Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

eva3107
3. júl 2009

Janka ..Moja ja som v praci...akurat som sa chcela opytat ci pracujes alebo nie...

Ako ti tak trosku zavidim..., ze idete prec...oddychnut si... ☹ ...Ale samo ze ti to prajemm 😀
Moj manzelik je pracovne v Anglicku a pride az v septembry...to ja uz budem mat pred sebou brusko... 🙂 aspon dufam, ze nic sa nestane...Pravdupovediac velmi mi chyba...tesime sa na babatko..., ale chyba mi tu...vies nie len fyzicky , ale aj psichycky...Chcela by som aby to prezival somnou..no ale verim ze to rychlo ubehne a bude doma... 🙂

drobec123
autor
3. júl 2009

Ahojte,
 
tento piatok 3.7.2009 zacina cvicenie s tehotnymi
v Relaxxe (FactoryPro: www.factorypro.sk)
o 16.40
 
Ak mate zaujem zucastnit sa, alebo poznate zaujemkyne, prosim napiste mi mail, poslem Vam dalsie info k ucasti na hodine,
--
zuz**

email od cvicitelky !

drobec123
autor
3. júl 2009

baby, prave som dostala este jeden email - opravny, takze dnes to bude ale buduci tyzden nie ☹ skoda. ale tak potom si to uz nenecham ujst !!!

FYI: tieto dva piatky bude joga zrusena - Zuzka je na dovolenke

V nadvaznosti na vcerajsi mail, ohladom piatkov cvicenie s tehotnymi bude zrusene
(info najdete aj na www.factorypro.sk, a na novej www.jogavsade.sk)
 
piatok, 10.7.2009
piatok, 14.8.2009

gucz
3. júl 2009

babulky krásne Vám tie týždne nabiehajú, janka ty už 15-ty!!! 😕 , mne to uteká nejak strašne pomaly....
každý mi hovoril, že keď už mám malú tak sa ani nenazdám, a bude pomaly koniec tehu, no ale nejak mi to neuteká....

roxy_1
3. júl 2009

Ahoj Zeny, 🙂
ani nevite jak vam zavidim ze muzete chodit cvicit spolu,pripadam si jako bych tu byla sama ceska 🙂 uz jsem se divala na tu jogu i u nas,berou za hodinu 100 Kc ale nejak jsem nezjistila od kolika je to hodin...
v noci me bolelo v podbrisku,zacalo to po tom co jsem nesla naseho hafone po narkoze do auta,mame ted doma maroda o ktereho se staram a v utery nas ceka dalsi zakrok....ten uz je z toho tak vystresovany...no snad se brzo zbrcha.... 😉

dorotkaa
3. júl 2009

Drobec, tak dobre som ta pochopila, ze dnes bude urcite a nebude len 10.7 a 14.8? A neskusis este zistit tie info k cviceniu, co pisala v tom maili, ze zasle zaujemkyniam? Diky... 🙂

janka1
3. júl 2009

evka ano pracujem, ale som si dala tento rok pracovnu dobu od utorka do piatku 🙂 takze mam stale predlzeny vikend 😀
co sa tyka Besenovej aj ja sa tesim, je to pre mna naozaj akoby nejake vykupenie boli ma cely chrbat tak snad masaz pomoze a oddych , relax 😉
do 2tt budeme dovolenkovat iba tu na SK a ked bude vsetko OK po kontrolach v auguste urcite poutekam aj nikam k moru 🙂
tak to mi je luto, ze nemas manzelika pri sebe aj ked ja by som obcas svojho niekam vyslala nejako mi niekedy ide naozaj na nervy 😀 no co uz hormony robia svoje a on si zvykaaa 😀 😀 😀 😀

nech ti ubehne cas co narychlejsie a ste obaja spolu 🙂

gucz utekaju tie tyzdne naozaj , ale mam pocit, ze je to tou pracou nakolko cez den nemam cas mysliet na nic ine a ani sa nenazdam a uz je cas ist domov a to je uz vecer , takze den za dnom a potom ´tyzdne utekaju ako voda, ale tesi ma to uz nech je tu december -januar nech mame vsetky batostek v rukach 😉

eva3107
3. júl 2009

Ano Jan´ka dakujem...urcite to rychlo zbehne...aspon dufam 😉

Gucz aj mne sa zda , ze to ide pomaly asi preto lebo sa úz neviem dockat dalsej kontroly...a ani sa nenazdame a budeme mat malinke pri sebe...uzasne.. 😅

Velmi sa na to tesim...

Janka tiez ked bol moj doma tak mi liezol sem tam dost poriadne na nervy a teraz mi je to niekedy az luto, ked si spomeniem , ze je tera mimo...No ale co uz sme uz raz take...A hormony s nami biju ostosest 😀 😀 😀

janka1
3. júl 2009

do 20 tt malo byt 😉

drobec123
autor
3. júl 2009

tak teraz som vas docitala ! minix - kraaasne fotecky !" aj ja mam dve ale musim ich nafotit a dam do albumu neskor alebo az v pondelok. cez vikend sme mimo takze sa k tomu nedostanem.
vcerajsia kontrola dopadla dobre, mame 2 rucicky s 5timi prstekmi, dve nozicky. a sme velky 7,3cm bez noziciek. manzel bol so mnou a uz mi robila UTZ cez brusko. ten tomu vobec neveril ze toto nieco moze byt vo mne vnutri. bol z toho uplne pafff, cely vecer este 😉
v 16tt ideme na AFP testy a dalsiu poradnu mame o mesiac. pytala som sa jej aj na NT vysetrenie a vravela ze ano robi sa, ale len ked je nejaky podozrenie ze by sa mohol vyskytnut Downov syndrom, alebo ked je zena starsia - za normalnych okolnosti su AFP testy presnejsie a postacuje robit tie. tak som kludnejsia 🙂

janka1
3. júl 2009

drobec blahozelaaaam ahod fotocky 😉 tesakujem sa s tebou 😵
u nas kazdu zenu po 30tke posielaju , ale ved to nie je na skodu, tak co skor by som povedala, ze super aspon je kazda potom kludnejsia 🙂

a nezabudni fotocky

sisipetka
3. júl 2009

Drobi to je super 🙂 Tak to uz ste riadne podrastli 😉
Jani, tak uz viem preco ma poslali na NT utz, to akoze som stara 😀

olienka12
3. júl 2009

a ja sa uz len 4x vyspim a uvidim citronik 🙂)) ale hrozne sa to vlecie 🙂)
konecne sa da aj dychat u nas prave prsi, tak jemne. Inak dnes mam take divne bolesti v oblasti nad pupkom ma picha ked sa vystriem. vcera vecer ma palilo cele brucho teda predpokladam, ze zaludok a creva a dnes rano v podbrusku tak si viete predstavit, tu nervozitu a obavy... inak k nevolnostiam, mna uz iba napina, od pondelka som negrcala a prsia ma prestali boliet asi v 8 alebo 9 tyzdni, najviac mi zivot zneprijemnuje nizky tlak, ale to sa zas utesujem, ze lepsie nizky ako vysoky.
Neskutocne sa tesim na vikend budem oddychovat a spat a spat 🙂)

eva3107
3. júl 2009

Drobec tak ti gratulujem.. 🙂 tesim sa s tebou....
Ano Janka pride tak v 20tt a male bude uz kopkat ostosest... 🙂 ...neviem sa tiez uz dockat...prvych pohybov...

drobec123
autor
3. júl 2009

no ja mam tiez po 30tke, a hej je pravda ze zena je potom kludnejsia ked ma nejake vysledky skor, ale ved tie AFP testy su komplexnejsie a zahrnaju aj nejaky ine testy. tak zase nebudem sa nahanat, teraz si uzivam to ze vsetko je ako ma byt a pekne rastieme ....
a dakujem vam, tiez sa tesime. ved sme na to male kukali skoro 20min na monitore a kazdy detail nam vysvetlovala. aj pupocnikovu snuru som videla, to bola sranda ..... je super ze dnes je ta veda uz tak daleko.

eva3107
3. júl 2009

Ahoj Olienka...ano konecne prsi...to dusno sa uz nedalo vydrzat..no nie? 😖
Inak aj mna pri natahovani picha v podbrusku , ale myslim si , ze to nebude nic vazne...asi by sme sa nemali natahovat tolko...ale i ked sa nenatahujem tak ma sem tam popichuje...tak dufam , ze to nebude nic vazne...
mna prniky este vzdy bolia...a hlavne bradavky mam citlive...A nevolnosti vdaka Bohu ziadne...

olienka12
3. júl 2009

ja som zvedava, co ktora z nas bude mat, ci tie babske povery ze, ked je zle je dievca, ked nie je zle je chlapec budu potvrdene hehe da sa tu krasna statistika urobit 🙂))
Evi mna v podbrusku boli bezne, doktor povedal, ze to maternica rastie, ale teraz mam take divne pichanie co som este nemala, tak snad je to len zaludok. 🙂)
a to teplo ma zabijalo, tak toto mi vyhovuje momentalne, ale k veceru by sa mohlo vycasit, chceme ist do Svidnika na koncert Mango Molas, Vidiek a Polemic - maju tam dni mesta 🙂

eva3107
3. júl 2009

Ano ja myslim to iste co sa tyka pichania....No pravdu povediac ani mojej mame nebolo zle ani pri jednom dietati a mala 4 dievky... 🙂 ...tak uvidime...No ja moc nie som poverciva...nemam to rada...

zatial o tam cviceni nevies nic nove?
tak dufam , ze vam to vyjde...a ze sa vycasi..., ale je dobre , ze popri aśpon sa nepodusime 😀

janka1
3. júl 2009

ta bolest pri pupku moze byt aj pupocna snura, mozno male skace ako na svihadle 😀 😀 😀 😀

eva3107
3. júl 2009

Janka...no neviem mozno aj... 😀 😀 😀
Inak najedla som sa hned mi bolo lepsie uz ani hlava ma neboli...a u nas zacalo prsat..., ako je v Kosiciach?

janka1
3. júl 2009

zatial slnecno ,ale je to striedave raz je slnko a raz nie, mohlo by aj tu prsat 🙂

eva3107
3. júl 2009

To dusno sa neda vydrzat!!!

Vcera som isla do prace autobusom SAD...a po ceste sa stala havaria...bola zablokovana cesta a hodinu sme tam stali a cakali ...to bolo neskutocne ...fakt som si myslela , ze to uz nevydrzim proste hroza...Tak mi uz bolo zle,...ani vanok sa nepohol.. ☹ ☹ ☹ ...No neako som sa pozbierala a musela som to vydrzat,..este som pri sebe nemala ani vodu... 😝

drobec123
autor
3. júl 2009

no toto je moja zasadna vec co mam vzdy v kabelke ! malu flasku s vodou ! aj ked idem len na obed, tak si ju vzdy doplnim - clovek nikdy nevie kedy na neho pride naval tepla .....
inak aj v BA je brutalne dusno, sice pod mrakom ale slniecko vykuka.

gucz
3. júl 2009

baby tak u nás je len trošku pod mrakom, aj slniečko sem tam vykúkne a tiež je dusno, ale na dážď to vôbec nevyzerá, možno tak poobede.
k tým dcérkam a synom, mne pri malej nebolo zle a bolo to dievčatko. Ja na takéto povery neverím, celé tehu mi vraveli, že podľa brucha to bude naisto chlapec no a nebol. A tak isto aj pocit matky je klamlivý, ja som o malej tak do 32 týždňa rozmýšľala ako o chlapcovi, potom aj aj.... takže ani tomu sa veriť nedá.

gucz
3. júl 2009

a teraz je mi úplne jedno čo to bude, len nech je to zdravučké a nech vydržím celých 40 týždňov pokope 🙂 . Svokrovci by chceli vnúčika, keďže majú samé vnučky, aj MM by chcel chlapčeka do páru, ale ja sa poteším aj malej princeznej. Len s tými menami pre mimino to bude boj, neviem či sa na niečom dohodneme.....

drobec123
autor
3. júl 2009

ja tiez neverim na povery typu ze ked mas chut na sladke tak to bude dievca.
ja som na sladke aj na slane cely zivot. a ani v tehu sa nic nezmenilo. proste predvcerom som cez den doslovne "zozrala" cokoladu na posedenie, taku som dostala chut. a vcera vecer ma zase chytilo strasne ze musim mat nieco slane, tak padli chipsy - co som pred tehu jedla tak raz do roka - ja som zavislacka na slanych tycinkach uz od narodenia pomaly 🙂 no a nech mi niekto povie co to bude ! 😀

gucz
3. júl 2009

😀 😀 😀

mňa keď sa pýtali čo to bude (pri malej), tak som odpovedala že bábätko (čo iné by to malo byť, nie?)
chipsy aj mne chutili pri malej a moc, ale nemohla som ich jesť, lebo mi vtedy strašne krvácali ďasná. Teraz s tým zatiaľ problém nemám... ale tie chipsy by som si teda dala, ešteže nijaké nemáme doma 😉

eva3107
3. júl 2009

Ano Drobec a gucz mate pravdu...ja tiez neverim na povery..
Drobec sme na tom rovnako..ja som tiez zavisla na slanych tycinkach... 😀
Ale inak ti poviem ze na sladke az tak nemam chut..velmi zriedka vacsinou slane...ale ani toho nie je dobrwe zjest vela... 🙂

ja by som klamala--,keby som napisala ze je mi uplne jedno co to bude...smozrejme ze nech je zdrave...ale vo svojom vnutri velmi tuzim po dievcatku...no rtak uvidime.. 🙂 .....

eva3107
3. júl 2009

No tak ja jedne mam tu v praci na stole... 😀
Som pripravena... 🙂
No ale asi pojdem aj na obedik...aby mi kolegovia nepovedali , ze stravujem tak nezdravo 😀

gucz
3. júl 2009

evi však uvidíme čo sa nám tam skrýva za prekvapenie 🙂 , chceš vedieť popredu čo to bude? Pôjdeš aj na to 3D? Ja som si pri malej nedala povedať, teda až pri konci, ale doktorka si nebola istá, lebo sa mimi metalo. Ale teraz rozmýšľam nad tým 3D že by som šla.... MM hovorí že načo, ale rada by som to vedela popredu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre