Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

sisipetka
16. júl 2009

Aj my sme chodili na Kosariska ci Bager....ale tam asi moc tienia ani nie je - ale pojdeme nieco omrknut a hadam sa najde miesto aj pre moj objem 😀
To 5.jazero znie zaujimavo 😉

dorotkaa
16. júl 2009

To piate jazero je jedna cast slnecnych jazier, v podstate jedna taka dlha plaz, ale uuuplne bez tiena, tak teraz pre nas asi nic moc ☹

sisipetka
16. júl 2009

uz som sa zlakla, ze ste vsetky isli hladat to 5. jazero 😅 😀

bebel
16. júl 2009

Réca je dedina hneď pri SC.
A piate jazero je vrámci Slnečných jazier to posledné....kde je štrková pláž.
Na severo-východe. 🙂
Aj Guláška je fajn, len tam chodí plno skútristov a surferov.

bebel
16. júl 2009

Na Juhu je najviac tieňa a trávnik, aj najviac bufetov.

sisipetka
16. júl 2009

Takze Senec Juh...to hadam trafime 😉

miroslava89
16. júl 2009

ja som tucely cas len sa vyhybam debatka som tu asi jedina vychodniarka 😅

dorotkaa
16. júl 2009

Jeej bebel aj ty si zo senca? A kde tam byvas?

sisipetka
16. júl 2009

hmm, tak sa pod kupat s nami aspon virtualne 🙂 - tak ako ja teraz v praci za PC pri cakani na sefa, kedze s nim potrebujem nieco riesit a dava si na cas 😅

bebel
16. júl 2009

Pôvodne z BA, ale mangel je Senčan. A sme priamo na Lichnerke 🙂

dorotkaa
16. júl 2009

A ja som zas povodom sencanka, ale uz par mesiacov tam nebyvam... Ale chodim tam velmi casto, mam tam rodinu a kamaratky, aj vcera som bola na slnecnych na langosi... mnam 🙂

drobec123
autor
16. júl 2009

no ja som sice vychodniarka tiez ale teda zijem tu uz peknych par rockov 🙂
my sme chodili tiez dlhe roky na kosariska, ale to boli este prazdne alebo na bager. ja senecke velmi nemusim, na mna tam je vela ludi a najma ked vidim tie riasy tak do vody nevojde - no som citlivka 😎
pred par rokmi sme zacali chodit na kupoko do hainburgu, ale ked tam zacal naval Blavakov - doslova, tak sme objavili dalsie kupalisko (podla mna uuuplne genialne) v inej dedine ale je to uz pri neusiedler see - takze ked tam tak uz aspon na pol dna.
inak ked sa chceme len tak osviezit tak potom po praci staci aj bagrovisko vo velkom bieli.
ok, tak myslim ze na zajtrajsiu jogu uz mam info co som potrebovala 🙂 a zacina sa o 16.30 alebo 16.40 ? som zvedava ako sa spozname 🙂

dadulka2000
16. júl 2009

aj ja by som sla na niekde namocit,...ale tu v anglicku take volne jazera na kupanie vobec nie su.... ☹ , jedine plavarne a potom az more 🙂
vyclakpajte sa aj za mna

sisipetka
16. júl 2009

Ja tu jogu zajtra urcite nestihnem...idem ku nasim pre psa - varujeme ho zopar dni, tak bude sranda 😀
...a inac beha mi pavuk po PC 🙂

sisipetka
16. júl 2009

Mne staci aj osviezenie...take 2 hodinky po praci, len aby som netravila pekne pocasie doma pri knihe a tv...knihu zoberiem so sebou a tv bude mat chvilu pokoj 😉

bebel
16. júl 2009

Dorotka.....my sme večer pred búrkou tiež na chvíľu zakotvili v Tróji (čiernej hore) 😎 na bezkofeinovom latte a vinei. Krpec sa popritom vyskákal na trampolíne .

dorotkaa
16. júl 2009

Zacina to 16.40 a mna spoznas podla ciernych teplakov a zeleneho tricka ( vcera som si balila tasku tak uz viem, hihi)

dorotkaa
16. júl 2009

V troji? Tak to ste si spravili peknu prechadzku z lichnerky 🙂))))

dorotkaa
16. júl 2009

Ci to si nemyslela tu troju na salamke?

bebel
16. júl 2009

na juhu na jazerách, boli sme sa okúpať na 5 na bicykloch..... 😀 bufet Trója je hneď prvý pri vode od rampy , vedľa lumaxu...

bebel
16. júl 2009

čapujú tam Černú Horu 😎 ako jediní

bebel
16. júl 2009

Ja budem mať tiež čierne 3/4 tepláky a čierny tielkový vršok 🙂 vlasy mám už mesiac vo farbe kofoly 😅 , takže nie ako na fotkách v albume 😎

dorotkaa
16. júl 2009

Jaaaj, ano viem kde to je 🙂 no ved sa tam na tom cviceni hadam nejako spozname 🙂

miroslava89
16. júl 2009

vy sa normalne chodit kupat na jazera pocas tehu? 😕

nedockava4
16. júl 2009

hm...ahojte....tak po dlllhom case som tu opät...
fu, tak to som aj ja prekvapena....lebo mne lekarka povedala, ze mi neodporuca kupanie v bazenoch a jazerach...
tak neviem, ako to je?

bebel
16. júl 2009

Neodporúča sa kúpať v rybníkoch......a kúpaliskách a bazénoch, najmä nie v termálnych...kde sa všetky choroboplodné zárodky len tak množia....
More a jazerá so štrkovým dnom sú ok.
Kým sa na jazerách nepremnožia nejaké sinice alebo hnačkové vírusy
😅
Domáce bazény, kde viete, že to dezinfikujete .... je to najistejšie.

bebel
16. júl 2009

http://primar.sme.sk/c/4116781/sport-a-tehotens...

Plávanie: Plávanie sa považuje za najvhodnejší šport v období tehotenstva, hlavne v poslednom trimestri. Plávanie precvičuje množstvo najrôznejších svalových skupín, voda nadľahčuje telo a dáva aspoň dočasne možnosť necítiť sa hlavne v treťom trimestri takou neobratnou. Jediným problémom je hygiena, preto hlavne vo vode z prírodného zdroja, sa zaujímajte o čistotu vody. Ale aj v bazéne, a to hlavne termálnom, sa môžu vyskytovať baktérie, ktoré môžu spôsobiť problémy. Ideálne je, pokiaľ je možnosť plávať v čistom prírodnom jazere alebo rybníku, resp. v mori. Kúpanie v mori je z hľadiska hygieny najbezpečnejšie, vyhýbať sa treba pobytu v ňom počas veľkých vĺn, ktoré by mohli spôsobiť silný úder do oblasti bruška alebo mohli zavaliť. V tehotenstve môže byť aj krátky pobyt bez kyslíka pre bábätko nebezpečný. Preto je nutné vyhýbať sa potápaniu!

miroslava89
16. júl 2009

ja by som aj tak nemohla do vody vliezt do ziadnej 😒
ja dokazem chytit i z dezinfikovanej vody kadejake mykozy atd 😔 tak teraz v tehu neriskujem vobec 😔

olienka12
16. júl 2009

ja som dnes velmi smutna, kamaratka prisla o babatko ☹ ☹

dadulka2000
16. júl 2009

😔 , to je mi luto Olie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre