Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dadulka2000
27. dec 2009

Weron, mne odisla zatka (ale to bol riadny kus co som v zachode videla) a potom sa to rozbehlo rychlo a do 7 hod bola mala na svete, ale ako sa vravi kazdy porod je iny

ja som teraz 4 hodky chodila po meste a teraz lezim ako lazar,.... vsetko ma boli,.... lonova kost, bedra,...asi som to prehnala 🙂

minitrouble
27. dec 2009

ahojte 🙂
weronyca podla mna to je tiez hlienova zatka (aj ked netusim ako vyzera nazivo ale podla toho co som nastudovala 😅 )
baby k tym detickam a poslusnosti - no je to presne tak ako pisete ...kazde dieta je zvladnutelne (aj ked niekolko mojich kamosiek by sa s vami asi aj pohadalo kebyze im to tvrdite) 😀 ...len obcas to da zabrat ak je to dieta zivsie ...ale nevaaaa aspon neni nuda 😝 😅
dnes napriklad nam romi cestou od babky spustila taky rev v aute ze az...dovod: chcela ostat u baby!!!!! ...revala celu cestu autom, potom nechcela vystupit z auta tak jacala kvoli tomu..potom jacala na cele sidlisko az sa na nas ludia otacali a krutili hlavami ....jacala celou cestou po schodoch hore....nechcela ist do bytu....jacala jacala jacala.....potom sme ju zavreli do izby na 20minut a jacala tam a jacala a jacala a jacala ......a po tych 20min sme otvorili dvere a zrazu stichla a uz je jak anjel odvtedy 😅 😅

drobec123
autor
27. dec 2009

Ahojte, wer to ti odchadza hlienova zatka! Kluuud - porod moze zacat do 24hod ale aj o 2tt🙂 len bud pripravena a zbalena! My mame prvy den za sebou, mala je uzasna aj ked zatial uplne nerozumiem co mi chce povedat🙂 trosku sa bojim noci lebo spinkala 5hod poobede. No je to zabava ked vam take skvrna diktuje harmonogram dna🙂 vsetky sa na to mozte tesit, krajsi pohlad som este nezazila...

loss
27. dec 2009

liwka veru tak je to kratke a krasne meno no nech si kazdy vravi co chce je to hlavne tvoje babenko tak v prvom rade si ty ta co rozhodujes o mene 😵 a u nas je to tak isto 😵

roxy_1
27. dec 2009

wero tak to bude asi co nevidet prcek na svete 😀

stupi nase supermamo 😀 😀 mas krasne fotecky s briskem 🙂 jeste vydrz a mas to co nevidet taky za sebou.... 😉

nas ceka teprve stehovani,mozna to nakonec dopadne tak ze pokud budu rodit v terminu,budou v novem finishovat maliri a to znamena ze pokud budu v porodnici tak mamky mi nachystaji a uklidi cely novy byvak...no nebylo by to spatne 😀 😀 😀

dadulka2000
27. dec 2009

roxy, pekna vianocna fotocka,... to mate doma aj takeho havina??? 🙂

stupidq6
27. dec 2009

roxy 😀 😀 Ďakujem 😵 pozerala som tvoj album - kočka 😵 krásne fotky 🙂
Baby ja teraz neviem,že čo mam robiť 😅 Viete ja som čakala najskôr dievčatko potom to dr. zmenil na toho chlapčeka (aj sme po ňom veľmi túžili). No kamošky,známe,rodina všetci komu ukážem foto zo sona :
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
hádaju sa so mnou,že to je dievčatko 😅 teraz sa aj kamoške narodila dcérka (celé tehu bol chlapec) ja teraz neviem 😅 všetko mám modre ani netušim ako by sa dievčatko volalo (keby náhodou) bože čo robiť? 😅 😀

dadulka2000
27. dec 2009

stupi, tiez pekne fotocky,.... nuz budes musiet pockat do finale a uvidis co to bude,.... 😀 , ani my nevieme co sa vyliahne a ani meno nemame,..... aj ked tu asi su ine pravidla a dieta nemusi mat hned meno,.... staci dat meno do 6 tyzdnou od narodenia pri zapise do rodneho listu

liwka
27. dec 2009

stupi, uz som si tvoje fotky pozerala a chcela som ti napisat, ake su krasne. drobciatko spinka ako vo vitrinke 😉 akoby vedelo, ze sa nanho pozerame. neviem usudit, ci to bude chlapcek alebo babulka, nasa si na 3D-cku schovavala tvaricku nozkami a sotva sa nam ukazala. ale naozaj neviem, ci su take vsetky baby....

stupidq6
27. dec 2009

dadulka ďakujem 🙂 to máte super kde žiješ?
liwka ďík 🙂
Ach nech už to mám za sebou ja by som najradšej porodila do 11teho kým maju decka prázdniny aby som sa mohla potom zas im venovať 😒 Ale tuším,že ja tu porodím posledná 😅

dadulka2000
27. dec 2009

stupi - anglicko,... tu je to vsetko "ine",.... kopec srandy,.... 🙂
lezim pred tv a spamatavam sa z toho behacieho soku po obchodoch - au, au, ten laptop je nejaky horuci odspodu,.... aby mi to neprehrialo lono zbytocne 😅
to na SR maju deti volno az do 11.1.??? nejako dlho, tu uz 4.1. idu spat do skoly

stupidq6
27. dec 2009

Hej do 11 maju dlho veru dlho 😝
My sem tam chodíme do Anglicka na nákupy-oblečenia pre male baby 😵

olienka12
27. dec 2009

stupidq6 mne to pride na chlapceka 🙂) aj sono aj brusko 🙂 tak som zvedava,co budete mat nakoniec.
Mne 5 roznych lekarov povedalo,ze chlapec,tak snad sa nesekli hehe.
Dnes som si dokupila este pyzamo a teplaky do nemocnice a vsetko sa snazila zabalit mam veci ako keby som na dovolenku isla 🙂)) tak som zvedava,co bude zajtra a ako dlho si tam polezim... tento rok sampano na silvestra asi nebude 😉
Tak sa vsetky drzte do terminu 2v1 bez problemov. Weronyca drzim prsty, aj ja si myslim,ze je to hlienova zatka,ale to nemusi znamenat,ze porodis hned,ale je velka pravdepodobnost,ze este tento rok 😉

dadulka2000
27. dec 2009

tu sa super nakupuje, to ano 😀 , mas tam plny dom,.... wow, mne staci 1kus tu okolo a niekedy aj to je moc 😀

botis
27. dec 2009

ahojte tak vsetky co mate termin ako ja v prvej polovici januara uz porodili alebo sa im to aspon rozbieha 🙂 len ten moj maly je strasne lenivy, vobec nic, akurat mi je zle ale ziadne kontrakcie, brucho tvrdne to hej ale uz dlho, strasne ma boli chrbat hlavne ked stupim na pravu nohu ako keby som mala zaseknuty stavec, uz to trva par dni ☹ a to este k tomu sa staram o malu, ktora je v poslednej dobe strasne divoka 😠
v utorok idem do poradne a v stredu uz konecne po dvoch mesiacoch na sono tak sa velmi tesim 🙂
inak ja si myslim, ze mat deti krytko po sebe je super (medzi mnou a brachom je rok a 4mes a bolo to super, cely cas sme mali spolu izbu a vobec sme si nevadili). a medzi malinkou a synom bude rok a pol, myslim, ze to nejak zvladneme (no keby som nechodila do skoly asi by to bolo lahsie...)
a deti budeme mat pri sebe v spalni, aspon to skusime, uz sme kupili aj druhu postielku, tak snad to pojde , ak nie tak budem musiet dat malu do ich buducej izby ale to by som nerada, mozno az od dvoch rokov aby si nemyslela, ze ked prislo druhe babo tak ju odsuniem...toho sa trosku bojim, ze ako zareaguje, uvidime no...

stupidq6
27. dec 2009

olienka aj ja som zvedava už aby to bolo 🙂
Ty ideš už zajtra do nemcoky?Držíme silno palčeky 😉
Ja si idem už lahnuť pá dobrú noc 😉

roxy_1
27. dec 2009

dadulka to je nas havos,je to krizenec pitbullika ale je narame hodny...jsem zvedava co bude rikat na prcka 🙂

stupi dekuji 😅 ja myslim ze to bude chlapecek,spis bych ti jej prala,Kuba by byl s tatou na vas vsechny zenske sam 😀 😀 ta fotka z toho 3D je nadherna,uplna panenka,takze to bude krasny kluk jak buk.... 😀

oli pokud to bude mozne tak nas prubezne informuj 😉 jasneeeee??? 😀 😀 a hlavne at vsechno dobre dopadne 😉

botis ti nasi kluci si asi pockaji do terminu 🙂 musi to byt svihaci ne? 😀

zazalienka
27. dec 2009

oli, držíme palčeky aby všetko dobre dopadlo..

liwka
27. dec 2009

oli, pridavam sa k babam a drzim palceky, aby to dobre dopadlo a aby si vas tam drzali co najkratsie 🙂

zazalienka
27. dec 2009

čawes liwka.. no ako? ako ste Vianocovali?

liwka
27. dec 2009

super, uzivali sme si nase prve Vianoce a aj tak najviac darcekov dostala Mia, a to tu este nie je 😀
v 1.sviatok vianocny som si spravila Vianoce pre seba- nebolo treba varit, tak som si prestahovala paplon do obyvky pred telku a cely den som prelezala v pyzame pred telkou. iba som jedla a kvasila. joooj, brutal 😀 ked si predstavim, ze taketo si uz nebudem moct dovolit minimalne do dochodku, je mi z toho smutno ☹ ale aj tak to stalo za to
a vy ako?

bebel
27. dec 2009

Stupiq mne príde tá 3D foto veľmi podobná našej https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... 😉 takže ja tipujem dievčatko 🙂

Botis...obdivujem tvoju odvahu, ja by som tak skoro do ďalšieho bábätka nešla. Budeš to mať náročné všeobecne a ty si ešte do toho robíš školu... 😅

Wero: hlienová zátka býva krvavá....t.j. hnedá, ružová...nesmieš nájsť v nohavičkách jasnočervenú krv, to by bol prúser. Dobrá správa - máš to už za pár 😉

Drobec...taký nočný režim poznám...len Bruno nespal poriadne ani cez deň 😅 Bol to urevaný nespavec. 😠 A mňa to vôbec netešilo, ale musela som fičať. Po takmer roku som mala taký spánkový deficit, že som na Veľkú noc chlapcov ráno v pyžame po nakojení vyhodila z bytu a omdlela späť do postele ...vrátili sa až podvečer a ja som len zase nakojila pred spaním a ťahala som sústavný spánok až do ďalšieho dňa.
Proste 2 noci a 1 celý deň takmer v kuse som prehybernovala 😎 Všetko sa zlepšilo akonáhle začal chodiť 😉 a ešte lepšie časy nastali, keď začal s nami hovoriť a dalo sa dohodnúť. Dovtedy som bola jeho otrok. 😝

Minitrouble podobné výstupy kvôli odchodom poznáme tiež...ale Bruno už nejačí, ale potom dlhooo papuľuje alebo sa žaluje sám sebe nasrdený na celý nespravodlivý svet, ktorý sa spikol proti nemu a nevyhovel jeho predstavám. 🤐

k.a.t.k.a.
27. dec 2009

ahojte 🙂
vsetkym novym mamickam gratulujem a zavidim ze to uz maju za sebou 😉

botis ja som tiez chcela maly vekovy rozdiel, ale teraz som stastna ze sa to podarilo s 3-rocnym odstupom, ked uz je mala samostatna a pol dna v skolke 😝 si neviem uz len napr. krmenie predstavit 😝 a ani nechcem 😅

co sa tyka pohlavia, kto je horsi ci lepsi 😅 my mame babu ale ta je za 10 chalanov 😝 a ucitelka v skolke mi to len potvrdila 😅 ze ta na mojom mieste by uz do druheho nesla 😝 😀 A po pravde krpata ani nema byt po kom kludna, manzel ten sa navyvadzal toho v zivote aj za troch a ja tiez nie som sväta 😀 takze si ani nerobim iluzie ze z nej bude maly poslusny anjelik 😝 😅

dnes som sa bola "odreagovat" v nakupnych centrach 😅 nech mozem kludne spavat ze mi nic vypredajmi neuslo 😅 no ale najviac ma srali ludia, co vkuse cumeli na moje brucho 😠 tak som rozdavala vrazedne pohlady

k.a.t.k.a.
27. dec 2009

inak uz mam fakt plne kecky celeho tehotenstva 😝 sa to uz nejak dlho vlece 😝

dnes som si musela excipial v lekarni kupit na extra suchu pokozku, normalne mam pocit suchej napätej koze na celom tele, vkuse sa mastim, uz sa lesknem jak psie gule 😅

inak este nic nemam nachystane ani pozehlene 😝 a to ani nehovorim ze ani meno neviem vybrat 😔

botis
27. dec 2009

no mne akosi "nevyhovuje" porodit 6.1. lebo 7.1.mam dolezitu prednasku kam musim ist a 12steho mam hned skusku...nerada by som to robila nejak dodatocne individualne... tak snad sa maly uz poponahla nech sme vklude 🙂
ja uz mam nachystane vsetko, povodne som nechcela veci po malej ani prat (ved boli vyprate a vyzehlene odlozene vo vreci len rok a pol) ale potom "z dlhej chvile" som vsetko poprala a pozehlila, tak som si pripomenula nekonecne vecery pri zehleni plienok, no uz sa zas tesim 😠
maly maprave tak silno kope az mi je do placu, neviem uz jak mam sediet, chodit, lezat, nic nezabera hrozne to boli ☹

bebel
27. dec 2009

K.a.t. vidím, že sme sa dnes odreagovávali podobne 😀 ...sľúbila som segre a mame, že vybehneme podvečer do Avionu 🙂 ...obe si kúpili nové jeansy v Peeku, ja som poriešila nejaké tričká s veľkými výstrihmi a k tomu šále a šatky 😝

Tiež ma očumovali, ale statočne som ich odignorovala 😉

Detto si neviem predstaviť fungovanie s oboma deťmi doma 😝
Moja mama je z 2ičiek, tak hneď ako som otehotnela vďaka hormonálnej terapii bola na 1. usg moja 1. otázka, že preboha, či je tam iba jedno 😀

A k temperamentu, ani my nie sme zrovna pasívni introverti.....
😎 tak nemôžem veľmi čakať, že naše dieťa bude.

botis
27. dec 2009

jezis mam take nervy na manzela, uz je od siestej rano v robote (to o tretej vstaval) , najprv mal byt do pol tretej, potom do siestej a nakoniec ostal do osmej !!! za to moc nemohol...ALE potom si este isliel sadnut s kamaratmi, co by ma ani tak netrapilo, lenze som cely den sama doma (s malou) a uz mam toho dost !!! ledva sa hybem a je mi hrozne zle. ked to teraz na mna pride som zvedava ako ON prezije byt po celom dni pri porode, nehooriac o tom, ze je momentalne vyse hodiny autom odo mna !!! chce to kluuuuuuuud 🤐

bebel
27. dec 2009

Botis choď si ľahnúť a nenervač sa 😉
Ja som penila jak pretlakovaná kofola na štedrý deň, že všetko je len na mne 😀 poobede som sa na všetko a všetkých vybodla a zaľahla na hodinu do postele 😝 a hneď mi bolo lepšie 🙂

minitrouble
27. dec 2009

no my sme vzdy chceli velky vekovy rozdiel (resp jedinaka)...ale obcas clovek mieni aaaa tak 😉 🙂 ....sami by sme si tento vekovy rozdiel necele 2 roky nevybrali 😝 😅 ...no ale poucenie aj pre vas ked prestanete kojit tak si najblizsie 2-3mesiace davajte extreeemne velky pozor 😎

aj my sme dnes boli v avione sa odreagovat 🙂))) a tiez na mna vsetci cumeli s tym brusiskom 🙂))))

botis
27. dec 2009

to sa ti povie, to by som penila zas v posteli, to uz je jedno. e este kazdu pol hodinu vstavat na wc (kde este pre istotu nefunguje splachovanie ) tak to uz ne !!! esteze zajtra ideme na tri dni k nasim, potrebujem zmenu uz 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre