Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
6. nov 2009

ja už tiež periem asi štvrtú pračku, dúfam že niečo je už suché lebo to nemám kde zavesiť.. baby ale ten ryžový nákyp táááááááák voní.. rozmýšľam že ešte muffinky rýchlo vyrobím, nech mám zajtra pokoj ..

liwka
6. nov 2009

Zuzka, provokujes... to aby sme zajtra sli "nahodou" okolo 😀

zazalienka
6. nov 2009

šak sa zastav, môžeš vyfasovať žehličku do ruky🙂))) každá pomoc dobrá... 😀

eva3107
6. nov 2009

Ahojte baby
Tak ja som dnes tiez prala vecick pre malu...no vdaka Bohu nemam toho tolko co vy 😅 ...mne sa to zmestilo vsetko na jeden a pol susiaka tak som spokojnaaa.. 😀
Este potrebujem vyprat perinku a zavinovacku...a potom budem zehlit a zehlit...dokonca som stihla vyprat aj neake tie nase veci... 😉
A okrem toho som este stihla spravit slivkove gule-knedlicky..mnaam to bola naozaj dobrota.. 😀

Antonia drzim palce...urcite s malinkou budete v poriadku...je lepsie , ked ta maju pod dohladom.., ako byt doma v strese...Tak ako pise Adros.

liwka
6. nov 2009

Zuzi, mam lepsi napad- donesiem aj nasu zehlicku a zaprieme nasich drahych- rychlokurz zehlenia im nezaskodi a keby ich to nebodaj zacalo bavit.... 😀

zazalienka
6. nov 2009

no pokiaľ môj muž bude môcť pri tom kukať do notebooka alebo čítať knihu, tak súhlasím.. našťastie tie krpaté vecičky je radosť žehliť.. chvalabohu že môj manžo moc nemusí košele.. aspoň to ma obchádza...

olienka12
6. nov 2009

heh ked si predstavim polovicku pri zehliacej doske chytaju ma krce od smiechu 🙂))

miroslava89
6. nov 2009

oli niektori chlapi vedia zehlit este lepsie nez zeny😀 len sa tvaria ze to nedokazu,nevedia alebo nechcu ze je to "vraj" zenska robota..

zazalienka
6. nov 2009

no veď to... ten môj ešte aspoň rád varí, hhlavne všelijaké špecialitky.. aj to je pomoc.. a povysáva ... keď už zvyšujem decibely.. ale inak ho ľúbim jak koňa..

zazalienka
6. nov 2009

mirka, exmanželka môjho manžela aby mu nemusela žehliť služobné košele , tak ich radšej dala ešte raz vypláchať v pračke a potom ich vyrovnávala na vešiaku a sušila.. si nechcem predstaviť aký chodil vtedy zrichtovaný..

eva3107
6. nov 2009

Ahoooj MIRKA...pozeram ze termin mas 3 juna...vtedy sa narodila moja mama 😅
Drzim palce..!

Tak ja mam stastie ten moj aj rad povysava aj pozehli noo ale musim byt pri noom...nerad to robi sam.. 😀

liwka
6. nov 2009

mirka a poznas nejakeho, co rad zehli? bo, keby tym nakazil aj toho mojho, to by ma velmi potesilo. bo ja 2 veci ozaj nemusim a to je umyvanie okien a zehlenie.
Zuzi- a co sa tyka toho notebooku, to by sa moj zapojil s velkym nadsenim, no zehliaca doska by zostala nedotknuta...

zazalienka
6. nov 2009

xixi no vidím že to máme doma podobné🙂) no čo už.. veď sú to naši chlapi..
kočky, idem sa uložiť, moc som toho v noci nenaspala, a ráno skoro vstávame.. tak bábätká nech poslúchajú a Vám nech sa snívajú len pekné sny.. 😵

eva3107
6. nov 2009

dobru noc Zazalienka 😉

andykca
6. nov 2009

ahojte babenky...no my sme dosli prave z metra...som si kupila fajne veterniky mnamky 🙂 no a konecne som kupila praci prasok a avivaz pre krpca aby som mohla aj ja prat ked bude komoda doma (zatial by som to nemala kam davat)....

vidim ze ste sa tu babenky rozkecali hehe....som tak rozmyslala ze keby nam daju v stredu na to kapucino skoricu (co sa dava vacsinou) ci by sme ho vypili ..... xi (inac ja so po nom nemohla zaspat...som ratala ovecky v posteli tak do 24hod)...sa mi nikdy nestalo 🙂

hmm skoda ze nebudeme mat tento rok moct vonu pravu vianocnu v dome...aby sme nahodou nerodili pod stromcekom 😉 ale co uz uskromnime sa xi...esteze mneee pernicky vzdy prikvitnu domov len tak a nemusim ich piect xi

dobru nocku

bebel
7. nov 2009

Ahojte,
ešte nikdo nevstal? 🙂
Nás dnes večer čaká žúrka.....zvažujem, či kúpim chlapcom k 35ťke aj balónikovú výzdobu alebo aspoň happy B-day čiapky.
Ja ešte nič pre Bibu neperiem ani nežehlím....načo mi to bude stáť v skrini a prášiť sa na to ešte 3 mesiace.
Ani plienky ani vložky re mňa neriešim. Majú to všade .....a úplne to stačí dokúpiť v 40 tt.
Podložku z lekárne som v živote nepoužila......je to zbytočné.
V pôrodnici majú všetko, dokonca aj vložky aj plienky na prvé dni a potom mi to môže priniesť návšteva(mangel).Netreba panikáriť 🙂 Len baby , čo majú vyššie CS by asi mali mať pobalenú tašku.
A k škorici.... Skúšala som všetko v posledný týždeň pred pôrodom a myslím, že sex v deň, keď mi ustali kontrakcie a my sme už boli v TN my pôrod rozbehoval viac ako škorica a chilli , ktorými som sa ládovala od rána + mala som aj aróma olej so škoricou...ale strašne mi to potom páchlo.
Tak som ho vyhodila. 😀

zazalienka
7. nov 2009

ahojte, my sme sa práve vrátili z HC s Veronikou.. tak dúfam že víkend prežijeme v zdraví, dva týždne bojovala s močovým mechúrom.. a jej mamička zasa s nami..
bebel, to si nerodila v TT nemocnici.. ja si radšej donesiem svoje vložky aj podložky, pretože tam majú nejaké vložky čo vystrihujú.. a poviem Ti, že v januári už chcem mať svätý pokoj a nie lietať po obchodoch.. aj tak asi pôjdem rodiť o nejaký týždeň - dva skôr kvôli plánovanej sekcii..
andy, tiež som nespala po tom kapučíne, to ma ešte nazúrila exmanželka SMS-kami, tak som do tretej kukala do plafóna a poprečitovala všetky časopisy.. v stredu zostanej pri ovocnom čajíčku..

eva3107
7. nov 2009

Ahoojte tehulky... 😉

Ok Bebel to je tvoj nazor.., ze viac menej to nechavas na poslednu chvilu... no su tu baby , pre ktore je toto tehotenstvo prve a myslim si , ze mozem napisat , ze ked tie veciciky uz postupne perieme a zehlime tak nam to robi velku radost... a nie kazdy ma do porody 3 mesiace... 😅 .. Inak moj nazor je , ze cim dalej tym viac sme nemotornejsie a este pred sviatkami sa zapodievat pranim a zehlenim vybavicky tak to by som ja osobne nechcela.. 😒 ...uz si ten december chcem uzivat...pohodu a sviatky a januar uz bude iba ocakavaniee.. 😅 , kedy to pride... 😵 ...

Inak co sa tyka skorice..tak si to nemyslim, pretoze mi doma mame skoricu velmi radi a aj svagrina...sa najedla kolacov , ked cakala a dokonca pretahovala tyzden...takze si to nemyslim... 🙂

zazalienka
7. nov 2009

evi, moja reč.. nemám kde v krabiciach skladovať kúpené veci, a neopraté ich do komody nedám.. tak postupne periem a žehlím.. cez sviatky si už len vyložím nohy a budem vegetovať.. a okrem iného máme 9 dní Veroniku na prázdninách, tak budeme chodiť hore-dole.. šli by sme aj na chatu, ale nemám odvahu sa trepať kade-tade.. nemám dobré skúsenosti so sviatočnými vodičmi a nemienim sa nechať niekým zabiť.. stačí mi ísť po diaľnici do Ba.. niektoré šoférky si zrejme ešte neuvedomujú že stredný pás nie je stavaný na rýchlosť 30 km/hod.. a diaľnica nie je slalomová dráha pre tých lepších šoférov.. neznášam to..

antoniab
7. nov 2009

ahojte
tak dalsi den zanami bez bolesti a tvrdnutia takze sme na dobrej ceste

adros ja som vcelicku nedostala kazdy den mi napichavaju zilu len dnes sestricka konstatovala ze nevie co mi vecer napichne tak ja mam za sebou uz 9 infuzku tie mensie 300ml su celkom v poho ale tie 500ml to je na nevydrzanie dlho kape neviem si potom najst polohu na posteli a treba mi nasledne strasne na zachod

no doma je doma ale co uz aspon si spoznam lekarov a sestricky pred porodom a pocujem malu kazdy den lebo mam kontrolu oziev rano a vecer
inak ste tu pisali o hladkani bruska tak mne prave zakazli si hladkat brusko klast ruky nan alebo inym sposobom zatazovat maternicu najviac lezat s nohami hore tak ak niektora citite unavu alebo tlak tak to je vhodna poloha 😉
inak su vsetci hrozne zlaty neni nas tu moc takze to nieje tak strasne ale doma je doma
pozeram ze dnes je to tu polo prazdne tak si idem mrknut panelak
ja tiez nemam poprane a uz sa tym nezatazujem ak bude treba tak to doma zorganizuju tak ze bude poprane i pozehlene hlavne este ani postielku nemame hotovu ale kym prideme z nemocnice tak sa vsetko spravi 🙂

k.a.t.k.a.
7. nov 2009

ahojte

no mne sa tiez este nechce prat 😝 mesiac pockam este, si myslim ze tak nemotorna aby som nevedela oprat a ozehlit nebudem 😀 Ja som pri malej aj vianocne kolace vypekala a potom som si odbehla odrodit 😀 A co sa tyka skorice, keby vyvolavala kontrakcie, tak v nemocke daju miesto cipkov a infuziek na vyvolanie porodu za lyzicku skorice 😀 Sa tesim praveze na vianocne trhy kde si dam dobre varene vino so skoricou 😎

Inak v tomto som divna, ale ani pri malej mi pranie a zehlenie detskych veci radost nesposobovalo 😝 som bola z toho dost na nervy 😀

bebel
7. nov 2009

Zaza a načo sú tebe popôrodné vložky a podložky po sekcii? 😝 Stačia ti úplne normálne menštruačné vložky alebo tampóny, tebe sa nemusí dole nič vetrať...... 😉 to je výhoda.

Evi, ty tie 3 mesiace máš. 😎 ale chápem, že si od začiatku na všetko sama, tak je asi ťažko očakávať, že ti niekdo potom na poslednú chvíľu bude pomáhať.

bebel
7. nov 2009

Kat: detto...ja nežehlím detské veci vôbec.
Pračka + sušička u nás fičí každý druhý deň. Žehlím len manželove košele a ak niekam špeciálne idem a treba šaty alebo niečo hodvábne poriešiť. Bavlna je fasa udržiavateľná tkanina aj bez žehličky 😀
Tiež plánujem vychutnať si vianočné trhy - potrebujem si vynahradiť minulý rok, kedy som kvôli zdravotnému stavu a brutálnym stresom a povinnostiam v práci, keď sa na mňa naváľalo ...nebola pozrieť ani jediný krát.

k.a.t.k.a.
7. nov 2009

bebel aj po sekcii potrebuje tie vatove vlozky aj podlozky, oni ta hned po sekcii holu nechaju asi 12-24 hod este nacievkovanu lezat na posteli 😝 no a vetrat a hojit sa musi jazvy, nemozes mat nohavicky ani kvoli vizitam 😝 doma uz staci klasicka vlozka .. btw. po sekcii kde ta vycistia eno nuno tak ja som krvacala skoro celych 6 tyzdnov 😒

zazalienka
7. nov 2009

ja zasa žehlím všetko.. nie je horšie, keď vybalím Veronike tašku a všetko je jak keby to krava žula.. jej matka nežehlí absolútne, nebaví ju to.. a potom tak aj chodí zrichtovaná.. ja by som veľmi chcela na Vianočné trhy do Viedne, uvidím ako sa nám to podarí..

lopezka
7. nov 2009

ahojte tehulky 😀
zatim ani ja neperiem 😅 ......vacsinu veci som zdedila po segre a ona mi dala vsetko cistucke vonavucke ..........no ale ked mi svokor urobi tu postielku a hlavne komodu, operiem tie vecicky samozrejme este raz a poukladam si ich pekne do tej komody ......teraz ich mam vsetky v jednej skrinke ......sice podelene podla velkosti, ale kedze priebezne este dokupujem, uz v tom stracam prehlad 😠
priznam sa, ja som tiez neni moc typ na zehlenie 😖 ........co treba, samozrejme vyzehlim, ale aj ja pre seba najradsej kupujem oblecko, ktore netreba moc zehlit 😀 😀 😀

na vianocne trhy v blave sa tesim aj ja ........skoro kazdy rok mi vtedy dojde segra s rodinou a chodime tam spolu 😅 .........kazdy rok si davam horuci punc ....mnaaaaaaaaaaam ......mozem si ho dat aj tentoraz ? 😖 hadam trosku neublizi 😎

lopezka
7. nov 2009

dnes som urobila piskotovu torticku ....mnaaaaaaaaam....uz sa tesim, az bude jedla 😀 😀 😀

pekny vikend babulky 😀

gucz
7. nov 2009

ahojte maminky 🙂

vidím že preberáte pranie detských vecí. Keď som čakala malinkú, tak aj ja som prala a žehlila s predstihom a tešilo ma to. Teraz však zatiaľ nebudem, periem pomaly každý deň, tak si myslím, že to má čas. No a keď bude treba, tak vyperiem len tie najmenšie vecičky, čo budú akurát treba.

zazalienka ja som si pri malej pôrodnícke vložky nekúpila, ani tie podložky, nejak som nestihla. Po pôrode v prvý deň mi dali oni, a neboli to žiadne strihané vložky. No a od druhého dňa som mala normálne bavlnené nohavičky a tie veľké nočné vložky always sensitive a nikomu to nevadilo. No a nočnú košeľu i plachtu Ti v pôrodnici vymenia aj 5x za deň ak je treba.
Mala som potom na izbe aj holku po sekcii a nenechali ju 12 - 24 hodín holú, dali jej nočnú košeľu, ale pravda je že gaťky nemala, a vložky jej dávali oni také veliké. A na druhý deň si už aj o na dala normálne nohavičky a vložku. Ono to záleži od zdravotného stavu, každá sme iná...

lopezka mňam piškótová tortička 🙂 , daj si aj za mňa. Ja zatiaľ poctivo odolávam sladkostiam, akurát pred chvíľou som mala chuť na niečo dobré, tak som si dala pár orechov a pomohlo 🙂

A na vianočné trhy sa teším aj ja, pôjdem sa tam poprechádzať ak sa podarí a dám si aj to decko vareného vínka, myslím si, že keď tam nestiahnem pol litra, tak sa nič nedeje. Už sa na to teším 🙂

gucz
7. nov 2009

A ešte sa teším na pečené gaštany, mňáááám, také teplučké

k.a.t.k.a.
7. nov 2009

INak potom by sme mohli dat stretko aj na vianocnych trhoch 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre