Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
20. okt 2009

Ahojte, ja som po poradni CS 0 chvalabohu, na to ako ma boli brucho som sa velmi bala, aby nebolo nieco v neporiadku, mam brat Magne a Nospu.. kedze mi nospa nerobi dobre na zaludok... tak vydrzat.
Brali mi krv na protilatky mam tak dopichane ruky ako narkoman.. nevedela mi najst zilu, teda nasla, neslo jej tak skusila druhu a tu mi tak napichla ze ma cela pecie boli proste nic prijemne, stalo sa mi to prvykrat. A to mi maju brat este v 34 tt protilatky :((

ives77
20. okt 2009

ahojte babenky áááu no mna dnes malý maximálne kope a tak nejako bolavo a do mechúra samozrejme 😀
čítam,že si mala wery problém s peniažkami tak mne minulý mesiac nedošla vôbed marotka tak som volala na soc.a tam mi povedali že naše ekonomky mi poslali pozde papeir takže ju dostanem už až na budúci mesiac takže som tento mesiac dostala za dva mesiace a že ked sa náhodou papier stratí treba si vypítať nový a čím skôr ho poslať a tiež dostaneš v priebehu nasledujúceho mesiaca za dva mesiace ale vyplatené to budeš mať určite.

ives77
20. okt 2009

oli čo je to CS?

marushka
20. okt 2009

ajojte, brušká 😉

ja až teraz vstávam...teda, vychystala som krpčeka do škôlky a od deviatej som znovu zalomila, som ako mača...

ja ani nemám tvrdnutie bruška, len ma teraz dosť picháva v podbrušku, prisudzijem to tomu otrasnému stáletrvajúcemu kašľu, to sú strašné tlaky ... keby som takto kašľaľa pri pôrode , som presvedčené, že bábo je vonku na jedno zakašľanie ☹ ☹ ☹ príšerné...

inak stretko 10teho je aj u mňa zatiaľ v pohodke 😉

neviem, kto sa pýtal na monitor - snuza je po určitej stránke možno praktická, ale rozhodne nie na dlho, bábu neskôr zavadzia...ja odporúčam angelcare-kombináciu monitoru dychu+babyphone...
Prvý sme mali babysense, v pohodke, používali sme do roka,snuza je s bábom síce stále, ale cez deň, keď zrovna nespí tak som ho aj tak mala stále na očiach...a monitor bol vždy tam, kde spal...

adros
20. okt 2009

ahojte babulky

tak ja v poslednej dobe spavam akosi dlho, uz asi 3 dni po sebe som spala do 9.30, ale zato v noci sa stale prehadzujem, mam dost nekludny spanok, aj napriek tomu, ze teda na wc nebeham a este sa mi aj hovadiny snivaju...

gucz, mas krasne bruseno 🙂

chcem sa spytat na to CS, to vam urcuju pri kazdej poradni? Ja som to nejak nezaregistrovala 😒 Ani v tehu-knizke som to nenasla. Je spominany iba cervix pri druhom a tretom skrinigu a pri tom druhom mam zaskrtnute "zach."... tak neviem...a pri jednotlivych zapisoch, co robi na kazdej poradni su take carbanice, ze to poriadne neprecitam ☹ ale pri zatial poslednej poradni mi hovorila, ze krcok je zatvoreny, tak snad je vsetko ok, ale fakt teda netusim, ake mam skore...

este mam otazku k tej MD. Ako sa na nu nastupuje? je to presne 6 alebo 8 tyzdnov pre porodom alebo su urcene v mesiaci nejake datumy a k tomu sa to prisposobi? Lebo mi kamoska nieco take spominala, ze jeden termin je tusim 14teho a druhy si nepamata... Tak neviem a doktorka zatial o nastupe na MD vobec nehovorila...

inac, vitam nove tehulky a tiez zdielam nazor s vacinou skusenych aj novorodiciek ako som ja, ze kupovat odsavacku dopredu je zbytocne, kedze nevieme, ci ju vyuzijeme. A v porodniciach aj tak odsavacky su, vacsinou aj viac typov, tak si mozme vyskusat, aka by nam najlepsie vyhovovala. 🙂

bebel
20. okt 2009

Adros:
zatvorený, neskrátený =0
Nastupuje sa 6 tt pred tp.
Ale v prípade zdravotných problémov aj 8 tt.

adros
20. okt 2009

bebel, dakujem. A k tej MD, takze nie je pravda, ze su urcene nejake presne dva datumy za mesiac? Lebo ja som to nikde na nete ani nenasla, tak mozno to ta kamoska poplietla, mne sa to nezdalo, ale pre istotu som bola zvedava.

sisipetka
20. okt 2009

Adros, mne dala dr. papier s tym, ze mi povedala aby som si vybrala 6 tt alebo 8 tt. Podla toho od datumu porodu si len odpocitas presne tyzdne - ja som to robila prstom v kalendari 😀

adros
20. okt 2009

sisi a z ktoreho TP si vychadzala? podla PM alebo pohybov? Ja mam podla pohybov 29.12. a podla PM 6.1.

sisipetka
20. okt 2009

Adri no mne nechali len podla PM 22.12.
- ja som v tomto specificky pripad, kedze do 20 tt som mala TP podla ultrazvuku 6.1., potom som mala TP 29.12. a teraz naposledy mi podla ultrazvuku vysiel 24.12. - Dr. radsej zvolila podla poslednej ms a bude ma castejsie kontrolovat a s velkou pravdepodobnostou budeme i tak rodit este skor ako 22.12.
- preto by Ti mali tiez povedat, ze ktory termin navrhuje dr. ako vychodiskovy v nastupu na MD

nedockava4
20. okt 2009

ahojte, tehulky....
tak, ja som dnes absolvovala tu "uzasnu sladku vodu"...no, nebolo to hrozne, ale take sladke ja nemusim...a dokonca asi ani malej to nechutilo, lebo mi to davala patricne najavo...
...potom som bola v meste v KE pozerat nejake tehu vetrovky, alebo kabaty...no nic som nenasla....asi budem chodit v hrubom svetri 🙂

adros
20. okt 2009

Peti, no ved bud. tyzden ideme na poradnu, tak to by sme uz asi mali prebrat s doktorkou, lebo ak mi za vychodiskovy TP urci ten podla pohybov, co je 29.12., tak 8 tyzdnov vychadza 3.11., co by mi teoreticky ked som cely cas na PN, mala povolit a to by teda bolo najvyssi cas mi dat papier na MD 🙂 Tusim teda budeme medzi prvymi na MD 😀 😀 😀

adros
20. okt 2009

ozaj baby, uz ste zacali s vianocnymi nakupmi? Ja uz robim zoznam, tak sa pomaly do toho musim pustit, nech to nenechavam na poslednu chvilu

eva3107
20. okt 2009

Ahoj Zuzka...ja som to zatial aj takto vyriesila .. 🙂 myslim tym hrubym svetrom..Inak mam doma kabat , ktory mi bol predtym velky tak sa musim nanho uz kuk ako vyzera a ci sa donho teraz budem zmestit...Viacmenej mi ho treba iba ked budem chodit do poradni a na stretka 😉 ...inak si myskim , ze tu zimu by som mohla v pohodke prezit...
Inak ja mam sladku vodu za sebou uz asi dva tyzdne a tiez si nemyslim ,ze by to bolo take hrozne 🙂 ...dalo sa to zniest...skor mi vadilo to pichanie do prsta..fuuuj tak to bolo ozaj hnusne ako ti s tou ihlou do toho prsta pichla 😖

nedockava4
20. okt 2009

Adi....hod "do plena" nieco z vianocneho zoznamu...ja ani netusim, ake darceky mam nakupit ☹
Evka...nooo, aj to do prsta bolo v poho...ale je to neprijemne, mas pravdu...
juuuj....ja sa uz neviem dockat stretkaaaaa
v piatok ideme s MM do BA, tak Bratislavcanky, hodte nejake obchody, kde sa oplati zastavit....aj co sa kociarikov tyka... Dakujem 🙂 😵

marushka
20. okt 2009

mne bolo povedané, že MD sa vypočitava podľa PM, ktorú ti hneď na zač.tehu vypočítajú u lekára - ja idem 8 týždňov pred termínom, takže 06.11....

sisi - ty si sa dobre posunula s tým termínom... 😉 no ja som zvedavá, mne zatiaľ doki nič nespomínal, uvidím 9.11. po UTZ, či sa niečo zmení... ale radšej nech to ostane na ten január...
mňa dnes baby chytila absolútna depka a nervy+stresy, že nemám uprataný byt....ale brutálne som na nervy z toho, akurát tu kujem pikle, že sa pustím do okien...len mi suseda z vedľajšieho baráku kričala, keď som si obzerala balkón, že nech nad tým ani neuvažujem...zúrim

nedockava - a do nejakej mangelovej sa nevojdeš???? ja som poriešila - od maminy do áčka kabátik - ako totálna matróna v tom vypadám, ale aj keď mi obyčajne moje zvršky nie sú jedno, teraz mi sú . hlavne nech nemrznem...a prevelice som sa potešila, lebo som zistila, že na jednom kabáte mám dvojradové zapínanie, tekže keď prešijem gombíky, mohli by sme s tým vyžiť do januára... 😉 🙂 😉

olienka12
20. okt 2009

http://lesk.cas.sk/clanok/83074/novinka-z-holan... som zvedava co vymyslia nabuduce 🙂))

marushka
20. okt 2009

adíííííííííííííí,ešte mi pridávaj vianočné nákupy 😀 😀 😀

začnem riešiť tak v polovici novembra asi, nech v tom už nemám úplný chajos 😉

olienka12
20. okt 2009

marushka keby som mala ist na matersku podla prveho terminu, tak aj porodim a este nebudem na materskej 🙂)))))

nedockava4
20. okt 2009

marushka...no, manzelove veci su mi velke 🙂
...ja som tiez chcela nieco do "a-cka" na 3 gombiky a od prs volne...ale nic take nemaju... no neva, este budem hladat
oli...v PO v Maxe nie je nahodou obchod Pull and bear?

sisipetka
20. okt 2009

Zuzi, no zvladla si to, to je ok. Mna to vtedy do toho prsta aj bolelo a az doteraz som tam mala take zvlastne odtlacky - akoby dierka v tych ryhach 😖
Adri, zacni riesit - ja som tak vcera na poradni...uz sa mi nechce robit 😀 A tie vianocne darceky - nieco uz mam vymyslene, co to nakupene...ale tento rok iba take mensie dary, ale hlavne nech potesia 🙂
Zuzik - ak si chces len popozerat a vyskusat ako behaju, tak skoc na Vajnorsku do Babymarketu (www.babymarket.sk) alebo na Kosicku do Predeti (www.predeti.sk) - a viac asi neporadim, kedze nie som privelmi nakupny maniak a nechce sa mi po praci este aj v obchodoch s bruskom natahovat.

olienka12
20. okt 2009

marushka ja pravidelne chytam nerv z neuprataneho bytu ale cakam na skrinu, ktora by mala tento tyden dojst a potom sa do toho pustim, zatial nema zmysel presuvat veci z miesta na miesto...

adros
20. okt 2009

Zuzka,

tak teda moj zoznam 🙂 :

MM - tricko z bessu "pozor otecko zaciatocnik", parfum, siltovka, kvalitne kuchynske porcovacie noze, sluchadla k TV (lebo sa furt stazujem, ze televizor je nahlas 😀 😀 😀 😀 )

Alex - z bessu kompletik s jej menom http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/d... a CD uspavanky od K.Koščovej http://www.uspavanky.sk/

sestra + krsnatko - digitalny fotak

brasko - kozmetika

svokor - knizky od Dominika Dána

mamin manzel - darcekove balenie - taky ten kvalitny zapalovac s perami - predavaju to v takych tych lepsich trafikach

maminka - to vobec zatial netusim

marusha - ja tiez vobec neriesim, ako budem vyzerat. Na bazari som si kupila taku paperovu bundu, takze som ako taky maco, ale nech sa zima hanbi 😀 😀 😀

olienka12
20. okt 2009

Zuzka netusim,ci taky obchod maju v maxe u mna tam teraz bavi tak maximalne new yorker a hypernova, kedze v ostatnych veci na slona ani nahodou nekupim...

sisipetka
20. okt 2009

No Maruska, ja som tie svoje posuny ocakavala - najprv sme boli dost pozadu oproti terminu MS - no ale nase male podrastlo a dobehlo stratu - predsa len nebude v skolke posledne 😀
Adri - tak zoznam mas super 🙂

adros
20. okt 2009

marushka, prepac za tu marushu a inac, nervy z toho bordelu doma mam denne, ale ked sa mi tak nechce upratovat 😀

nedockava4
20. okt 2009

sisi...super...uz som si to zapisala 🙂 pojdem mrknut 😵
Adi...no, super zoznam...musim aj ja nieco vymysliet...ved mam dost casu 🙂
Leni...neva...pojdem tam asi mrknut...

adros
20. okt 2009

peti, zuzi, dakujem, tvrdo som na zozname pracovala 😀 😀 😀 nastastie nemusim riesit darceky pre svokru a muzovych surodencov, takze to mam o par ludi jednoduchsie 😉

marushka
20. okt 2009

adi - v poho 😉
zoznam si si spravila pekný - aspoň máš základ
ja už niečo začnem riešiť s tým bytom....som síce možno preporiadkovaná, ale teraz ma vytáčajú také tie veci ako - okná, skrine, kuchyňa...

oli - no jasné, ty máš čas po tom ako ti dorazí skriňa... aj ja čakám, ale len na novú posteľ pre kubka...tiež ešte neviem kam čo popresúvam...

sisi - ja netuším , ako to bude s tým mojím termínom...zatiaľ sa držíme 1.1, lenže to je klasický výpočet, ja mám 38 dňový cyklus, podľa neho by to bolo až 11.1....a kubko sa narodil skôr, tak ak to bude mať nejaký súvis - potom vôbec netuším kedy vlastne porodím, bude ešte sranda u nás doma asi 😉 😉 😉

nedockava - skús bybymarket a pre deti - myslím, že to písala aj sisi, potom www.babyland.sk, www.kocikovo.sk... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre