Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nedockava4
16. dec 2009

hm, aj mne chodia okolo 14-eho v mesiaci, no zatial nic...idem im volat, ze kde je problem 🙂

botis
16. dec 2009

no a do Ruzinova ti este bude treba pampersky pre dieta, lebo davaju 4 na den a to je malo. vloziek maju dost aj tie podlozky pod pacienta ale teraz je tam vraj natresk tak neviem ako. ja berem len tie plienky

weronyca
16. dec 2009

Ach ach, preco ja len to tehotenstvo v poslednom case prezivam v depresiach..Len co sa ,,rano" zobudim uz som smutna, je mi do placu -pripadne cely den bez priciny prerevem..

Asi uz je naozaj cas aby sa mi maly narodil , mozno bude lepsie..

olienka12
16. dec 2009

no ako vas tak citam.... v PO treba vsetko plienky pre babo, vlozky pre mamicku, podlozky pod pacienta... oblecenie pre mamicku vsetko aj pribor,wc papier, salku,pohar....proste celu vybavu

dadulka2000
16. dec 2009

v anglicku treba len veci pre mamicku a babatko,... pribor a wc papier nie 🙂)) aspon to uz dodaju
lenze tu sa uz 6hod po odrodeni kludne moze ist domou (ak nie su ziadne problemy) 😀

marushka
16. dec 2009

no, oli, aj tu, vložky sú, teda na nadštandarde určite, ale fakt sa rodí veľa detičiek, treba mať aj svoje...plienočky som aj ja mala svoje, podložky boli, ale aj ja som písala také veci ako príbor, toaleťák... 😉 😉 😉

aj oblečko pre maminu, ten zoznam sa rozhodne nedá považovať za kompletný...

yoya
16. dec 2009

Ahojte 🙂

Chcem sa vás opýtať, už vám prišlo aj rozhodnutie o materskej? Kedy ste nastupovali? Mne zatiaľ neprišlo nič, dokonca ani peniažky za pn, to som mala nejakých 8dní začiatkom novembra, potom 11dní dovolenku, a ostatné už materská.Jediné čo som dostala, tak od zamestnávateľa za dovolenku, aj to som už zabudla,že nejaké boli 😀

Janka blahoželám ku synčekovi, nech ste zdravučký a v poriadku.Držte sa... 😉

janqa24
16. dec 2009

Janka, pripajame sa ku gratulaciam, Oliver je nadherny! 🙂 vela zdravia a rychlo sa zotav 🙂

yoya - ja som na materskej od 16.11. a rozhodnutie zo SP este nemam.....ani peniaze.....a takisto ani peniaze za PN - do 13.11. som totiz bola PN a potom od 16. na materskej......takze asi tak 😠 a predpokladam, ze okrem bordelu v SP za to scasti moze aj moj zamestnavatel 🙄 🙄 🙄

weronyca
16. dec 2009

YOYA ja som na MD od 22.11. a 30teho mi uz prislo rozhodnutie a teraz v pondelok uz som mala peniaze na ucte.. Ale konecne nacas, elbo min.2mesiace..Asi preto ze som min.mesiac volala do SP a pekne im vysvetlila🙂

adros
16. dec 2009

yoya, ja som bola do 11.11. PN, a od 12.11 na MD, rozhodnutie este neprislo, ale dnes nabehli prasule

nedockava4
16. dec 2009

wow..prisla mi PN...neverim...ale trvalo im to 2 dni dlhsie....

roxy_1
16. dec 2009

adros muzu to tam pridat do tabulky,jen nevim kde holky rodily ani jim tam nemuzu napsat misto.... ☹ natoz jakym zpusobem,nerada bych pak vsechno opravovala 😅

weronyca
16. dec 2009

zuzi no vidis, to je asi tym,ze vonku mrzne.. dlhsie im to trva, vsetci taky primrznuty 😀

roxy_1
16. dec 2009

holky u nas krasne sneziiiii 😵 😵

ja se nevyjadruji k tem vasim penezum ze socialky,protoze neziji v SK a tak asi to mame kazdy jinak,ale me rozhodnuti nedoslo,za to penize mi dosly za zbytek PN a cast MD uz minuly tyden,coz me prekvapilo,jelikoz mi chodily penize vzdy kolem 25. ...no MD je o neco vyssi nez PN ale tomu uz po novem roce bohuzel nebude... 😒

adros
16. dec 2009

jeeeej, kurier mi doniesol balicek - darcek pre polovicku 🙂 ale trosku ma nahneval. Volal mi, ze mozem ist dolu, ze za chvilu je pri bytovke. Tak som sa obliekla, zliezla a uz bol fuc. Za chvilu sa vratil a neodpustil si poznamku, ze uz tu raz bol. Tak mu hovorim, ze ved aj chvilu trva, kym zidem dolu. A on, ze to som mala povedat... ach jo a to mi trvalo ani nie 5 min.....

roxy, oki, ved je to na Tebe 😉

nedockava, tak vidis, dockala si sa 😀

krpuch
16. dec 2009

adros...toho sa nebojim, ze by som chytila signal aj od inych drobcov 😀

nedockava4
16. dec 2009

no, dockala....
juj, tehulky, ja mam byt o 15h pri porodnikovi 1x, tak som zvedava...taky zvlastny pocit sa ma zmocnil...

yoya
16. dec 2009

tak super,tuším si aj ja zavolám do SP, kde sa to zabrzdilo... 😅
možnože aj moja ekonomka dala neskoro papiere na SP, lebo keď som bola iba na Pnke , tak som z mesiaca na mesiac papier na peňažité dávky dávala iba susede, tá tam pracuje a tá to stále posúrila, tak dúfam, že sa budem tešiť z prvej meterskej, hoci skromnej čoskoro aj ja... 😀

yoya
16. dec 2009

keď mávate stretka so svojimi pôrodníkmi, tak vám povie aj termín kedy vás odrodí alebo to nechávate na náhodu, kedy to na vás príde, tak vtedy pôjdete?
aj keď budem mať druhé dieťa, tak neviem ako to bude, pretože pri prvom som si odležala mesiac pred pôrodom v nemocnici, tak som sa neobávala toho, že nestihnem alebo nebudem rodiť pri vybratom lekárovi...
teraz mám troška aj obavy, pretože je zima a ako to vyzerá vonku ... u nás stačí keď sa troška viac rozsneží a sú nezjazdné cesty, .... to aby som neporodila cestou do Ke 😀

krpuch
16. dec 2009

ja som trochu mimo z tej materskej...myslela som, ze prvykrat pride az v januari kolo 20 - teho.

yoya
16. dec 2009

ak si nastúpila na materskú až teraz v decembri, tak dostaneš prvú materskú až v januári

katka22r
16. dec 2009

ahojte kocky no mne prisla materska dnes aj s pn cakala som ju vcera ale az dnes nabehlo vsetko naraz..nic sa nezmenilo a matersku budem brat tolko ako pn...aspon nieco....a to poporodne treba potom ´kde vybavovat?aj u nas snezi jupiiiii konecne 😀 milujem sneh neviem preco ale leto neznasam a uz vobec nie tie horucavy este dobre kocky ze s tymi bruskamy sme teraz v zime aj ked ja nemam ani co poriadne na seba obliect mam dva rifle,2rolaky a bundu ale do porodu to vydrzim a tak snad obleciem vsetko co pred🙂c ste dnes vyvarali?my sme mali brokolicovy dnik brokolicovu polievocku a zapekane cestoviny s brokolicou 🙂

liwka
16. dec 2009

ahoj, bruska, ja sa tiez pridam k tym stastnejsim. pondelnajsi telefonat do SP asi zabral, lebo uz mam aj rozhodnutie aj peniazky. 😉
dnes som si bola dat zapisat vysledky z krvi do tehu knizky a nastastie je vsetko oka, to ma potesilo.
katka, ja som robila kuracie prsia na smotane s cestovinou 🙂

katka22r
16. dec 2009

mnam dala by som si aj kuracie prsia ale teraz si idem kupit nanuk lebo uz nemam...ja som posadnuta nanukmy🙂)

ives77
16. dec 2009

ahojte babenky,,akurát idem vyskúšať ten recept na kokosové suché od gucz a chcela by som poprosiť liwku recept na tie sl.z lískového mm ho miluje.

liwka
16. dec 2009

Janka, gratulujem 😀 prajem tebe aj Oliverkovi nech ste rychlo fit, aby ste si vianocnu atmosku mohli uzit doma a nie v nemocke 😀

yoya
16. dec 2009

Neviem, či je to presné, ale vraj po pôrode dostaneš papier, ktorý si potom pôjdeš dať potvrdiť u svojho obvodného gyn. + u detskej lekárky - ale až keď bábo bude mať 28-30 dní, potom odnesieš papiere na sociálku, ale nie som si istá či na SP alebo na ÚP - odbor sociálnych vecí a rodiny - to si ešte musím zistiť.... aspoň mi to takto vravela kámoška, ktorá rodila pred mesiacom,.. 😕

yoya
16. dec 2009

kočky vy ste sa rozpiekli, vypekáte jedná radosť - normálne vám závidím - tú vôňu, atmosféra,..... mne sa akosi nechce, tak som to tento rok nechala tak a napečie mi mama, ona sa mi ponúkla ... 😉

roxy_1
16. dec 2009

liwka hej to jsem chtela dnes varit i ja,ale az na veceri 😅 koupila jsem tu smes na zapecene kureci maso s testovinou a smetanou,jsem zvedava jake to bude 😀

pridala jsem dnesni foto briska do albicka asi jedno z poslednich 😅 😅

katka22r
16. dec 2009

yoya aj mne sa daco mari o to potvrdeni ale budem sa pytat potom ked ma pustia s porodnice...kocky ja by som to uz chcela mat za sebou ale ta malicka ma pokoj v brusku asi jej je dobre..dufam ze nebudem este prenasat...tie posledne tyzdne su take neskutocne dlheeeeeee 😒 my mame kolaciky s cukrarne lebo 26.12 ideme na 50tku mamke takze od pecenia pokoj toho roku🙂)ale aj tak asi spravim vanilkove rozky a linecke ...hm uvidim ako sa mi bude chciet...ja by uz postavila stromcek ale nasi este nechcu tak v nedelu snad mi dovolia🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre