Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

eva3107
27. aug 2009

Adros s tym vystrenim mas pravdu...Nedockava gelove nechtiky neskodia...moja kamoska je rovnako tehotna toiez caka v january a dava si do teraz robit nechty 😉

och
27. aug 2009

no mna poslali do ruzinova a tam sa neobjednava 😲 proste treba prist do osmej rano 😝 len nieco splietala o 6 mesiaci, teraz neviem ci do siesteho alebo do konca csiesteho to musim stihnut 😀 😀 😀

inak ja mam gelove nechty uz 6 rokov vkuse a aj teraz a babatko je zdrave ako buk a doki povedal, ze ked to pojde takto dalej, mala pride na svet este tento rok 😀 😀 neviem co by mohlo na tom skodi, ved nechcetej je veeeeeeeeeeeelmi hruba tvrda koza, jedine ak by si sa bala toho uv ziarenia ale to nie je take silne aby preslo aj cez oblecenie 😀

nedockava4
27. aug 2009

tak, DAKUJEM...ideme dnes doplnat nechtiky 🙂
ja ani neviem, co by malo skodit, len mi to vraveli, tak som ostala v pomykove...

adros
27. aug 2009

nedockava, ja som si tiez davala robit gelove nechty na nasu svadbu a tom som bola tehu a pani manikerka mi nic nevravela, ze by to malo skodit.. i ked na druhu stranu, biznis je biznis, tak ktovie, ci by povedala, keby to skodilo 😀

jaaaj, baby, sa neviem dockat bud. nedele na ten HC

olienka12
27. aug 2009

nedockava gelove urcite neskodia, mozno mali na mysli akrilove, kde dychas ten smrad kym ti ich robia...

och mne kazal ist lekar na interne po 24tt teda 24 2 napriklad 😉

lara75
27. aug 2009

ahojte,
lopezka, úplne chápem tvoje rozhorčenie po uzv, to isté som prežila po AMC na UZV (Žel. nem.), čo robil doc.K., ináč veľká kapacita, čo sa týka gynekológie, ale z duševnej strany som bola sklamaná. Rýchly UZV, popis pre sestričku za 5 min. a tak isto poznámka, že keby malá nemala nohy a ruky, aj tak by som nemohla ísť na interrupciu, niečo mrmlal o vplyve KDH a o politike ale som sa nenechala rozčúliť, tešila som sa, že je malá v poriadku. Bola som totiž objednaná na morfologický uzv do Medifery k Dr. Holáňovi.
Môžem potvrdiť, že je to kapacita, ktorý sa uzv venuje veľmi dlho a špecializuje sa na srdcové vady, síce veľmi potichúčky rozpráva, ale celé telíčko nám anatomicky popísal, všetko povysvetlil od prštekov, až po srdcové komory a septy, hľadal hlavne znaky typické pre Downov sy, všetko vylúčil a nakoniec dal info na papieri a CD s fotkami a malé video zábery o malej.
asi olienka sa na to spýtala, že koľko to stojí, tak v medifere v Aupark Toweri je 98 eur

😒

olienka12
27. aug 2009

inak dnes sa citim ako keby mam presiel parny valec a potom este rozdupalo stado slonov... vratil sa mi zapal hrdla a hlava mi z plnych dutin ide prasknut... k tomu palenie zahy az v chrbate......

andykca
27. aug 2009

Ahojte babulky...takze konecne som sa dostala k pc. dnes mam nejaky pestry den stale mi niekto nieco donesie tak sa vytesujem xi...

adros ti verim ze sa tesis ja idem buducu stredu k mojmu do hc a hned mi isto spravy aj sono - ako vzdy 🙂 hmm len sa ho musim opytat hned z prichodu ci mozem stiahnut dnu aj mojho nech krpca uvidi uz aj on xi

nedockava4
27. aug 2009

oli...no, asi to bude z akrylovych 🙂
tie stavy s dutinami a hrdlom ti nezavidim.... a inak, kde ste boli ubytovani min. vikend?

minitrouble
27. aug 2009

ahojte baby 🙂
my sme boli vcera tiez na tom morfo ultrazvuku s lopezkou - no ale lekar bol celkom mily ...sice ten morfo presne podla opisu lopezky ...moj lekar mi urobi detailnejsie a dlhsie morfo ako on ....ale zase som si s nim celkom pokecala
lebo on tam mal daku studentku mediciny a tak jej opisoval ze ako som mala zle vysledky na tripple testoch a vysvetloval jej ten moj papier ze co to znamena - ze ako sa to posudzuje a potom som mu hovorila ze aj pri prvej dcere sme mali to iste ...tak potom hovoril ze to uz pocul viackrat a ze sa tiez divi tak ako ja ze sa na to nerobia dake vyskumy preco mam pri kazdom dietati zle vysledky a deticky su zdrave
no a potom pomeral a povedal ze nase babo je o tyzden vacsie ...a ze mi do spravy napise aby mi zopakovali ultrazvuk este o mesiac ..na co som mu povedala ze aj nasa prva dcera bola 4kilova ked sa narodila ...a on potom zistoval ze ako sme boli velki my dvaja s manzelom a ked zistil ze obaja vellki - tak povedal ze to je genetika a ze je chyba ze na to lekati neprihliadaju a ze im to mam pripominat ze mame v genetike velke deti aby na to nezabudli ....takze sme si celkom pokecali...aj ked simonku som nevidela a ani fotku nemam :(....ale vypytam si od mojho lekara o tyzden ;)

micicici
27. aug 2009

Inak baby aj ja mam gelovo - akrylove nechty a tiez si myslim, ze neskodia. Manikerka je moja velmi dobra kamoska, tak by ma na to upozonrila si myslim. Tiez idem v pondelok doplnat 🙂

minitrouble
27. aug 2009

ozaj - no a my uz si nebudeme platit ziaden dalsi ultrazvuk - pri romi sme si ich zaplatili vela...teraz sme si povedali ze staci amniocenteza a ta zisti vsetko
ale naozaj mozem odporucit Hlohovec - tam vam urobia aj 3D aj morfologicky v jednom - vsetko krasne pomeraju vysvetlia popisu....daju vam DVD + vam vytlacia nejakych 10-20 fotiek babatka - a to vsetko v tej cene - aspon to tak bolo pred 2 rokmi ...nehovoriac o super pristupe a dochvilnosti ...fakt sme s nimi boli velmi spokojni

olienka12
27. aug 2009

nedockava, taka barabizna na poslednu chvilu, nikomu neodporucam 🙂)) hehe
teraz cez vikend ideme do Starej Lesnej tam sa tesim aj ked ja na turu uz nepojdem aspon sa prejdem niekam do lesa 🙂

adros
27. aug 2009

andy, urcite ti dovoli aj pritomnost tvojich najblizsich. Ja tam tiez pojdem s manzelom.

minitrouble,aj ja cakam, ze budem mat velke babo, ved aj ja som bola 4-kilová 😀

andykca
27. aug 2009

adros no len ja to mam vsetko v ramci poradne 🙂 kedze je to moj Dr. xi...ale hadam hej on je velice zlaty clovek...

minitrouble esteze tam nechodis normalne ako ja (do HC k Dr.) lebo cez den ked je poradna o dochvilnosti nieje ani slichu....od skoreho rana tam caka cca 25 zien a viac medzi tym hned rano vezmu krv asi 15 zenam - nie tehulkam a vsetko tam trva veeeelmi dlho hlavne ak neprides tak aby si bola prva hehe....ale pristup tam je skvely to ano a verim ze ked sa objednate tak je to o inom ako tam cakat na poradnu...

inac my sme mali na poslednom sone babatko vacsie o 10 dni...takze velke deti su asi normalne hehe

nedockava4
27. aug 2009

oli...hm, hm, hm....Stara Lesna je krasna...a neuveris, ideme tam s manzelom v sobotu a v nedelu snad na ten detsky veltrh do Trencina...snad sa stretneme...take zadychane tehulky s velkyyymi bruskami 🙂

adros
27. aug 2009

andy, viem, ze k nemu ides a normalnu poradnu. ale ked dovoli cudzim tehulkam brat si manzelov, tak preco by nedovolil vlastnej pacientke? A moj muz bol so mnou aj u mojej doktorky, nic nenamietala

andykca
27. aug 2009

adros lebo vy si za to platite 🙂 ale niee isto dovoli len som sa ho este na to nikdy nepytala tak neviem xi

gucz
27. aug 2009

júúúúj baby, tak som sa najedla, ledva fučím. Nakoniec som tú polievku nechala k večeri a rozhodla som sa, že spravím drahému radosť. Tak som spravila rezne z karé, k tomu pyré a rajčinkovocibuľový šalátik. Mňam, to bola bašta....

baby ktoré idete do toho Hlohovca som teda riadne zvedavá aké to tam bude, potom napíšte ako to tam prebieha. Možno aj my pôjdeme so sestrou, ale ešte nie sme ani objednané. Teda sestra tam chce silou mocou ísť, tak sa možno objednáme spolu.

minitrouble
27. aug 2009

adros - no ono to je sranda najma pri porode - obzvlast ak nie si nejaka velka konstrukcia ....aaaaale nejdem strasit ;)
andykca - no aj ja mam takeho lekara co sa tam nehorazne dlho caka u neho...ale sa radsej vzdy za 10euro objednam - nech tam nemusim travit cely den - bo to je na porazenie

uff - inak aj ja som sa riadne napraskala - jak mi vyhuplo brusko tak uz vobec nevladzem zjest daku vacsiu porciu - sa mi dako zmensilo miesto na zaludok

weronyca
27. aug 2009

Pekny den vam prajem..

co tak citam a bavitte sa tu o plateni..to ja kazdy mesiac platim 50eur. a to na mna len kukne a ked si navyse lahnem na utrazvuk tak mi vynada,ze on mi kazdy mesiac ultrazvuk nemoze robit. ☹ nechcem vediet kolko by som platila za 3d utz.

micicici ja mam tiez gelove nechty..nemam ziaden problem 🙂

weronyca
27. aug 2009

och ja som sa tu uz viackrat pytala to co ty ohladom EKG..mne dal lekar ze v 20tt mam ist do ruzinova.. tak sa tzajtra chystam ,i ked je obrovska blbost ze do 8.00

minitrouble
27. aug 2009

weronyca a to kam chodis??? nechces zmenit lekara? 50euro za kazdu navstevu je dost vela penazi....

eva3107
27. aug 2009

Noo weronyca neuvazovala si nad inym lekarom? ☹

weronyca
27. aug 2009

ja chodim tu u nas v BA do gynaexu.. aj mne sa to zda vela.. toto je uz moj 3lekar. a ked chodim uz od zaciatku tehotenstva k nemu, tie 4 mesiace snad este nejak vydrzim..

andykca
27. aug 2009

baby co idete na EKG - vzdy sa chodi do 8 rana, pretoze potom maju uz pacientov ktorych vysetruju a byva ich pravidelne vela takze by ste museli dlho cakat....EKG trva par minut a moze to urobit aj sestricka - potom ked pride Dr do prace len potvrdi vysledky a odovzda vam ich...je to taky postup aspon to tak vyzera uplne vsade 🙂

mna poslali na EKG od obvodneho Dr a v tehu knizke mam napisane ze sa robi I.trimester a posledny...
no a nezabudnite na vymenny listok!!!! a nech vam povie ku ktoremu patrite lebo ja som takto v Trnave bludila od jedneho Dr k druhemu....☹

inac weronyca nechapem preco platis ked tieto ukony su uhradzane poistovnou...jedine 3Dcko si musis doplatit

weronyca
27. aug 2009

andykca... no budem sa musiet na toto popytat..ono je to sice sukromnik, ale dala som si k nemu preniest kartu, tak som cakala, ze budem platit menej..co uz..

eva3107
27. aug 2009

No weronyca tak to ma andycka pravdu...vacsinu vysetreni mas hradene poistovnou...tak nerozumiem!
Aj ja mam sukromnicku a neplatim u nej tak nerozumiem 😒

andykca
27. aug 2009

weronyca noo ja by som sa ho opytala....🙂

...len tak pre zaujimavost mam Doveru a kontrolujem si aj v elektronickej pobocke kolko za mna zaplati za nejake ukony. Tie nove tam este niesu ale napr. z jednej gynekologickej tehu prehliadky (krv, vytery,....atd) a sona z Banskej Bystrice mi uhradila Dovera 85€...

nedockava4
27. aug 2009

andy...a to si ako kontrolujes?...aj ja si to viem pozriet?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre