Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
30. dec 2009

adros aj ja som velmi rada....ano kontrolu mam toho 7.1. som zvedava ci budes uz mat odrodene....by som vas dosla kuk aspon cez to sklo xi 🙂
a dajte si aj sexik - myslim ze u teba to zabere na prvu supu kedze ste to mali zakazane 🙂

krpuch inac aj ja mam hnacku...ale ja zas viem ze to mam z liekov na pecen (mam zaujimavu kombinaciu liekov - co ma zapekaju pre nedostatok zeleza s kombinaciou co ma prehanaju na pecen hehe)...ale isto to byva aj pred porodom 🙂

janqa24
30. dec 2009

liwka, ten syndrom hniezdenia sa objavuje par dni pred porodom, niektore tehotne vtedy maju velmi vela energie a maju neustale chut nieco upratovat a riadit v celom dome 😀 mne sa to nastastie vyhlo 😀 😀 😀

adros, no tak to vyzera krasne na termin 🙂 ja som uz lezala aj na vzdycharni, ale jedna sestricka to tam trosku pohnojila v mojom pripade a porodne bolesti mi stopli a poslali ma domov, ze este je cas, hlavicka vysoko, otvorena na 1 cm......ale teraz po odchode tej hlienovej zatky a po tych kuskoch, co stvaram v posteli, neviem neviem 😅 😅 😅 ja som posledne dni neudrzatelna, priatel si nevie vynachvalit 😀 😀 😀 tak ozaj cakam uz kazdu chvilu, lebo aj doki mi hovoril, ze ked to chceme urychlit, mame sa vela prechadzat a vela sexovat 🙂

antoniab
30. dec 2009

janqa vela sexovat s tim bruchom 🙄 🙄 😀 😀

andycka blahozelam k vysledko som rada ze je to ok 😉

janqa24
30. dec 2009

noooo ale ved vsetko sa da, len treba chciet a mat trosku fantazie 😎

andykca
30. dec 2009

janqa nooo totok 🙂 xi...sak tvoj drahy nebude chciet ani aby si porodila este hehe

antonia daaaaaaaaaaakujem pekne 😉

marushka
30. dec 2009

ajojte babule,
tak oli ty valííííš - to bola už aká rýchlovečka toto?
tááááááááákto gratulujem, malému prajeme veľa veľa zdravíčka a ty nech si rýchlo fitko 😉 😉 😉 😉 😉

janqa24
30. dec 2009

marush, a ty este 2v1? 🙂

olienka12
30. dec 2009

Ahojte dakujeme za priania. No bola to rychlovka ani panikarit som nestihla len od kedy som sa prebrala z narkozy neviem spat 😉 podrobnosti popisem az budem doma takto cez mobil to je zlozite

marushka
30. dec 2009

janqa - ja veru ešte kinderkujem 😉 😉 😉
som poriadne zvadavá, kto začne 2010???? 🙂 🙂 🙂 ááááále my to asi nebudeme - ja som dnes obehala ikeu, tesco, návštevu, uvarila večeru - energy mám dosť...aj keď na nákupe teraz večer som už mrnčala, že mám dosť... 😝

tak nevim 😉 😉 😉

hlavne sa mi splnil sen o švédskych guličkách, mňamec 😉 😉 😉

olienka12
30. dec 2009

Marushka ah jaj a ja do piatku nemozem jest oh oh

adros
30. dec 2009

no baby, sak ja uz ani neviem, co to je sex, len ci to este budem vediet robit 😀 😀 😀 a priznam sa, ja som taka nemotorna a vadi mi kazda poloha, ze si to teraz ani neviem predstavit

marushka
30. dec 2009

jááj, oli, zlatko prepáč 😉 😉 😉
ale ty máš niečo lepšie - svoje miminečko!!!!! na svete , hm 😉 😉 😉 😵 😵 😵

hlavne oddychuj, po narkóze to nie je med lízať, kým sa ako-tak preberieš 😉 😉 😉 🙄 🙄 🙄 nech si potom vychutnávaš maličkého 😉 😉 😉 😉 isto si plná naozaj všeliakých dojmov a pocitov, rýchlo to bolo fakt, kým to teraz všetko spracuješ 😉 😉 😉

uži si mamičkovského superpocitu 🙂 🙂 🙂

antoniab
30. dec 2009

oli a aku narkozu si nakoniec mala?

adros suhlasim s tebou co to je 😀 😀 ale hlavne pritom ako sa mala vrti a neustale napina v brusku by mi to bolo strasne divne 😅 😀
a kedze to mame planovane bolo by riskantne tomu takto napomahat iked by som to rada mala za sebou 😝

sisipetka
30. dec 2009

pekny vecer kocky,
i
ves gratulujem k syncekovi 😉

bebel pekne si uzi hory aj za nas 😎

Adi, Ty si davaj pozor, nech ste s Patkom ok a vydrzite az do konca v co najlepsom zdravi.

Olienka graulujem k syncekovi....a aj som si myslela, ze po zatazovom teste uz pojdete na svet 😉 My sme dopadli rovnako, rano zatazovy test a popoludni po 14tej sme uz boli na svete 🙂

Kocky drzkajte sa, nech posledny den v roku si uzijete krasne v zdravi a maminky s detickami, nech neprespia silvestrovsku noc 😎

olienka12
30. dec 2009

Antoniab chceli mi dat spinal co sa im chvalabohu nepodarilo napichnut a mala som celkovu 😉 chrbat mam dopichany ale som rada ze som mala celkovu nakoniec

roxy_1
30. dec 2009

Hezky vecer..

krpuch a nemoz mit nejakou virozu,neco jako strevni chripku???tu hnacku bych pochopila pred porodem ale ze by i to zvraceni??? 🙂 🙂

janqa tak ty uz to mas nejspis taky za par kdyz uz odchazi zatka...treba na novy rok nebudete 2v1 😉

me ceka zitra kontrola ale vubec se necitim na to ze bych mela za par dnu rodit..... 🙂 ten syndrom hnizdeni mam ted urcite ale asi jen kvuli tomu ze mame nove bydleni a ja se tam neustale hrnu s uklizenim,jenze nemuzu vzdy kvuli nejakym pracantum co tam jeste delaji dodelavky,dneska jsem si aspon umyla okna a zitra me ceka jeste jedno v loznici a hlavne povytirat podlahy,zkompletovat loznici,neco malo uz do ni nastehovat,a nastehovat sedacky naimpregnovat a tak.....koupelnu uz mam umytou i se zachodem....uz bych bydlela jen ta kuchyn jeste neni a dokud se maly nenarodi tak nemame zapotrebi tam jit bydlet...prala bych si aby si maly pockal jeste do 10.1. nejlepe,to uz mozna jak se vratime z porodnice tak bude i kuchyn 😀 😀
zvlastni,vetsina z vas uz by chtela mit prcky u sebe,jen ja bych radeji par dnu prenasela ..... 😀 😀

nechcete si nektera se mnou vymenit termin???? 😀 😀 😀

lopezka
30. dec 2009

Lenka,
este raz blahozelam 😀 😉 ... ty brdo, termin ako ja a uz to mas za sebou 😅 .... no moja snad vydrzi 😉

baby myslite, ze velkost babatka urychli porod, kedze mi dnes povedali, aka je velka a to celkom dost ? 😀 😠

janqa24
30. dec 2009

lopez, velkost babatka by to mohla urychlit, keby nastali nejake komplikacie myslim, aspon mne to tak doktori vraveli, ked som bola teraz v nemocnici......moja "mala" ma cca 4300 g, uz ju ani poriadne a presne zmerat nevedeli, vraj utz skresluje udaje, ked je babatko vacsie ako 4000 g 😀 😀 😀 a moj gynekolog, teda ten co bude pri porode, povedal, ze sice uvazuje nad cisarskym kvoli tej velkosti, ale ze s mojim typom postavy by som v pohode zvladla aj spontanny porod......tak neviem, pri tej vahe by ma mohlo dost dotrhat a tomu by som sa rada vyhla 😝

marush, aj ja som zvedava, kto zacne 2010, ale o polnoci chcem byt este cela, nech si pripijem s rodinou aspon na Silvestra, ked uz na Stedry den som bola v nemocke a oni doma bezo mna vecerali ☹

adros, nemotorna som aj ja, prevalujem sa na posteli ako titanic 😀 ale teraz ku koncu ma to akosi viac bavi, neviem cim to je 😅

dadulka2000
30. dec 2009

pekny vecer prajem tehulky (a cerstve maminky) 😉

ja som prave dozehlila 3 hodky som u toho stala,... ale zehlenie mam celkom rada.
Lopy, to som aj ja pozerala, ze baby maju termin okolo nasho a uz maju babatka. asi sa tomu nevyhneme. tvoja kocka ma pekne miery, to ano. otazka je kedy to pride 🙂 ja by som bola celkom rada keby to bolo nacas - lebo mi sem pride maminka na vypomoc (11.1.), tak by to bola skoda nevyuzit a prenasat 2 tyzdne. 😎

zajtra ide drahy kuknut jedno auto (co by sme aj kupili), a bude asi 3 hodky odomna, tak snad to nepride na mna v nevhodnu chvilu,.... ale ozaj sa necitim ze by to uz malo BYT.
vecer ideme oslavovat ku znamym silvestra,.... tak bude sranda. 😀

je nieco dobre v TV dnes vecer?? malu idem dat do hajan a vyvalit sa pred bednu 😅

ivv
30. dec 2009

zdravim maminy, babatka a kinderka 🙂

roxy, ty si inak nabita energiou, ked este zvladas umyvanie okien 😅 hniezdenie ako vysite 🙂

olienka gratulujem k syncekovi 😵 hlavne oddychuj, nech si fit cim skor 🙂

lopezka, ja mam termin v knizke 20.1., podla menzes 17.1. a dnes nam na uzv namerali 3280g 😀 takze tiez nasa mala nie je mala.. 😅 ak by som mala potiahnut do terminu porodu, tak.. no spanom bohom.. 😅 😅 a to vahovo predbehla tatina, ktory mal porodnu vahu 3250 a aj mna, lebo ja som mala 3360 🙂
inak vsetko mi drzi tak ako ma.. ale mozno aj preto, lebo mala je stale KP (v knizke uz aj s vykricnikom .. 😢 ), cize to naliehanie na krcok nie je take intenzivne..

lopezka
30. dec 2009

janqa diky za infosku 😀 .... no tak priznavam, na teba zatim nemam ....a som celkom rada 😠
moja mala dnes podla utz 3650 g a to uz som bola zhrozena, ze preboha 😀 😀 😀 ....a to ja som mala 2600g ked som sa narodila, takze po mame nebude 😠 😅

ivv
30. dec 2009

janqa, mala je pekna baculka 🙂

inak mna fascinuje, ako v inych nemocniciach beru do uvahy aj vyssiu vahu pre sekciu.. preco u mna neberu ze mala je KP ? ☹ ☹

janqa24
30. dec 2009

lopezka, moja bude po tatovi, ten mal 4500 g a jeho starsi brat dokonca 5000 g, a vraj je to dedicne.....fasa, ze si to odnesiem ja 🙄

dadulka, na jojke ide Face Off, odporucam 😉 idem si k tomu sadnut, krasnu noc baby a co najmenej vstavania na WC 😀
uz to mame len za par 😎

lopezka
30. dec 2009

dadul & ivv ....aj vam diky 😀
ja este tiez stale nemam nejake pocity, ze UZ 😀 ...mna len ta vaha prekvapila .....a ako som uz pisala, po mne to ta nasa "krpata" nema 😀 ..... zajtra idem do poradne, tak som zvedava, ako to vyzera tam dolu 😀 co mi doky povie 😉

inak roxy presne aj ja mam ten pocit ako Ty, ze nech je este babo tam kde je 😅 termin s tebou nebudem menit 😝 ale aj tak dufam, ze sa tam moja este chvilku zohreje, ved taky pocit uz nikdy nezazije, no ne ? 😀 😉 😅 😠

inak s tou energiou je to u mna na striedacku .....raz mam pocit, ze toho musim hroooozne vela postihat a aj mam chut .....a zase niekedy sa mi niiiic nechce a poviem si, ze este mame cas 😀
tak co potom, ako je to so mnou? 😝

ale co ma dnes na uzv potesilo je to, ze vsetko ostatne je ok, aj vody je dost ..... a mala sa neotocila a je pekne hlavickou dolu, tak ako pred vyse mesiacom 😉 😅

roxy_1
30. dec 2009

lopezka hej at takhle "samy" uz nebudeme nikdy ... 🙂 vsak oni si samy miminka vyberou kdy pujdou na svet 😉 teda aspon ja v 😉 tomhle na naseho maleho spoleham 😅 😅 😅

zrovna ctu nove cislo Maminka jsou tam super clanky a zrovna jeden aktualni s nazvem Miminko,pojd uz ven.... 😀

adros tak sex je jako jizda na kole ne,to se snad zapomenout neda 😀 😀 😀 😀 ale zase chapu ze se necitis a pripada si clovek nemotorny a tezko uz se hleda vhodna poloha,ale za vyzkouseni nic nedas 😀 😀

janqa chudatko takovy valibuk v tobe bydli??? 😀 😀 😀 ja nevim ale takhle te nechat trapit prirozene.snad to bude nakonec jednodussi nez jsi ocekavala..ale je fakt ze maly tohle podedil po tatinkovi ale maminka to musi vyzrat 😅 😅

serafinka1
30. dec 2009

ives , Olienka gratulujem k detičkám. Je to krásny pocit mať už toho drobca pri sebe. Ja som sa práve dnes rozhodla, že si zaplatím nadštandard, tak len dúfam, že ešte bude voľná izba na ten termín.

Včera som bola na ctg, sedela vedľa mňa kočka v rovnakom termíne ako ja, tiež bude mať chlapčeka a keď sme sa bavili o mene, tak sme sa zasmiali, lebo máme vybraté rovnaké. 😀 😀 😀

Janqa môžeš prezradiť ktorého dr. máš vybaveného?

k.a.t.k.a.
30. dec 2009

Lopezka tak sa zajtra vidime 🙂 Pojdes na 8,00 ?

antoniab
30. dec 2009

ivv aj ja mam na knizke napisane KP ! s vikricnikom a uz mam aj termin v knizke napisani najneskor 12.1 a to len preto ze su sviatky inak by sme isli uz buduci tyzden 😝

s tym prehananim na WC nesrandujte lebo mna prehana uz 2 den tak dufam ze len mi lepsie travi 😅

lopezka
30. dec 2009

Katka ano na 8,00 😀 .... dufam, ze sa mi podari sa vstat 😀 😉

idem uz zalahnut, tak dobru noc babulky 😀 😉

weronyca
31. dec 2009

Dnes vsetky poctivo spite? My navsteva wc ja ze pozriem co nove , najprv jeden sok- kolko je hodin- myslela som ze ovela viac a druhy- vy spinkate🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre