Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
10. jan 2010

mne este neprislo ani vyrozumenie zo socialky o materskej...maju tak pekny bordel len co je pravda..

minix
10. jan 2010

ja nemam doteraz zaplatenu PN za november, a o materskej ani nechyrujem, ani vyrozumenie nemam, ale zajtra tam idem osobne a budeme sa o tom rozpravat. 🙂)))

bebel
10. jan 2010

myslím, že ani mne nič ešte neposlali, ale zatiaľ mi to nechýba, nechce sa mi rozčuľovať 😎

minix
10. jan 2010

bel, ja som nevidela peniaze od 1.11.:)) uz mi to aj celkom zacina chybat, skutocne netusim, ako by som vyzila, ak by som nemala usetrene. 🙂

nella1
10. jan 2010

krpuch, ani ja nemam este vyrozumenie 😠 ma nastvu ak mi nepride materska teraz v jan. lebo zo vzduchu nevyzijem... poslem tam manzela sa na to vyrozumenie opytat, ak mi nepridu .... minix to urcite chod.... 😉

weronyca
10. jan 2010

Ahojte babule.. Tak zeby nakoniec ziadna nerodila v dnesny krasny datum?? Tak som si ho chcela uchmatnut:(( ale ja sa fakt citim na koniec januara ak nie februar. Ale najradsej by som najneskor 20teho.

katka22r
10. jan 2010

mna moj gynek.vypisal na matersku od 22.11 a zaciatkom decembra mi uz prisiel papier o uznani na matersku a jej sumu,v podstate sa mi nic nezmenilo suma taka ako ked som bola na pn takze problemy som s tym nemala

weronyca pozeram ze mas ten isty datum porodu tak som zvedava ktora s nas bude skor kedze ani ja nemam ani najmansi naznak porodu 😀

weronyca
10. jan 2010

Katus ja mam termin az o tyzden cize sedemnasteho.

Ja az na ten jedenkrat co som mala problem s tou socialkou peniaze mi normalne chodia. Tak isto som na MD od 22.11. styri dni na to mi prislo vyrozumenie a 14teho mi chodia peniaze tak dufam ze aj tento mesiac

katka22r
10. jan 2010

no mne chodia 15 a mozno aj 14 vecer 😀 noo tak to mozno budeme rodit spolu lebo my mame 17.1 druhy termin a ze ak nic tak 18.1 ideme isto vonku ci uz vyvolavackou alebo sekciou

olienka12
10. jan 2010

Katka ty stale operujes tou sekciou klidek ved doteraz si nemala ziaden problem,tak preco by si mala na sekciu ist. urcite je lepsie rodit normalne ako byt dorezana na bruchu...a ver tomu,ze ta nebudu brat hned na sekciu,hospitalizuju ta a budu cakat ci sa sam porod nezacne, pokial nic ani tyzden po termine zacnu s vyvolavanim,ked sa nebudes otvarat az potom sekcia. Spolubyvajuca z cakacky cakala od pondelka do dalsieho utorka bola 9dni po termine a nic tak jej vyvolavali,nakoniec sekcia lebo maly mal skoro 4kg...

antoniab
10. jan 2010

ahojte 😉

zazalienka
10. jan 2010

ahojte, tak ja už mám tiež rozhodnutie o materskej od piatku, dávala som to tam 18.12.2009..
práve sme so susedkou doriešili môj pôrod, takže celková anestéza ( kvôli neurol.nálezu - hernia disku L4 - L5) , akurát sa smiala že mám dlhý krk, že to bude radosť intubovať🙂)) ale som pokojnejšia, aspoň viem na čom som.. takže v utorok ma čakajú odbery, EKG, celá príprava a predbežne teda ten pekný dátum 20.1.2010 🙂)

zazalienka
10. jan 2010

ahoj antonia.. ako sa Vám darí? zvládate?

liwka
10. jan 2010

ahoj, tehulky
Zuzi, to mi je luto. dufala som, ze to bude ten spinal ☹

zazalienka
10. jan 2010

liwka, prežijem.. pri plánovanej to mám celé za nejakú hodinku aj kúsok za sebou (teda ak to pôjde bez komplikácií).. chvalabohu som nikdy nemala problémy so srdcom, s tlakom, tak hádam to prežijeme v pohode..

olienka12
10. jan 2010

antoniab ahoj blahozelam k malej aka bola nakoniec velka?

olienka12
10. jan 2010

zaza ja som nemala ekg ani ine vysetrenia pred sekciou

liwka
10. jan 2010

antonia, hod do albumu nejake fotky, nech sa mozeme tesit s tebou 😉
Zuzi, no, to aby som si to naplanovala tiez na toho 20-teho, aby som ti mohla nosit maleho kuk 😀

zazalienka
10. jan 2010

olienka Ty si mala akútnu, nie? ja idem od stredy za týždeň a keď je na to čas, tak potrebujem komplet anesteziologické vyšetrenie.. liwka, ja mám taký pocit že sa tam viaceré stretneme..

liwka
10. jan 2010

uvidim, co mi povedia zajtra. normalne sa tej poradne neviem dockat 😉

antoniab
10. jan 2010

ahoj
som chcela precitat co vsetko je tu nove ale to sa neda tak predovsetkym blahozelam vsetkym maminkam a prajem vsetko zdravicko sveta 😵 😵 😵

tak nas kolotoc zacal uz v sobotu ked som dostala bolesti to bolo 2.1 ale potom to nejak ustalo no z nemocky nas uz nepustili sekciu naplanovali na utorok 5.1 rano o 8.00hod mala som celkovu anestezu bolo to bez problemov len trocha mi potom sledovali tlak bol vyssi nez mam obvikle ale nic mimoriadne
Timea mala 2650g a 44cm mala nizsiu glukozu ale uz je to fajn dnes nas pustili tak si zvikame
ked bude cas tak pridam foto dnes je to take rozhadzane musime si najst system len som vas chcela pozdravit 🙂

k.a.t.k.a.
10. jan 2010

no ked je planovana sekcia treba dopredu urobit interne vysetrenia, ja som ich absolvovala v pondelok a nemozu byt starsie ao 14dni tak som velmi zvedava aky datum mi daju 😝 Neplanovana sekcia mozno aj preto nesie so sebou nejake riziko, kedze tam tie vysetrenia nie su

Katka mna nechali prenasat 10dni, takze mas este habadej casu 😉 a moc by som sa do tej sekcie nehrnula, ono to nie je med lizat zrovna, tesne po nej som sa zaprisahala ze uz nikdy ziadne dieta 😅

bebel, slovakia ja tie clanky o rizikach ockovania nemusim, mam na ne vyslovene alergiu 🙄 kto nechce nech neda ockovat, to ze niekomu neurobilo dobre neznamena ze to iste postihne aj moje dieta ... nastastie sme nemali nikdy ziadne zvysene teploty z ockovania ani nic ine 😎 Dokonca zvazujem ockovanie proti ovcim kiahnam, tym ze bude doma teraz male mimi a krpec chodi do skolky, takze kiahne klopu na dvere a chcem sa tomu vyhnut 😝

bebel
10. jan 2010

Katka22: ani 1 z báb tu toľko neomieľa sekciu bezdôvodne...veď to je normálna operácia a nie pôrod.A to si žiadna z nás neželá. Má to mnoho mínusov a pokiaľ nejde o život alebo dlhodobé následky pre matku alebo dieťa, tak sa tomu lekári snažia vyhnúť, resp. je to posledná voľba. Ak nezačneš rodiť ani po termíne, dostaneš rôzne vyvolávačky (tablety a injekcie).....a ak ani potom s tebou nič nepohne, pristúpia k sekcii. 😝

Mnix to je blbé....ja mám alergiu na Socku, ale checknem účet budúci týždeň, či mi niečo neposlali a ak nie, tak sa tam tiež vyberiem na audienciu. 😖

antoniab
10. jan 2010

tak som hodila par foto a prednesok sa lucim papa 😉

liwka
10. jan 2010

antonia, mala je nadherna 😉 , taky mileny anjelik. prajem vam vela zdravicka a nech vam malinka robi len samu radost 😀

bebel
10. jan 2010

K.a.t.k.a : Brunovi žiadne dodatočné očkovania neodporučila jeho imunologička/alergologička, kde platíme aj tak kopec jurášikov....tak sme ostali len pri tom základnom povinnom repertoári. Robila som PR v 1 nadnárodnej farmaceutickej spoločnosti, tak viem trošku o čom je tento business 😉

zazalienka
10. jan 2010

no sociálna má svoj divný systém, ale mali by pochopiť že nás je tu kvantum, čo na tie prachy čakáme.. môj muž je živnostník, ale teda nemôžem si dovoliť nechať to tak, že by mi materská nechýbala.. pokiaľ neprídu prachy načas, hneď volám..

slovakia80
10. jan 2010

danteska tak zajtra sa drzte,nech vam to dobre dopadne,som zvedava ako to bude s nami

katka22 vdaka a tiez sa drzte,do toho 18.mate este kopec casu,nech sa vam to rozbehne radsej samo

katka snazim sa necitat negativne clanky o povinnom ockovani,ale pocuvam rozne nazory zo vsetkych stran a neviem,no myslim si,ze nieco na tom bude,hoc jasne,ze kazdy chce len dobre pre svoje dieta,ale ked sa mojmu babu po dvoch rokoch zivota ozve cukrovka,alebo ja viem co,tak sa zamyslim...a nikto za to nenesie potom zodpovednost,to je na tom dost nefer

ketkous
10. jan 2010

Antonia gratulujem,ako Ti je super,ze to mas uz za sebou... 😀 drzim prsty,nech si na seba rychlo zvyknete,mala je krasnucka piskotka 😵
Ja som nastupila na matersku 2.12 a udajne mi vyrozumenie pride priblizne vtedy,ked dojde materska na ucet.cize zhruba v polovici januara. Som zvedava..ked nie,ihned tam volam 😎 ale zatial nestresujem.
Dnes ma tiez nejak pobolievaju krize,ale to asi z toho,ze som si dala viac schodov peso,ako zvycajne 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre