Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
9. júl 2009

Ahojte babenky 🙂

nedockava drzim paste 🙂

tak vcera som bola na tom sone a NT nooo a dostala som novu knizku...je tam uplne viac info ako v tej starej tak teraz studujem...mame 8,1 cm aa ak vidim dobre tak je mozne ze koncim 13 tyzden to znamena ze som otehotnela pred mrchou...neviete babenky ci toto je uz konecny vysledok? (termin porodu lebo sa mi posunul o 10 dni to jest na 15.1.2010)....hmmmm fakt je tu vela cisel 😝

anawi
9. júl 2009

ahojte baby 🙂 mozem sa k vam pridat? Tiez mam termin v januari 😀 Ja som prave teraz PN kvoli spineniu tak sa trosku nudim doma 🙂
micicici mna stale bolelo hrdlo, v kuse az som nechapala 🙂 a som kloktala slanu vodu ta mi pomohla

bebel
9. júl 2009

Micicici: ja som brala aj ATB pri Brunovi v 2.trimestri...lebo som vtedy bola brutál chorá...a v pohode.
Teraz boli všetci okolo mňa chorí a našťastie tfuj, tfuj, tfuj som bola rezistentná 😉 Brala som vitamíny a zvýšila som príjemn vit. C.

A Mirka, aké kočíky budeš mať?

bebel
9. júl 2009

Andykca, najpresnejší termín býva určený 1. usg , kedy je plod viditeľný a merateľný....mne pri Brunovi po 20tt písali termín o 2 týždne skôr podľa veľkosti...aj tak sa nordil v 40tt, 2 dni pred termínom, ktorý mi doki povedal v 1. poradni 🙂

juliet221
9. júl 2009

anawi aj ja som mala spinenie ale nebola som doma.doktor mi nasadil duphaston a uz je to ok.prave som sa dostala aj z nachladenia a kaslanie. kaslala som jak tuberak.bola som u doktora dal mi taky sprej co vobec nezabral.svagrina mi poradila sirup STODAL ten zabral paradne je homeopatikum tak urcite neublizi drobcovi

anawi
9. júl 2009

ja mam duphaston nasadeny od zaciatku tehu lebo som uz raz potratila a spinim uz druhy krat tak preto ma nechal PN 😒 Spinila som presne pred mesiacom a teraz zasa vzdy v obdobi MS, tak ja neviem 😒 Nastastie babo je v poriadku 🙂

juliet221
9. júl 2009

no tak to je najdolezitejsie. drzim prsty nech to tak i ostane

minix
9. júl 2009

dobre ranko vsetkym, vy ste sa zas rozpisali. 🙂)
bebel, nieco oslavujete, ked vecerka a kino, ci len tak romatika vo vztahu? 🙂)

andykca
9. júl 2009

bebel si ma ukludnilaaaaaaaaaaa 🙂 xi....no my by sme chceli vodnarika tak hadam sa podari...uvidime xi

inac babenky priberate? ja som schudla ale brusko vidiet trocha hadam to neva ale nevolnosti su nevolnosti....dnes "zavrite si oci" som sa taaaaak pogrckala co som nestihla na wcko neviem co ma to draplo.... 😀 😀 😀

anawi
9. júl 2009

andycka to poznam 😀 ja som tiez schudla a wcko je moj spolocnik 😀

andykca
9. júl 2009

anawi a to este stale? fuha...som dufala ze sa to skonci v najblizsej dobe.... 😉 😖 😲 😀

juliet221
9. júl 2009

ked vas tak citam som strasne rada ze mi vobec nebyva zle a nic ma neboli.

anawi
9. júl 2009

no to dufam aj ja ze to uz skonci 😖 ale dnes som este negrcala tak mozno sa to zlepsuje 😀

andykca
9. júl 2009

no juliet bud rada.......ja sa tak modlim aby som negrckala niekde na verejnosti pripadne u lekara 😀

ale na to ze som tiez bola nad misou kazdy den teraz som tak raz za 3 dni... 😀 tak tiez dufam ze sa to zlepsuje...no anawi tak drzim paste aby nam to preslo xi

dadulka2000
9. júl 2009

ahojte kocky, ako si tu nazivate??
pozeram ze nove "tvare" sa tu objavili,...vitam vas 🙂

uspesne som zdolala odber krvy v utorok a aj sono mame stastne za sebou. malicky drobcek je v poriadku, pekne nam kopkal a aj sa mu ckalo chudatku - len tak to natriasalo. 😅

mam az 5 foto - pani na sone bola strasne mila, vsetko vysvetlila, ukazala, pomerala - meria 6.3 cm a ma strasne dlhe a chude nozicky 🙂 skusim pridat foto - musim vytvorit novy album a zmazat nejaky Elkin. tak sa vytesujem ze je vsjo OK.

pekny den

roxy_1
9. júl 2009

Ahoj kocenky vy zase jedete 😅
janka chudatko tak snad budes co nejdrive doma a zaspis to...ja mam od vcerejska takovou migrenu za jsem se s bolestma budila i v noci a k ranu jsem to vzdala a dala si paralen,ten si beru v pripadu nouze a tohle uz se nedalo vydrzet... 😒
nedockava snad dobre dopadnes u nove dr. 😉
miroslava te obdivuji ze se ti chtelo tak brzo neco delat,ja umyvala auto manzelovi minuly patek,jako nove 😅
juliet vim co je to chodit na 6 ranni je to hruza,vstavala jsem ve 4 rano a 4:39 mi jel autobus,zastavku mam 1km od domu takze kzdodenni prochazka,z prace pak ten kilometr domu do kopce 😖 jsem rada ze jsem doma a muzu si vychutnat tak dlouhe volno 😉

juliet221
9. júl 2009

aj ja to uz mam vsetko za sebou no moj drobec spal a doktor nemol nejaku 1 vec zmerat ale tiez je vsetko ok. koncom mesiaca idem na druhy pokus na 3D a aj 4D ultrazvuk tak som zvedava.foto este ziadne nemam. no skusim si popytat najblizsie

juliet221
9. júl 2009

roxy ja mam zastavku hned pri bytovke mozno 2 minutky.vstava 4.40ale som zvyknuta nemam problem

miroslava89
9. júl 2009

bebel nestraas uz odteraz s porodom.. keby len mesiac co som citala aj tu na fore dvojickovske pribehy tak niektore ovela skor 😔 ..a kociky kupil moj blazon priatel dve 😠 ..jeden hlboky a jeden sportovejsi..hlboky ani len netusim aky..lebo sme sa rozhodovali medzi viacerymi..a sportovy Bumbelride Indie twin- pricom k nemu sa daju dokupit vanicky a spravit z neho tak aj hlboky- ale podla draheho to nie je velmi bezpecne tak investoval do kocikov dvoch🙂-este stastie ze za mensieh peniazky ako u nas..

anawi vitaj medzi nami🙂

roxy ja som jeden znicena uplne ze nevladzem nic a na druhy den mam energie az vela..este ze mam svokru ktora ma brzdi 🙂

minix
9. júl 2009

roxy a ty si na pn, ci ako?

olienka12
9. júl 2009

ahojte, tak ja mam prvu poradnu za sebou. doktor bol dnes mimoriadne prijemny a aj pozartoval 🙂) mala som sono 🙂 potvrdil termin 13.1. aj ked ma trcha na zaciatku vystrasil s tym, ze dufam, ze nie je vyvojovo pozadu, sa mu zdalo male, ale tak sme si to vysvetlili a sedi aj moj termin oplodnenia aj jeho termin porodu hehe. Babo sa pekne hybalo rozhadzovalo rucickami a 28.7. sa opat uvidime 🙂) idem na tie odbery krvy som sa ho pytala co to bude, tak povedal, ze komplet vsetko, ze oni neradi stresuju mamicky tak zoberu krv naraz na vsetko co sa da otestovat.Tak som sa celkom potesila. a mam sa objednat na morfologiu na 20tyzden. 🙂)
inak ku chorobam mam kamosky, ktore prekonali zavazne ochorenia a brali atb. a babatka su krasne a v pohode.
Ja som mala velmi silnu nadchu v druhom mesiaci a 2 tyzdne som ju nemohla rozchodit, pila som cajiky a nakoniec povolilo.
Inak co sa tyka bolesti lekar mi povedal dnes, ze ak budem mat akekolvek mozem brat nospu aj trikrat denne, ze to babu vobec neskodi. Jani, takze ak ti zaberie na bolest uska nospa aspon na utlmenie bolesti, tak ju mozes. 🙂

bebel
9. júl 2009

Bumbleride vyzerá veľmi dobre 🙂

Roxy a Juliet....obdivujem.......mňa by to zničilo také vstávanie....som skôr nočná sova.
Aj keď som pracovala študovala zároveň, fičala som dlho do noci až rána....ale opačne by som to nezvládla.
Ja ráno potrebujem naštartovať, raňajky a pomalý rozjazd, inak sa na mňa neoplatí ani prehovoriť 😎

Mne je poslednú dobu strašne zle od žalúdka podvečer, už od 15,00 radšej nič nejem, lebo potom mi je totálne ťažko a už som aj poriadne vygrcala.🤐 Aspoň sa na večer neprejedám a nepuchnem 🙂

Mirka ty bývaš so svokrou?

juliet221
9. júl 2009

no super. moj drobec bol zasa vecsi ako ma bit ked som bola na sone.29.7. idem zas na 3D aj 4D a neviem co vsetko. krv uz mam za sebou.teda prvu. tak som zvedava ako sa to bude vyvijat

eva3107
9. júl 2009

Olienka tak to som rada...a uz to mas za sebou...nadhera gratulujem ti!!! 😅
Ja idem uz v utorok...a velmi sa tesim dufam , ze vsetko bude ok!

eva3107
9. júl 2009

luliet neboj urcite vsetko bude v poriadku! 😉

roxy_1
9. júl 2009

minix ano jsem uz od 7.5. to je doba se mi ani nechce verit,mam tezkou manualni praci v ne prilis dobrem prostredi,vyrabim plaste na motorky,ktere se v te stejne budove lisuji,zadna hezka prace,chtela jsem to jen jako prechodne misto a vydrzela jsem tam pres 2 roky,uz bych tam ale jit nechtela,mela jsem tam ale hezke penize ale to neni vsechno,mela jsem strach ze se nam ani nepodari otehotnet,kazda druha holka ma problemy a je jich tam spousta po umelem oplodneni,nektere dokonce bezuspechu a jedni co uz nemeli uz zadnou sanci tak si adoptovali holcicku...jsem jedna z mala stastnych ktere se to povedlo prirozene....

nedockava4
9. júl 2009

tehulkyyyy.....som spät.
Moja "nova lekarka" je super....boooze, kde som bola doteraz....bola mila, usmievava (nie ako moja harpya), hned robila ultrazvuk, ukazala mi malinke (1x som ho videla, az sa mi slzicka objavila), povysvetlovala, zajtra idem na odbery a som UPLNE SPOKOJNA

miroslava89
9. júl 2009

olienka takze maximalne spokojna🙂..to tigratulujem k takej spokojnosti🙂 inaac pozeram ze si zpresova.. mozem sa spytat ku komu chodis k dr.?

bebel ty sa aspon dokazes krotit co sa tyka jedenia- ja vobec 😔 jem skoro viac ako moj chlap a nepriberam nic.. a byvame u svokry.. teda mali by sme.. ja som tak napolovicku niekedy u nasich niekedy u svokry neviem si zvyknut byt bez svojich rodicov ...ale svokru mam zlatu tak to ma tesi🙂

roxy_1
9. júl 2009

nedockava tak to gratuluji,konecne fajn doktorka 😉

olienka taky ohromna gratulace,ze vse dobre dopadlo 🙂

nedockava4
9. júl 2009

roxy....niekedy rozmyslam, ze clovek caka, kym pretecie posledna kvapka trpezlivosti a potom zacne uvazovat, ci nemoze mat nieco lepsie....ja som na to prisla v 12 tyzdni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre