pri vytrhnutí by som si asi dala. Ono zapálený zub je nebezpečný hlavne v tehu, môže spôsobiť predčasný pôrod, teda aspoň tak som počula. Tak si ho radšej daj vytrhnúť. No ja sa už pomaly chystám, ešte si umyjem tesáky 😀 a idem k tomu môjmu zubárovi

vierka
23. jún 2009

ahojte babulky....

ked sa bavite o zubaroch, tak ja som k nemu objednana na koniec septembra a to budem uz tak v piatom mesiaci - nebude to uz neskoro? nemam sa preobjednat na skorsi termin?

naty
23. jún 2009

já tam mám jít taky až v září... 😀 ...kolikrát by se tam vůbec mělo v těhu jít? ještě nemám knížku, tak nevím...

lili213
23. jún 2009

Ahojte
Roxi: gratulujem, 🙂.............. a tiež prajem úprimnú sústrasť 😔
Inak aj ja som objednaná zubárke na preventívnu prehliadku na 1.10. Nie je to neskoro?

minix
23. jún 2009

ahojte kočky, ja som bola u zubárky asi pred tromi týždňami a povedala mi, že je lepšie ísť hneď na začiatku a v skoršom štádiu, lebo ak mi bude neskôr vŕtať, tak malé na tú vŕtačku reaguje tak nepríjemne, že zvýšene kope a je nervné, tak sa prípadne skúste spýtať zubárky. Ja som to s ňou skonzultovala a vyvŕtala mi hneď v 2.mesiaci. 🙂))

bebel - pekný zážitok s tým pádom do snehu. :( Ja som mala podobný hysák, ale potom to díkybohu prešlo.

weronikla - máme to 12.9., ty to máš kedy? 🙂 Tento piatok idem riešiť nové svadobné šaty, tak som zvedavá. 🙂) ty si si už zarezervovala?

roxy - gratulujem k pani. 🙂 buduci tyzden ti dam aj ja termin do tabulky. Bude knizka. 🙂)))

dadulka2000
23. jún 2009

ahojte babenky,... hlasim prichod 😀 , a krasne slnecne pocasie z anglicka...
vas ani citat nestiham. este ze mi bezi simulacny model a ja mam cas sa hrat na nete 😲, ale pssst nikomu ani muk 😉

roxy blahozelam k titulu PANI, super 🙂

Antonia,...stastne dorazila a aj uspesne kontroly mas za sebou,... parada. kedy ides spat?

vcera som mala stretko s midwife a jedine co sme spravili, bolo vypisali formulare (ako som predpokladala), navyse sa mi pokusala zobrat krv,.... ale krvy sa nedorezala a tak vyzeram ako drogova zavislacka a nic z toho, nakoniec budem musiet ist znova.
a este mi bookla termin na scan,...co je 7.7.,.... hura, konecne sa nieco pohlo tym spravnym smerom

krasny den vsetkym
🙂

drobec123
autor
23. jún 2009

ahojte, aj ja hlasim prichod z prahy na slovensko, aj ked to uz vlastne vcera vecer, poviem vam to bola cesta, otrasne prsalo - lialo ! ani stierace nestihali, kopec buraciek. prisli sme straaaasne unaveni a zniceni neskoro v noci. rano do prace a uz teraz sa tesim vecer domov do postielky 🙂
musim sa pochvalit ze aj tych par priznakov prveho trimestra ma prechadza, uz mi az tak nevadia pachy a ani ma nenapina. dokonca mi zacala chutit aj kava opat. tak snad je vsetko ok. idem na sono az buduci tyzden. ale tak zase uz mam pekne vypukle brusko takze vyzera ze matercnica sa stale zvacsuje a drobecek v nej tiez.

a tesi ma ze aj nase "anglicanky" 🙂 pokrocili dalej a nieco sa deje ! to je uuuuplne super !

weronikla
23. jún 2009

Cafte babule 😉 Dnes som po trojhodinovom spanku na skuske, ktora mala byt o deviatej a je o pol tretej, zbytocna cesta, paraaaada, dufam, ze to babatko zvladne 🙂
Minix, my mame 11.9. termin 🙂 Saty si chcem dat usit, pretoze chcem jednoduche a take sa u nas tazko hladaju 😖

dadulka2000
23. jún 2009

drobec,... parada co?? taky vysmech spolocnosti 🙂 dalsia kontrola az o dalsich 6 tyzdnou,...haha

markee
23. jún 2009

Ahojky holky,tak jsem doma z poradny a z odběrů(na srážlivost krve a pak na ty nemoce,RH faktor a tak-dohromady 5 těch jejich zkumavek-fuj)
No a jsme v pořádku,prcek má 4,11cm a odpovídá týdnům. Měl krásně vidět už k rozeznání hlavičku,tělíčko,ručičky a nožičky,samozřejmě i srdíčko. Takže další poradna je 21.7.(p.doktor má do té doby dovču)a budou mi brát opět krev - nějaké ty screeningy. Jinak TP mám podle jeho chytrého kolečka na 12.1. a né 11.1.(to je podle netu).

dadulka2000
23. jún 2009

markee super spravicka,... len tak dalej
mne vcera dali termin na 10.1.,...tak sa uvidi co nakoniec vyjde 🙂

zucana
23. jún 2009

caute baby mija sa neozvala?

zucana
23. jún 2009

gratulujem k prehliadkam a dobrym spravickam 🙂

gucz
23. jún 2009

ahojky baby gratulujem k úspešným kontrolám
dadulka takže ultrazvuk absolvujeme spolu, aj ja idem 7.7
návštevu u zubára mám za sebou, úspešne, spravili mi aj tehu prehliadku. Zo zákona je nárok na dve prehliadky, ale sestrička mi hovorila, že stačí prísť na druhú prehliadku tesne po pôrode, prípadne sa mám objednať skôr, keby som mala nejaký problém so zubami. Takže v pohode. Zub mi opravil, ani nejak nebolelo, ani teraz nebolí, tak som rada

plivit
23. jún 2009

pekny den vam prajem a blahozelam k uspesnym prhliadkam
Mna prvy UTZ caka zajtra tak som velmi zvedava 😅 ako dopadne no a podla toho moja gyndoska aspon urci presne v ktorom so tt. a TP
inac k zubarke sa musim urgentne aj ja objednat lebo mam dake kazy tak som zvedava co mi povie 😝
Roxy blahozelam k svadbe vsetko naj naj

snehovavlocka
23. jún 2009

caute-caute. sa konecne pridavam, len sa nevieme s lekarom dohodnut na spravnom termine porodu 😒 ale ved babo si to vyberie samo 😀

dadulka2000
23. jún 2009

gucz,... kedy mas utz - rano niekedy? ja az o 15.00,.... 🙂
snehovavlocka,.... vitam ta medzi nami,.... a ako vravis babo si termin isto vyberie samo. 😀
plivit, drzim palceky, daj vediet potom

gucz
23. jún 2009

dadulka mám prísť ráno na ôsmu, lebo mi budú brať aj krv na tie testy

u nás bola taká obrovská búrka, dlho trvala, a stále hrmelo ako divé.... tak som ležala na gauči a oddychovala. Malinká po strašne dlhej dobe spinkala až tri hodiny, mohla by byť búrka aj častejšie 😀

ives77
23. jún 2009

ahojte kočky 😅 čo to máte s tou tabulkou o čo ide? ja sa musím pochválit že mna už prešli moje nevolnosti a je mi super ,len som teraz vkuse unavená a hlavne teraz pri tomto počasí. ja si tiež musím dať aspon jednu kávu denne lebo inak som ako zbitá. 😀 Ozaj mám krásny termín pôrodu 14.1.presne v den narodenín mojej maminky.

gucz
23. jún 2009

ives77 roxy robila tabuľku januárovčiat. Ak si jej ešte neposlala údaje, tak jej poššli ip, teda nick, vek, bydlisko, počet detí, termín pôrodu a aj mená ak už máš vybrané nejaké

ives77
23. jún 2009

Dakujem gucz,už som jej to aj poslala 😀

allinka79
23. jún 2009

ahojte, pridavam sa aj ja... januar sa blizi... 🙂

dadulka2000
23. jún 2009

gucz,... moja mala stale spava 2-3 hodky,... sice teraz vymysla s nocnym spanim, az okolo 21 zaspava, asi je na case jej strihnut obedny spanok,...ale ked mi neda 🙂 , aspon aj ja mam vtedy klud a mozem si vylozit nohy hore 🙂
aj mne budu brat krv,...ale asi im to je jedno ci rano, ci vecer,.....

gucz
23. jún 2009

moja spáva cez deň dve hodinky, niekedy len 1,5 hod. Večer chodí spinkať pred ôsmou, niekedy aj protestuje, ale má smolu. A ráno vstáva po šiestej, niekedy po siedmej. Ja by som aj priala, aby chodila večer spať o deviatej, keby spala ráno dlhšie, ale jej je jedno či ju dám spinkať o ôsmej, o deviatej, alebo o desiatej, aj tak ráno skoro vstane. Ale zasa to má výhodu, že chodí spať pred ôsmou, lebo si večer trošku oddýchnem

dadulka2000
23. jún 2009

hej nasa tiez chodi okolo 19:30, len teraz objavila z moze vymyslat ze ma prazdne brusko (a to jedla 🙂 ), chce cikat,....atd. je to sranda co vie vymysliet. takze kym zaspi je pomaly 21, navyse vonku je stale svetlo, tak ju aj to asi metie.
inak ju vyuzivam ako prekladatelku,.... haha, bye bye anglina pre mna,.... elka sa spyta daddyho po anglicky a pride mi to povedat po slovenky,...nech aj ja viem o co je rec,....no sa narehocem na nej. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre