Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

kackaaaa
11. jún 2010

ahojte - u nás je taky šílený hic. Doma je to trošinku lepší, ale taky dusnu. Asi odpoledne vyrazíme někam do parku do chládku. Chodíte s prckama k vodě?

andrejkaz
11. jún 2010

ahojte.tak nas vcera ockovali a vecer sme mali teplotu 38,5st.,maly bol strasne mrzuty,nechcel vonec spinkat,len na prsniku,az okolo polnoci zaspinkal v postielke 😖 ....dnes je to lepsie,ale je taky ospaly stale,teplotu ma tiez zvysenu ale uz len okolo 37st,tak som ho cez obed trochu okupala v takej letnej vode a teraz spinka....a to na prve ockovanie nemal ziadnu reakciu,ani sme nevedeli,ze ho ockovali

andrejkaz
11. jún 2010

a inak boli sme si dat pofotit maleho a zvlastne,ze ked doma vytiahnem fotak tak sa prestane smiat a tam sa cely cas rehotal a vobec mu nevadilo,ze sa fotime 😵 tak som zvedava na tie fotky

danteska
11. jún 2010

@andrejkaz urcit budu dobre ked sa drobcek usmieval 😉
dnes bolo hrozne horuco,maly uz ma potnicky.. ☹ a to bol vonku len v body s kratkym rukavom a nic ine..ani sa mu dobre nespi,mrzuty je..este ze v noci to je lepsie a spi 🙂

jitta
12. jún 2010

@danteska náš malý má taky potničky a taky byl mrzutý, kdo by nebyl z takového hicu, venku bylo 31 °C a doma jsme měli 29 °C, takže žádná úleva ☹ Na jídlo se vzbudil v půl 12 a pak v půl 4 to se najedl a hodinu byl vzhůru a povídal si, bylo na něm vidět,že se snaží usnout, ale v tom horku mu to nešlo, pak teda ještě usnul,ale už v 6 jsme vstávali 😒

anawi
12. jún 2010

ahojte, aj nasa ma potnicky a je stale mrzuta. a uz tri noci sa tiez zobudi okolo stvrtej a je hodinu hore 😒 chudatka deticky je to pre ne tazke taketo horucavy ☹

andrejkaz
12. jún 2010

ahojte baby.u nas je to hrozne po stvrtkovom ockovani ☹ do dnes sme mali teplotu a z nasho anjelika sa stal taky nervak....stale place,krici az vrieska,nic nechce....uspat ho je hroza,doteraz som ho cez den len polozila do postielky dala mu macika,prikryla a za chvili spinkal,no od stvrtku ho musim uhojdat na rukach inak nezaspi len vrieska 😖 a uplne najhorsie je to s krmenim,vcera este ako tak,ale dnes sa len kruti na prsniku,vrieska a ked sa prisaje tak to je hotovy zazrak 😒 neviem co sa mu porobili,ci to je tym teplom,alebo tym ockovanim,ale je to hrozne aky je mrzuty

aurra
13. jún 2010

andrejkaz to bude asi tym teplom, ani keby si pisala o mojej malej, je presne taka ista, nie a nie sama zaspat, predtym nebol problem, ulozila som ju do postielky pustila kolotoc a zaspinkala, teraz nie, ked su take horucavy, az dnes sa to poobede polepsilo, ked sa trosku ochladilo

anawi
13. jún 2010

ahojte, andrejka tiez si myslim ze to bude teplom ale urcite aj to ockovanie ma trosku vplyv. Nas tiez vo stvrtok ockovali, mali sme trosku zvysenu teplotu vecer ale inac som ani nevedela ze nas ockovali 🙂 Ziaden hystericky plac trvajuci tri dni nebol ako po prvom ockovani. Vtedy mi ani papat nechcela nic, to bolo nieco hrozne, velmi som sa bala ako to teraz zvladne ale na moje prekvapenie velmi dobre 🙂 Teraz je tiez mrzuta, krici, vrieska ale to robila aj pred ockovanim, takze to je z tepla 🙂 Dnes sme papali prvykrat mrkvicku a veeeelmi nam chutila 😵

danteska
13. jún 2010

@andrejkaz tak my cez den bez uspatia na rukach tiez nezaspime...moze to byt aj z tepla ale vravi sa ze aj po ockovani sa deti mozu zmenit-k lepsiemu alebo aj horsiemu..
baby,vasi drobci sa cez den sami zabavia,zahraju? Sebastian si vyzaduje dost pozornost,ked ho dam do postielky cez den tak place,nechce tam byt,v sedacke je to tiez len na chvilu-najlepsie na ruky a pozerat po svete..alebo v sedacke ale musime sa hrat a rozpravat...na nic poriadne nemam cas,aj na WC idem a necham ho plakat.. ☹ niekedy je super,sam sa hra..ja mam pocit ci ho obcas este brusko neboli alebo nesvrbia dasienka-zuby mozu prist aj o 2 mesiace,ale moze ho to svrbet,vsetko zurivo hryzie,slinta,ruky ma stale v puse...

anawi
13. jún 2010

@danteska u nas je to presne tak isto, uspavame sa na rukach a hrat sa vie len ked som pri nej inak spusti poriadny plac. WC to iste necham ju plakat ked idem 😒 Tiez som rozmyslala nad zubkami lebo tak hryzie ze az nevie co so sebou. Dasienka urcite svrbia. Ked jej posucham prstom dasienka tak drzi ustocka otvorene a necha si suchat a ked prestanem taha mi ruku naspat aby som suchala dalej 😀

danteska
13. jún 2010

@anawi presne tak...asi dasienka..nic ine ma nenapada lebo je mrzuty,niekedy ma celu ruku v puse az kym ho nenapne..

kackaaaa
14. jún 2010

@andrejkaz - taky tak. Přes den musím tancovat jen kolem Luci - doma kloudně nic neudělám. Nejhorší bojovky máme při usínání. Jakmile přes den spí jen hodinku, tak je šíleně protivná - ale jak ji donutit, aby spala víc. Kolikrát usne po půlhodině uspávání a za čtvrt hodinky je vzhůru, oči jak brambory a spát už nebude...

jitta
14. jún 2010

Dobré ráno, jsem ráda,že už ty vedra polevili, malej byl taky hodně mrzutej, v sobotu jsem ho dokonce vzala do bazénu, aby se osvěžil. Nejdřív jsem tam s ním jen tak chodila,aby si zvykl a máčela jsem mu nožičky a pak jsem ho ponořila až po ramínka, byl z toho dost vykulenej, máchal ručičkama,ale neplakal, tak si myslím,že až začneme od září chodit na koj. plavání, že to bude dobrý 🙂
Nám malej většinou usíná v kočárku,tam usne během chviličky, už je tak zvyklej, většinou ho nechám stát, prvních 30 min. spí a pak se začne probouzet,tak ho povozím a spí dál, pak už ho většinou vozím,ale vydrží spát i přes 2 hodinky. Teďka mi usnul doma, najedl se byl ospalej,tak jsem ho dala do postýlky, přes obličej plínku a usnul, ale to jsou vyjímky 😀
I na noc si ho uspím v kočárku, pokud neusne u kojení a pak ho přendám, ze začátku usínal sám v postýlce,ale pak se nám to nějak pokazilo,asi jak jsme pořád byli venku v kočárku. Ale neřeším to, u Adélky byl taky problém s usínám a rady typu neuč si jí vozit v kočárku a pod. už teď házím za hlavu, akorát jsem z toho všeho byla vynervovaná a adélka taky a večerní usínání byl horor pro obě ☹ Teď už si to udělám, jak mě to vyhovuje.

kalianka
14. jún 2010

Danteska u nas to iste ... uz som myslela, ze nas drobec je jediny "zly".... My mame strasne problemy so spinkanim. Normalne mava maly krvave oci tak sa stve ze nechce zaspat a pritom ho totálne láme. Celý den sa pri nom s manzelom striedame, pretoze nevydrzi sam. A len na ruky... a zaspavanie je ozaj cista katastrofa. Zaspi iba na prse... A posledne dni nenormalne place. Uz sme po oboch ockovaniach a kazdy den cakam, ze ved bude lepsie... inak je perfektny, rehoce sa ale treba byt pri nom. Je to dost vycerpávajuce... Baby a ako vam spia drobci v noci? Ja sa este musim priznat, ze maly mi nedokaze zaspat ani v postielke a spi medzi mnou a mm.... Mate dake rady okrem toho "nechat babo vyplakat sa?" nas maly cim viac ho necham plakat, tak nie, ze sa utisi ale krici este viac.

andrejkaz
14. jún 2010

Ahojte baby.Ani nas maly sa moc nechce hrat sam....teda chvilku sa pohra ale nic ho nebavi dlhsie ako par minut,ale ked som pri nom ja alebo mm tak sa rehoce,hra sa a pod. ....a najhorsie je ked s nim niekam idem k nasim alebo ku svokre,tak chvilu je v pohode a potom spusti taky rev,nepomaha ani ked ho nosia na rukach,nicim sa neda zaujat....musim si ho zobrat,odist do inej izby a tam ho zabavat a vtedy je kludny....nikdy doteraz to nerobil,len poslednych par dni,nechapem preco a to tam chodime dost casto 😒
a najnovsie sa rozhodol,ze vecer nebude jest z prsnika,radsej zaspi hladny,alebo bude vrestat ale nechyti sa....a ked mu dam flasku vypije aj 180ml,takze urcite je hladny.....ale som sa rozhodla,ze ho nebudem nutit,vsak za chvilu ma 5 mesiacov,pomaly zacne papat kasicky,tak mu budem davat na vecer z flasky a pokoj,lebo ten rev sa neda pocuvat.....
kalianka ja som to tiez skusala nehat ho vyplakat,ale nemalo to uspech,krical este viac

kalianka
14. jún 2010

andrejkaz... nas maly mi vsetky tie kasicky odmieta... skusala som mu to davat aj z flasky, ale nula bodov. Spravim a vylejem. A tiez som si myslela, ze ked zacnem prikrmovat, tak sa to zlepsi, ale nie 🙂 Nas maly je specificky aj v tom, ze nevydrzi v kociku. Na prechadzky chodime asi tak, ze pat minut kocar, potom neskutocnyyyy rev a potom sa prechadzame tak, ze ja tlacim kocik a mm ma maleho na rukach.... je to strasne sama si s nim ani netrufam ist uz von, to sa po par minutach vraciame domov. Myslela som, ze ked prehodime sportiak, tak sa mu bude pacit, ale nezabralo.

olienka12
14. jún 2010

@kalianka ked mozem poradit z mojej skusenosti..Dankovi som davala kasicky okolo 4mesiaca,krasne papal ale v poslednej dobe len zobral flasu do ust a vypluval a plakal... tak sa to zacalo aj s mliekom a dr.nasa mi poradila davat mu mlieko a kasu studenu,resp.nie teplu,taka izbova teplota a to papa o dusu...teple mu drazdilo dasienka,ktore ma uz riadne napuchnute. Vyskusaj mozno to bude aj tym
a ked je nervozny v kociari dostane gelik na dasienka a je spokojny...

danteska
14. jún 2010

@kalianka no je to tazke..maly ked zaspava,resp.ked ho uspavam na rukach tak reve,kruti sa az sa bojim ze mi vypadne,neviem ho poriadne chytit,ma riadnu silu..trva chvilu kym si najde "polohu",az potom zacne zaspavat a ako tak sa utisi..je to namahave,ja mam normalne taky strach pred kazdym dnom ze aky bude,ci sa bude aj sam zabavat troska,ci ho preplaceme,ci nieco stihnem urobit..som s nim sama skoro cely den..

@olienka12 ak sa mozem spytat-aky gelik davas malemu? ja som nad takym niecim rozmyslala,myslim ze dasienka svrbia,mozno by to zabralo..mlieko davam nie horuce a kasicky len v letnej vode zarabam..

olienka12
14. jún 2010

@danteska davam gelik Dentinox
a co sa uspavania tyka,tak jedna finta fit lopta maleho mam na rukach tesne prituleneho,cumel v pusinke a skaceme v pravidelnom ritme na fitlopte 😀 😀 toto prevadzkujem ked je nervozny a ne a ne zaspat v postielke,lebo od kedy sa pretaca,tak sa trubka stale otoci na brucho a nevie sa ulozit

slovakia80
14. jún 2010

ahojte,
nase nocne zaspavanie je uz druhy vecer take,ze malu dam po kojeni do postielky a ona sa tam mrvi a mrmle si nervozne,chce zaspat no ihned to nejde tak si zudre 😀 a potom sup prevali sa na bok,plienku si prituli a spinka,ja ju drzim za rucku,musim urobit foto,lebo urcite to dlho nepotrva,je taka zlatunka,vcera vecer sme si k nej s mm sadli a pozerali na nu cez dobru hodinu a obdivovali ake to su baba namakane stvorenicka 🙂
my mame gelik calgel

danteska
14. jún 2010

dakujem 😉 nazvy gelikov zapisane,zajtra sa chystam do mesta tak urcite kupim nejaky..
my zaspavame tak ze sa maly napapa,odgrgne si,dam ho do postielky,nez stacim zobrat paplon tak je uz skoro na brusku,tak ho opatrne pretocim,rychlo zakryjem,dam cumel,mrvi sa,pohundrava si,hlavicku pretaca,cumel musim asi 10x podat a potom si pritiahne paplonik k brade a zaspava....niekedy ho za rucicku drzim a hladkam..je to super,mam rada take zaspavanie,krasne obdobie to je..no a spinkame do 6:00-7:00...

kalianka
15. jún 2010

Baby, my sme mali tuto noc perfektnú. Až som sa čudovala. Malý zaspal o 20,30 potom sa zobudil o 23,30 ale to si tak potichu dvakrat cucol prso a spal až do 4,00. To sme boli hodinu hore a potom spal ešte do siedmej. U nás rekord... a zatiaľ ani moc neplače, ale to bude asi tým, že je ešte tak málo hodín 😀 Olienka - tie kaše mi nechce ani také vlažné. Ale skúsim ešte dnes vyskúšať raz, lebo už som mu to posledné dni ani nedávala. Pekný deň.

danteska
15. jún 2010

jeej nikto tu dnes okrem kalianky nebol,vsetky ste vonku boli cely den 😎
maly vecer nemohol zaspat,potrebuje sa pred spanim riadne unavit,dala som ho spat,pohladkala,pusa,cumlik a on sa este 20 minut mrvil,otacal sa na brusko stale a az potom mohol zaspat ..

andrejkaz
15. jún 2010

@danteska aj my sme donedavna tak zaspavali,maleho som si dala do nasej postele,lahla k nemu drzala za ruku,hladkala,pip.som mu rozpravala nejake basnicky,asi 10 krat podala cumlik a spinkal...a bolo to nadherne obdobie 😉 ale posledny tyzden je to katastrofa,tak dufam,ze sa to zase napravi.....
dnes bol uplne hrozny den.....maly spinkal vzdy tak 30 min aj tomu predchadzalo 30minutove uspavanie 😒 a cely den bol urevany,nic som nemohla urobit,len ho nosit na rukach,aj rezne som vyprazala jednou rukou a v druhej drzala maleho....vazne uvazujem ze si kupim nejaky nosic,lebo ak to takto pojde dalje tak doma nic nespravim

danteska
15. jún 2010

@andrejkaz takto fungujeme skoro kazdy den 😒 ..maly je mrzuty,treba byt s nim,vyzaduje pozornost,tiez nic moc neurobim..

anawi
15. jún 2010

ahojte, my tiez tak fungujeme kazdy den, uspavam ju na rukach stale aj cez den aj vecer, len dufam ze sa to zmeni. 😒 My sme boli dnes vonku, spala asi 5x po 30 minut co je celkom dobre 🙂 Najhorsie je ze ma cele rucicky postipane od komarov. Ja neviem tu ich je tolko ze sa neda ku veceru von vydrzat ani 5 minut. Ked sme vonku nic nerobim len ich odhanam, ked zaspinka dam sietku. Ja neviem, co ju mam natriet nejakym repelentom? Mame ich aj v byte, uz som z toho na nervy 😒

tinika
16. jún 2010

kocky nebojte, aj zle obdobie prejde, nas patko spal do 3m uplne super, potom cez den skoro vobec a v noci sa budil aj kazdu hodinu a teraz zase krasne spina 3x za den minimalne a celu celučičku noc od 5-7 resp. ked sme vonku podrieme od 5-6 a ide spat na noc o 7 a tiez v postielke bud este sa hrajka a potom zaspi alebo zaspi ked mu davam kasu, davala som ju mimo postielku ale pri prenasani sa budil uz tak som to zmenila ze ho dam do postielky a tam mu dam kasu

nella1
16. jún 2010

maminky nasa malinka spinka cez den jedine v kociari a to tak ze mam odkliknutu tu vrchnu cast a drzim ju v ruke a chodiime 😀 to ju uspava a ked zaspinka musim s nou obcas kyvat lebo ked to neciti ten pohyb tak je tiez niekedy hore.. AKO NAHLE BY som ju dala cez den spinkat do postielky tak to nehroziii a je to boj 😅 ale zaujimave je ze ako pride vecer tak mi krasne zaspinka v postielke a budi sa v noci na papkanie 1 az 2 krat ako kedy inac vydrzii niekedy spinkat aj do pol 8smej tiez ako kedy ....zvyc. medzi 5 tou a 7mou je hore... no tak dufam ze ju nauciim spinkat cez den aj v postielke lebo uz je dost tazka a pomaly hlboky kocik aj maly...

olienka12
16. jún 2010

@nella1 skus zatmiet miestnost cez den ked ju davas spavat
danko mi tiez nechcel v postielke hajat,len v kociku a teraz by postielku nemenil 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre