Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

markee
22. júl 2009

ahojky holky,včera nám nešla celý den elektrika,takže se hlásím jen teď. Doufám,že jste všechny v pořádku.
Jinak kontrola dopadla dobře,odběry krve z minula dopadly moc dobře,krevní obraz mám prý ukázkový. Za měsíc jsem přibrala jen 0.5kg. Pan doktor by mi dnes utz nedělal,ale chtěla jsem fotku,takže mi vyhověl. No mrňous se hezky hýbal,ale hlavně mu tlouklo srdíčko-byl to jen chviličkový utz. No a opět jak před měsíce, tak stál na hlavě https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... . Sestřička mi vzala krev na genetické vady a do 14dnů když to bude špatné,tak se mi ozvou z genetické poradny. Jinak další kontrolu mám 4.8.,kvůli utz na to jak mimčo dobře roste a zda nemá nějakou vadu a tak. Měla bych jít 11.8.,ale to dr. bude pryč,takže jdu o týden dřív.
A dnes jsem byla od rána s mojí mamčou a Johankou v Benešově u doktora,takže prostě jsem se dřív neohlásila. Je tu děsné vedro-venku,takže jsme hned vlítli do bazénu a já teď piju kafčo. Až ho dopiju půjdu si na chvilku lehnout.

olienka12
22. júl 2009

bebel, to znamienko mi vyberali na plastickej chirurgii.... nemyslim,ze to odflakli,ale mohli sa viac posnazit,ked sa mi po prvom raze urobila, po druhom vybrati je to o dost horsie..... vediet to predtym,tak to znamienko necham na pokoji.....

Mirka myslela som na teba a stale drzim palce treba verit,ze sa to vyriesi a babatka aj ty budete ok

drobec123
autor
22. júl 2009

😖 bebel, no podla mna to je ale zase logicke, pretoze poznam x pripadov ktore sa hodia na PNku len aby s nimi nemohli ukoncit pracovny pomer .... zamestnavatel je potom nahraty ak nema nieco v rukach ako je napr. koniec skusobnej doby alebo doba urcita. pravda je vzdy niekde v strede.

nedockava - nie je to ferove konanie od tvojho zamestnavatela, ale mala si ho proste tlacit k papieru. ja by som to nenechala len tak na nahodu a ustnu dohodu, uz som asi posahana ale ja co nemam na papieri tomu neverim. nejako ma tak zivot naucil 😖

nedockava4
22. júl 2009

drobec...ja som sa nehodila na PN kvoli tomu, aby mi predlzili zmluvu, resp. aby ma nevyhodili!!!
Ja som sa nevladala rano postavit z postele, tlak mam dodnes 80/48 a pravidelne nevolnosti. Nevedela som si predstavit, ze budem vysvetlovat klientom nejake veci a pod stolom budem mat vedro v pripade nevolnosti.
Ja som riaditela tlacila, ale nikdy nemal cas.

Dakujem vam vsetkym, co ste sa zapojili do mojho pripadu.

bebel
22. júl 2009

Drobec. Doba určitá a sk. doba sú nepriestrelné a čisté.
PP na plný úväzok s dobou neurčitou je trošku problém, ale organizačná zmena schválená odbormi ju rieši veľmi jednoducho s výpovednou lehtou.
A väčšinou sa aj tak dohodneme. 🙂

drobec123
autor
22. júl 2009

nedockava ale ja som to tak ani nemyslela a ani nenapisala ! je mi luto ze sa to stalo a urcite to nikomu neprajem a uz vobec nie tehotnej zene ! prepac.

drobec123
autor
22. júl 2009

bebel ... jasne ze sa vzdy dohodnu obidve strany v pripade potreby. nech je zmluva akakolvek aj tak to nic neznamena - ani pre zamestnanca ani pre zamestnavatela/ len mozno lepsie vyjednavacie podmienky ukoncenia zmluvy.

nedockava4
22. júl 2009

bebel, drobec...ved ja sa neurazam...
len sa mi zda divne, na co by mi manazerka volala minuly tyzden, ze kedy pridem do prace, lebo vraj nemoze dat dievcatam dovolenku, kym som na PN....troska nelogicke nie? Pokial tam od 30.6. nepracujem.

bebel
22. júl 2009

To je divné.
Ak prídeš a dajú ti robotu, v tom momente máš dobu neurčitú, až kým nepodpíšeš niečo iné...dobrovoľne. 😉

nedockava4
22. júl 2009

bebel...ved preto sa mi to zda zvlastne....
....este aj stravne listky mi manazerka objednala na dalsi mesiac.... na co by uz nezamestnancovi objednavali stravne listky?
asi som blba, alebo uz neviem

drobec123
autor
22. júl 2009

nedockava, asi by som sla za nou osobne v ramci prechadzky a vydiskutovala si to ako to myslela a co teda od teba ocakavaju. a budes vediet na com si a najma co dalej.

bebel
22. júl 2009

Ale na stravné lístky nemáš nárok ak si bola doma na PN celý predchádzajúci mesiac, nie?
Tak skús zahrať hru, že prídeš a uvidíš, ak Ti čo i len 1 deň dajú odpracovať máš dobu neurčitú a ak oznámiš písomne, že si v 2. stave...okamžite sa na Teba vzťahuje ochranná doba a zákaz výpovede až do skončenia MD.

olienka12
22. júl 2009

baby tu mate tie tampony,ked si objednate nad 150sk tusim neplatite dopravu...

http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1349258-dh-...

olienka12
22. júl 2009

tak ako tak citam, nebude to tak celkom pravda sorry

sisipetka
22. júl 2009

Oli skusala som si objednat a troska tam zavadzaju. Mala som objednavku nad 300 sk a napisalo, ze ked pridam do kosika este objednavku za 60 Kc, tak bude doprava zadarmo. Navysila som tovar o 100 Sk napisalo, ze este ak navysim o 40 Kc, tak bude doprava zadarmo..... 😠 Nehraju fer a to sa mozem na nich vyprdnut 😖

sisipetka
22. júl 2009

a teraz som akoze urobila objednavku za 700 Sk a mam nakupit este za 52 Kc...su uplne, ze šiši 😠

nedockava4
22. júl 2009

bebel...uvidime...buduci tyzden sa chystam do prace....alebo skusim zahrat na manazerku, ze na aku smenu mam prist... a ked mi napise co ja viem, celodenku....tak to nejak pretrpim...a bude to

sisipetka
22. júl 2009

Vtip z poslednej lekarne:
"prosim vas mate specialne tampony na kupanie?"
"..ako to myslite? do usi?"
"nie intimne"
...skoro jej oci vypadli, chuda lekarnicka...
Dnes som vyrobila taky dopyt po lekarnach v BA, ze dalsie tehulky maju vyhrate 😀 a ja uz mam dost 😝

miroslava89
22. júl 2009

ja sa stale snazim verit ze vsetko bude ok..musi byt 😔
a amniocentezu mi zatial nikto z dr. nespominal takuto moznost spomenu mozno az ked budu druhe tripple testy zle.. ale aj tak na amnio nepojdem ani keby sa co dialo 😔

bebel
22. júl 2009

Mirka, ale momentálne najhorší je ten tvoj krčok skrátený......už teraz.....preto si zrejme na infúzkach. 😒
Je to celé veľmi rizikové ☹

miroslava89
22. júl 2009

bebel na 16teda teraz uz17tt ho mam prilis kratky a prilis slaby ale vraj ked zaberu infuzie tak sa nebude tak rychlo skracovat 😔 ale tak vydrzat s takymto krckom aspon 10tyzdnov bude tazke 😔

bekulkamama
22. júl 2009

tohle moc nedávám je vás tu moc a moc plkáte 😀 nestíhám dočítat natož reagovat ☹

eva3107
22. júl 2009

Dakujem Oli...takze termin mi posunuli o 7 dni...takze 27.1...no este sa zmestim do januara 😀
No skusim...tam zajst...Ty si sa uz kupala? Aj normalne v bazene?Na kupalisku?

bebel
22. júl 2009

Mirka zrejme budeš musieť už iba ležať až do konca...... 😒 aj 27 tt pri 2jkách je máličko.
Drž sa.....objednaj si veeeeeeeeeeeľa dobrých filmov, kníh a nerozmýšľaj už nad ničím okolo toho(ani kedy bude pôrod, ani aké sú výsledky...odhady a pravdepodobnosti) .....keď to príde, tak tomu nezabrániš.
A nechaj sa obskakovať, teraz je to naozaj nutné, skús sa akokoľvek rozptýliť.

dadulka2000
22. júl 2009

suhlasim v bebel, mirka relaxuj (aj ked sa to asi tazsie robi ako hovori, co?? ), drzime palceky

sisipetka
22. júl 2009

Mirka suhlasim s kockami, co sa ma stat, tak naozaj nijako neovyplyvnis...iba tomu mozes troska pomoct relaxom a cistymi myslienkami....viem, ze je to tazke...ja som prisla o mimi v 40 tt a dodnes to boli....a pevne verim, ze cokolvek sa u teba stane, zvladnes lebo si silna a zeny vo vseobecnosti su silne bytosti...

miroslava89
22. júl 2009

ja oddychujem len oddychvoat bez stresov a neustalych myslienok na to co sa moze stat je naozaj tazke 😔

a stale mi beha po rozume myslienky ze preco prave my.. od zaciatku tehu som nic velmi namhave nerobila skoro stale som oddychovala..mozno to maju na svedomi tie stresy na zaciatku tehu..

viem ze je neskoro zamyslat sa nad pricinou ale velmi ma to trapi..

a 27tt je malicko bebel mas pravdu ale je to prvy taky najrealnejsi tyzden po ktory to musime dotiahnut 😔

nedockava4
22. júl 2009

Mirka...a ake stresy si mala na zaciatku?

miroslava89
22. júl 2009

nedockava.. maturitne skusky..tamsom kopu noci poriadne nespala stresovala sa mala som velku tremu 😔 a k tomu som sa rozculovala aj nad tehu nevolnostami stale..

sisipetka
22. júl 2009

Miri, ale to si nemozes takto pripustat, ze si na vine....prosim Ta, si este mlada, mas vsetko pred sebou a urcite situaciu zvladnes...len sa neobvinuj, to je to najhorsie, co si mozes robit....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre