Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dadulka2000
26. dec 2009

ahojte babenky

my uz sme spat z naseho vyletu,... dalsich 5 hod v aute som v pohode prezila, cestou sme sa stavili na prestavke v Ikea, mala sa aspon tam vyhrala.
tolko aut a ludi vsade okolo - su masivne 75% zlavy tu, tak vsetci saleju. 😝

gratulujem petronelke a drobcekovi ku babatkam,.... super ze to mate uz za sebou. po pravde aj ja by som uz brala - zacina mi pobolievat lonova kost, fakt si pripadam ako kacicka 😀

marushka, ani ja neviem meno,..... a som zvedava aky bude ten druhy porod,.... prvy som mala rychly, tak snad to bude este rychlejsie (haha) 😀

olienka12
26. dec 2009

dadulka aj u nas su take zlavy v Ikee 🙂)

dadulka2000
26. dec 2009

Olie, tu su vsade,.... idu sa vsetci pototo,.... Next, M&S, Newlook, Elektronika, kozmetika.... no vsade (ozaj sa neoplati nakupovat pred vianocami) 😉 .
inak som si kupila vianocne ozdoby a dekoracie na dalsi rok za facku 😀 😀

olienka12
26. dec 2009

🙂)) my si uz niekolko rokov hlavne darceky kupujeme po sviatkoch 🙂 tento rok prelezim prvu vlnu vypredajov v nemocnici hehe usetrim

meggieya
26. dec 2009

olienka a preco budes v nemocke?

olienka12
26. dec 2009

meggie mam zle prietoky,hranicne mnozstvo vody,placenta tiez hranicne, opucham a mala som vysoky tlak,som rada,ze som bola doma cez sviatky. Ale ked mam pravdu povedat,tesim sa aj do nemocnice asi som divna,ale znamena to,ze coskoro budeme doma traja 🙂)

meggieya
26. dec 2009

no asi ti rozumiem.... no mne vcera teta namerala 145 na 95 tiez som sa necitila najlepsie... ked chodim a stojim tak mam tvrde brucho, myslis, ze to moze nieco znamenat? teraz stale lezim... iba...

bebel
26. dec 2009

Ahojte,
Drobec a Petronela: gratulujem k bábätkám.
Geniálna, Olienka, Evca, Marush .....Vás to zrejme čaká tento týždeň. Take nech ste všetci fit 😉

Ja si už ilúzie o rýchlejšom alebo ľahšom 2. pôrode nerobím....😎
vyviedla ma z omylu aj kamoška, ktorej 2. pôrod bol ešte dlhší a horší, aj maminka na "bábätku", čo čaká 7. bábo v poradí.

Dnes som požiadala mangela o masáž hrádze, lebo ja si už neviem nájsť vhodnú polohu, aby som vydržala masírovať aspoň 2 minúty 😝
Zajtra večer pred záverečnou vybehnem s mamou a segrou okuknúť výpredaje, lebo sme nafasovali peniažky, ktoré preinvestujeme do nákupov so zľavami. 😀

olienka12
26. dec 2009

meggie neviem,takzko povedat,u kazdej to moze znamenat ine,ale urcite by som to spomenula dr. tvojemu

olienka12
26. dec 2009

bebel vdaka, ja stale verim v novy rok 😉

minitrouble
26. dec 2009

ahojte aj my gratulujeme petronelke a dobrcovi k babatkam 🙂
super sa to tu uz rozrasta ...za chvilu fakt z januaroviek budu decembrovky 😅 😅

marushka
26. dec 2009

no, bebel, ja takisto, ak to aj bude bud.týždeň, tak max v piatok, dovtedy stískam nôžky 😉 😉 😉 😉

antoniab
26. dec 2009

ahojte

drobec petronela blahozelam k babatkam prajem hlavne vela vela zdravicka a mliecka 😉

vsetkym babam drzim palce nakoniec bude viac decembrovych babatieka ako januarovych 😀 😀

mne uz pekne pravidelne tvrdne brusko rano mi nabehnu vzdy na chvilu bolesti tak som zvedava ako dopadneme v poradni otom ako ma bolia krize a nespim ani nehovoriac
mala je stale KP tak sondujem aku narkozu zvolit na cisarak 😅

inak mne v nemocke povedal ze na tvrdnutie uz magne nemam brat tak ja uz len injekcie a tabletky na placentu a prietoky ale po injekciach povedal lekar ze mam prietoky ukazkove skoda ze to nenasadili skor 😝

olienka12
26. dec 2009

antonia ja chcem celkovu narkozu pokial sekcia spinalu sa bojim...

meggieya
26. dec 2009

ak by som chcela zbehnut s tym mojim tvrdnutim bruska na pohotovost na kramare, tak to mam kam ist? na urgentny prijem? alebo kam? neviete mi poradit?

zazalienka
26. dec 2009

Ahojte, želám pekný večer.. Oli, ja mám skôr momentálne už strach z celkovej anestézy, ak by bola treba.. spolieham na spinál, dnes som sa bavila s anesteziologičkou, čo všetko potrebujem.. ja by som mala asi traumu z intubácie, napchatia tých pakšamentov do krku, mám strach čo všetko by to poškodilo a že nebudem môcť rozprávať🙂 no a cievkovanie a všetky tie ostatné veci.. aj keď cievkovať ma budú asi tak či tak.. moja anesteziologička jednoznačne odporúča spinál, nerobí to prvý rok a pozná riziká celkovej pri pôrode.. tiež som hrozne chcela uspať, ale prehodnotila som to.. ako vravím, hlavne tá intubácia ma desí..

kočky silno gratulujem k bábätkám, sa to tu ozaj zvrháva na december.. no dúfam že my skalné potiahneme do druhej polky januára.. hlavne nech sú deťúrence zdravé a silné..

olienka12
26. dec 2009

zazalienka ale intubovat budu az po uspati nie? cievkovania sa nebojim, uz som to zazila,boli to,ale da sa to prezit...

zazalienka
26. dec 2009

neviem, netuším.. potom som to ani neriešila, pretože mi povedala, že pokiaľ chcem uspať, ona si to na seba nevezme.. nuž asi vie prečo.. takže som sa zmierila so spinálkou, je lepšia ako EPI, a hlavne EPI má hrubú ihlu a spinálka je tenučká.. ale určite si vyžiadam nejaký mezokaín alebo niečo na umrtvenie okolia vpichu, lebo ju zbijem inak..

olienka12
26. dec 2009

no ja sa bojim pichania do chrbata velmi,takze radsej celkova... a mozno budem mat tlak vysoky a ani to nebude mozne... no nechavam to na dr. ved nejako ten drobec von vyjde 🙂))

zazalienka
26. dec 2009

asi tak.. nuž, tiež mám paniku keď si na vpich nevidím, ale dnes ma znova ubezpečila, že bude šetrná ku mne.. a asi to nebude horšie ako keď mi neurológ necitlivo vrazil obstrek medzi stavce.. a som sa zrulovala v ordinácii🙂

olienka12
26. dec 2009

no ja som zazila uz jednu operaciu v lokalke a bolo mi z toho zle od zaludka lebo citis tahy a tlaky a krv jak steka... a to nebola taka hlboka operacia,takze nemusim este raz 😖 😖

zazalienka
26. dec 2009

ja neviem, neviem to posúdiť, okrem prišitých odstávajúcich uší a strhnutého nechta na nohe som nič podobné nezažila, takže nemám s čím porovnávať.. no uvidíme..

olienka12
26. dec 2009

kazdopadne je to jedno,hlavne,ze vsetko v zdravi prezijeme a budeme sa tesit z malych batoztekov 😀

zazalienka
26. dec 2009

presne tak.. dnes som babysittovala synovca, vyzvedala dobré rady od švagrovej, tak hádam nebudem taká ľavá.. a hlavne nech sú naši očakávaní synátori a dcérenky zdravé.. von musia ísť, takže nejaký spôsob si lekári nájdu..

olienka12
26. dec 2009

my sme dnes prisli o jeden cumel a bola zatazkavacia skuska postielky 🙂)) prisiel sa k nam vyspinkat nas rocny krstny syn ktoreho unavila cesta po rodinnych navstevach 🙂)) sice vela nepospal ale nasmiali sme sa dost, male sidlo... prisiel na to,ze vidi periferne,tak teraz otoca hlavku a pozera bokom je to take roztomile 🙂)) a clovek by neveril,kolko bordelu dokaze male dieta narobit z maleho kolacika 🙂)) omrvinky boli v celom byte 🙂)

zazalienka
26. dec 2009

jaaaj, no ja si potrpím na poriadok, furt musí byť povysávané, utretý prach, žiadny neporiadok.. odvčera máme Veroniku na prázdninách a dnes som rezignovala.. kašlem na to a šetrím sa🙂
ale aj s neterou teda dnes povystrájali všeličo možné.. no u nás v postieľke zatiaľ nocuje Veronikina bábika, takže všetko môžem potom znova prať a umývať... ale nech má dieťa radosť.. matka jej pripravila skvelé Vianoce, doma nedostala ani jedinú hračku, je jej to strašne ľúto a mne ešte viac.. veď je to ešte dieťa..

olienka12
26. dec 2009

Ach chuda dieta, ale ma Vas a jej to vynahradite. Zazalienka mas moj obdiv aky mas vztah s malou. a uvidis ked budes mat doma maleho certika prejde ta ten uplny poriadok 🙂)

zazalienka
26. dec 2009

veď to.. nebude čas ani chuť.. budem rada keď uprace najnutnejšie.. prestávam byť otrokom vlastnej poriadku milovnosti..

olienka12
26. dec 2009

no idem si uzit predposlednu noc vo svojej posteli 2v1 prajem kludny spanok vsetkym 😉

zazalienka
26. dec 2009

jejda, tak si to ešte vychutnaj kým to ide.. dobrúú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre