Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nedockava4
21. jan 2010

bebel...no, tak to je super..cize budes vyckavat 🙂
hm...a do poistovne si ides dvihnut adrenalin...len, aby to Bibu tiez nepovzbudilo 😵

k.a.t.k.a.
21. jan 2010

bebel ani ja nemam este prachy na ucte, dokonca ani ziadne vyrozumenie 😠

dnes bol mangel za mnou, ze nech uz idem domov, ze tolko upratovania ma kazdy den 😀 ze vkuse daco robi alebo musi odpovedat dokolecka na Miskine "preco" 😀 aspon sa mu otvorili oci ... si doteraz myslel ze na materskej mam cely den jednu ruku strcenu v nose a druhu v zadku 😠 😎

ja este musim do soboty vydrzat a snad pojdem domov, len mam zly krvny obraz, lebo som vela krvi stratila tak budem musiet este bud.tyzden dochadzat na infuzie zeleza, neviem ako si to predstavuju pri takom malom dietati 😠

nedockava4
21. jan 2010

...co sa penazi tyka...tak tie mi prisli na ucet este 14.1., ale vyrozumenie ziadne....neriesim...

olienka12
21. jan 2010

ahojte mne dosla materska vcera a vyrozumenie dnes. PN mi chodila 14 az 16 takze posun o par dni na MD som nastupovala 5.12. som rada,ze dosli...

mia.
21. jan 2010

ahojte, mne prislo vyrozumenie okolo 15. januára a peniaze boli na účte 18. januára...

minitrouble
21. jan 2010

ahojte 🙂
katka - aj moj muz ma taku predstavu o tom co asi tak zena doma robi cely den ked je na materskej 😉 😎 😀 😀
blahozelame k novym babatkam 😉

my sme prekonali zapal prsnika - tak baby ak by sa vam nahodou nasledovne stalo tak rychlo sup sup k lekarovi !!....v nedelu som si po obede lahla spat a zobudila sa na zimnicu a bolest v prsniku sa mi ani nechcelo sa postavit z postele teplota 38 ...sme volali na pohotovost ale to nebudem ani komentovat jak ma odbili (uz by som sa viac nedala) ...tak ze pockame do rana - v noci uz som mala 39.2 !! ..triasla som sa od zimy a nemohla pohnut, myslela som ze mi praskne hlava a ze mi odidu uplne klby...tak na druhy den k dokimu - ten mi dal antibiotika, panadol, probiotika a ladove obklady....v ten den mi este vysla teplota na rekordnych 39.7 - co uz som fakt skoro odpadavala ...no a od vcera sa konecne uz zacinam zase pomaly citit ako clovek
takze ak take nieco nahodou na vas pride - tak si rovno pytajte ATB nech vam co najskor zaberu - kazda hodina vam bude vzacna - a to ja som mala doma mamu co mi pomahala s detmi - nebyt to neviem jak to zvladnem 😉

pisem to najma preto aby ak sa to daktorej z vas pritrafi ste vedeli ze co to je a co robit aby ste sa toho zbavili co najskor - totiz tie ATB zacnu ucinkovat na tu horucku po cca 48hodinach ako ich zacnete brat ..cize cim skor tym lepsie 🙂

sisipetka
21. jan 2010

ahojte kocky,
gratulujem novym maminam 😉
...k materskej, tak mne doslo vyrozumenie a prve peniazky az ked sme mali odrodene - teda trvalo im to viac ako 1 mesiac 😖 A ak vam maju prist na ucet, tak od toho 14teho v mesiaci by mali zacat "kvapkat" 😉

Lopezka - susedka moja, ked uz budes zrela na kocikovanie po okoli, tak daj vediet, pojdeme tour de sneh ala petrzalka 😎

My sme dnes absolvovali fotenie u Katky Husenicovej, bolo super - maly bol hotovy fotomodel, aj sa tam naostro vycikal 😀 a dalsiu nedelu mame krstiny - boze ako to leti, dnes mame 6 tt 😉 a cca 4 kg 😵

minix
21. jan 2010

sice sme sa este nenarodili, ale na kocikovanie s lopezkou a sisipet sa hlasim aj ja. 🙂))

sisipetka
21. jan 2010

Minix - super, berieme Ta do kolektivu - to rovno po hlavnej ceste mozeme jazdit 😀
...ja uz tu mam par uliciek obehnutych, ale v tom snehu ziadna sranda 😅

lopezka
22. jan 2010

ahojte baby,
len vas chcem pozdravit a podakovat za blahozelania 😉 od stredy sme uz konecne doma 😀
porod opisem inokedy, ked budem mat viac casu ....ak taky okamih este vobec nastane 😀

Timeu musim ale pochvalit, ze place naozaj len ked ju nieco trapi ......no ale papa veeelmi casto, niekedy aj kazde 2 hodky, no niekedy aj po hodine uz hlada pusinkou moju cisternu 😀 😀
mlieko mi naskocilo na 4.den a odvtedy papa uz iba to, ale ako pisem, dost casto .....neviem ci mam malo, alebo je naozaj z nej taky jedak 😉

Minix, sorry ze som nepockala, ale doslo to naozaj narychlo 😠 .....a len aby si nebola prekvapena .....ako som pisala, mala som mat epi .....ale nechali ma vytrapit a pockat na kontrakcie kazde 2 minutky, az pak ma zobrali na porodny box a tam len skonstatovali, ze na epi je uz neskoro 😖 😖 😖

Sisipet & Minix, na prechadzky sa samozrejme tesim, ale zatim sme len vnutri ..... prevetram to tu a postupne nech si zvyka ...........no ako Peti pises, do tej kopy snehu a ladu sa mi s kocikom moc nechce .......zacnem asi tak, ze obehnem cely nas barak aj s poliklinikou a postupne dojdeme az k tebe 😀

blahozelam vsetkym novym babatkam a ich maminkam, zelam hlavne zdravicko .......a baby, ktore vas to len caka, drzim palce 😉

lopezka
22. jan 2010

dala som do albumu nejake fotocky, ak chcete pozrite 😀

weronikla
22. jan 2010

Ahojte,

20.1. o 2:27 sa nam narodila nasa krasna Anna, 3530g, 51 cm...
Porod sam o sebe bol v pohode, ale to, co mu predchadzalo, bolo ozaj tazke. Ale neprispustam si to,zabudla som, pretoze mam malinku pri sebe a vsetko je v poriadku 🙂 Ale druhe pojde asi s EPI 😉 Mliecko sa nam spustilo a malinka sa pekne napapa a zaspinka, dufam, ze to tak bude aspon pol roka. 😉
Gratulujem vsetkym novym maminkam a nech sa dari!

bebel
22. jan 2010

Ahojte,
v SOCke mi dnes tvrdili, že nedostali žiadnu žiadosť o materské.
Tak som volala našim babám a nechala im preposlať scann so všetkým, čo tam poslali aj na konkrétnu referentku dňa 1.12.2009 a znovu som sa tej istej osoby pýtala, či mi opäť chce tvrdiť, že nič na mňa nedostali. Pretože v rámci toho 1 hárku bolo aj ošetrovné, ktoré mi v decembri vyplatené bolo.
Dostali to s pečiatkami, dátumami a podpismi čierne na bielom a niekto to evidentne odignoroval.
A v socke žiadne ospravedlnenie...len výhovorka, že ich je tam veľa, čo to spracovávajú....a že sa to mohlo stratiť. Prisahám, že by som tú osobu zoči voči niečím najradšej ovalila, ale usmiala som sa do telefónu a poprosila ju, nech to prešetria a vyjadria sa ASAP.

Takže asi dnes ani do BA nejdem...i keď možno do kina by som sa vyvenčiť šla, aby som sa aspoň na niečom mohla rozptýliť.Ja už pomaly ani nevrím, že sa moje dieťa vôbec niekedy narodí. Možno som geneticky slonica a ešte mi to nikto nepovedal....

minix
22. jan 2010

slonica, vitaj v klube slonic. 🙂) uz sme dve. 🙂

sa ti podarilo dovolat do SOCky? Mne furt nie... :( Tak to idem skusat, povzbudila si ma.

Lopez, chutne babatko. A jake vlasate...nevadi, vidis, ja som este furt doma, ak nic, tak v pondelok je nas. 🙂

andrejkaz
22. jan 2010

bebel tak to sme dve,co co pomaly prestavaju verit,ze sa to dieta vobec niekedy narodi....
ja od 30.tyzdna sedim doma,lebo sa otvaram a doktori ma stale strasili predcasnym porodom, lebo vraj je dieta strasne nizko ulozene a bla bla bla....uz tyzden beham otvorena na 4cm a stale nic nenasvedcuje tomu,ze by som mohla porodit v dohladnej dobe....a navyse,kedze je to moje prve tehotenstvo,tak nechcu ist ani do vyvolavacky,az ked budem prenasat 10dni....asi sa dovtedy zblaznim.....

minix
22. jan 2010

andrejka, nejak dlho ta chcu nechat cakat, nie? nie je to az prilis?

bebel, doniesla si mi stastie, zdvihli ma tam na prvy krat. 🙂)))a uz to mam jasne, ale na vymer si musim pockat, lebo na expediciu cakaju TISICKY takych rozhodnuti...ale zasa tety boli mile, neupriem im to.

pondeli
22. jan 2010

andrejkaz, bebel, pridavam sa do klubu neveriacich...skusame fsetko mozne a ta nasa tvrdohlava slecna furt nechce ist na tento svet ☹ fakt uz prestavam verit tomu, ze sa toho niekedy dockam...

idem dnes do poradne, tak som zvedava ci sa veci tam dole pohli 😉

andrejkaz
22. jan 2010

minix nuz ja dufam,ze si este rozmyslia 🙂 aj ked udajne dnes je taky trend,ze tehotenstvo sa poklada za prenasane az ked je 10 dni po termine....ale kazdy dr.ma na to iny nazor,tak uvidime ako to nakoniec dopadne.....ja by som bola najradsej keby sa to spustilo same a co najskor,lebo tieto posledne tyzdne su fakt na nervy....

pondeli
22. jan 2010

tak som spat z poradne...vraj sa dole nic nedeje...porod do 10 dni predpoklada moja pani doktorka...mam pocit ze som si splietla forum - mala by som zacat navstevovat februar 2010! 😒

andrejkaz
22. jan 2010

hmmm pondeli,asi sa pridam k tebe a prehodime sa do toho februara 2010 🙂

kolienko
22. jan 2010

ahojte....andrejka, minix, pondeli...aj ja s vami čakam....a čakam a stále nič.
uz ma ide porazat...doktorka ma minule utesila tým mojim terminom podla mens. ze asi to bude v strede a stále nič....
pondeli, mozno sa stretneme v teme februar 2010

a lopezka.....krásne foto....mala je chutná🙂

baileysa
22. jan 2010

ahojky,

gratulujem veľmi všetkým babatkam a maminkam, nech sú rýchlo zohrate dvojky...)))

ja tiež stále nič, dnes som gretku 4krat vykladala a skladala do autá, tak som rozcvicena...))) od včera mi je nejako divne, ale skôr psychicky, vôbec nevladzem a včera sa mi strašne chcelo revat, len som čakala na nejakú zamienku,
ale nist...

ja som dnes bola teiz v socialke, prisiel mi okrem rozhodnutia aj ísť, že má eviduju ako pracujúci na dohodu, tak som sa bola popytat, že kto má zabudol odhlasit, tak je to ešte z roku 2007, ešte spred nástupu na prvú materskú, tak akože super, teraz sa už len dopatrat, či ma neodhlasili oni alebo je bordel v sociálnej v ba, kde je firma... akože sa fakt teším, však nemám čo iné riešiť teraz...

lopezka, tie fotky malinkej sú prenadherne...to si si ty objednala profi fotografiu do porodnice? ak si najdes niekedy čas, ako to prebiehalo? fakt sú prekrasne...

tak vam slonice želám pekný deň, drzme sa...

mia.
22. jan 2010

hlási sa ďalšia slonica,

musím súhlasiť, že tieto posledné dni sú fakt dosť náročné...myslín - na nervy 😉

mia.
22. jan 2010

sorry - myslím na nervy, keďže mi každú chvíľu prichádzajú správy s textom ako:"... no, čo - ešte nič? " a podobne... poznáte to, že? možno sa to rozbehne cez víkend... 🙂

gucz
22. jan 2010

a tie telefonáty že "ešte si 2 v 1?" , prípadne "no čo máte nového?", alebo "no čo kedy budeme zapíjať?", na nervy 😝

gucz
22. jan 2010

liwka kde si??? snáď si sa ešte nerozdvojila a počkáš na mňa 😀 , tak čo kedy pôjdeme na to???

bebel
22. jan 2010

Ahojte, to som happy, že tieto stavy nemám sama....v pondelok dúfam, že sa dozviem aktuálnu veľkosť krpatej a prekonzultujem toto prenášanie aj s kamoškou gyndoškou.

Dnes som bola aspoňv kine na "Nejak sa to komplikuje" a pokúpila som si niečo na seba vo výpredajoch.
No a skapala mi baterka v diaľkovom ovládaní...takže som sa nevedela dostať vôbec do auta.
Takže som musela riešiť aj toto chvalabohu v nákupnom centre. Neviem, čo by som poriešila niekde inde. 😀

bebel
22. jan 2010

Minix aspoň nejaká staisfakcia..ja neviem, ani kedy mi pošlú prachy ani koľko. 😠

minix
22. jan 2010

bel, predsa si šla do tej BA? 🙂))))

weronyca
22. jan 2010

ahojte ja len na skok... gratulujem k novym babatkam..baby poradte po akej dobe ste isli s malymi von..zabudla som sa opytat lekarky..skusam zatial otvorene okno a malicky mi tak krasne spinka.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre