Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

lopezka
13. júl 2009

sisipetka & dorotkaa .......mna tiez prekvapil ten cas .....aj podla mna je to dlho, ved teraz uz po par krokoch niekedy fucim ako lokomotiva 😀 😅 no ved tam mozno pojdem len nakuknut, popytat sa ......a kebyze aj cvicim a nevladzem, urcite sa nebudem prepinat ......nejdem chudnut, ani ziskavat kondicku 😅 ... teraz urcite nie 😅 mne vyhovuje len to, ze to mam blizko z prace ..... uvidime 😅

sledujem, ze kontroly "dopadavaju" ( neviem, ako to napisat spravne 😀 ) chvalabohu dobre 😎 aj ja uz som zvedava na stredu, co sa zase dozviem 😅

sisipetka
13. júl 2009

Lopezka, ono je to tehu joga, takze sa tam moc neunavis - skor ta to moze uspavat 😀 Ja som mavala akurat ten problem (zistila som, ze aj toto tehu), ked lezim na chrbte, tak si lezim na nejakom pricviknutom nerve a cela lava noha ma strasne zacne boliet 😅 No a samozrejme sa z toho neviem postavit 😅
A ved vyskusaj, daj hlasenie a uvidime... 🙂
Ja mam kontrolu az o 2 tyzdne, vlastne iba krv a vnutorne prezretie bez utz. Ale do 20 tt uz vela nechyba, takze opat pojdeme na male kino 😵 a dufam, ze iba s pozitivnymi spravami 😉

micicici
13. júl 2009

Ahojte tehulky, ako sa mate? Dufam, ze lepsie ako ja. Moja choroba nejako neustupuje, ale dakujem za vasu podporu. Dnes som sla do prace rano na 10 minut, aby som im oznamila, ze ostanem dva dni doma, aby som to mohla vylezat, lebo kedze neberiem lieky, tak samo od seba mi to neprejde. Kancelariu som opustila o 12:30, proste ciste zneuzivanie 😠 Som bola tak psychicky hotova z toho, ze som prisla domov a normalne sa rozplakala a vravela si, ze uz tam nevkrocim. Normalne sa mi to tam vsetko protivi. Ma to psychicky depta. Mam sa dat vypisat, alebo to este vydrzat? Nechcem aby moje babo bolo nervne, koli tomu aka som bola ja v tehotenstve...

andykca
13. júl 2009

nedockava to si mala riadnu harpiu...no mne taketo sceny este nik nerobil a to si teraz menim kazdeho lekara, teda uz ich mam vymenenych len nejak zubara neviem zohnat....to je sila...

micicici len si v klude oddychni a potom uvidis resp. si zober volno na cely tyzden a budes oddychnutaa a v pokoji 🙂....ver ani doma to nieje uplne v pohodke....

bebel
13. júl 2009

Ahojte,
my sme aktivisti, pokiaľ nám zdravie a čas spolu dovolí. 😉
90min je fakt veľa.......ale dúfam, že sa naučíme niečo, čo nám pri tom pôrode pomôže.
Lebo ja už o EDA a Áristoch nechcem ani počuť, a som strachoprd, keď ide o bolesť 🤐
Tak musím vynájsť ešte iné alternatívy ako to utlmiť okrem teplej sprchy, masáže, psíčkového dýchania a fitlopty.
Ozaj ako sa staviate k masáži hrádze?

drobec123
autor
13. júl 2009

no 90min je vela aj na mna, ale v relaxe to je len 60min tak snad to vydrzime .....
bebel, ja ti asi nerozumiem o com pises 🙂 EDA je asi epiduralka ze ? a to druhe ??? a preco mas k tomu takyto postoj ?
co sa tyka masaze hradze, zatial som o tom len pocula, takze nemozem k tomu nic za mna dodat ....

dorotkaa
13. júl 2009

V relaxxe sa tusim cvici len 50 min, ale je to naozaj len take relaxacne, natahovacie cvicenie, nic narocne... O masazi hradze som toho este vela nepocula, nemam s tym skusenosti... Bebel ty si co o tom myslis? Pomaha to?

bebel
13. júl 2009

ARO=anesteyiologicko resuscitačné odd.= áristi= anesteziológovia, ktorí pichajú epidurál 😉
A mám pekelnú skúsenosť, vďaka vlastnej tvrdohlavosti a blbej zhode okoloností, či postavení hviezd...kedy štatisticky ja som si to potom týždeň po podaní odsrala stále napojená na infúzkach, kvantách oblbovákov na zmiernenie následkov zle pichnutej epidurálky, zasiahnutie nervu nohy a následné narušenie obalov kanála.
Výsledkom bola brutálna migréna s grcaním.....neschopnosť zaostriť zrak, postaviť sa, prejsť rovno.....stuhnutá šija.
Nasledovali lek. konzília a bol prizvaný aj prof. z BA, aby mi pichol krvnú zátku...bez efektu, mezokainové obstreky hlavových nervov, Algifen, Efedrin, Novalgin, Panadol čípkový, magnézium do žily..........kofeinová kúra s brutálnym zavodňovaním a zákazom vstať aj na WC.
😠 proste chuťovka........ja už som bola po týždni totálne zúfalá...potom to ustúpilo samo 🙂

lili213
13. júl 2009

Už som o takýchto prípadoch počula ☹ ale keď samo ustúpilo tak to je dobre. 🙂

bebel
13. júl 2009

takže chápeš, že ja sa na epidurál nedám ukecať ani omylom, ak bude nutná akútna sekcia, podpíšem predom reverz, že chcem celkovú anestézu ...mne už nikto nič do chrbtice pichať nebude! 😒

lili213
13. júl 2009

Chápem ak má človek zlé skúsenosti tak neverí aj ja tiež neviem či si ju dám, ale bolesti sa bojím ☹

janka1
13. júl 2009

tak som spat 😝
endokrinologia OK co ma tesi 😉
dakujem za gratulacie 🙂 a pre tie co stale pochybuju Ano vidiet to krasne zretelne , ale myslim si , ze vsetko zalezi aj od pristroja , ktory pouziva vas gynekolog a hlavne aj od dr. 🙂
nepodarila sa nam fotocka s gulickami tak snad o 2 tt to uz bude lepsie a skusime s dr. odfotit a potom vam to tu hodim ako krasne to vidiet aj ked o 2tt to uz bude zretelnejsie ako dnes 😉

opisat sa ten pocit neda, ake to presne bolo kes som to pohlavie tam videla uplne zretelne aj ked chrustik ma len 12 cm , ale ked to dr. zvacsina na celu obrazovku je to neprehladnutelneeee.....ja som dnes cely den natesena a prekvapena ake stroje su dnes k dispozicii / nakolko uz mam jedno tehotenstvo za sebou/ ani naznak tolkej starostlivosti, opatery a ultrazvukovania v tej dobe nebol ☹ je to sice dens uz jedno mame krasnu, zdravu dceru 😵 zelam vam vsetkym , aby ste aj vy toto zazili a rozplyvali sa ked to budete prezivat a predychavat
😵 😵 😵 😵 😵 😵

lili213
13. júl 2009

Janka to som rada že sa o teba tak starajú, mne dnes poradnu dobre odflákol a ani mi drobca neukázal ☹ , len povedal že je všetko v poriadku a ponáhľal sa na obed. 😒 tak toto som bola 1 krát vážne nespokojná.

plivit
13. júl 2009

ahojte babinec prajem pekny den 😅 😅 😅
janka1 gratulujem k chlepcekovi lili213 taktiez gratulujem k úspešnej kontrole

drobec123
autor
13. júl 2009

no teraz mam zimomriavky z vasich prispevkov - jednaj z janky ako to kraaaasne napisala a jednak z bebel, lebo som sa s takouto reakciou este nikdy nestretla .....
asi si teda o tej Epiduralke precitam viac skor ako sa pre nu rozhodnem, doteraz som to neriesila a brala som to ako samozrejmost ....

olienka12
13. júl 2009

tak, od rana som tu nebola idem sa pustit do citania 😀

olienka12
13. júl 2009

dadulka jooooooj octove chipsy tak v tych by som spala, kazdy kamos a kamoska z UK a Irl vedia, co mi maju doniest pre mna je to najsamlepsi darcek. Ked som sa vratila z UK dali sa kupit aj tu, ale uz take 4 roky ani slichu...

olienka12
13. júl 2009

no k epiduralke, ja som rozhodnuta si ju nedavat. Naco, bolest bude tak ci tak, ci vacsia,ci mensia na tom nezalezi, prezili milliardy prezijem aj ja...

antoniab
13. júl 2009

ahoj baby no vy pisete ze ja potom len polhodku citam 😀

bavili ste sa o migrene a paralen tak napr. moj gyndak je zasadne proti paralenu v prvom trimestri takze zaver co doktro to nazor 😅

janka gratulujem k oliverkovi ja sa v poradni tiez popytam co to je ak bude sono

neviem od zaciatku sa bavime ze chlapec a chlapcenske mena nebol problem na tie dievcenske sme taky nerozhodni skor kazdy chce nieco ine mne sa strasne paci meno Brook ale to mi doma neprejde 😝 😀
uvidime co nam povie pan doktor 😉

olienka12
13. júl 2009

baby ja som si dnes kupila fonendoskop a ono to s tym pocut srdiecko, tak sa vytesujem 😀 😀 😀

bebel
13. júl 2009

Olienka nie je to celkom tak.......je to individuálne.

Keď som bola na vzdychárni na fitloptách s 1 babou, počúvalli sme CDčka a kecali ...tak priviezli 1 žienku a tá tam tak vrieskala, že dovidenia.........až sme si radšej dali nahlas hudbu a zavreli si dvere, lebo sme mali z nej husiu kožu....

Ja som fakt zvieraco zvreskla len raz, keď mi samovoľne vystrelila od koksy pol metra do výšky celá noha, ktorej nerv mi napichol v chrbtici pri zavádzaní EDA....trvalo to zlomok sekundy, ale takú bolesť som nezažila.

Predtým 1 a pol dňa kontrakcií aj potom ďalších 30 min a následne pri tlačení to bolo znesiteľné a rozdýchateľné.
Mám 1 kamošku, ktorá nevedela, že ide rodiť a normálne by spala ďalej, keby ju sestrička nevydurila na sálu.

micicici
13. júl 2009

drobec 123 kup si teraz nove cislo casopisu mamina, tam je o epiduralkach zaujimavy clanok, aj mamicky zo skusenosti opisuju priebeh.

zucana
13. júl 2009

olienka a kde si to kupila a kolko to asi stalo? a neskodi to?

olienka12
13. júl 2009

zucana uz ti niekedy uskodilo,ked ti lekar pocuval dychanie ked si mala chripku? 😀 😀 😀 kupila som to v zdravotnickych potrebach a moj stal 5,50 😀

micicici
13. júl 2009

olienka a kolko stoji taky fonendoskop?

roxy_1
13. júl 2009

bebel to je fakt des,asi si to rozmyslim s EDA...nechtela bych zazit to co ty.... 😒
jinak co se tyka te hraze,mam na ni ten olejicek,ale ma se to s nim masirovat az v 34tt takze jeste casu dost,snad to pomuze 😉

olienka12
13. júl 2009

micici ja som dala 5,50 mali aj za 13 rozdiel v znacke potom su aj take za 45e 😀

janka1
13. júl 2009

zienky co sa tyka bolesti a porodu tak je to individualne , ale keby som mala ja opat 16 hodin byt v kontrakciach a bolestiach , tak si urcite tiez dam epidural 🙂

olienka dobry napad, ze mna to nenapadloooo 😀 😨 my mame doma este niekde stary ortutovy tlakomer a v tom je aj fonendoskop, normalne idem hladat 😉 dakujeeem

olienka12
13. júl 2009

nz ja som vcera citala,ze p.dr. moze cez fonendoskop pocut srdiecko,tak som si povedala,ked moze dr. preco nie ja 😀 je to slabunke a straca s lebo sa vrti,ale pocula som 😀

janka1
13. júl 2009

olienka uz aj jaaaaa 🙂 🙂 🙂 dakujem za napad 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre