Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

mia.
16. jan 2010

Andy, pripájam sa ku gratulácii, pekný chlapisko... 🙂
...Nie je nič horšie, - ako susedia, s ktorými si nevychádzame... no, našťastie, tí naši sú v pohode - sme 6 - bytovka a v 3 bytoch sa za posledný rok narodili bábätká, musím skonštatovať, že tu máme fakt "dobrú klímu"... 😀

krpuch
16. jan 2010

kde je liwka?
baby, zachvilu si tu asi budem sama pisat, vsetky rodite a mojmu sa nechce von. ☹

baileysa
16. jan 2010

ahojte,

gratulujem novým maminkam, lopezka, alika, Andy, prajem rýchle zotavenie a nabehnutie do režimu)))

ja som od včera do dnes bez gretku, tak dnes chcem lenosit, som si užila poslednú noc bez ranneho budicka, hihi

včera som domov došla až okolo siedmej večer, ale konečne som kúpila sendy plienkove nohavicky na široké balenie, dávajú sa už iba na jednorazovku, tu je link, ak chcete kuknite www.dieta-zdravie.sk, som musela kvôli ním vycestovať do Mikuláša, no a vdetskom obchode som zistila, že dobre že som nechodila po nakupoch, lebo veci po malej mám strašne veľa ale hneď by som nakupila, pribudla nám iba jedna ciapocka a body potom ešte v tescu... inak v tescu majú aj poporodne vlozky, to som nevedela...

včera mi došli aj homeopatika, tak dnes akurát už rozpustam arnicu na jazyku a ešte došla aj deka do autosedacky, tak som mala Vianoce ))))

a večer sme ešte mali besedu s dulou v mc, tak som trochu pokojnejsia na pôrod a začínam si dôverovať, že to zvladnem... ale ešte sa nechystam, takze ja tu tiež ostavam do konca mesiaca, bude potom spln, tak nás popozenie hihi

mia.
16. jan 2010

Baileysa, takže tam už nedávaš látkovú plienku? Všetky tu beriete homeopatiká, normálne o tom začínam uvažovať aj ja...

mia.
16. jan 2010

aha, teraz som si všimla, že sú to ortopedické nohavičky... ja mám tiež na suchý zips.. pamätám si ,ako som mala pri terezke tie na šnúrky, hrôza...

baileysa
16. jan 2010

mia, do týchto nedavas latkovku, iba toto na jednorazovku, je v tom taká vlozka tvrdena, sú super...

roxy, krásne tabuľky, si sikulka, že si si pri miminku našla aj na toto čas...

mia.
16. jan 2010

ejha, to je dobré...škoda, že som o nich nevedela skôr...

baileysa
16. jan 2010

ja som ich videla u kamosky, ale normálne problém ich zohnať , som myslela, že už budú bežne k dispozícii, ale buď len cez net objednať alebo teda ja som musela ísť do Mikuláša...

včera na tej besede boli dve maminky čo rodili s homeopatikami, vrátane tej duly, tak boli obidve spokojne, tak som veeeeeelmi zvedava, lebo mne ricinus na tvorbu mlieka moc nezaberal, ale teraz mi kamoska vravel, že ak nezaberal ricinus comunis, tak sa ešte s niečím kombinuje, tak vyskúša, ak budem mat znova problém s mliekom...

mia.
16. jan 2010

..ja som rodila bez akýchkoľvek utlmovačov bolestí, dalo sa to vydržať...na mlieko som pila len čaj pre dojčiace matky, našťastie som s mliekom problém nemala... ale teraz asi vyskúšam tie homeopatiká, ktoré sa berú počas pôrod. bolestí, teda, ak ich stihnem zohnať... 😉

k.a.t.k.a.
16. jan 2010

baileysa super vyzeraju tie nohavicky, hned aj objednam 😎 ale aku velkost? 0 ci 1 ??

zazalienka
16. jan 2010

Ahojte,
taak baby gratulujeme k bábätkám..
Andy, tak si nás teda nepočkala, hádam sa aspoň v utorok uvidíme.. no malý je riadny valibuk..
musím zistiť čo je s Liwkou, nakoniec zostanem v TT sama🙂))

weronyca
16. jan 2010

Ahojte. Tak my dnes ideme asi domenko. Tesiiiiim. Gratulujem vsetkym novym mamickam.

Roxy ak ta mozem poprosit, bel ma pravdu. Naozaj mam maxima. My sme to na posl. Chvilu zmenili. Fotku hodim ked budem doma.

minix
16. jan 2010

lopezka, takto hnusno si ma nechala v stichu....no neviem, ci ti odpustim. 🙂))

gratulujem k detickam, my budeme asi uzatvarat temu. Ale ved pondelkova poradna rozhodne.

Baby, tie homeopatika su v kazdej lekarni, alebo ich treba nejak specialne objednavat? jedny ortopedicke nohavicky mam doma aj ja, ale nechystam sa to vyuzivat, aj detska doktorka mi povedala, ze to je individualne a urcite v tom nemusi byt kazde babo.
Bebel, vela stastia so susedmi...asi by ma porazilo. Pripadne by som zatla zuby, pozbierala to z tej terasy a naliala mu to pod vchodove dvere spat. Toho sa len tak nezbavi. 🙂)

baileysa
16. jan 2010

k.a.t. mne predavacka odporučila xs, že je to tak do 3 mesiacov, kúpila som jedny celé a že ešte jedny len tie vrchne, keď budem prat tie vrchne, aby som mala náhradu, ale keď tak nad tým rozmýšľa tie druhé vrchne ani netreba... dajú sa inak dať buď rovno na jednorazovku alebo aj na oblečenie-dupacky...

wero, prajem šťastný návrat domov ...

mia, ja som prvý pôrod tiež bez všetkého, teraz skúsim toto. ))) a to kojenie si mala super, mne nič nezaberalo ani caje, mala som pocit, že len pivo mi ako tak pomáhalo, ale že vraj to je výmysel... najdôležitejšie asi bolo veľa piť tekutiny...

baileysa
16. jan 2010

minix, ja som musela objednať v lekárni, všetky určite nemajú, ale príde to buď ten istý deň poobede alebo na druhý deň...

k.a.t.k.a.
16. jan 2010

minix ja som si pri malej kupila tie homeopatika na kojenie v lekarni na Antolskej, tej co je pri poradniach 😉 tam ich mali aj bez objednavky

nedockava4
16. jan 2010

ahojte, tehulky...ak tu este nejaka zostala 🙂
...kolko nas tu je este 2v1?...
Andy...blahozelam...ozaj su v poradi uz velke babätka...
Tak sa tesim na tu svoju....hm, uz nech je 25.1. 😵

zazalienka
16. jan 2010

k tej materskej.. 18.12. som odovzdávala papiere a žiadosť a včera som skoro padla na zadok - peniaze na účte.. ma normálne prekvapkali🙂)

roxy_1
16. jan 2010

jeee alika,lopezka a andy velka gratulace tak brzke zotaveni vam i miminkam 🙂

bebel dekuji za upozorneni vecer to upravim a doplnim i dalsi miminka 🙂

wero tak hura domu 😀

slniecko01
16. jan 2010

Zazalienka to máš teda šťastie mne ešte nič neprišlo. A to som na materskej od 23 /11/2009 takže tak. V pondelok idem na príjem takže volať tam teraz určite nebudem.
Idú mi tam na nervy v tej blbej socialke. Je tam zamesznaných milion ľudí a hovby tam robia.

Možno mi aj niečo pošlú keď budem prechádzať na rodičovský príspevok

ladysparky
16. jan 2010

ahojte,

moja skorosvagrina Serafinka ma poprosila, aby som vas informovala o krasnej novinke 🙂

dnes 16.1.2010 sa jej narodil syncek Oliver s mierami 2460g a 46cm 🙂 obaja su v poriadku, z coho sa samozrejme vsetci tesime 😵 😵 😵

vsetkym buducim mamickam prajem vela vela zdravicka a vydrze 😉
majte sa

minitrouble
16. jan 2010

ahojte - blahozelame andy k velkemu prirastku do rodiny 😉 🙂
bebel - no tak to by som zurila jak besny pes kebyze mi to dakto urobi - no nic moc taky sused - najma ak to je majitel - my sme mali vbytovke takych podnajomnikov v jednom byte - hned sme sa stazovli majitelovi a do mesiaca boli prec...ale je horsie ak to je majitel lebo toho neodstahujes 😖 😒

jeeej a serafinka ma krasneho maleho synceka - tak predsa len bol taky malinky ako odhadovali ale on to rychlo dozenie

inak aj mne uz prisli peniaze - tak sa vytesujem - tento mesiac mi prisiel aj rodicovsky za romi aj materska za simi -tak super ;) + posledne bonusy z prace - tak konecne mam na ucte daco potesujuce 😀

ale mame za sebou prvu tazku noc - simi sa zobudila o 4tej a do cca 5.30 nie a nie spat - ona ani neplakala ale len fucala a vzdychala a kazdu chvilu pytala papat - potom hikala a krochkala ...no sice to bolo vsetko kvazy potichu ale zobudila nas vsetkych 3och zvysnych doma 😖 ...tak snad to nebude odteraz pravidlo 😎

kolienko
16. jan 2010

ahojte....alika, lopezka, andy, serafinka....gratulujem ku krásnym babatinkam...
baby vám to tu ako navalovo chodí.....najskôr ste rodili všetky okolo troch králov a teraz zase za jednu noc štyri babatinka......
som zvedava, či ja nebudem posledna ked mam druy termin 31.1.
čo sa soc. týka, tak mam peniazky na učte tiez. včera prisli a na materskej som od 20.12.

k.a.t.k.a.
16. jan 2010

serafinka gratulujem 😎 tak o 13,00 prijem a uz aj na svete 🙂 aaaaaaaaaaaa bojim, tou mojou tehotnou hlavou sa uz vselico premelie a bude to len horsie 😔 Inak tiez mam pocit, ze ziadneho valibuka neporodim, lebo len pred mesiacom mal 2100g neviem kolko sice mohol za posledny mesiac pribrat no ale nech je to max kilo len 😝

k.a.t.k.a.
16. jan 2010

ja som na materskej od 14.12. a materska zatial nikde 😝

krpuch
16. jan 2010

ja som od 5.12. a matersku tiez este nemam.
my sme sa boli prejst, kedze su odporucane prechadzky - boli ma komplet cely clovek.
myslite, ze ked sme davno nesexovali bude aj porod tazsi? a prenasavi? 🙂

kolienko
16. jan 2010

krpuch tak to neviem s tým sexom, ale ked to je tak, tak potom neviem ako porodím ja, lebo my sme nesexovali celé tehu od 2 mesiaca...bol zakaz a teraz som manzelíkovi aj hovorila, ze hadam aj môzme ale nejako sa mu nechce, neviem či sa bojí, alebo....... 😝 musím sa ho spýtat....

a s tou socialkou...tak to je hruza...ja som ale marodila, tak mozno preto mi to tak rýchlo vyratali a velmi zavisi aj od pobočky....

baileysa
16. jan 2010

serafinka, gratulujem, nech ste čím skôr domka...

ja som na md od 28.12., rozhodnutie mi ešte nedošlo, ale peniaze za tie štyri decembrove dni už áno... nechápem ich

bebel
16. jan 2010

Ahojte, aj ja som na MD od 10.12.2010 a nič mi neprišlo zo Socky. 😠
(teda v decembri mi poslali OČR za november)

A Wero ja som už včera večer videla tvojho Maxima, kamoška mi ho ukázala v mms.
Zhodou okolností pracuje s tvojím tatinom 😎 Svet je malý 😝 a Max je rozkošný. 😉

bebel
16. jan 2010

2009... 😀 švitorí mi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre