Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
22. okt 2009

nenasla som ☹ , ale nevadi, zrejme nam je sudene sa nechat prekvapit. naposledy, ked ma chytila zvedavost tohto typu, som si na nete nasla testy podla astrologie a tak. spravila som si dva- v jednom mi vysla baba, v druhom chalan. a ziaden dalsi test tam nebol 😒

olienka12
22. okt 2009

http://www.porodnice.sk/vysetrenia.htm toto som mala vidiet na zaciatku hehe ale mala som zatial vsetko robene 😉

ives77
22. okt 2009

liwuš takasi to tak má byť 😉

janqa24
22. okt 2009

ja sa na dnes lucim bruska, mam pocit, ze mi vytrhne krize 😒
sprcha, masaz, postel, spanok - dufam ze hlboky a kludny, uz by sa patrillo po takom dlhom case 🙄

zazalienka
22. okt 2009

ahoj kočky.. janqa, ja keby som sa nehanbila, tak si dne kvôli krížom aj poplačem.. nevládzem sedieť, stáť, ležať, len sa vrtím a manžel mi natiera chrbát.. neviem ako to bude ďalej..

ives77
22. okt 2009

dobrú a hlavne kludnú noc ti prajem janqa 😉

liwka
22. okt 2009

zazalienka- dovolala si sa do toho materskeho centra? bo mne povedali, ze som 14. a este sa do kurzu zmestim :D tak sa vytesujem

zazalienka
22. okt 2009

no jasneeeee... takže ideme.. dúfam že to bude poučné, aj keď teda prvé 4 sú ohľadom pôrodu, ja budem mať plánovaný cisársky.. ale každá pomoc dobrá.. kde sa chystáš vlastne rodiť? v TT?

liwka
22. okt 2009

uz som sa rozhodla pre TT. povodne som chcela v BA, no vyzname sa tam len minimalne a z nas dvoch mam orientacne schopnosti len ja. priatel 2x na to iste miesto netrafi, tak ak chcem, aby ma chodil navstevovat, rozhodla som sa pre TT. ty tam budes tiez rodit, nie?

zazalienka
22. okt 2009

ano, aj ja budem v TT.. chytáme sa 2.11. na tú exkurziu do pôrodnice.. aj adros ide.. okuknúť terén..

liwka
22. okt 2009

my pojdeme az v decembri, priatel bude mat 2.11. poobedku, tak by som musela ist sama :( a chcem, aby tam bol.
ozaj, som sa pytala a na ten kurz mozu aj partneri, nielen na tu stvrtu hodinu, no budu musiet stat, bo tam nemaju vela miesta.

zazalienka
22. okt 2009

presne, aj mne to hovorila.. ja budem rada ak to môj manžel stihne ten jeden krát.. má takú robotu.. že nikdy nevie.. tak uvidíme..
no idem sa asi uložiť, dnes ma nenormálne bolia kríže.. ja mám asi 3 roky nález - herniu disku (prasknutú platničku).. zatiaľ držala, ale mám pocit, že mi už chrbát nevydrží.. ani sedieť, ani ležať.. a v robote je to najhoršie..

liwka
22. okt 2009

tak prajem prijemnu noc

zazalienka
22. okt 2009

podobne.. dobrúúú..

weronyca
22. okt 2009

kocky, ste tu niektora este? neviete mi poradit, velmi ma zacalo boliet hrdlo a citim upchaty nos( ale nesmrkam) . neviete poradit nieco ako rychlu pomoc, aby sa mi neprihorsilo?

olienka12
22. okt 2009

weronyca opakujem sa ale odporucam mucoplant sprej alebo sirup na hrdlo a sprej do nosa, zabera okamzite 😉

weronyca
22. okt 2009

Oli viem,ze sa to tu uz spominalo.ale pri tom vsetkom, co napiseme.. velmi dlho by som hladala 😉 DAKUJEM 🙂 🙂

krpuch
22. okt 2009

a mucoplant je aj do nosa?

barjakabra
23. okt 2009

iva81 - už som sa prihlásila, ešte musím zaplatiť... v živote som nechodila nikam cvičiť, neviem sa k tomu sama dokopať, tak som zháňala niekoho, kto by sa pridal 🙂

gucz
23. okt 2009

dobré ránečko, tak čo ako ste sa vyspinkali? Ja som spala celú noc v kuse 😕 🙂, keď ma ráno zobudila malá, tak som myslela, že je ešte hlboká noc keď som nebola v noci na wc a bola tma ako v rohu 😀

k tomu kurzu v TT, ja chodiť nebudem, už som si to všetko zažila. No ak sa mi podarí niekedy za Vami dostať do TT, tak budem rada. MM zasa robí 12tky, ešte nemám plán jeho smien, tak keď ho prinesie, uvidím či aspoň jednu stredu bude mať voľnú, aby som šla za Vami. Mohli by sme potom posedieť v Tvorsade na čajík či kávičku.

gucz
23. okt 2009

kde ste kto???

zazalienka
23. okt 2009

ahojte.. no ja som dnes doma, robia nám vyregulovanie kúrenia.. je tu chladno a otriasa sa celý barák.. naposledy sme tu takýto rámus robili my keď sme prestavovali byt a rezali do panelu..

dadulka2000
23. okt 2009

dobre ranko prajem
dnes ma nasa Ellie 3 rocky,.... 🙂
ani sa to nezda ako to rychlo preslo,.... co chvila tu budeme oslavovat 1,2,3,...narodeniny dalsich babatiek 😀
Happy birthday Ellie

krpuch
23. okt 2009

liwka uz mas odpoved ohladom materskej na tom fore..
ja som sa tiez dobre vyspala, caka ma kooopec upratovania, dnes sa vrati moj priatel na 3 dni domov 🙂 tak sa vytesujem...len to upratovanie fuuu

roxy_1
23. okt 2009

Dobre rano tehulky,

dadulka tak preji vsechno nejlepsi Ellie k narozeninam,at to dobre oslavite 🙂

ja se uz 2x tento tyden vzbudila kolem 4:00 a nemohla jsem dobre 2hodiny usnout,tuto noc se nastesti spalo dobre ale zato me uz od rana boli hlava... 😒

hanus177
23. okt 2009

Ahojte,
ten "divný" včerajší deň u mňa prevláda ešte aj dnes.... aj keď sa mi zdá, že je to ešte horšie....... hrozne ma bolia oči - slzia a to som spala 9 hod -1x návšteva WC 😉

Čo sa týka spania, ja väčšinou stále spím na chrbte, na bokoch vydržím len chvíľu, asi to bude nekvalitným matracom, len dúfam, že to malému neškodí.....
Ale už máme objednanú posteľ s orto-matracami, tak si ešte chvíľu musím počkať...☹

Malej Elle všetko NAJ, NAJ, NAJ......

olienka12
23. okt 2009

Ahojte.
Malej Elle vsetko najlepsie prajem a vela darcekov 😉

Ja som tuto noc skoro vobec nespala 6xWC a prehadzovanie zo strany na stranu...
Dnes mi je teda fest divne, hlava sa mi kruti....

Ale dobra sprava je, ze som sa dohodla so sefom a koncim buduci tyzden v piatok a za november co budem PN dostanem aj normalne vyplatu, tak sa tesim....

Prezit este par hodin a ideme pre kociarik jupik

iva81
23. okt 2009

Ahojte,
barjakabra- ja som sa tiez prihlasila a dnes vecer zaplatim. Tak sa tesim potom sa dohodneme ze ako sa spozname. Ty byvas v petrzalke?
Baby mne uz je tiez nejako divne, uz vobec nevladzem v robote sediet. Tych 8 hodin ma to tu zabija. To ked dlhsie sedim tak sa ani postavit potom neviem a musim to najprv rozchodit.

slovakia80
23. okt 2009

Ahojte tehulky!
Uz dlhsie vas citam,rozhodla som sa,ze vam tiez napisem co sa mi teraz naposledny stalo v poradni,normalne som nechapala.
cakala som necele tri hodiny,(noo bola som objednana dalsi den,ale nieco mi do toho prislo,tak som isla o den skor,sestra o tom vedela,len si ma pri tolkych pacientkach nevsimla kedze som stala v ulicke,kym pride na mna rad).trosku mi bolo uz aj zle od statia,aj jedna pani mi ponukla miesto,ale ja ze dakujem,zostala som radsej stat pri otvorenom okne,otras vzduch 😝
no nejak to zbehlo,a ked som vosla dnu,mala som ist prva k lekarovi,tak som sa isla pripravit,no medzitym vosla starsia pani tak okolo 60-tky,a fucala,ze este dobre,ze ju dnes vezmu ze to stihla,inac mali o 10 min.koncit a boli sme tam este 5 aj s nou.
stojim si pred dverami k lekarovi s kartou pripravena vojst,vysla pacientka,ja urobim krok nabok,aby presla a vtom sa sikovne postavi ufucana pani,a rovno do oci mi hovori,ze mozem ja? normalne som stratila slova 😲 ,iba zo mna vyslo,ale teraz som na rade ja a vosla som do ordinacie,len tak bez vsetkeho 😨 bola som strasne prekvapena,ze mala tu drzost vsetky nas tam predbehnut a pritom vosla posledna!
ked som zatvarala dvere tak som zacula ako frfle,ale bolo mi to fuk.tak mi bolo zle,bleda som az bola,neverim,ze si to nevsimla..
bola som vysetrena tak do 10tich minut,vsetko bolo v poriadku,len mi predpisal lieky a tak..
vychadzam von a pani sa uz zdviha zo stolicky a ide dnu,tie ktore boli na rade ju museli pustit,zastavila som ju a hovorim,prepacte,ale som tu skoro tri hodiny a necitim sa najlepsie,nieco zamrmlala,ani neviem co ,ale chapem to urcite nebolo.
len som cumela,neskor vonku ma aj mrzela moja prva reakcia,ved mi to po tolkom cakani mohlo byt aj jedno,ale NIE,ved prisla uple posledna a so samozrejmostou,ze ju este vezmu pred koncom,asi to robi stale..des a hruza
takze to je moja skusenost,dufam,ze sa takym paniam v buducnosti vyhnem,ci uz s bruskom alebo bez 😉

hanus177
23. okt 2009

Olienka....tak príjemné "posledné" dni v práci 😉
ja už tiež len do 11.11. tak sa tešííííím 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre